Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 10:08




Створити нову тему Відповісти  [ 150 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17775
UNREAD_POSTДодано: 10 серпня 2009, 09:56 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
peace написав:
I ще одне, як розумiеш Пр.27:6

Пр.27:6 Побої коханого вірність показують, а в ненависника поцілунки численні. А причім тут це?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17777
UNREAD_POSTДодано: 10 серпня 2009, 14:11 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
24 грудня 2010, 09:58
Написано: 20
Звідки: Ukraine
Сонячник написав:
Пр.27:6 Побої коханого вірність показують, а в ненависника поцілунки численні. А причім тут це?

:sorry: так, треба було написати іншим повідомленням :) просто в процесі вивчення Біблії в мене виникають питання, або просто не зрозуміле те чи інше місце Писання. от саме мені не зрозумілий вірш Пр.27:6




Ти надія моя, Господи, Ти охорона моя від юнацького віку мого!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17778
UNREAD_POSTДодано: 11 серпня 2009, 12:11 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Пр.27:6 Побої коханого вірність показують, а в ненависника поцілунки численні.
Ну, на мою думку, це місце говорить про те, що коли хто когось любить, то наказує, щоб наставити на кращу дорогу - як батьки наказують своїх дітей. А лицимір лестить людині і тим самим обманює її.
Для порівняння прочитаємо інше місце:
Євр.12: 6 Бо Господь, кого любить, того Він карає, і б'є кожного сина, якого приймає! 7 Коли терпите кару, то робить Бог вам, як синам. Хіба є такий син, що батько його не карає? 8 А коли ви без кари, що спільна для всіх, то ви діти з перелюбу, а не сини. 9 А до того, ми мали батьків, що карали наше тіло, і боялися їх, то чи ж не далеко більше повинні коритися ми Отцеві духів, щоб жити? 10 Ті нас за короткого часу карали, як їм до вподоби було, Цей же на користь, щоб ми стали учасниками Його святости. 11 Усяка кара в теперішній час не здається потіхою, але смутком, та згодом для навчених нею приносить мирний плід праведности!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17779
UNREAD_POSTДодано: 12 серпня 2009, 12:15 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
24 грудня 2010, 09:58
Написано: 20
Звідки: Ukraine
Сонячник написав:
Пр.27:6 Побої коханого вірність показують, а в ненависника поцілунки численні.
Ну, на мою думку, це місце говорить про те, що коли хто когось любить, то наказує, щоб наставити на кращу дорогу - як батьки наказують своїх дітей.


За дітей, я з тобою згідна. Но не уявляю собі картини, коли чоловік б’є кохану дружину, щоб наставити її.

Ну, ось які думки мені зараз прийшли в голову: мені здається, що в цьому вірші використовується гіпербола. Побої, на мою думку, вказують на якесь зауваження, після якого двоє повинні дійти до однієї думки. Тобто но перший погляд може показатися, що те слово, яке сказала тобі кохана людина є гіршим, ніж би вона тебе вдарила. Але, якщо це зауваження знайшло своє оправдання (тобто, якщо воно дійсно так є), то потрібно робити відповідні висновки, і не тільки висновки… А той, хто тебе «любить», дійсно буде займатися лестощами.




Ти надія моя, Господи, Ти охорона моя від юнацького віку мого!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17780
UNREAD_POSTДодано: 12 серпня 2009, 12:19 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
24 грудня 2010, 09:58
Написано: 20
Звідки: Ukraine
як хто розуміє цей вірш: "Хто шукає любови - провину ховає, хто ж про неї повторює, розгонює друзів" Пр.17:9?




Ти надія моя, Господи, Ти охорона моя від юнацького віку мого!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17781
UNREAD_POSTДодано: 12 серпня 2009, 12:58 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Дякую, peace, за цікаві запитання. Це дуже корисно задумуватися над кожним мудрим висловом. Добре було б питання з Приповістей в окрему тему виділити.
peace написав:
як хто розуміє цей вірш: "Хто шукає любови - провину ховає, хто ж про неї повторює, розгонює друзів" Пр.17:9?
Я думаю, що у цьому віршику говориться про те, що людина, яка прагне любові, не звертає уваги на промахи ближнього, а все покриває. А людина немудра завжди шукає скалку у свого ближнього, щоб докорити, і тим самим розгонює друзів. Ми повинні навчитися не помічати проступки ближніх.
Ось ще подібне:
Пр.10:12 Ненависть побуджує сварки, а любов покриває всі вини.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17782
UNREAD_POSTДодано: 13 серпня 2009, 06:55 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
24 грудня 2010, 09:58
Написано: 20
Звідки: Ukraine
Сонячник написав:
Дякую, peace, за цікаві запитання. Це дуже корисно задумуватися над кожним мудрим висловом. Добре було б питання з Приповістей в окрему тему виділити.


Це тобі дякую, що помагаєш мені розібратися. Щодо відкриття окремої теми... ну, не знаю чи є власне на це потреба, адже активності тут я не бачу :(

Сонячник написав:
Я думаю, що у цьому віршику говориться про те, що людина, яка прагне любові, не звертає уваги на промахи ближнього, а все покриває. А людина немудра завжди шукає скалку у свого ближнього, щоб докорити, і тим самим розгонює друзів. Ми повинні навчитися не помічати проступки ближніх.
Ось ще подібне:
Пр.10:12 Ненависть побуджує сварки, а любов покриває всі вини.


Згідна з твоєю думкою, хочу лише добавити, що важливо не згадувати промахи ближнього не проти когось(хоча проти кгось тоже не потрібно згадувати), а коли він поступив з тобою погано. Покрити це любов'ю, хоча в реалі це трудно зробити, але потрібно...




Ти надія моя, Господи, Ти охорона моя від юнацького віку мого!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17783
UNREAD_POSTДодано: 13 серпня 2009, 07:20 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
24 грудня 2010, 09:58
Написано: 20
Звідки: Ukraine
Єз.21:8 "...Я витну з тебе справедливого й несправедливого"? Бог справедливий, як Він може вигубити справедливого з несправедливим. В іншому місці написано, що справедливість та правду чинити краще за жертву.




Ти надія моя, Господи, Ти охорона моя від юнацького віку мого!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17785
UNREAD_POSTДодано: 13 серпня 2009, 09:36 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
peace написав:
Єз.21:8 "...Я витну з тебе справедливого й несправедливого"? Бог справедливий, як Він може вигубити справедливого з несправедливим.
Прям питання на засипку... :)
Можливо "справедливий" - це справедливий у власних очах. Ми часто вважаємо себе справедливими.:-o

Та бідолашний Йов говорив: Та як оправдатись людині земній перед Богом? (Йов 9:2)
...бо всі згрішили, і позбавлені Божої слави (Рим.3:23)

27 А коли б несправедливий відвернувся від своєї несправедливости, яку він чинив, і чинив би право та справедливість, він душу свою при житті збереже. 28 І коли б він побачив, і відвернувся від усіх своїх гріхів, які він чинив, то конче буде він жити, не помре! 29 А Ізраїлів дім каже: Неправа Господня дорога! Чи ж Мої дороги неправі, доме Ізраїлів? Чи ж то не ваші дороги неправі? (Єз.18)

...І побачив Бог їхні вчинки, що звернули зо своєї злої дороги, і пожалував Бог щодо того лиха, про яке говорив, що їм учинить, і не вчинив. (Йона 3:10)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17786
UNREAD_POSTДодано: 13 серпня 2009, 13:49 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
24 грудня 2010, 09:58
Написано: 20
Звідки: Ukraine
Сонячник написав:
Прям питання на засипку... :)


ні, не на засипку :) просто намагаюся зрозуміти...

Сонячник написав:
Можливо "справедливий" - це справедливий у власних очах. Ми часто вважаємо себе справедливими.:-o


Можливо, адже коли Лот просив Бога помилувати Содом та Гомору, якщо там знийдеться хоча б 10 праведних, то Гсподь сказав, що помилує і не знищить праведного з неправедним. хоча міста знищив, та праведного Лота і його сім'ю вивів. проте, поняття праведний в справедливий дещо різні...

Сонячник написав:
27 А коли б несправедливий відвернувся від своєї несправедливости, яку він чинив, і чинив би право та справедливість, він душу свою при житті збереже. 28 І коли б він побачив, і відвернувся від усіх своїх гріхів, які він чинив, то конче буде він жити, не помре! 29 А Ізраїлів дім каже: Неправа Господня дорога! Чи ж Мої дороги неправі, доме Ізраїлів? Чи ж то не ваші дороги неправі? (Єз.18)

...І побачив Бог їхні вчинки, що звернули зо своєї злої дороги, і пожалував Бог щодо того лиха, про яке говорив, що їм учинить, і не вчинив. (Йона 3:10)


Дійсно, Господь є всепрощаючий і многомилостивий...




Ти надія моя, Господи, Ти охорона моя від юнацького віку мого!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17787
UNREAD_POSTДодано: 13 серпня 2009, 14:02 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
24 грудня 2010, 09:58
Написано: 20
Звідки: Ukraine
як тільки Господь дав Ізраїлю 10 Зоповідей, серед яких є заповідь"Не вбий", Він наказує вбивати
Бут. 32:27 "...і повбивайте кожен брата свого, і кожен приятеля свого, і кожен ближнього свого". Чому? Чи лише тому, щоб виявити послух Богові, і тим доказати Йому, що вони дійсно жаліють про скоєний гріх? Але ж Бог серцезнавець, Він все знає. Давид казав: "Ще слова нема на моєму язиці, а Ти все знаєш".




Ти надія моя, Господи, Ти охорона моя від юнацького віку мого!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17788
UNREAD_POSTДодано: 13 серпня 2009, 18:08 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
А ось на це питання я й сам не знаю як відповісти. :oops:
Хоча в той час вбиваючи, вони виконували Господній наказ, бо плата за гріх смерть. А в заповіді "Не вбивай" мабуть вкладено зміст "Не вбивай через ненависть", як написано ще: Кожен, хто ненавидить брата свого, той душогуб.(1Iван.3:15)
І тоді євреї зі скорботою мабуть вбивали своїх близьких, бо таким був вирок Господній. А якщо згадати Авраама, якому Бог повелів принести в жертву свого сина, і Авраам зі скорботою простягнув ножа над своїм улюбленим сином.
Це все ще раз нагадує нам, що ввесь Закон в однім слові міститься: Люби свого ближнього, як самого себе! (Гал.5:14) Але перш за все Люби Господа, Бога свого, усім серцем своїм, і всією душею своєю, і всім своїм розумом, і з цілої сили своєї! Це заповідь перша! (Мар.12:30)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17789
UNREAD_POSTДодано: 14 серпня 2009, 07:12 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
24 грудня 2010, 09:58
Написано: 20
Звідки: Ukraine
Лк.17:37 "Де труп, там зберуться орли", що символізує цей вислів Христа?




Ти надія моя, Господи, Ти охорона моя від юнацького віку мого!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17790
UNREAD_POSTДодано: 14 серпня 2009, 12:27 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
peace написав:
Лк.17:37 "Де труп, там зберуться орли", що символізує цей вислів Христа?
А ще: Бо як блискавка та вибігає зо сходу, і з'являється аж до заходу, так буде і прихід Сина Людського. Бо де труп, там зберуться орли. (Матв.24:27-28)
Цікаве питання. Довкола цього питання люди повидумували чимало філософських трактувань. І я думаю, що кожен може придумати свою версію.
Проте, я не вважаю за необхідне тут щось видумувати, оскільки гадаю, що це може бути просто давнє прислівя, яке говорить про те, що неодмінно так станеться або ж щось подібне.

Якщо розглянути вірш Лк.17:37, то мабуть це була відповідь на запитання, яке стосувалося того, де саме з'явиться Христос, щоб ученики зібралися для зустрічі з Ним:
30 Так буде й того дня, як Син Людський з'явиться! ... 37 І казали вони Йому в відповідь: Де, Господи? А Він відказав їм: Де труп, там зберуться й орли...
У цьому контексті це могло означати, що буде це само собою, подібно так, як орли самі знаходять труп, щоб до нього зібратися.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: ваші думки
17791
UNREAD_POSTДодано: 14 серпня 2009, 16:55 

Востаннє редаговано peace 14 серпня 2009, 17:10 (всього 2 разів).

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
24 грудня 2010, 09:58
Написано: 20
Звідки: Ukraine
погоджуюсь з цією думкою. :) Але тут наші перекладачі потрудились... На скільки я знаю, орли не живляться мертвечиною, правда не маю змоги порівняти з оригіналом :(




Ти надія моя, Господи, Ти охорона моя від юнацького віку мого!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 150 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>