Джерело
https://forum.jerelo.info/

Хабарництво
https://forum.jerelo.info/viewtopic.php?t=96
Сторінка 1 з 2

Тарас [ 20 травня 2006, 17:40 ]  Хабарництво

Як ви ставитесь до взяток (в навчанні, лікарні, роботі). Тому що сьогодні кажуть, що без взятки майже не можливо обійтись. Але, що каже Слово Боже? Я вірю, що без них можна обійтись, я такі моменти переживав у своєму житті, коли надіявся на Господа.

Сонячник [ 20 травня 2006, 18:39 ]  

Це теж дуже цікава тема!!! :)
Взагалі, я завжди намагаюся обходитися без хабарів! І нічого - все обходиться добре! Мабуть, Бог допомагає...
Хабарі - це порушення перш за все закону державного! А тому я переконаний, що християнин не повинен таким захоплюватися!

Проте бували випадки (ще до революції), коли безсовісно вимагали гроші - тоді ж нікому було й поскаржитися... така була система в Україні. У таких випадках, можливо, хабарі не будуть гріхом?!

Але якщо ми можемо обійтися без цього, то бажано обходитися!

Тарас [ 27 травня 2006, 15:59 ]  

Я взагалі впевнений, що ми можемо зовсім обійтися без хабарів. Я впевнений, що в Бога є вихід і для ситуації, коли вимагають хабар. Просто дуже часто получається так: Боже ми Тобі віримо, ми віримо, що Ти всемогутній, але дай я в цій ситуації розберуся сам. Багато хто з моїх друзів попадали в такі ситуації, коли прямим текстом вимагали хабар, але вони встояли. Щоправда, спочатку ті начальники кричали, але потім Бог вступався і самі ж ті начальники робили все як треба і ще й помагали.

Братик [ 27 травня 2006, 20:01 ]  

Звичайно, я згідний повністю з Тарасом. Ніколи не бійся робити праведне, бійся лихих поступків! Та зараз, мабуть, і в Україні стало легше з тим - принаймні формально обявлена війна хабарям. Але найважче перебороти спокусу дати хабаря не тоді коли начальник його в тебе вимагає, а тоді коли ти сам зацікавлений в своїх інтересах.

Taj [ 30 травня 2006, 14:55 ]  

Я думаю, що перш за все слід подумати, який мій вчинок в Божих очах (Так, до речі, треба чинити і в багатьох інших ситуаціях). Тоді буде значно легше вирішити для себе це питання.
А взагалі, найкраще якісь специфічні терміни (як от хабар, взятка) звести до тих, які використовуються в Біблії. Тоді зможемо у своїх міркування посилатися на Біблію.

Тарас [ 30 травня 2006, 23:37 ]  

Насправді слово хабар вживається в Біблії.

Taj [ 04 червня 2006, 20:54 ]  

Я, на жаль, не памятаю таких місць в Біблії, але я маю на увазі зовсім інше. Часом, коли говорять, що без взятки неможливо, коли потрапляєш в ситуацію, коли треба вирішувати, платити, чи ні, то тут важливо проаналізувати безпосередньо ту ситуацію. Давайте називати речі своїми іменами. Бо саме залежно від конкретної ситуації можна сказати, чи твій вчинок є гріхом чи, можливо, ні.
Перша ситуація. Ти вважаєш, що тобі вигідно дати якусь плату, щоби покрити твоє особисте порушення: порушення закону, правил руху, несплата податків тощо. Тобто один гріх обовязково породжує інший. Це загальний закон, він діє завжди, доки людина не покається в цьому першому гріху, який і викликав цілий ланцюжок наступних. Бо в такому випадку людина часто потрапляє в залежність і надалі вже змушена грішити. Це - страшно.
Якщо ти хочеш, наприклад, обманом вступити до вузу і платиш гроші за поступлення, то в результаті цього хтось постраждає, хто можливо був кращий за тебе. Це, безумовно, є гріхом.
Але бувають інші випадки. Наприклад, коли хтось витратив свій час і зробив для тебе якусь роботу, надав послугу, але був не зобовязаний це робити, то я думаю, що порядно буде, якщо ти віддячиш якимось чином за цю послугу. Тут я не бачу гріха.
Тому я вважаю, що краще дивитися глибше, на саму причину, і дати відповідь, чи не є гріх десь глибше.
А якщо тебе кривдять і безпричинно вимагають якусь плату, то я думаю, що Господь захистить. Я сам не раз це переживав.
Але, з іншої сторони, кесареве нехай буде кесарю...
Лиш би ми не були винними супроти когось своїми діями...

Тарас [ 05 червня 2006, 00:38 ]  

В загальному я з тобою згідний, але декілька моментів хочу уточнити.
Відносно кесаревого, то там говориться про податок. Я вважаю, що не слід застосовувати те місце де-небудь. А щодо хабаря, то наводжу тобі місце: Іс. 33:14-16.

tOksana [ 07 червня 2006, 05:47 ]  

Є люди, які просто не можуть без хабарів. І самі на себе недовольні, що так привчили... Я особисто знаю, без хабарів - легше жити і дешевше!!!
Вживай розум - і обійдешся без хабаря!!!

Сонячник [ 23 жовтня 2006, 22:42 ]  

А що робити, коли по роботі начальство доручає в інтересах фірми дати комусь хабаря? Як бути в такому випадку?

Тарас [ 25 жовтня 2006, 13:28 ]  

Це теж гріх.

Сонячник [ 25 жовтня 2006, 20:07 ]  

Гріх то гріх, але кому гріх? Є різні ситуації...
Наприклад, на попередній роботі мені дали завджання організувати зв'язок від А до В.
Укртелеком каже мол нема технічної можливості і все. Але якщо дати 100$, то можливості будуть. Звісно, для фірми важливо отримати результат, тому вигідніше дати те що вимагають. Я думаю, що у цьому випадку гріх тому, хто вимагає хабаря.

Тепер інший випадок:
Напр, потрібно перевести викладачів та студентів ВУЗу на пластикові картки. Звісно, що у цьому випадку потрібно, щоб Ректор прийняв таке рішення. Також зрозуміло, що жодний керівник не захоче робити революції, поки не отримає власної вигоди. Тому банки пропонують вищому керівництву різного роду заохочення, тобто комісійні. Таким чином, ректор, отримавши інтерес, примусово переводить всіх на платіжні картки. У цьому випадку мабуть гріх матиме той ректор, що брав хабаря.

До чого я веду... У бізнесі такі речі не вважаються хабарями, а свого роду винагородою за послугу. До мене (як до працівника, який приймав рішення) також часто зверталися різні організації з метою продати свою продукцію, пропонуючи комісійні від 3% до 10%(винагороду, хабаря). Але оскільки, я впершу чергу обирав за показником ціна/якість продукції, а не за розміром комісійних, то доводилося робити закупки у тих, хто особистої винагороди не пропонував або просив зробити знижку для організації на розмір хабаря. Тобто якщо мені пропонували хабаря, я його зараховував на користь організації у вигляді знижки.
Тому якщо я хочу продати продукцію, то я вимушений пропонувати або винагороду (хабар), або знижку, або додаткові послуги для цілої організації. Якщо мій покупець недобросовісний, то він обере винагороду (хабар)... але то вже на його совісті! Чи не так?

Тарас [ 30 жовтня 2006, 10:58 ]  

Моя думка залишається незмінною.

Сонячник [ 30 жовтня 2006, 22:38 ]  

Я догадуюся, що твоя думка є незмінною. Але я ж хотів лише уточнити твою думку: кому гріх і в яких випадках? і чому?

Адже є різні випадки. В одному - це подарунок, в іншому - винагорода... Як мені розяснював керівник: хабар - це коли даєш гроші, щоб тобі зробили послугу. А якщо отримати послугу, а потім заплатити, то це вже є способом вдячності.

І взагалі весь бізнес зараз на цьому побудований: щоб отримати позитивне рішення клієнта - треба запропонувати умови кращі за конкурента, а для того часто доводиться пропонувати винагороду.
З точки зору рівноваги інтересів - це виправдано! Адже щоб укласти угоду - потрібно щоб дві сторони були в цьому рівнозначно зацікавлені! То для зрівняння інтересів та сторона якій більше вигідно, повинна компенсувати іншій у вигляді винагороди.

Тарас [ 31 жовтня 2006, 00:29 ]  

Я не знаю тонкощів бізнесу, але хочу тобі порадити, що якщо ти будеш боятися Бога, то Він тобі підкаже де добро, а де зло. Я це знаю по собі. Є речі, які по Писанню прямо не забороняються, але Бог дав зрозуміти, що мені їх слід залишити. Взагалі, я вважаю, що якщо ми наближаємося до Бога, то від нас відпадають не тільки явні гріхи, а й різні сумнівні речі.

Сторінка 1 з 2 Часовий пояс UTC + 2 годин