Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 25 травня 2024, 04:47




Створити нову тему Відповісти  [ 114 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24250
UNREAD_POSTДодано: 29 липня 2010, 14:22 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Michail написав:
До речі про СЕ, оскільки між нами є й sss.
Ви ж не називаєте себе християнами..."Хотя свидетели Иеговы, издатели этого буклета, и не пренадлежат ни к церквям христианского мира..." Буклет "Мирный новый мир: наступит ли он"
Змушений вас розчарувати,СЄ це послідовники Ісуса Христа,бо йдуть точно по його слідах тобто наслідують.А як було названно у Антіохії тих хто наслідував Христа-християни.Тож дійсно сЄ наслідуючи Христа є християнами.А до цьогосвітніх церков так званого християнства не належать,бо вони себе надто сильно заплямували.Тіж протестанти і до сьогодні ведуть війни,та беруть участь у насильницьких конфліктах,до прикладу та ж Ірландія.тож не плутаймо грішне з праведним.




«Vat shrift,blifft»
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24254
UNREAD_POSTДодано: 29 липня 2010, 15:07 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
15 грудня 2010, 20:27
Написано: 24
Звідки: Львів
Цитата:
Цікаво буде і тут з вами порозмовляти Томе.Ну перше що можна сказати що правдоподібно виглядає, що ви хочете видати бажане за дійсне.Я б так нестверджував що Евангельські християни одні протестанти в Україні.


Не потрібно перекручувати моїх слів, я писав «що протестанти, які представлені в Україні, за невеликим винятком, належать до Евангелських християн», отим винятком є малочисленні лютеранські приходи, які наскільки мені відомо не асоціюють себе з Євангельськими християнами. Тоді як баптисти, 50-ники, адвентисти і харизмати називають себе Євангельськими християнами.


Цитата:
Та й щодо того що у Євангельських християн розбіжності лише у мовах,то це теж,недуже відповідає дійсності.Згадаймо про суботу,адже наприклад є субботствуючі 50-ки,справи світу та участь у політиці,вольності та харизми,тощо.На мій погляд це суттеві відмінності про які тут висловлювались тіж евангельські християни у розд про різницю між харизматами та 50-ками,якось так наз цей розділ.То де правда,а де ні??

Ви знову перекрутили мої слова, що не робить вам честі. Я писав «Це не монолітна група, між окремими течіями є відміності, як наприклад між баптистами і 50-никами в питані "інших мов",», хіба сказано що відмінність лише в відношенні до мов? Ні, це лише один приклад, є і інші, але для Євангельських християн це не є питання сутєві, для вас можливо, але ми краще знаємо що для нас суттєве, а що ні. Тому підкреслюю в основоположних питаннях між Євангельськими християнами є єдність.

Цитата:
у яких це основоположних??У тих щой католики чи православні??То й вони теж її несуть.


І добре що несуть, хіба це погано? Це історичні вчення Християнства. Так вчили апостоли, мужі апостольські , отці Церкви, реформатори, так віримо і ми.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24255
UNREAD_POSTДодано: 29 липня 2010, 15:10 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
15 грудня 2010, 20:27
Написано: 24
Звідки: Львів
Цитата:
Помітно що ви добре обізнанні з вченням СЄ.Яким чином можна запитати??
Ну а щодо тих змін про які ви написали у СЄ,то якраз це і є окремі вірші,та неосновоположні питання.Кожен хоче зрозуміти той чи інший важкий вірш,в тому числі і СЄ.Я впевнений що й ви,якщо ви вже довший час є християнином,також колись якісь окремі вірші могли розуміти по іншому ніж сьогодні.Це лише деталі.Їх не повністю і не зразу розуміли апостоли.А от те що СЄ відкрито визнають що десь у якихось глибших віршах мали неправильне розуміння,то це лише свідчить про їхню чесність та бажання йти до повнішого та точнішого розуміння цього світла.-"А путь праведних ніби те світло ясне, що світить все більше та більш аж до повного дня!"(Пр4:18).Тож для СЄ це світло стає яснішим,настільки наскільки Бог його проливає.Зовсім іншу картину я спостерігаю у вас та тих же ортодоксів.У вас же також відбуваються певні зміни щодо розуміння того чи іншого питання.Проте після таких змін,у вас виникають нові різновиди з різними приставками,суфіксами та префіксами,що й ми сьогодні спостерігаємо. У всякому разі,зміни до кращого,точнішого,правильнішого ведуть лише надобро.Ну і знову ж таки,це лише якісь глибокі питання які нестосуються основи,на відмінну від тих же протестантів




Не знаю наскільки добре обізнаний з вченням сЄ, але дещо знаю, по крайній мірі історію, книгу «Возвещатели» прочитав.

Бачите тут ви говорити що це не основоположні вчення для сЄ ті в яких відбулись зміни. Дозвольте не погодитись, ну наприклад, чи зможете ви бути свідком і святкувати різдво і дні народження ( а це робили ваші попередники)? Зможете чи ні? Чи вас «попросять», чи може за це не виключають? Знаю що не зможете, а раз так значить вже це питання важливе, інакше на такі умовно ваші дії можна було б закрити очі.

Або ж прихід Ісуса в 1884 чи 1914. Вам відомо що вчив Рассел про ці дати і які сподівання мали щодо них ваші попередники, і чи можете ви поділяти ті погляди а не сучасні і відкрито про це говорити? І якщо ні то хіба це не говорить про це що для вас це питання принципові.

І міг би іще кілька прикладів навести. Та суть в іншому, а що правда. Ваші попередники цим терміном називали одні вчення, ви сьогодні інші, і правдоподібно, що через 20-50 рр. іще інші. Але ж всі ці різні погляди не можуть одночасно бути правдою. І одна річ коли це так між різними деномінаціями Євангельського руху, і зовсім інше коли в рамках одної (СЄ).

Що ж стосується вірша з Прип. 4:18, то прочитайте його будь-ласка в контексті, там мова не про вчення а про поведінку, тобто суть не втому що вчення мають змінюватись, а вчинки покращуватись, чим краще людина пізнає Бога, для цього там і проведено протиставлення між праведними людьми і безбожниками ( а це моральні категорії, а не теологічні).


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24261
UNREAD_POSTДодано: 29 липня 2010, 19:23 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Michail написав:
У моєму краї колись були, але їх витіснили езуїти..., а потім вони й самі пішли. (Бо реформати кальвіністи не пішли, а зостались).

Витіснили... ви мали на увазі вирізали, як у інших країнах? Моя думка, якщо б не вони, то вся Європа була б протестантською.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24262
UNREAD_POSTДодано: 29 липня 2010, 19:34 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
том написав:
Цитата:
Цікаво буде і тут з вами порозмовляти Томе.Ну перше що можна сказати що правдоподібно виглядає, що ви хочете видати бажане за дійсне.Я б так нестверджував що Евангельські християни одні протестанти в Україні.


Не потрібно перекручувати моїх слів....


том написав:
Ви знову перекрутили мої слова


Знайомі слова ;-D ССС як бачимо ви вже мої слова постійно перекручували, також Хрестоносця, тепер Тома, може уже хватить?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24265
UNREAD_POSTДодано: 30 липня 2010, 10:26 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 травня 2024, 08:52
Написано: 1342
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
sss написав:
Michail написав:
До речі про СЕ, оскільки між нами є й sss.
Ви ж не називаєте себе християнами..."Хотя свидетели Иеговы, издатели этого буклета, и не пренадлежат ни к церквям христианского мира..." Буклет "Мирный новый мир: наступит ли он"
Змушений вас розчарувати,СЄ це послідовники Ісуса Христа,бо йдуть точно по його слідах тобто наслідують.А як було названно у Антіохії тих хто наслідував Христа-християни.Тож дійсно сЄ наслідуючи Христа є християнами.А до цьогосвітніх церков так званого християнства не належать,бо вони себе надто сильно заплямували.Тіж протестанти і до сьогодні ведуть війни,та беруть участь у насильницьких конфліктах,до прикладу та ж Ірландія.тож не плутаймо грішне з праведним.



Про правдивість чи неправдивість вчення СЕ і самих СЕ (не ображайтесь, я не Вам конкретно) це окрема тема... І про відносини СЕ з Н і т.д. Хочете поговорити?

Ті, хто веде війни використовуючи вчення християн - це далеко не христиняи. Про таких Ісус Говорив, що Його іменем будуть прикриватись, щоб вбивати... Це організація зла... І це їх проблеми.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24266
UNREAD_POSTДодано: 30 липня 2010, 10:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 травня 2024, 08:52
Написано: 1342
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Sh_21 написав:
Michail написав:
У моєму краї колись були, але їх витіснили езуїти..., а потім вони й самі пішли. (Бо реформати кальвіністи не пішли, а зостались).

Витіснили... ви мали на увазі вирізали, як у інших країнах? Моя думка, якщо б не вони, то вся Європа була б протестантською.



Обережніше з словами. У нашому краї до Сталінських репресій такого не було. Були війни між католиками і протестантами але ще в 16 столітті, але це все через родину Другетів..., тобто через світську владу. Далі ще 100 років лютерани мали свою велику церкву і мирноспівіснували. Навіть про спалювання відьом є всього одна легенда без документальних підтверджень... А витіснили - це і означає, що їх вірники перейшли в католицизм або реформатство або в євангельські церкви. Можете почитати серйозну історичну літературу. І так мирно співіснували постійно.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24268
UNREAD_POSTДодано: 30 липня 2010, 13:46 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Michail написав:
Обережніше з словами. ..... Можете почитати серйозну історичну літературу. І так мирно співіснували постійно.

Давайте тоді так, для чого було засновано орден єзуїтів?
Моя відповідь, для знищення протестантів і магометан, тобто повернути втрачені території папству. Можливо тепер в них інша функція, скажіть яка?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24286
UNREAD_POSTДодано: 02 серпня 2010, 10:33 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 травня 2024, 08:52
Написано: 1342
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
"знищення протестантів і магометан"

Чому зразу знищення.
Взагалі від магометан оберігали і навертали Тамплієри... Але далі оден став неугоден релігійному керівництву (інакшим терміном управителів, які не тримаються християнського вчення я не можу назвати). Теперішню католицьку Церкву (після ІІ Ватиканського собору і прохання Іваном павлом ІІ пробачення), я сприймаю, тодішню - ні (вчення так, керівництво ні).


Езуїти ж мали навертати протестантів словом... Коли хтось береться за меч матеріальний а не духовний - там закінчується християнство (як у випадку з ап. Петрмо в саду Оливному, добре що Ісус тоді ще в тілі зміг його зупинити). Коли ж меч матеріальний відкидується і береться духовний - хрисиянство відроджується.

Ці слова я пишу вільно, хай читають чи католики, чи православні, чи протестанти, чи євангелисти.
Я не приймаю насильне навернення як у прибалтійських країнах, так і в Київській русі. Тих, кого навернули в християнство добровільно - добре, насильно - зробили недобре.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24292
UNREAD_POSTДодано: 02 серпня 2010, 16:26 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Michail написав:
Езуїти ж мали навертати протестантів словом...

Можливо мали, але навертали мечем. Вам наводити у приклад країни?

Цитата:
Ці слова я пишу вільно, ...... чи протестанти, чи євангелисти.

А чому ви розділяєте протестанти і євангелісти, це одне і теж.

Цитата:
Чому зразу знищення.

А як це назвати?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24302
UNREAD_POSTДодано: 03 серпня 2010, 08:57 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 травня 2024, 08:52
Написано: 1342
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Sh_21 написав:
Michail написав:
Езуїти ж мали навертати протестантів словом...

Можливо мали, але навертали мечем. Вам наводити у приклад країни?

Михайло: Жаль, що таке хоч десь було.

Цитата:
Ці слова я пишу вільно, ...... чи протестанти, чи євангелисти.

А чому ви розділяєте протестанти і євангелісти, це одне і теж.

Я не розділяю взагалі. Але різниця є. Наприклад українські лбтерани - літургійні християни (тримають православний обряд, звичайно підігнаний під їх вчення...). Реформати мають церкви...
І ті і інші визнають 2 таїнства (з семи)

Євангельські християни - мають доми молитви... і таїнств не визнають, хоча тут є деталі (досконало не знаю чи всі євангельські Церкви чи лише деякі)...


Цитата:
Чому зразу знищення.

А як це назвати?



"Взагалі від магометан оберігали і навертали Тамплієри... "

По перше магометани самі напали, потрібно було оборонятися... По друге, якщо брати хрестоносні (не хрестові!, а хрестноносні) походи, то у першому з них 40 тисяч християн якраз магометани просто вирізали (бо це були прості селяни, що озброїлись і йшли неорганізовано), вже інша частина - кінні і багаті рицарі здобули повну перемогу...
От тоді й треба було закінчити з хрестоносними походами (сильно укріпити місцевості, бути розумними і єднісними християнами, миротворцями і тоді б не сталося того, що показано в фільмі "Царство Небесне"), або краще взагалі їх не починати.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24312
UNREAD_POSTДодано: 03 серпня 2010, 22:25 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Michail написав:
Євангельські християни - мають доми молитви... і таїнств не визнають, хоча тут є деталі (досконало не знаю чи всі євангельські Церкви чи лише деякі)...


А які не визнають ви знаєте, бо я таких не знаю?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24313
UNREAD_POSTДодано: 04 серпня 2010, 09:38 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 травня 2024, 08:52
Написано: 1342
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Я маю на увазі 7 таїнств.
Протестанти визнають лише Хрещення і Причастя.
Баптисти взагалі проти обрядові дійства називати таїнствами..., хоча ці дійства мають.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24318
UNREAD_POSTДодано: 04 серпня 2010, 21:20 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Michail написав:
Я маю на увазі 7 таїнств.

Я прочитав про Таїнства з Wikipedia.
Наскільки мені відомо, протестанти дотримуються тих християнських обрядів (хрещення, причастя, рукоположення, сповідь, миропомазання, шлюб, єлеєосвячення), хоча не називають їх таїнствами, а за формою дещо відрізняються від католицьких обрядів. Правда щодо сповіді, то у деяких церквах заохочують до визнання своїх гріхів перед церквою (чи служителями), а в більшості церквах вважають, що достатньо грішнику висповідати свої гріхи лише перед Богом, і Бог простить.
Крім того, практикують обряд посвячення Господу немовлят, зокрема у деяких п'ятидесятників - обряд омивання ніг під час причастя (відповідно до 13 розділу Єв.Івана), можливо ще щось.

Хоча й обрядами ці дійства також не правильно називати, бо обряд - це традиція, а ми їх виконуємо не через традицію, а як Божі заповіді.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Помилки Протестанського руху
24321
UNREAD_POSTДодано: 05 серпня 2010, 10:26 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 травня 2024, 08:52
Написано: 1342
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик


Хоча й обрядами ці дійства також не правильно називати, бо обряд - це традиція, а ми їх виконуємо не через традицію, а як Божі заповіді.[/quote]


Ну от-от. Це щось більше за обряд, тому й таїнство (незалежно називають їх так чи ні), бо досконало суть цих дійств ми не усвідомлюємо, скільки б не розмишляли над ними.

І у більшості церков такі священнодійствва зберігаються.
Я лиш мав на увазі що деякі протестанти (лютерани, наприклад) Хрещення і Причастя називають Таїнствами, Бо сам Ісус їх заповідав...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 114 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>