Джерело
https://forum.jerelo.info/

Вишиття ікон !!!
https://forum.jerelo.info/viewtopic.php?t=943
Сторінка 1 з 2

Valia [ 25 лютого 2010, 18:02 ]  Вишиття ікон !!!

Я дуже люблю вишивати,спочатку вишивала прості картинки,а останім часом захопилась вишиттям ікон,вишила вже три ікони і одну сплела з бісеру,але чула що на вишиття ікон потрібно благословення священика,і то він завжди дає то благословення тому що це гріх. Як ви думаєте?

Leonidua [ 25 лютого 2010, 22:45 ]  Re: Вишиття ікон !!!

На сам перед хочеться привести місце з Біблії яке записане в Вихід 20:22-23
22 І промовив Господь до Мойсея: Отак скажеш до Ізраїлевих синів: Ви бачили, що Я говорив з вами з небес.
23 Не будете робити при Мені богів із срібла, і богів із золота не будете робити собі.
І друге місце це Дії Апостолів 17:24-25
24 Бог, що створив світ і все, що в ньому, бувши Господом неба й землі, проживає не в храмах, рукою збудованих,
25 і Він не вимагає служіння рук людських, ніби в чомусь Він мав би потребу, бо Сам дає всім і життя, і дихання, і все.
І Ісая 41:19
19 Майстер божка відливає, золотар же його криє золотом, та виливає йому срібляні ланцюжки.

З цих слів можна сказати що Бог не хоче щоб ми робили собі рукотворних ідолів. Робити ікони і поклонятися їм це Богу не угодно. Написано в 2-Коринтян 6:16 Або яка згода поміж Божим храмом та ідолами? Бо ви храм Бога Живого, як Бог прорік: Поселюсь серед них і ходитиму, і буду їм Богом, а вони будуть народом Моїм! Тобто те що ви молитесь до ікон це саме що до стіни вони нічого не помагають бо це лиш руками зроблене. А якщо просто станете на коліна і з вірую звернетесь до Бога і в розумі довіритесь що він є на небі і чує вас то ді Бог дасть вам відповідь. Неві-рите попробуйте і переконаєтесь. А якщо вам подобається вишивати ікони як хобі то спокійно вишивайте знайте що це не гріх. Це просто буде як художній витвір і не більше.

Сонячник [ 26 лютого 2010, 02:42 ]  Re: Вишиття ікон !!!

Valia написав:
...але чула що на вишиття ікон потрібно благословення священика,і то він завжди дає то благословення тому що це гріх. Як ви думаєте?
Звісно, це гріх! ;-D І все це обман, аби віруючі ставилися до ікон, як до божества якогось.
Колись ікони не вишивали, але зате вирізьблювали божків з дерева або металу:
3 Бо устави народів марнота вони, божок бо це дерево, з лісу вирубане, і це діло рук майстра сокирою! 4 Сріблом та золотом його прикрашають, цвяхами та молотками прикріплюють їх, і він не захитається. 5 Вони, як опудало на огірковім городі, й безмовні, і конче їх носять, бо не ходять вони. Не бійтеся їх, бо не вчинять лихого, і також учинити добро це не в їхній силі! (Єремiя 10:3-5)
Також раджу прочитати Iсая 44.

Valia [ 26 лютого 2010, 12:51 ]  Re: Вишиття ікон !!!

Моїй бабці 65 років вона вишиває вже 20 років і виключно тільки ікони Ісус, Пресвята Богородиця, Свята Вечеря, Ісус на Оливковій горі, Богородиця з Ісусиком. Відколи вона почала вишивати вона ніразу не приймала ліків,в неї сили як в молодої людини і вишиває вона без окулярів. І кожний хрестик вона кладе з любовю...
А ікони які продають на базарах їх що купляти неможна?

Сонячник [ 26 лютого 2010, 15:29 ]  Re: Вишиття ікон !!!

Valia написав:
Відколи вона почала вишивати вона ніразу не приймала ліків,в неї сили як в молодої людини і вишиває вона без окулярів. І кожний хрестик вона кладе з любовю...
Це дуже добре, що Бог дає Вашій бабці здоров'я, але це зовсім не означає, що секрет в іконах. :)
Мабуть, Ваша бабця ще й молиться до Живого Бога, який дає сили і здоров'я всім, хто на Нього покладає надію.
Valia написав:
А ікони які продають на базарах їх що купляти неможна?
Я думаю, що як вишивати так і купляти ікони не гріх. Але гріхом є молитися до них та ставитися до ікон як до святині. Але з тим нічого не зробиш, бо така людська природа: обожествляти неживі предмети. Так було колись, і так є зараз. У Східній Церкві люди надають сакрального значення іконам, а в Західній Церкві обожествляють статуї.
За апостольських часів також люди ставили статуї і їм поклонялися. Також серед людей дуже цінилися всілякі статуетки, які служили образами божества. Вважалося, що ці статуетки були дуже помічними, тому люди не шкодували грошей та купували їх. І були ремісники, які робили на тому бізнес. От прочитайте Дії святих апостолів, 19 голову, з 24 по 27 віршики, зокрема 26 вірш:
І ви бачите й чуєте, що не тільки в Ефесі, але мало не в усій Азії цей Павло збаламутив і відвернув багатенно народу, говорячи, ніби то не боги, що руками пороблені.
Апостол Павло закликав поклонятися Живому Богу без посередництва мистецьких виробів. Бог є Дух, і ті, що Йому вклоняються, повинні в дусі та в правді вклонятись. (Iван.4:24)
Тому до ікон можна ставитися як до творів мистецтва, але не більше. У жодному разі не можна поклонятися іконам чи молитися до них, бо це великий гріх. А якщо гріх молитися до них, то навіщо їх купувати чи вишивати?

Valia [ 26 лютого 2010, 16:35 ]  Re: Вишиття ікон !!!

А якщо ікону посвятити в церкві,тоді вона буде мати святу дію?

Leonidua [ 26 лютого 2010, 16:55 ]  Re: Вишиття ікон !!!

Ні. Святу дію тільки має Бог. І Він все робить сам і прямо працює з людиною не через посередників.

Сонячник [ 26 лютого 2010, 16:55 ]  Re: Вишиття ікон !!!

Valia написав:
А якщо ікону посвятити в церкві,тоді вона буде мати святу дію?
Ні. Жоден предмет не може мати дії. Свята дія є лише від Бога. Бог робить чудо по вірі, незалежно від наявності ікони.

prostak [ 01 березня 2010, 05:06 ]  Re: Вишиття ікон !!!

Valia написав:
Я дуже люблю вишивати,спочатку вишивала прості картинки,а останім часом захопилась вишиттям ікон,вишила вже три ікони і одну сплела з бісеру,але чула що на вишиття ікон потрібно благословення священика,і то він завжди дає то благословення тому що це гріх. Як ви думаєте?

Відповідь проста - 2-га ЗАПОВІДЬ!!!

Valia [ 02 березня 2010, 17:34 ]  Re: Вишиття ікон !!!

Ікони які намальовані художниками і напечатані,їх продають не як прості картини. Люди які купляють такі картини, вони їх купляють з однією цілю, щоб вдома повісити, як святиню. От в вас вдома невисить ікона?
А як на рахунок тих ікон які є в церквах, там є намальовані і вишиті !!!!!!!!!!!!!!!!

Leonidua [ 02 березня 2010, 18:05 ]  Re: Вишиття ікон !!!

Нема різниці чи на мальована чи вишита чи вдома чи в церкві. Молитися треба БОГУ а не іконі ікона не зціляє не лікує не робить чуда. Все це робить БОГ.

Leonidua [ 02 березня 2010, 18:09 ]  Re: Вишиття ікон !!!

Простий приклад поставте вдома фотографію батьків і попросіть в неї щоб вона вам дала пару гривнів на нову сукню. Результат буде? Ні. А підіть попросіть тих самих пару гривнів у батьків живих. Так саме і з БОГОМ треба просити в нього живого. А не в ікони.

Valia [ 02 березня 2010, 19:32 ]  Re: Вишиття ікон !!!

Тоді чому в церкві вішають ікони,чому нероблять просту будівлю,де тільки би був священик і люди?
А вдома якщо висять ікони,то це що гріх,і потрібно все познімати і викинути?
І яке це ідолопоклонство,якщо на іконі зображений Ісус??????????????

Leonidua [ 02 березня 2010, 21:05 ]  Re: Вишиття ікон !!!

Щоб це все знати треба трошки про лис-тати історію церкви. За часі апостольських такого не було. Ісус Христос не хрестив дітей. Іван Хреститель коли хрестив людей він казав покайтеся бо при близилось царство небесне. А хто не каявся того він і не хрестив. Хіба мала дитина може покаятися. Ісус в усій Біблії учить що не нуждається в рукотворних виробах. Більше того він каже в Матфія 11:28 Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою! Він не каже. Підіть до матері моєї чи до святого Петра чи Павла а до мене особисто. Друге місце пише Івана 20:29 Промовляє до нього Ісус: Тому ввірував ти, що побачив Мене? Блаженні, що не бачили й увірували! І апостоли теж так вчили після їхньої смерті пройшов деякий час і був константинопольський зїзд. Де в апостольську церкву вій шли багато різних неправильних понятій і тоді утворилася так звана православна і католицька церква. Після того придумували ікони і все таке. Хіба ви недовіряєте БІБЛІЇ? Як БІБЛІЯ учить нас поклонятися ЖИВОМУ БОГУ. Я вам раджу прочитати БІБЛІЮ. Давайте ще подивимось на історію України. Україна колись була безбожною країною. Ви мабуть знаєте головну вулиця нашої столиці Хрещатик. А чому вона так називається ми зараз розберемося. В 988р нашої ери князь-ом Володимиром великим у Києві було зібрано маса людей і їх повили по вулиці Києва до Дніпра що провести масове хрещення людей з того часу Україна рахується християн-скою і вулицю по які вели людей назвали Хрещатик. Дозвольте зауважити що тоді не було хрищено малих дітей а дорослих і ніяких ікон тоді теж не було. Но така особа як сатана йому вигідно все перекрутити і навчити людей по другому поклонятися Богу що ніякого результату не було. А тепер подумайте самі і прочитайте уважно Біблію. Даже якщо я вас не переконав щоб вишивати Ісуса Христа вам принаймі потрібно знати Його характер що Він думав і чим Він займався для того потрібно досконало вивчити Його.

Сонячник [ 02 березня 2010, 22:56 ]  Re: Вишиття ікон !!!

prostak написав:
Відповідь проста - 2-га ЗАПОВІДЬ!!!
Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний. (Вих.20:4-5)
Отже, виходить, що Господь забороняє не лише вклонятися подобі того, що на небі чи на землі, а й виготовляти щось, щоб тому потім вклонятися.
Valia написав:
Тоді чому в церкві вішають ікони,чому нероблять просту будівлю,де тільки би був священик і люди?
А вдома якщо висять ікони,то це що гріх,і потрібно все познімати і викинути?
І яке це ідолопоклонство,якщо на іконі зображений Ісус??????????????

Ікони в церкві - це просто така традиція склалася. Спочатку в християн не було жодних ікон.
Потім, очевидно, намалювали та повісили картину, а з часом цю картину освятили, і почали вклонятися перед нею. Це справді дуже нагадує ідолопоклонство, хоча освічені католики стверджують, що вклоняються Невидимому Богу, а не іконі (а ікона просто так - ніби нагадує про Живого Бога).

Сторінка 1 з 2 Часовий пояс UTC + 2 годин