Джерело
https://forum.jerelo.info/

"ДЕ ТРУП, ТАМ ЗБЕРУТЬСЯ ОРЛИ"
https://forum.jerelo.info/viewtopic.php?t=1411
Сторінка 1 з 1

Богуслав [ 11 листопада 2013, 10:14 ]  "ДЕ ТРУП, ТАМ ЗБЕРУТЬСЯ ОРЛИ"

Витяг з теми: «Ознаки другого приходу Ісуса Христа.»

(Мт.24:3) Коли ж сидів Він на Оливній горі, то приступили до Нього учні на самоті і спитали: скажи нам, коли це буде і яка ознака Твого приходу і кінця віку?
Ознаки свого другого приходу, нам з вами, подав сам Ісус Христос, тільки необхідно прикласти трохи зусиль і старань, щоб їх зрозуміти, а вони не складні.
(Мт.24:28) Бо де труп, там зберуться орли.
Щоб зрозуміти цю ознаку, необхідно визначитись, на кого вказує труп і на кого вказують орли.
(Єр.7:33) І стане труп цього народу за стерво небесному птаству та земній звірині, і не буде, хто б їх відстрашив!... (також Єр.16:4)
(Єр.7:34) І спиню в містах Юдиних та на вулицях Єрусалиму голос радісний і голос веселий, голос молодого та голос молодої, бо руїною стане цей Край!
Ісус говорить про труп народу Ізраїля, про народ, який духовно мертвий для Бога, в другій половині часу скорботи, руїною стане їхня доктрина Закону.
(Іс.46:11) Я прикликав орла від сходу, з далекої країни, виконавця визначення Мого. Я сказав, і приведу це до виконання; накреслив наперед, і зроблю.
(Іс.46:12) Послухайте Мене, жорстокі серцем, далекі від правди:
(Іс.46:13) Я наблизив правду Мою, вона не далеко, і спасіння Моє не забариться; і дам Сіону спасіння, Ізраїлю славу Мою.
Дух Божий є виконавець Його задумів, Його постанов і приходить він з далекого краю, з краю духовного. Бог наблизив Свою правду, а вона Ісус Христос, Він дасть Сіону спасіння, а Ізраїлю Свою славу. В час другого приходу Господа, над духовно мертвим Ізраїлем, будуть працювати духи Божі.
(Об.4:5) А від престолу виходили блискавки, і голоси, і громи. А перед престолом горіли сім свічників огняних (в оригіналі світильників вогню), а вони сім духів Божих.

Юліан [ 03 жовтня 2016, 19:28 ]  Re: "ДЕ ТРУП, ТАМ ЗБЕРУТЬСЯ ОРЛИ"

Надто складне пояснення. Я чув простіше!
Може в когось є інша думка щодо трактування даного тексту?
Дякую!

Борис [ 03 жовтня 2016, 22:02 ]  Re: "ДЕ ТРУП, ТАМ ЗБЕРУТЬСЯ ОРЛИ"

"труп" - антихрист
"орли" - антихристові учні

Богуслав [ 04 жовтня 2016, 11:00 ]  Re: "ДЕ ТРУП, ТАМ ЗБЕРУТЬСЯ ОРЛИ"

Юліан написав:
Надто складне пояснення. Я чув простіше!
Може в когось є інша думка щодо трактування даного тексту?
Дякую!

Шановний Юліан, пояснення не складне, коли підтверджене Писанням. Кожен має право на своє розуміння даного тексту, як і написав шановний Борис. Дане трактування входить в одне із декількох десяткив трактувань даного тексту.

Сонячник [ 31 серпня 2017, 00:19 ]  Re: "ДЕ ТРУП, ТАМ ЗБЕРУТЬСЯ ОРЛИ"

Борис написав:
"труп" - антихрист
"орли" - антихристові учні
То взагалі недоречне пояснення.

Адже учні запитали Господа, де чекати Його прихід:
Так буде й того дня, як Син Людський з'явиться!...
І казали вони Йому в відповідь: Де, Господи? А Він відказав їм: Де труп, там зберуться й орли...
(Лук.17:30,37)

На мою думку, "труп (тіло)" символізує розп'ятого Христа, а орли - Його учні.
Іншими словами, Господь пояснив, що хто в Його Тілі - той і зустрінеться з Господом, бо Iван.6:56 Хто тіло Моє споживає та кров Мою п'є, той в Мені перебуває, а Я в ньому.

Nurono [ 17 травня 2018, 20:29 ]  Re: "ДЕ ТРУП, ТАМ ЗБЕРУТЬСЯ ОРЛИ"

Погоджуюсь з Соняшником. Христос говорить про себе, власне, про час свого приходу. "Як блискавка... буде Свого дня й Син Людський! ... як було за днів Ноєвих... як було за днів Лотових... Так буде й того дня, як Син Людський з'явиться!" (Лук.17:24-30). В часі власного, несподіваного, повернення (другого приходу), Господь наказує учням не чіпатися за тимчасове - земне. Каже: "Хто буде того дня на домі, а речі його будуть у домі, нехай їх забрати не злазить. Хто ж на полі, так само нехай назад не вертається. Пам'ятайте про Лотову дружину!" (Лук.17:31,32) Не оглядайтесь. Бо "хто назад озирається, не надається до Божого Царства!" (Лук.9:62) Тому "двоє будуть - один візьметься, другий полишиться!" (Лук.17:34-36) Тоді Його питають "Де, Господи?" (Лук.17:37) Тобто, куди візьмуться? Господь Ісус відповідає приказкою: "Де труп, там зберуться й орли." (Лук.17:37) Що тут, в даному контексті значить - "Я заберу їх до себе". Про це саме написано в Івана: "Я знову прийду й заберу вас до Себе, щоб де Я були й ви". (Iван.14:3)

Борис [ 15 січня 2022, 20:36 ]  Re: "ДЕ ТРУП, ТАМ ЗБЕРУТЬСЯ ОРЛИ"

[quote="Богуслав"]Витяг з теми: «Ознаки другого приходу Ісуса Христа.»

(Мт.24:3) Коли ж сидів Він на Оливній горі, то приступили до Нього учні на самоті і спитали: скажи нам, коли це буде і яка ознака Твого приходу і кінця віку?
Ознаки свого другого приходу, нам з вами, подав сам Ісус Христос, тільки необхідно прикласти трохи зусиль і старань, щоб їх зрозуміти, а вони не складні.
(Мт.24:28) Бо де труп, там зберуться орли.
Щоб зрозуміти цю ознаку
_____________________________________

Це зовсім не ознака.
Так Ісус Христос назвав лже христа - того хто прийде в ім'я своє і його учнів.
Щоб зрозуміти ( мати правильне розуміння) про що йдеться в цьому відрізку Писання, думаю потрібно уважно прочитати вірші з 23-го по 31-й включно. Прочитати невідривно, цебрто не намагатись розшифровувати кожен вірш окремо, не шукати алегорій чи підтексту, а зрозуміти про що йдеться в цьому відрізку. А тут наш Учитель говорить, що коли Він прийде за своєю Церквою (не вдруге, коли Його ноги стануть на Оливній горі - для суду, а саме, щоб забрати Свою Церкву) то потрібно бути готовим до підхоплення на зустріч Йому на хмари...
Бо по пустинях і криївках ходитиме не Він - Христос, а антихрист - труп, в оточенні своїх учнів, - орлів.
Думаю, для того, щоб було менше невірних трактувань слід було перекладаючи вірш 28-й написати по-іншому, а саме - А де труп там зберуться орли...

БогунТ [ 03 липня 2024, 13:20 ]  Re: "ДЕ ТРУП, ТАМ ЗБЕРУТЬСЯ ОРЛИ"

Цитата:
Щоб зрозуміти ( мати правильне розуміння) про що йдеться в цьому відрізку Писання, думаю потрібно уважно прочитати вірші з 23-го по 31-й включно.

Я би читала з першого вірша. Бо там чітко окреслено часові рамки питань учнів. А питань було два: коли буде зруйновано храм, і коли вдруге прийде Христос до свого народу, себто до євреїв. (До ніякого іншого народу він не посилався Отцем. Та й означення "вдруге" може стосуватися лише тих, до кого було поняття "вперше").
(Мт.1:3)1.І, вийшовши, Ісус попрямував від храму; а Його учні приступили до Нього, щоб показати Йому будови храму. 2 Ісус у відповідь сказав їм: Чи не бачите це все? Щиру правду кажу вам, не лишиться тут камінь на камені, який не буде розвалений. 3 Коли Він сидів на Оливній горі, приступили до Нього учні на самоті, кажучи: Скажи нам, коли це буде, і який знак твого приходу та кінця віку?

З цього бачимо, що мова буде йти про: 1) час руйнування храму, 2) події періоду очікування другого приходу Христа і власне 3) про ознаки другого приходу.

З 4 вірша по 14 Ісус говорить про події 2 періоду. З 15 вірша по 22 - про ознаки зруйнування храму і настання важкого для євреїв часу, коли не буде храму і відповідно присутності Бога, а самі вони будуть відіслані з землі і розсіяні по всіх народах. Це є час для них великої скорботи, такої, якої не було від початку світу дотепер і не буде більше. Обіцяна земля буде спустошена, понівечена, без співу і радості, без людей, мертва пустка. Це і є той труп, куди прилетять орли (в грецькій це слово має ще переклад як стерв'ятники, один з видів орла). Там будуть з"являтися лжепророки та лжехрести, адже ніде інде вони не можуть представитися "істинними легітимними христами", як тільки на легітимній землі Божого народу, бо тільки туди посилався і тільки туди прийде Син Божий. Це знову події 2 періоду.
З 29 по 31 вірш - ознаки другого приходу Христа. І саме, по закінченні того важкого часу - періоду руйнації храму і розсіяння в народах - великої скорботи.

Борис [ 16 липня 2024, 17:55 ]  Re: "ДЕ ТРУП, ТАМ ЗБЕРУТЬСЯ ОРЛИ"

БогунТ написав:
Цитата:
Щоб зрозуміти ( мати правильне розуміння) про що йдеться в цьому відрізку Писання, думаю потрібно уважно прочитати вірші з 23-го по 31-й включно.

Я би читала з першого вірша.


Ну навіщож з першого вірша? В цьому розділі Господь залишив багато попереджень, остережень, наказів.
Нашаж тема стосується тільки одного з них.
Тож читаєм:
Мат 24:23-28 Українська, І. Огієнка
"Тоді, як хто скаже до вас: „Ото, Христос тут" чи „Отам“, — не йміть віри. Бо постануть христи́ неправдиві, і неправдиві пророки, і будуть чинити великі ознаки та чуда, що звели́ б, коли б можна, і ви́браних. Оце Я наперед вам сказав. А коли скажуть вам: „Ось Він у пустині“ — не виходьте, „Ось Він у криївках“ — не вірте! Бо як бли́скавка та вибігає зо схо́ду, і з'являється аж до за́ходу,  так /ТАК! - одномоментно для всієї землі/ буде і при́хід Сина Людського./щоб забрати Своїх учнів - Церкву/
Бо /А/де труп, /антихрист в ті дні ходитиме по пустиням і криївкам перш ніж сяде в Божому храмі як Бог, і за Бога себе видаватиме/ - там зберуться орли"./учні і послідовники антихриста/
Ну, десь так, просто і конкретно, без всякого туманну і алегорій, а головне невпадати в злісну єресь яка межує з богозневагою - цебто вважати Господа Ісуса Христа за труп а себе за стервятників...

БогунТ [ 16 липня 2024, 19:50 ]  Re: "ДЕ ТРУП, ТАМ ЗБЕРУТЬСЯ ОРЛИ"

Борис написав:
Ну навіщож з першого вірша?

Бо контекст ще ніхто не відміняв.
Борис написав:
В цьому розділі Господь залишив багато попереджень, остережень, наказів.
Нашаж тема стосується тільки одного з них.

Але ж період, коли проявиться цей "труп", окреслений в перших віршах розділу. Тому на мій погляд, вони важливі.
Борис написав:
антихрист в ті дні ходитиме по пустиням і криївкам

В приведеному вами перекладі говориться не про антихриста, а про лжехриста і лжепророків, тобто неправдивих. Антихрист - це той, який проти Христа, і таких вже в часи апостолів з'явилося багато. В 1Ів.2:18 про це мова. Лжехристос - це той, який мусить бути за Христа, але видає себе за Нього.

Час "в ті дні" теж розуміємо з окреслиного в перших віршах.
"Ходитиме по пустиням і криївкам" - це по-вашому в яких краях?
Борис написав:
буде і при́хід Сина Людського./щоб забрати Своїх учнів - Церкву/

Для чого прийде Ісус у вказаних вами віршах не сказано. Ви це для себе так розумієте.
Борис написав:
а головне невпадати в злісну єресь яка межує з богозневагою - цебто вважати Господа Ісуса Христа за труп а себе за стервятників...

Це мене теж вразило.

Сонячник [ 21 липня 2024, 11:51 ]  Re: "ДЕ ТРУП, ТАМ ЗБЕРУТЬСЯ ОРЛИ"

Вираз Ісуса Христа "Бо де труп, там зберуться орли" міг бути поширеним на той час афоризмом, який перш за все означає неминучість тих подій.

Борис написав:
Бо /А/де труп, /антихрист в ті дні ходитиме по пустиням і криївкам перш ніж сяде в Божому храмі як Бог, і за Бога себе видаватиме/ - там зберуться орли"./учні і послідовники антихриста/

Ну, десь так, просто і конкретно, без всякого туманну і алегорій, а головне невпадати в злісну єресь яка межує з богозневагою - цебто вважати Господа Ісуса Христа за труп а себе за стервятників...

Не бачу у вашій версії ані логіки, ані біблійного підтвердження. Якщо вдаватись до філософії, то обидві версії мають місце. А можна ще що завгодно придумати. От ви собі придумали, що труп - це антихрист, і вам вже інша точка зору видається єрессю.
Тому краще не видумувати нічого того, що не дано від Бога.
До колосян 2:8 (UBIO) Стережіться, щоб ніхто вас не звів філософією та марною оманою за переданням людським, за стихіями світу, а не за Христом
БогунТ написав:
В приведеному вами перекладі говориться не про антихриста, а про лжехриста і лжепророків, тобто неправдивих. Антихрист - це той, який проти Христа, і таких вже в часи апостолів з'явилося багато. В 1Ів.2:18 про це мова. Лжехристос - це той, який мусить бути за Христа, але видає себе за Нього.

Слово Анти має значення "замість". Тобто Антихрист - замість Христа. Лже - це фальшивий. Таким чином, це майже одне й те саме значення має.

Наприклад:
Матвія 2:22 (UBIO) Та прочувши, що царює в Юдеї Архелай, замість Ірода, батька свого, побоявся піти туди він.
Матвія 5:38 (UBIO) Ви чули, що сказано: Око за око, і зуб за зуба.

Борис [ 21 липня 2024, 22:41 ]  Re: "ДЕ ТРУП, ТАМ ЗБЕРУТЬСЯ ОРЛИ"

Сонячник написав:
Вираз Ісуса Христа "Бо де труп, там зберуться орли" міг бути поширеним на той час афоризмом, який перш за все означає неминучість тих подій.

Борис написав:
Бо /А/де труп, /антихрист в ті дні ходитиме по пустиням і криївкам перш ніж сяде в Божому храмі як Бог, і за Бога себе видаватиме/ - там зберуться орли"./учні і послідовники антихриста/

Ну, десь так, просто і конкретно, без всякого туманну і алегорій, а головне невпадати в злісну єресь яка межує з богозневагою - цебто вважати Господа Ісуса Христа за труп а себе за стервятників...

Не бачу у вашій версії ані логіки, ані біблійного підтвердження. Якщо вдаватись до філософії, то обидві версії мають місце. А можна ще що завгодно придумати. От ви собі придумали, що труп - це антихрист, і вам вже інша точка зору видається єрессю.


Цеж на скільки духовно сліпим потрібно бути, щоб не розуміти таке просте остереження Учителя.
Адже в цьому відрізку (Матф. 24:23-31) Він просто говорить Своїм учнями, що при приході Його за Своєю Церквою, щоб не очікували Його на землі, бо по пустиням і криївкам Він вже ходити не буде! А при голосі архангола і сумі Божій Він зійде з неба на хмарах (1Сол.4:16,17), куди і притягне - підхопить вибраний Своїх "від вітрів чотирьох, від кінців неба аж до кінців його".
Бо по пустиням і криївкам в ті дні ходитиме той хто прийде в ім'я своє (Ів. 5:43)...

БогунТ [ 22 липня 2024, 16:45 ]  Re: "ДЕ ТРУП, ТАМ ЗБЕРУТЬСЯ ОРЛИ"

Сонячник написав:
Слово Анти має значення "замість". Тобто Антихрист - замість Христа. Лже - це фальшивий. Таким чином, це майже одне й те саме значення має.

Власне, дійсно "майже". Дивлячись на пояснення Івана, розуміємо, що він називає антихристами тих, хто не визнає Ісуса Месією (1Ів.2:18, 22). І разом з тим, ці люди не називали себе Месіями. Вони просто не приймали Ісуса, якого розіп'яли, Месією.

А з лже-, чи псевдо- христами інша ситуація. Вони себе величають Месією, Христом. Бо багато хто прийде в Ім'я Моє, кажучи: Я Христос. (Мат.24:5)

Тому, щоб не виясняти щоразу у співрозмовника, а який зміст він вкладає в своє розуміння терміну "антихрист", краще використовувати термінологію Писання.
Бо постануть христи неправдиві, і неправдиві пророки, і будуть чинити великі ознаки та чуда, що звели б, коли б можна, і вибраних. (Мат.24:24)

Є ще одна проблема. Часто антихристом називають одного із двох звірів, описаних в Об'явленні: одного, що вийшов з моря, або другого, що вийшов із землі. І тут виходить суцільна путанина.
Ви теж когось з них називаєте антихристом?

Сторінка 1 з 1 Часовий пояс UTC + 2 годин