Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 29 березня 2024, 00:27




Створити нову тему Відповісти  [ 10 повідомлень ] 

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Ставлення Ісуса до Марії
17883
UNREAD_POSTДодано: 13 вересня 2009, 19:58 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
22 березня 2010, 14:17
Написано: 51
Я на форумі недавно,я не бачила ні одної теми яка би обговорпювалась про Діву Марію,чи може я не бачила!!!


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Пречиста Діва Марія !!!
17884
UNREAD_POSTДодано: 13 вересня 2009, 21:06 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Valia написав:
Я на форумі недавно,я не бачила ні одної теми яка би обговорпювалась про Діву Марію,чи може я не бачила!!!

Валя, цей християнський форум є міжконфесійний, а тому у розділі "Ортодоксальні погляди" є така специфічна тема щодо Діви Марії: Чи є діва Марія матір’ю Божою?.

Хоча, якщо цю тему розвивати в іншому аспекті, то можна продовжити обговорювання й тут, думаю.
А що саме цікавить?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Пречиста Діва Марія !!!
17890
UNREAD_POSTДодано: 13 вересня 2009, 21:57 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
22 березня 2010, 14:17
Написано: 51
Мене цікавить ставлення Ісуса до Марії як до земної матері? :?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Пречиста Діва Марія !!!
17891
UNREAD_POSTДодано: 13 вересня 2009, 22:04 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Щодо ставлення Ісуса Христа до Марії як матері по плоті, я пригадую місце з євангелії від Луки:
19 До Нього ж прийшли були мати й брати Його, та через народ не могли доступитись до Нього. 20 І сповістили Йому: Твоя мати й брати Твої он стоять осторонь, і бажають побачити Тебе. 21 А Він відповів і промовив до них: Моя мати й брати Мої це ті, хто слухає Боже Слово, і виконує! (Луки 8)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Пречиста Діва Марія !!!
17892
UNREAD_POSTДодано: 13 вересня 2009, 22:09 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
22 березня 2010, 14:17
Написано: 51
На скільки я зрозуміла Ісус не визнав матір і братів перед народом?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Пречиста Діва Марія !!!
17893
UNREAD_POSTДодано: 13 вересня 2009, 22:52 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Valia написав:
На скільки я зрозуміла Ісус не визнав матір і братів перед народом?

Щоб дослідити це питання в доповнення приведу паралельні місця:
46 Коли Він іще промовляв до народу, аж ось мати й брати Його осторонь стали, бажаючи з Ним говорити. 47 І сказав хтось Йому: Ото мати Твоя й Твої браття стоять онде осторонь, і говорити з Тобою бажають. 48 А Він відповів тому, хто Йому говорив, і сказав: Хто мати Моя? І хто браття Мої? 49 І, показавши рукою Своєю на учнів Своїх, Він промовив: Ото Моя мати та браття Мої! 50 Бо хто волю Мого Отця, що на небі, чинитиме, той Мені брат, і сестра, і мати! (Матв.12)
31 І поприходили мати Його та брати Його, і, осторонь ставши, послали до Нього і Його викликали. 32 А народ кругом Нього сидів. І сказали Йому: Ото мати Твоя, і брати Твої, і сестри Твої он про Тебе питаються осторонь. 33 А Він їм відповів і сказав: Хто Моя мати й брати? 34 І поглянув на тих, що круг Нього сиділи, і промовив: Ось мати Моя та браття Мої! 35 Бо хто Божу волю чинитиме, той Мені брат, і сестра, і мати. (Марка 3)

А ще до того згадаймо, що Ісус Христос навчав отак ніби дивно: 26 Коли хто приходить до Мене, і не зненавидить свого батька та матері, і дружини й дітей, і братів і сестер, а до того й своєї душі, той не може буть учнем Моїм! (Лук.14)
Отже, що Ісус хотів нам сказати? Безумовно, що мова йшла про те, щоб зненавидіти наші гріховні та плотські бажання, щоб наші рідні (яких ми найбільше любимо) не тягнули до розпусти, до п'янки, до земного (як ми можемо казати: ну заради дочки, чи заради матері)... Щоб ми порвали із світським життям (зненавиділи думки, які прив'язують нас до наших найрідніших, найдорожчих), а присвятили своє життя лише одному - нашому Господу Ісусу Христу.
Так от. Я думаю, що Ісус не те щоб не визнав чи відсторонився від своїх братів та сестер та своєї рідної по плоті матері. Але тут Христос наголошує на різниці між рідними по плоті і рідними по духу. Люди думали про тілесне, а Христос - про духовне, як написано: Бо ті, хто ходить за тілом, думають про тілесне, а хто за духом про духовне. (Рим.8:5)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Пречиста Діва Марія !!!
17897
UNREAD_POSTДодано: 14 вересня 2009, 13:55 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
22 березня 2010, 14:17
Написано: 51
Але ж 5 Заповідь гласить: "Шануй батька і матір твою,щоб добре тобі було та, щоб довголітнім був ти на землі." Так чому ж Ісус цьому не слідував?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Пречиста Діва Марія !!!
17898
UNREAD_POSTДодано: 14 вересня 2009, 15:09 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Valia написав:
Але ж 5 Заповідь гласить: "Шануй батька і матір твою,щоб добре тобі було та, щоб довголітнім був ти на землі." Так чому ж Ісус цьому не слідував?

Чому? Ісус був слухняний батькам, піклувався про них. Однак, на мою думку, є різниця між шанувати (піклуватися) і прив'язуватися. Тобто я думаю, що в цьому питанні ми повинні розглядати дві складові: тілесну і духовну. В життєвому сенсі ми повинні піклуватися за батьків, допомагати їм, любити їх тощо, але в духовному сенсі ми не повинні прив'язувати своє серце до батьків чи до дітей, щоб на першому місці був лише Господь. Наприклад, згадаймо історію, яка трапилася, коли Ісусові було 12 років:
41 А батьки Його щорічно ходили до Єрусалиму на свято Пасхи. 42 І коли мав Він дванадцять років, вони за звичаєм на свято пішли. 43 Як дні ж свята скінчились були, і вертались вони, молодий Ісус в Єрусалимі лишився, а Йосип та мати Його не знали того. 44 Вони думали, що Він із подорожніми йде; пройшли день дороги, та й стали шукати Його поміж родичами та знайомими. 45 Але, не знайшовши, вернулися в Єрусалим, та й шукали Його. 46 І сталось, що третього дня відшукали у храмі Його, як сидів серед учителів, і вислухував їх, і запитував їх. 47 Усі ж, хто слухав Його, дивувалися розумові та Його відповідям. 48 І як вони Його вгледіли, то здивувались, а мати сказала до Нього: Дитино, чому так Ти зробив нам? Ось Твій батько та я із журбою шукали Тебе... 49 А Він їм відказав: Чого ж ви шукали Мене? Хіба ви не знали, що повинно Мені бути в тому, що належить Моєму Отцеві? 50 Та не зрозуміли вони того слова, що Він їм говорив. 51 І пішов Він із ними, і прибув у Назарет, і був їм слухняний. А мати Його зберігала оці всі слова в своїм серці. 52 А Ісус зростав мудрістю, і віком та благодаттю, у Бога й людей. (Лук.2)
Тобто ми повинні з прикладом Ісуса відкласти в сторону все, що нам найдорожче, заради того, щоб стати учеником Ісуса Христа. При тому звісно ми зобов'язані поважати батьків та любити своїх ближніх.
Ісус Христос також був в юномі віці слухняний батькам, а в зрілому, коли висів на хресті, то подбав про Марію:
26 Як побачив Ісус матір та учня, що стояв тут, якого любив, то каже до матері: Оце, жоно, твій син! 27 Потім каже до учня: Оце мати твоя! І з тієї години той учень узяв її до себе. (Ів.19)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Пречиста Діва Марія !!!
17899
UNREAD_POSTДодано: 14 вересня 2009, 16:07 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
22 березня 2010, 14:17
Написано: 51
Дякую за докладну відповідь !!!


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Ставлення Ісуса до Марії
46894
UNREAD_POSTДодано: 08 липня 2014, 21:32 

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 жовтня 2014, 08:28
Написано: 222
чомусь імено Марія стала матірью Ісуса, Бог все робить вірно, тому ми повинні сприймати все так як є.....
ставлення Ісуса до матері теж дуже добре, Ісус виконував волю Бога ніс людям Благу вість і саме головне Його смертю він смерть подолав і тепер ми хто вірить в Христа спасаємось.
25. А при хресті Ісусовім стояли його мати, сестра його
матері, Марія Клеопова та Марія Магдалина. 26. Бачивши
Ісус матір і біля неї учня, що стояв, - а його ж любив він, -
мовить до матері: «Жінко, ось син твій.» 27. А тоді й до
учня мовить: «Ось матір твоя.» І від тієї хвилі учень узяв її
до себе.
24. Це той учень, який оте свідчить і який оте написав, і
знаємо, що його свідчення - правдиве. 25. Є багато ще й
іншого, що сподіяв Ісус, - та якби оте все поодинці записати,
то, гадаю, і самий світ не змістив би написаних книг.
Амінь.
так Ісус подбав про матір ...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 10 повідомлень ] 


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 1 гість


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>