Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 21:15




Створити нову тему Відповісти  [ 16 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Апостол Павло // папа Григорій VII
14734
UNREAD_POSTДодано: 18 лютого 2008, 22:45 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
14 червня 2011, 23:28
Написано: 74
Апостол Павло: "Але в Церкві волію пять слів зрозумілих сказати, щоб і інших навчити, аніж десять тисяч слів чужою мовою!" (1Кор. 14:19).

Папа Григорій VII: "Всемогутньому до вподоби, щоб Його служіння проводилось незнайомою мовою, тому що внаслідок порушення цієї постанови з'явилися різні пороки та єретичні вчення" (Wylie. V.3. Ch.1)


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14744
UNREAD_POSTДодано: 19 лютого 2008, 21:27 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Лютере, якщо ми досліджуємо Слово Боже, то навіщо приводити цитати небіблійні. Мало чого хтось там казав, і не відомо що мав на увазі.
А ап.Павло говорячи це, мав на увазі те, що оскільки він, сповняючись Духом Святим, більше всіх молився іншими мовами, а тому в Церкві волів проповідувати іншим Євангелію, а не лише славословити Бога іншими мовами.
А от Папа, мабуть, мав на увазі те, що Богу вгодно, щоб віруючі сповнялися Духом Святим так, як було за часів апостольських, тобто щоб Дух Святий заступався за тих, хто молиться, невимовними проханнями. Очевидно, що вже на той час католицька церква віддалялася від Божої благодаті, а тому Папа закликав до духовного єднання.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14746
UNREAD_POSTДодано: 20 лютого 2008, 09:05 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Сонячник написав:
Очевидно, що вже на той час католицька церква віддалялася від Божої благодаті, а тому Папа закликав до духовного єднання.
Я не зрозумів - це до якого такого єднання: навколо відступлення від Слова Божого????? :shock:
Luther просто навів приклад того, що папа навчає протилежне написаному в Біблії.
Хоча, звісно, навряд чи ця тема може бути в розділі "Досліджуємо Біблію", в якому розглядають виключно духовні питання.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14748
UNREAD_POSTДодано: 20 лютого 2008, 14:13 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
:D :D :D Ось це і є основна проблема всіх протестантів - Виривання цитат з контексту.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14749
UNREAD_POSTДодано: 20 лютого 2008, 21:22 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
паша написав:
:D :D :D Ось це і є основна проблема всіх протестантів - Виривання цитат з контексту.
:) Нє, Паша, не кажи - не всіх!!! Точніше: деяких... Але я думаю, що ця вада притаманна не лише протестантам, а просто всім хто намагається Писанням пояснити свої переконання, а не навпаки. :)

Звичайно, не можна робити висновки на вирваних з контексту цитатах! :)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14753
UNREAD_POSTДодано: 21 лютого 2008, 11:42 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Сонячник написав:
Але я думаю, що ця вада притаманна не лише протестантам, а просто всім хто намагається Писанням пояснити свої переконання, а не навпаки. :)

А навпаки то як? Своїми переконаннями пояснити Писання. Це теж на мою думку, що одна з проблем протестантів, але тепер вже всіх.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14755
UNREAD_POSTДодано: 21 лютого 2008, 16:04 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
паша написав:
:D :D :D Ось це і є основна проблема всіх протестантів - Виривання цитат з контексту.

Ще одне стереотипне твердження. Прийом - виривання цитат із контексту - безумовно є некоректним, якщо висновок, який можна зробити із цієї цитати суперечить загальному контексту. Але наведена цитата лише яскраво висвітлює загальний тогочасний погляд папи, спрямований на утвердження монополії на істину. Католицька церква не сприяла просвітництву серед людей, не заохочувала (а точніше й забороняла) читати людям Біблію, щоб люди часом не прозріли.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14756
UNREAD_POSTДодано: 21 лютого 2008, 16:26 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Taj написав:
Ще одне стереотипне твердження. Прийом - виривання цитат із контексту - безумовно є некоректним, якщо висновок, який можна зробити із цієї цитати суперечить загальному контексту. Але наведена цитата лише яскраво висвітлює загальний тогочасний погляд папи, спрямований на утвердження монополії на істину. Католицька церква не сприяла просвітництву серед людей, не заохочувала (а точніше й забороняла) читати людям Біблію, щоб люди часом не прозріли.

Абстрагуючись від вашого висновку чітко помітно, що він є безумовно не коректним і суперечить загальному контексту. Зважаючи на наведені Lutherом цитати можна помітити, що Католицька Церква, зовсім не забороняла читати Біблію. Навпаки помітно чітке заохочення читати "незнайомою мовою"(кожен народ читає своєю мовою).
Папа Григорій VII: "Всемогутньому до вподоби, щоб Його служіння проводилось незнайомою мовою, тому що внаслідок порушення цієї постанови з'явилися різні пороки та єретичні вчення" (Wylie. V.3. Ch.1)
Позаяк, Католицькій Церкві як тоді, так і тепер немає чого приховувати.
І ще одне. Стале твердження не завжди вказує на те, що воно є застарілим. Твердження, що цитата вирвана з контексту, є актуальним в контексті сьогодення, тому що воно справджується на потедінці протестантів. :wink:


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14763
UNREAD_POSTДодано: 22 лютого 2008, 02:54 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Ітак, дилема: що мав на увазі Папа Грицько Шостий? То може треба перейменувати розділ "Досліджуймо Біблію" в розділ "Досліджуймо цитати пап"? :lol:




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14764
UNREAD_POSTДодано: 22 лютого 2008, 09:05 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Я давно говорив, що проблеми пап, якщо і обговорювати, то в якомусь іншому розділі. Бо до Біблії вони точно відношення не мають.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14772
UNREAD_POSTДодано: 23 лютого 2008, 12:17 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Бачиш Taj, ти до кінця не зрозумів цитат, а вже почав коментувати.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14812
UNREAD_POSTДодано: 27 лютого 2008, 10:20 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Даний розділ пропоную кудись справді перенести. Куди, певно модераторам і адміну видніше.

Але в мене питання до тебе, Паша. Ти хочеш сказати, що цією фразою папа спонукав до проведення служб мовами тих народів, в яких вони проводились?




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14813
UNREAD_POSTДодано: 27 лютого 2008, 15:42 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Тарас написав:
Але в мене питання до тебе, Паша. Ти хочеш сказати, що цією фразою папа спонукав до проведення служб мовами тих народів, в яких вони проводились?

Я не знаю до чого спонукав папа, бо я ще не читав його творів. Я лише прокоментував ті дві цитати, які навів Luther. :wink:


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14818
UNREAD_POSTДодано: 27 лютого 2008, 18:17 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Я думаю, цю тему не потрібно нікуди переносити, бо вона себе вичерпала. Давайте якусь іншу тему!!! :)




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14844
UNREAD_POSTДодано: 05 березня 2008, 10:50 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
паша написав:
Я не знаю до чого спонукав папа, бо я ще не читав його творів. Я лише прокоментував ті дві цитати, які навів Luther. :wink:

Даруй, але ти не читавши творів того папи стверджуєш, що цитата вирвана з контексту. Як ти можеш робити таке твердження, коли ти не знаєш. А потім ти ще й когось звинувачуєш. Будь-ласка, будь обережнішим зі словами. :!:




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 16 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>