Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 18 вересня 2024, 15:18




Створити нову тему Відповісти  [ 26 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи існують більші і менші гріхи?
49368
UNREAD_POSTДодано: 10 вересня 2024, 19:58 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
Сьогодні, 08:47
Написано: 13
Віровизнання: християнин
БогунТ написав:
Бог скерував його Своєю заповіддю "не їж" на смерть.

:yes:
Чому людина повинна була стати смертною?- Щоб виконати наказ Божий,- "плодіться і розмножуйтесь." Бо розмножуются тільки смертні.


Ісус пояснив це так:
24 Поправді, поправді кажу́ вам: коли зе́рно пшеничне, як у землю впаде́, не помре, то одне зостається; як умре ж, плід рясни́й принесе́.
Ін 12:24


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи існують більші і менші гріхи?
49370
UNREAD_POSTДодано: 11 вересня 2024, 22:40 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
Вчора, 21:29
Написано: 495
Звідки: Тернопіль
Віровизнання: християнин
БогунТ написав:
Слова, що означають подобу у віршах першого розділу і п'ятого якісь різні...

так, написання слів різне, але основа однакова, слово те саме (демут). це така особливість гебрейської мови, прийменник (кі, бі) у вигляді префікса і займенник (ну) у вигляді суфікса пишуться разом з основою.
так, одне і теж слово в різних місцях Писання може мати різний зміст.
а слово, яке перекладено, як "образ", теж має кілька значень.
але тут я хотів показати, що з тих двох слів в 26 вірші в ориґіналі і друге слово (подоба) теж зустрічається (5 глава).

БогунТ написав:
Написано в перекладі "створені", а оригінал каже "народжені" (γεγονότας гегонОтас)

так, але слово "γίνομαι" теж має різні значення (бути, становитися, робитися, походити...). і якщо дивитися на загальний зміст тексту, то вище ап. Яків пише, що ніхто із людей язика вгамувати не може. зрозуміло, що і там, і тут у 9 вірші мова йде про всіх людей, а не про народжених згори.

БогунТ написав:
Подивіться ще на одне місце в Писанні. Євр.7:15. Цікаво. Подоба вічного Мелхиседека в оригіналі теж слово γεγονότας гегонОтас.

подивився, може ви помилились, але в тому вірші немає слова "γεγονότας"...

БогунТ написав:
О, виявляється в ній уже була і друга складова, яка викликала в неї пожадливість.

не було в жінки гріха; змій звів Єву лукавством і вона впала в переступ. вона повірила словам ворога, потім побачила, захотіла набути знання, потім рішення (вибір) в серці, а потім - вчинок, дія.
пам'ятаєте, як Бог до Каїна говорив? гріх в дверях підстерігає і до тебе його пожадання, а ти мусиш над ним панувати.

БогунТ написав:
Якщо вони є в наявності, то людина приречена на вчинення гріховної дії. Фатум.
...Бог скерував його Своєю заповіддю "не їж" на смерть.

виходить, що Бог схилив людину до гріховної дії? ні. ап. Яків пише, що "Бог злом не спокушується, і нікого Він Сам не спокушує." (1:13)
чи міг би Господь створити безвольних істот, які б абсолютно йому корилися? міг. але так як Він є Особистістю вільною, і на подобу Свою Він і людей створив особистостями з правом вибору, щоб людина добровільно любила Бога і вибирала те, що Йому угодне.
а ап. Павло, як я думаю, описує стан і ту внутрішню боротьбу людини вже після гріхопадіння.




«... може змилується Господь...» (Ам.5:15)
«А коли хто не має Христового Духа, той не Його.» (Рим.8:9)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи існують більші і менші гріхи?
49371
UNREAD_POSTДодано: 12 вересня 2024, 16:36 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
Вчора, 21:50
Написано: 41
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: християнин
taras15 написав:
так, але слово "γίνομαι" теж має різні значення (бути, становитися, робитися, походити...)

А чого ж ви не написали саме перше значення цього слова, що приведено в словниковому визначенні, а саме - народжуватися? Так, наче ви його й бачити не хочете, воно вам не зручне.
taras15 написав:
що і там, і тут у 9 вірші мова йде про всіх людей, а не про народжених згори.

Те, що всі люди не можуть приборкати язика, зрозуміло. Але Яків якраз і наголошує, що Бога вони не проклинають, а народжених від Нього - запросто. Бо неможливо визначити напевно, хто з людей діти Бога. Бог і Божі, а яке різне відношення.
taras15 написав:
подивився, може ви помилились, але в тому вірші немає слова "γεγονότας"...

Так, ви праві, там стоїть слово ὁμοιότητα (гоміОтіта).
taras15 написав:
не було в жінки гріха

То скажіть мені, що викликало в ній пожадання плоду дерева? Слова то були ззовні Єви. А що всередині спрацювало?
taras15 написав:
виходить, що Бог схилив людину до гріховної дії?

А де ви побачили, що Бог схиляв? Він дав заповідь "не їж". Гріх зробив всю іншу, як кажуть, "брудну" роботу.
taras15 написав:
як Він є Особистістю вільною, і на подобу Свою Він і людей створив особистостями з правом вибору

Раніше ви писали, що подоба Божа є безгрішність і праведність. Тепер ви кажете, що подоба є вільна особистість з правом вибору. То що для вас є подоба Божа?
taras15 написав:
ап. Павло, як я думаю, описує стан і ту внутрішню боротьбу людини вже після гріхопадіння.

То скажіть, кого з людей знаєте ви, що жив спочатку без заповіді і був живий, а як заповідь прийшла, то людина померла. Проясніть ситуацію.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи існують більші і менші гріхи?
49372
UNREAD_POSTДодано: 13 вересня 2024, 18:46 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
Сьогодні, 08:47
Написано: 13
Віровизнання: християнин
taras15 написав:
не було в жінки гріха; змій звів Єву лукавством і вона впала в переступ. вона повірила словам ворога, потім побачила, захотіла набути знання, потім рішення (вибір) в серці, а потім - вчинок, дія.

:???: Єва пожадала цей плід, - заборонений,- хоча в Раю було доволі інших плодів, дозволених споживати.
Вона відкинула Божу пересторогу,- не повірила Богу,- але повірила змію.
Чому так сталося?
Бо не була вона праведною,- в її серці був гріх. Гріх "спав", тобто ніяк не виявляв себе допоки не зявилась заповідь, - заборона

З плодів дерева раю ми можемо їсти,
3 але з плодів дерева, що в сере́дині ра́ю, — Бог сказав: „Не їжте із нього, і не доторкайтесь до нього, — щоб вам не померти“.

Буття 3:3
І тоді гріх ожив, а Єва "вмерла"- стала смертною.
Цей механізм дуже добре пояснює Апостол Павло:

я не знав би пожадливости, коли б Закон не наказував: „Не пожада́й“.
Але гріх, узявши при́від від заповіді, зробив у мені всяку пожадливість, бо без Закону гріх мертвий.
А я колись жив без Закону, але, коли прийшла заповідь, то гріх ожив,
а я вмер; і сталася мені та заповідь, що для життя, на смерть,
бо гріх, узявши причину від заповіді, звів мене, і нею вмертви́в.
До римлян 7:7-11

Не змій звів Єву, а гріх, що був в її серці.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи існують більші і менші гріхи?
49373
UNREAD_POSTДодано: 13 вересня 2024, 22:13 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
Вчора, 21:29
Написано: 495
Звідки: Тернопіль
Віровизнання: християнин
БогунТ написав:
А чого ж ви не написали саме перше значення цього слова

я не пам'ятаю... можливо тому, що ви його привели. але, навіть, і слово "народити" може бути в смислі "створити". напр.: "Перше ніж гори народжені, і поки Ти витворив землю та світ, то від віку й до віку Ти Бог!" (Пс.89:2)
"Захотівши, Він нас породив словом правди, щоб ми стали якимсь первопочином творів Його." (Як.1:18) - правда, тут можна і розуміти про народжених згори людей, але цікаво співставляється народження з творивом.

БогунТ написав:
То скажіть мені, що викликало в ній пожадання плоду дерева? Слова то були ззовні Єви. А що всередині спрацювало?

я вже писав: ворог звів жінку, посіяв в неї сумнів до Божого Слова; у неї, напевно, появилося бажання набути знання. пожадливість тіла, пожадливість очей і гордість життєва, - як писав ап. Іван. а пожадливість, зачавши, породжує гріх, - як писав ап. Яків.

БогунТ написав:
А де ви побачили, що Бог схиляв?

у ваших словах. що, мовляв, Бог склав такі умови, що людина стала приречена. я так не розумію.

БогунТ написав:
Раніше ви писали, що подоба Божа є безгрішність і праведність. Тепер ви кажете, що подоба є вільна особистість з правом вибору. То що для вас є подоба Божа?

і те, і це та багато іншого, чого я не годен в повній мірі описати.

БогунТ написав:
То скажіть, кого з людей знаєте ви, що жив спочатку без заповіді і був живий, а як заповідь прийшла, то людина померла. Проясніть ситуацію.

не зовсім зрозумів питання. відповім текстом з Писання: Котрі бо згрішили без Закону, без Закону й загинуть, а котрі згрішили в Законі, приймуть суд за Законом.
Бо не слухачі Закону справедливі перед Богом, але виконавці Закону виправдані будуть.
Бо коли погани, що не мають Закону, з природи чинять законне, вони, не мавши Закону, самі собі Закон,
що виявляють діло Закону, написане в серцях своїх, як свідчить їм сумління та їхні думки, що то осуджують, то виправдують одна одну,
дня, коли Бог, згідно з моїм благовістям, буде судити таємні речі людей через Ісуса Христа. (Рим.2:12-16)


Bogena написав:
Бо не була вона праведною,- в її серці був гріх.

написано: "Крім то́го, поглянь, що знайшов я: що праведною вчинив Бог люди́ну, та ви́гадок усяких шукають вони!" (Екл. 7:29)

Bogena написав:
Не змій звів Єву, а гріх, що був в її серці.

написано: "Та боюсь я, — як змій звів був Єву лука́вством своїм, щоб так не попсувалися ваші думки́, і ви не вхилилися від простоти́ й чи́стости, що в Христі." (2 Кор. 11:3)




«... може змилується Господь...» (Ам.5:15)
«А коли хто не має Христового Духа, той не Його.» (Рим.8:9)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи існують більші і менші гріхи?
49375
UNREAD_POSTДодано: 14 вересня 2024, 11:42 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
Сьогодні, 08:47
Написано: 13
Віровизнання: християнин
taras15 написав:
написано: "Крім то́го, поглянь, що знайшов я: що праведною вчинив Бог люди́ну, та ви́гадок усяких шукають вони!" (Екл. 7:29)
:???: Ні! Немає в тексті слова "праведною", δικαιοσύνη
Написано:
ἐποίησεν ὁ θεὸς σὺν τὸν άνθρωπον εὐθῆ,
Зробив Бог з людиною прямо
(Екл. 7:29)


Це написано про прямоту Божу,- Він завжди вчиняє з людиною прямо, праведній бо є тільки Він.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи існують більші і менші гріхи?
49376
UNREAD_POSTДодано: 14 вересня 2024, 19:09 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
Вчора, 21:50
Написано: 41
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: християнин
taras15 написав:
"Захотівши, Він нас породив словом правди, щоб ми стали якимсь первопочином творів Його." (Як.1:18) - правда, тут можна і розуміти про народжених згори людей, але цікаво співставляється народження з творивом.

Так і є. Народжені згори мусіли почути слово істини ( не люблю цю заміну в переводах "істини" на "правду", правда не завжди є істиною ). І саме вони є першими, хто отримав життя вічне, подобу Бога. Творіння людини за образом і подобою Бога в них стало завершеним. Ще раз перефразую. Для народжених від Духа таке народження згори завершує їхнє творіння людини за образом і подобою Бога, як Бог і задекларував. Вони є першим почином завершених людей. Окрім народжених згори будуть завершені і інші в інший спосіб, але всі через Ісуса Христа.
БогунТ написав:
То скажіть мені, що викликало в ній пожадання плоду дерева? Слова то були ззовні Єви. А що всередині спрацювало?

taras15 написав:
я вже писав: ворог звів жінку, посіяв в неї сумнів до Божого Слова; у неї, напевно, появилося бажання набути знання. пожадливість тіла, пожадливість очей

Правильно ви кажете: напевно ( в українській мові це - "точно") появилося бажання і пожадання плоду. Тільки ви не можете собі відповісти на питання, а що призводить до такого пожадання наперекір Божому слову.

От були слова Бога і слова змія. Слова проти слів. Чому в Єві переважили слова змія, слова обману? Якщо ви кажете, що людина створена на подобу Божу, то звідки в неї бажання непокори Богу? Подоба Божа Богу кориться. А тут щось інше в людині. Воно ворогує з Богом, бо бачимо, що стало на бік слів обману, зробивши їх вагомішими за Божі. І підбиває людину на таку ж ворожнечу. Павло саме про це пише. Що щось живе в плоті, яке тримає людину в своєму полоні і заставляє робити противне Богові. Добра Божа заповідь стає для людини смертоносною через ось це, що в людині. Вам важко погодитися з тим, що ось це інше не могло взятися інакше як тільки з участю Бога. Але знаємо, що Усе через Нього повстало, і ніщо, що повстало, не повстало без Нього Ів(1:3). Вам, підозрюю, заважає радість від слів, що Бог - є любов. І в такій організації від початку людської плоті, яка противиться Богу, ви не вбачаєте любові Бога. А даремно. Якби в людині цього не було, не було б можливості викупити людину жертвою Ісуса, і не було б прецеденту дати їй життя вічне. Ви скажете, нехай би Адам жив вічно. Але він би тоді залишився один і не да плоду. Ми би з вами не з'явилися на цьому світі і не отримали вічне життя. Нас би просто не існувало.
БогунТ написав:
То скажіть, кого з людей знаєте ви, що жив спочатку без заповіді і був живий, а як заповідь прийшла, то людина померла. Проясніть ситуацію.

taras15 написав:
не зовсім зрозумів питання.

А що тут незрозумілого? Павло ж пише, нагадаю ще раз:
9 А я колись жив без Закону, але, коли прийшла заповідь, то гріх ожив,
10 а я вмер
; і сталася мені та заповідь, що для життя, на смерть,
11 бо гріх, узявши причину від заповіді, звів мене, і нею вмертвив.(Рим.7:9-11)

Павло ніколи не жив без Закону, він під ним народився, і зразу був смертний. Єдина людина, яка не мала смерті, це була не народжена, а СТВОРЕНА людина. Це був Адам. І не був смертним. А заповідь він отримав лиш тоді, коли був поміщений в Едемський сад. Може цей проміжок часу був зовсім незначний, хто зна? Але тільки тоді гріх ожив, ось це, що влюдині противиться Богу. Не народився, а ожив. А що це значить? Що і це було створене Богом і було оживлене заповіддю.

Перечитайте Павла в посланні до римлян 7 розділ. Але я би радила все-таки в підстрочнику. Дуже помічний. Нераз просто переставлені слова у знайомому вірші по-іншому лягають на слух і прояснюють незрозуміле.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи існують більші і менші гріхи?
49377
UNREAD_POSTДодано: 15 вересня 2024, 16:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
Вчора, 21:29
Написано: 495
Звідки: Тернопіль
Віровизнання: християнин
БогунТ написав:
Тільки ви не можете собі відповісти на питання, а що призводить до такого пожадання наперекір Божому слову.

я розумію, що це вибір і обман ворога. якби неможливо було б вибрати поганого, то вибір не був би повноцінним.
дякую, що так багато розписали. я своє розуміння у міру віри вище писав.

Bogena, в тому місці (Екл.7:29) в ориґ. вживається слово (יָשָׁר-яшар), що має значення: і прямий, і правильний, і достойний, і справедливий, і праведний. яке б з цих значень не було, це, все одно, хороші характеристики, і одні з чеснот Бога. і саме такою Він вчинив людину.




«... може змилується Господь...» (Ам.5:15)
«А коли хто не має Христового Духа, той не Його.» (Рим.8:9)
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи існують більші і менші гріхи?
49378
UNREAD_POSTДодано: 15 вересня 2024, 17:58 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
Вчора, 21:50
Написано: 41
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: християнин
taras15 написав:
я розумію, що це вибір і обман ворога. якби неможливо було б вибрати поганого, то вибір не був би повноцінним

Вибір. Але вибір під тиском цієї сили, що ожила від заповіді і знаходилася в плоті Єви. І тиск вона робить достатній для вибору на свою користь. Саме це Павло нам пояснив, що чого хочу доброго - не роблю, а чого не хочу злого - те дію.
13 Тож чи добре стало мені смертю? Зовсім ні! Але гріх, щоб стати гріхом, приніс мені смерть добром, щоб гріх став міцно грішний через заповідь.
14 Бо ми знаємо, що Закон духовний, а я тілесний, проданий під гріх. (в підстрочнику - підпорядкований гріху)
15 Бо що я виконую, не розумію; я бо чиню не те, що хочу, але що ненавиджу, те я роблю.
16 А коли роблю те, чого я не хочу, то згоджуюсь із Законом, що він добрий,
17 а тому вже не я це виконую, але гріх, що живе в мені.
18 Знаю бо, що не живе в мені, цебто в тілі моїм, добре; бо бажання лежить у мені, але щоб виконати добре, того не знаходжу.
19 Бо не роблю я доброго, що хочу, але зле, чого не хочу, це чиню.
20 Коли ж я роблю те, чого не хочу, то вже не я це виконую, але гріх, що живе в мені.
21 Тож знаходжу закона, коли хочу робити добро, що зло лежить у мені.
22 Бо маю задоволення в Законі Божому за внутрішнім чоловіком,
23 та бачу інший закон у членах своїх, що воює проти закону мого розуму, і полонить мене законом гріховним, що знаходиться в членах моїх.
24 Нещасна я людина! Хто мене визволить від тіла цієї смерти?(Рим.7:13-24)


В Едемському саду склалася саме така ситуація. Ви бачите лише двох суб'єктів: Єву і змія. А Павло нам говорить про, так би мовити, третього суб'єкта - силу гріха в плоті Єви, яка взяла її в полон і закерувала нею так, щоб вибір був на користь гріха.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи існують більші і менші гріхи?
49384
UNREAD_POSTДодано: Вчора, 14:40 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
Сьогодні, 08:47
Написано: 13
Віровизнання: християнин
taras15 написав:
Bogena, в тому місці (Екл.7:29) в ориґ. вживається слово (יָשָׁר-яшар), що має значення: і прямий, і правильний, і достойний, і справедливий, і праведний. яке б з цих значень не було, це, все одно, хороші характеристики, і одні з чеснот Бога. і саме такою Він вчинив людину.

Ще раз звертаю Вашу увагу,- в Єкл 7:29 написано що то Бог вчинив з людиною (εὐθῆ - יָשָׁר - яшар), - прямо, і правильно, і достойно, і справедливо, і праведно.
Це все є характеристики Бога. Він завжди так вчиняє з людиною


Бо ж Бог правдивий, а кожна люди́на неправдива
Рим 3:4
Людина ж пустилась в свої розрахунки, міркування (λογισμοὺς) вигадки .

taras15 написав:
хороші характеристики, і одні з чеснот Бога і саме такою Він вчинив людину
.
Якби так було, то людина дослухалась би Божої заповіді - заборони.
Бо праведність людини полягає в довірі Богу і виконанні Божої волі.

25 І буде нам праведність у тому, коли будемо пильнувати виконувати всі ці заповіді перед лицем Господа, Бога нашого, як Він наказав нам“.
Повторення закону 6:25


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи існують більші і менші гріхи?
49387
UNREAD_POSTДодано: Вчора, 21:27 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
Вчора, 21:29
Написано: 495
Звідки: Тернопіль
Віровизнання: християнин
Bogena написав:
Ще раз звертаю Вашу увагу,- в Єкл 7:29 написано що то Бог вчинив з людиною (εὐθῆ - יָשָׁר - яшар), - прямо...

на скільки розумію, то там вжито слово-прикметник, а ви подаєте в перекладі, як прислівник. переглянув різні переклади і всюди подано це слово, як прикметник, який відноситься до людини. тільки в одному підрядковому перекладі [з давньогрецької] я зустрів ваш варіант (думаю, ви на нього і опираєтесь). а ось в другому підрядковому перекладі подано дане слово, знову ж таки, як прикметник. знімок додаю.

Bogena написав:
Якби так було, то людина дослухалась би Божої заповіді - заборони.
Бо праведність людини полягає в довірі Богу і виконанні Божої волі.

довіра основується на любові. а любов справжня є добровільною чи вимушеною?


У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.




«... може змилується Господь...» (Ам.5:15)
«А коли хто не має Христового Духа, той не Його.» (Рим.8:9)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 26 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 1 гість


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>