ХАРТІЯ СОБОРНОСТІ*«Слава Отцю і Сину і Святому Духу!»
Ми, Рух за єдність християн Украъни, твердо вирішили зберігати та розвивати єдність і співдружність, що утвердились серед християн України. Ми дякуємо Триєдиному Богу за керівництво нашими кроками до більш глибокої гармонічності, соборності та співпраці у Святому Дусі.
Різноманітні форми співпраці між християнами різних Церков та деномінацій вже довели свою ефективність у справі навернення та спасіння нашого народу.
Христос молився: «…щоб були всі одно: як Ти, Отче, в Мені, а Я – у Тобі, щоб одно були в Нас і вони, – щоб увірував світ, що Мене Ти послав» (Ів.17:21). Будучи вірними цій молитві і заповіді нашого Господа, ми не можемо задовольнятися нинішньою ситуацією. Натомість, усвідомлюючи нашу провину і готовність покаятися, ми прагнемо подолати розділення, які ще існують серед нас, щоб, об’єднавшись, ми могли правильно і ефективно проголошувати Євангельське послання народу України.
Слухаючи разом Слово Боже з одного і того ж Святого Письма та маючи обов’язок сповідувати нашу спільну віру й діяти соборно згідно з усвідомленою істиною, несімо свідчення Христової любові та надії до всіх людей.
Керуючись Євангелієм, ми прагнемо стати на захист гідності та законних прав і свобод кожної людини, створеної за образом та подобою Божою. Як християнська спільнота, ми маємо робити свій вагомий внесок до примирення людей в нашій країні та в усьому світі, протидіючи усіляким проявам нетерпимості та ворожнечі.
Отже, ми сприймаємо цю Хартію як спільне зобов’язання щодо діалогу та співпраці. У ній визначені фундаментальні завдання, в яких зазначаються головні вказівки та зобов’язання. Це сприятиме діалогу та співпраці за відповідними погодженими критеріями на всіх рівнях церковного життя. Проте Хартія не має ні віронавчального, ні догматичного характеру, та не є юридично обов’язковою за церковним правом. Її повноваження будуть виходити з суто добровільних зобов’язань.
І. МИ ВІРУЄМО В ЄДИНУ, СВЯТУ, СОБОРНУ
І АПОСТОЛЬСЬКУ ЦЕРКВУ1.Покликані разом до єдності у вірі« …Пильнуючи зберігати єдність духа в союзі миру . Одне тіло, один дух, як і були ви покликані в одній надії вашого покликання. Один Господь, одна віра, одне хрещення, один Бог і Отець усіх, що Він над усіма, і через усіх, і в усіх» (Еф. 4:3-6). Згідно з Євангелієм Ісуса Христа, свідченнями Святого Письма та, як сповідується у Символі Віри, схваленому на Нікейському (325 року) й Константинопольському (381 року) Вселенських Соборах, усі ми віруємо у Триєдиного Бога: Отця, Сина і Святого Духа. Оскільки у цьому ж Символі ми також спільно сповідуємо «єдину, святу, соборну і апостольську Церкву», одним з наших головних завдань є являти правдиву єдність у взаємній любові, яка завжди є даром Божим.
Деякі відмінності у вірі, зокрема, різні сприйняття Церкви та її єдності, таїнств і служінь, усе ще є перешкодою до видимої єдності християн. І нас ніяк не влаштовує такий стан речей. Ісус Христос на Голгофському Хресті явив нам Свою любов та таємницю примирення. Як Його учні і послідовники, ми маємо намір зробити все можливе, щоб подолати проблеми та перешкоди, які ще розділяють наші церкви.
Ми зобов’язуємося:• Дотримуватися апостольських настанов, що записані у Посланні до Ефесян, та наполегливо прагнути до однакового розуміння Христового вчення ...
Повністю на
Http://www.ednistcerkvy.org.ua/Хотілось би почути відгуки на цю Хартію.