Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 16:59




Створити нову тему Відповісти  [ 119 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
17435
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2009, 15:23 

Стать: Він
Востаннє тут були:
03 жовтня 2016, 20:05
Написано: 213
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: адвентист
На даному форумі були створені схожі теми:
Дух, що "постав із мертвих"
Чистилище
Людина, котра вернулась із вічності

Але все ж таки, який біблійний погляд на ці питання:
Що відбувається після смерті, що нас очікує? Пекло чи Рай? Чи, можливо, ні те, ні інше!
Чи слід нам боятися смерті?
Чи воскреснуть померлі?




"І зробив Господь Бог Адамові та жінці його одежу шкуряну і зодягнув їх." (Бут.3:21)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
17437
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2009, 18:50 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
У Біблії мало написано про це, за винятком оповіді про Лазаря і багача та апокрифічної книги 3-тя Єздри, 7 глава (Брюссельське в-во, 1989 рік). Не знаю чому, але саме ця голова не ввійшла до розповсюдженої повної Біблії і є лише у цьому виданні.

Якщо коротко, то там говориться про те, що після смерті душі попадають в оселі, де очікують Судного дня. Причому кожній душі вже відомо, що її чекає - згідно життя на землі, а тому праведні душі насолоджуються радістю, а неправедні - мучаться в муках, очікуючи Приговору.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
17438
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2009, 20:00 

Стать: Він
Востаннє тут були:
03 жовтня 2016, 20:05
Написано: 213
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: адвентист
Сонячник написав:
та апокрифічної книги 3-тя Єздри, 7 глава (Брюссельське в-во, 1989 рік). Не знаю чому, але саме ця голова не ввійшла до розповсюдженої повної Біблії і є лише у цьому виданні.

Як би там не було, але по Божому провидінню чомусь ці книги не ввійшли в Канон. Тому будемо користуватися 66 канонічними книгами, а іншими можна користуватися, але на їх основі аж ніяк не будувати основні положення християнства. Принаймі, я б цього хотів.
Сонячник написав:
Якщо коротко, то там говориться про те, що після смерті душі попадають в оселі, де очікують Судного дня. Причому кожній душі вже відомо, що її чекає - згідно життя на землі, а тому праведні душі насолоджуються радістю, а неправедні - мучаться в муках, очікуючи Приговору.

А чи там написано, що праведні бачать як мучаться неправедні? Як на мене, то я б цього не хотів бачити, тому що я б не міг насолоджуватись радістю як і не можу насолоджуватись радістю в цьому житті, коли бачу, як люди страждають. Напевне, і Богу це також не приємно. Не для цього Він нас створював.
А щодо притчі про багача і Лазаря, яку ти згадав:
Сонячник написав:
У Біблії мало написано про це, за винятком оповіді про Лазаря і багача

Так, здається, що тут найбільше сказано про життя поза смертю, але це ж тільки притча, яка не обов'язково була справжньою як і інші притчі. Мета притчі чогось навчити і вона багато чому вчить, а саме, що свій вибір ми робимо саме в даний момент на землі, потім змінити нічого неможливо і нам в цьому ніхто не поможе.
Чому я розпочав цю тему?
Тому що, як на мене, дуже багато є різних теорій. Текстів з Біблії також чимало, але чомусь їх рідко згадують (чому приклад ти Сонячнику, коли згадуєш дану притчу і навіть використовуєш неканонічні книги). Маю надію, що згадавши ці тексти, кожен з нас зможе зробити певні висновки і це йому допоможе в житті.




"І зробив Господь Бог Адамові та жінці його одежу шкуряну і зодягнув їх." (Бут.3:21)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
17439
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2009, 20:10 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Юліан написав:
Так, здається, що тут найбільше сказано про життя поза смертю, але це ж тільки притча, яка не обов'язково була справжньою як і інші притчі. Мета притчі чогось навчити і вона багато чому вчить, а саме, що свій вибір ми робимо саме в даний момент на землі, потім змінити нічого неможливо і нам в цьому ніхто не поможе.

Це не притча. ;-D




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
17440
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2009, 20:24 

Стать: Він
Востаннє тут були:
03 жовтня 2016, 20:05
Написано: 213
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: адвентист
Сонячник написав:
Це не притча.

Припустимо, що не притча, а які твої аргументи в підтвердження цієї думки. Можеш не відповідати, я також не буду шукати, поки що, доказів на рахунок того, що це притча.
Давай краще звернемося до інших текстів, які говорять про смерть, а буде нагода повернемося ще й до цього оповідання (коли це зацікавить ще когось іншого, крім нас).
Наприклад такий текст:
"Бо так, як в Адамі вмирають усі, так само в Христі всі оживуть, кожен у своєму порядку: первісток Христос, потім ті, що Христові, під час Його приходу." (1Кор.15:22-23)
Він (текст) дарує нам надію, що через смерть і воскресіння Ісуса Христа смерть була переможена і ми отримали надію: мертві знову можуть стати живими.




"І зробив Господь Бог Адамові та жінці його одежу шкуряну і зодягнув їх." (Бут.3:21)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
17443
UNREAD_POSTДодано: 03 червня 2009, 12:45 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
01 квітня 2010, 14:28
Написано: 411
Звідки: село Настасів, Тернопільщина
Юліан написав:
Як би там не було, але по Божому провидінню чомусь ці книги не ввійшли в Канон.

А чи грішимо ми тоже по Божому провидінню чи як? І по Божому провидінню чимало людей взагалі не читають Біблії?
А може воно й так - Богом було все це передбачено: і те, шо люди будуть грішити, і шо Біблію не схочуть читати, і шо частину книг Біблійних відкинуть. А шкода...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
17446
UNREAD_POSTДодано: 03 червня 2009, 15:56 

Стать: Він
Востаннє тут були:
03 жовтня 2016, 20:05
Написано: 213
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: адвентист
Тойко написав:
А чи грішимо ми тоже по Божому провидінню чи як? І по Божому провидінню чимало людей взагалі не читають Біблії?
А може воно й так - Богом було все це передбачено: і те, шо люди будуть грішити, і шо Біблію не схочуть читати, і шо частину книг Біблійних відкинуть. А шкода...


Ну чому ж зразу так категорично. Я читаю не тільки Біблію з її 66 книгами, але й багато інших книг. Але я не повинен будувати свої ідеї на них. Якась же мусить бути основа і ця основа - це Біблія (39 книг СЗ і 27 НЗ), її цілком достатньо, щоб знайти все для нашого спасіння. Я не уявляю собі Біблії не в такому складі як вона є зараз, якби була відстутня хоч одна з цих книг, а от якщо не має більше, то тут нічого страшного не бачу. І як було сказано апостолом, почутого не вмістити:
"Багато є й іншого, що Ісус учинив. Але думаю, що коли б написати про все те зокрема про кожне, то й сам світ не вмістив би написаних книг! Амінь." (Iван.21:25)




"І зробив Господь Бог Адамові та жінці його одежу шкуряну і зодягнув їх." (Бут.3:21)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
17447
UNREAD_POSTДодано: 03 червня 2009, 16:12 

Стать: Він
Востаннє тут були:
03 жовтня 2016, 20:05
Написано: 213
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: адвентист
Тойко написав:
А чи грішимо ми тоже по Божому провидінню чи як? І по Божому провидінню чимало людей взагалі не читають Біблії?
А може воно й так - Богом було все це передбачено: і те, шо люди будуть грішити, і шо Біблію не схочуть читати, і шо частину книг Біблійних відкинуть. А шкода...

Це не та тема, ми в ній не обговорюємо чи повна Біблія чи ні. Чи Бог знав, що людина згрішить, чи не знав.
Повертаючись до теми, хочу продовжити думку щодо того, що мертві знову можуть стати живими. Це не є дивним, так як Біблія в різних місцях смерть називає сном, від якого значить і буде пробудження, а це головне.
"Та нині Христос воскрес із мертвих, первісток серед покійних." (1Кор.15:20)
"Оце Він сказав, а по тому говорить до них: Друг наш Лазар заснув, та піду розбудити Його. А учні сказали Йому: Як заснув, то він, Господи, видужає. Та про смерть його мовив Ісус, вони ж думали, що про сонний спочинок Він каже. Тоді просто сказав їм Ісус: Умер Лазар." (Iван.11:11-14)

Тобто зі смертельного сну для віруючих є пробудження до вічного життя.
"Промовляє до неї Ісус: Воскресне твій брат! Відказує Марта Йому: Знаю, що в воскресення останнього дня він воскресне." (Iван.11:23)




"І зробив Господь Бог Адамові та жінці його одежу шкуряну і зодягнув їх." (Бут.3:21)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
17495
UNREAD_POSTДодано: 11 червня 2009, 10:14 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Юліане, тобто ти думаєш так як свідки єгови, що після смерті душа засинає і нічого не бачить, не чує, не розуміє? :?

Якщо так, то я з цим погодитися не можу, принаймні в світлі Слова Божого зрозуміти таку думку не можу. А ці місця, що ти привів аж ніяк не говорять про засипання душі.

Я так розумію, що під час смерті душа виходить з тіла, а коли повертається, то тіло знову оживає. Крім того, є багато очевидців, які перебували в комі, і розповідають про те як бачили своє тіло, чули розмови лікарів, бачили дах лікарні тощо.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
17504
UNREAD_POSTДодано: 16 червня 2009, 20:53 

Стать: Він
Востаннє тут були:
03 жовтня 2016, 20:05
Написано: 213
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: адвентист
Сонячник написав:
Юліане, тобто ти думаєш так як свідки єгови, що після смерті душа засинає і нічого не бачить, не чує, не розуміє?

:) Я стараюся думати так, як каже Біблія, хоча, звісно, кожному з нас притаманно більше схилятися до того, що каже та Церква чи організація, до якої ми належимо. І я в цьому не виняток! Але повторюю: я хочу мати ті думки, які не суперечать Божому Слову. Для цього навів відповідні тексти, можу їх ще більше навести. Тому, якщо в тебе є заперечення, будь-ласка, нічого не маю проти, але краще буде, якщо ці слова будуть підтвердженні відповідними віршами з Книги Книг, а не словами: "ти думаєш як ..."
Сонячник написав:
Якщо так, то я з цим погодитися не можу, принаймні в світлі Слова Божого зрозуміти таку думку не можу.

А, можливо, саме і навпаки. Ти наводиш історію про Багача і Лазара в підтвердження своєї думки, а в світлі всієї Біблії - все якраз і навпаки виходить.
Сонячник написав:
А ці місця, що ти привів аж ніяк не говорять про засипання душі.

Тоді кажи, що ти думаєш на рахунок цих текстів, як їх розумієш. Ти це частково кажеш своїми словами:
Сонячник написав:
Я так розумію, що під час смерті душа виходить з тіла, а коли повертається, то тіло знову оживає.

Але, давай, знову ж таки підтвердження з Біблії.
Сонячник написав:
Крім того, є багато очевидців, які перебували в комі, і розповідають про те як бачили своє тіло, чули розмови лікарів, бачили дах лікарні тощо.

А хто тобі сказав, що вони помирали? І по-друге: хіба ворог Божий не має також великої сили?




"І зробив Господь Бог Адамові та жінці його одежу шкуряну і зодягнув їх." (Бут.3:21)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
18011
UNREAD_POSTДодано: 07 жовтня 2009, 06:01 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Юліан написав:
Що відбувається після смерті, що нас очікує? Пелок чи Рай? Чи, можливо, ні те, ні інше!
Чи слід нам боятися смерті?
Чи воскреснуть померлі?


Якщо розглядати ці питання з позиції Христової віри, на праведників чекає життя вічне у Царстві Небесному, на грішників вічні муки у пеклі.
Вічність вказує на нЕфізичність такого перебування.
не всі ми заснемо, та всі перемінимось (1-е Кор. 15:51)

Для тих, хто очікує воскресіння і життя майбутнього віку, смерть це визволення.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
18027
UNREAD_POSTДодано: 09 жовтня 2009, 13:02 

Стать: Він
Востаннє тут були:
03 жовтня 2016, 20:05
Написано: 213
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: адвентист
Yur написав:
Якщо розглядати ці питання з позиції Христової віри, на праведників чекає життя вічне у Царстві Небесному, на грішників вічні муки у пеклі.

З якої Христвої віри? Я також християнин і тримаюся того, що написано в Біблії. Я не кажу, що я все правильно розумію, але навожу конкретні цитати в контексті всієї Біблії.
Yur написав:
Вічність вказує на нЕфізичність такого перебування.

Можеш це твердження деталізувати?
Цитата:
"Ось кажу я вам таємницю: не всі ми заснемо, та всі перемінимось, раптом, як оком змигнути, при останній сурмі: бо засурмить вона і мертві воскреснуть, а ми перемінимось!..." (1Кор.15:51,52)

Ці тексти, як на мене, говорять про другий прихід Ісуса Христа на нашу землю. Де знову ж таки видно порівняння сна зі смертю. Тобто ті, хто не засне (помре), переміняться! Інші ж померлі - воскреснуть!!!




"І зробив Господь Бог Адамові та жінці його одежу шкуряну і зодягнув їх." (Бут.3:21)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
18028
UNREAD_POSTДодано: 09 жовтня 2009, 14:40 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Yur написав:
Вічність вказує на нЕфізичність такого перебування.

Юліан написав:
Можеш це твердження деталізувати?

В кількох словах. Вічність не означає ду-у-уже довго, це ПОЗАчасове. Стан де відсутня незворотня плинність подій, себто фізичний час, обмежений Початком і Кінцем.
Матеріальне ж, є конечним за своєю суттю.

Цитата:
Ці тексти, як на мене, говорять про другий прихід Ісуса Христа на нашу землю. Де знову ж таки видно порівняння сна зі смертю. Тобто ті, хто не засне (помре), переміняться! Інші ж померлі - воскреснуть!!!

Мова про переміну тілесну. Духовних змін людина набуває за життя.
Сказано: "не всі ми заснемо, та всі перемінимось"




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
18030
UNREAD_POSTДодано: 09 жовтня 2009, 18:11 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Звісно, що у вічності не буде фізичних (звичайних) тіл чи будь-якої матерії (тління). І так написано:
42 Так само й воскресення мертвих: сіється в тління, в нетління встає, 43 сіється в неславу, у славі встає, сіється в немочі, у силі встає, 44 сіється тіло звичайне, встає тіло духовне. Є тіло звичайне, є й тіло духовне. ...
50 І це скажу, браття, що тіло й кров посісти Божого Царства не можуть, ані тління нетління не посяде. 51 Ось кажу я вам таємницю: не всі ми заснемо, та всі перемінимось, 52 раптом, як оком змигнути, при останній сурмі: бо засурмить вона і мертві воскреснуть, а ми перемінимось!... 53 Мусить бо тлінне оце зодягнутись в нетління, а смертне оце зодягтися в безсмертя.
(1Кор.15)
Тому то очевидно, що і перемінені, і воскреслі матимуть одну і ту ж духовну природу.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смерть - Пекло чи Рай - Воскресіння
18033
UNREAD_POSTДодано: 09 жовтня 2009, 21:49 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Сонячник написав:
Тому то очевидно, що і перемінені, і воскреслі матимуть одну і ту ж духовну природу.


І цю духовну природу маємо трактувати, як стан НАДприродній. Такий, що принципово не вкладається в емпіричні пізнання.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 119 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 2 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>