Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 21 червня 2024, 00:04
Створити нову тему Відповісти  [ 93 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Канон Писання
30481
UNREAD_POSTДодано: 04 квітня 2011, 19:18 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Катехизм Католицької Церкви
IV. Канон Святого Письма

120 Апостольська Традиція дозволила Церкві розпізнати, які написані твори повинні бути зараховані до списку Святих книг (Пор. ІІ Ватиканський Собор, Догм, конст. «Dei Verbum», 8, § 3.). Цей повний список називається «каноном» Святого Письма. Він складається з 46 книг Старого Завіту (45, якщо вважати книгу Єремії та Плач Єремії однією книгою) і 27 - Нового (Пор. Римський Собор: DS 179-180; Флорентійський Собор: DS 1334-1336; Тридентський Собор: DS 1501-1504.):
Буття, Вихід, Левіт, Числа, Второзаконня, книги Ісуса Навина, Суддів, Рути, дві книги Самуїла, дві книги Царів, дві книги Хронік, книги Езри і Неємії, Товита, Юдити, Естери, дві книги Макавеїв, книга Іова, Псалмів, Приповідок, Проповідника, Пісня Пісень, Мудрості, Сираха, Ісаї, Єремії, Плач Єремії, Варуха, Єзекиїла, Даниїла, Осії, Йоіла, Амоса, Авдія, Йони, Міхея, Наума, Авакума, Софонії, Агея, Захари, Малахії - у Старому Завіті;


Чому 46 книг, якщо канон Ст.З. уже був. І він складає по єврейське 24 книги, те саме що у протестантах 39 книг?
Чому 24 і 39? Бо у євреї був інакший поділ, але книги ті самі?
Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Біблійні канони
45780
UNREAD_POSTДодано: 07 грудня 2013, 23:04 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 травня 2024, 08:52
Написано: 1342
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Ольг@ написав:
Церква, як відомо, основні свої доктринальні основи отримала там, та цих соборах. На тих вселенських соборах, які відкинули єресі Арія, Македонія, що заперечували божественність Ісуса і Святого Духа.
Але ті ж собори затвердили іконопочитання, а потім далі й далі... Ми бачимо, що стало з католицизмом..
Так от, якщо ці всі єпископи, що збирались на ці вселенські собори залізли в таку глухомань, то яка вірогідність того, що Біблійний канон вони затвердили правильний? Де вірогідність того, що в Біблію не запихнули єресь, а щось головне не залишили осторонь?

Уже в 5 столітті Біблійни канон рахувався древнім. Те, що затверджили на соборах починаючи з 4 століття і тоді, видимо, вже вважалося дрвенім і звичним в Церкві. Хотів би зауважити, що навіть такі книги, як Премудрість, вважались в 5 столітті здавна священними.

"По смерти его (Давида) царствовал над тем же народом сын его Соломон, начавший царствовать, как сказано было выше, еще при жизни отца. Этот, после доброго начала, имел конец дурной. Счастливые обстоятельства, утомляющие души мудрых, причинили ему более вреда, чем принесла пользы самая мудрость, достопамятная теперь и впредь, а в то время далеко и повсюду прославлявшаяся. Находят, что и он пророчествовал в своих книгах. Три его книги: Притчи, Екклесиаст и Песнь Песней зачислены в число канонических. Другие же две, из которых одна называется Премудрость, а другая — Екклесиастик, по причине некоторого сходства в изложении, принято также называть Соломоновыми; но ученые не сомневаются, что они принадлежат не ему. Впрочем, церковь, в особенности же западная, издревле приняла их в число священных. В одной из них, которая называется Премудрость Соломона, излагается яснейшее пророчество о страданиях Христа. Нечестивые убийцы его представляются говорящими: «Уловим праведного, ибо он нам неприятен и противится делам нашим, и поносит прегрешения законов наших, и бесславит грехи учения нашего. Возвещает нам разумение Божие и сыном Божиим именует себя. Он — обличитель помыслов наших. Тяжко нам видеть его, ибо праведны пути его. Увидим, истинны ли слова его: если он истинный сын Божий, (Бог) защитит его, избавит его от рук противящихся (ему). Досаждением и мукой будем истязать его, да увидим " Аврелий Августин "О Граде Божьем"


"Хронология этих князей находится не в тех священных Писаниях, которые называются каноническими, а в других. К числу последних принадлежат и книги Маккавейские, которые признаются каноническими не иудеями, а Церковью, ради тяжких и удивительных страданий некоторых мучеников, которые еще до пришествия Христова во плоти боролись за закон Божий до смерти и претерпели тягчайшие и ужасные бедствия. " (там же.).

Августин Блаженний довіряв Церкві. До речі вже тоді він розрізняв східну і західну Церкву і не бачив проблеми в єдності Церкви Христової та в каноні Священних книг.

ТУт і відповідь на твоє Запитання Володя. НАвіть для християн 5 століття більше 39 книг Старого завіту вважлись канонічними, особливо у Західній Церкві і це було нормально, не мішало їх спасінню, будувало віру...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Біблійні канони
46772
UNREAD_POSTДодано: 21 червня 2014, 17:27 

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 жовтня 2014, 08:28
Написано: 222
Навіщо було щось відміняти щось додавати , я маю виду книжки навіщо можливо ті люди мотивували якось свої дії створюючі канони, не могли ж вони взяти і на свій розсуд щось наробити. Інтересно чим вони таким могли , що таке їх заставляло так поступати. Чому так мусово в ті часи було приймати такі канони, тому люди й ставлять під сумнів кажучі що можливо якісь книжки не ввійшли а якісь можливо могли й не входити. Потрібно ще було дописати чому якраз в ці часи прийняли таке рішення і щоб цей допис ішов до людей , а не був десь схований. В нас час коли так багато говорять про демократію та все таке інше церква чомусь не рахує за потребу розповідати людям чому так чі інше вона поступає, тому люди й мало в що вірять, їм не вірять вони не вірять немає віри. Є тільки розповіді міфи догадки в кожного свої скільки людей стільки й теорій , так не повино бути. Правда вона одна і хтось її знає та мовчить не розповідає людям, тому й виникло на цьому грунті богато сект богато віроісповідань, вже біблії свої починають випускати, як то кажуть чого тільки не зробиш не знаючі правди. Церква давно вже повина була розказати про Біблійні канони щоб не виникало суперечок та різних викладень.


Підіть та навчіть, хрестячі в Ім'я МОЄ. Ну і де хтось ходить та вчить, не має.


Вчать всьому вбивати, розрушати, сваритися, обзивати друг друга (Українці на Росіян, а ті на других)
от чому учать людей, дітей, а ні хто не ходить не вчить як заповідано в Біблії.


Чому не зрозуміло,...........


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 93 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>