Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 16 квітня 2024, 08:42




Створити нову тему Відповісти  [ 23 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Науково-технічний прогрес:світле майбутнє чи політ на вогонь
11418
UNREAD_POSTДодано: 18 серпня 2007, 22:53 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Питання, з приводу якого я хотів би почути ваші думки, звучить так: як ви ставитесь до науково-технічному прогресу? Тільки попрошу одразу не писати: "схвально", а зважити всі "за" і "проти" і тільки тоді дати відповідь. Що позитивного в прогресі? На перший погляд здається, що все. Раніше люди розводили багаття і охороняли його, щоб воно не згасло. Тепер ми можемо в будь-яку мить підігріти собі їсти на газовій плитці; колись на далекі відстані можна було пересуватися тільки пішки або верхи, зараз можна дістатись до будь-якої точки планети за порівняно короткий час; в давнину про інші народи дізнавались з переказів і легенд, в наш час інформація про будь-яку точку планети стала загальнодоступною. Таких прикладів можна привести безліч. Але прогрес - це не тільки комфорт і швидкість. Завдяки прогресу з'явились невідомі раніше хвороби, з'явилась атомна зброя, почастішали катастрофи техногенного характеру. Прогрес таїть в собі небезпеку. Коли завалиться маленька хижина, серйозно не постраждає ніхто, коли впаде багатоповерхівка, загине багато людей. Спис не принесе стільки жертв, як бомбардувальник. Ми користуємось електроенергією ціною того, що в нашу атмосферу летять хмари спаленого на електростанції вугілля. Прогрес приносить, крім вигоди, і смерть, хвороби, забруднення навколишнього середовища. А що буде в майбутньому? Прогрес покращить наше життя чи забере його? Світле життя без турбот чи атомна війна? Я хотів би почути ваші думки з приводу науково-технічного прогресу, а також майбутнього, створеного завдяки ньому. Будьласка, висловлюйтесь.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11420
UNREAD_POSTДодано: 19 серпня 2007, 07:36 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Науковий прогрес - є результатом людського розуму. Він має як позитивні наслідки так і негативні. Позитивні - це те, до чого людина прагнула, а негативні - побочні (непередбачені) наслідки.

Коли не було багатоповерхівок - тоді ж не було й стільки людей. Якби не було наково-технічного прогресу - Земля не змогла б помістити стільки людей! Люди жили би війнами, і лише через братовбивство мали б шанс вижити.

Тому на мою думку, науково-технічний прогрес - є закономірним і необхідним. А те що зростає ризик масової загибелі людства - теж є закономірним явищем, але запевняю, що все що діється - діється з допуску Божого.

Як християнам ставитися до науки і до прогресу? У міру віри Божої та нашого сумління.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11424
UNREAD_POSTДодано: 19 серпня 2007, 12:28 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
А як щодо другого питання? Яким ти бачиш майбутнє?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11426
UNREAD_POSTДодано: 19 серпня 2007, 13:55 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Яким-яким... Про це написано:
1Сол.5:3 Бо коли говоритимуть: Мир і безпечність, тоді несподівано прийде загибіль на них, як мука тієї, що носить в утробі, і вони не втечуть!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11437
UNREAD_POSTДодано: 19 серпня 2007, 23:42 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Я так і не почув твоєї особистої думки..


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11446
UNREAD_POSTДодано: 20 серпня 2007, 20:26 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Цікаве питання і вельми актуальне сьогодні.
Ці проблеми, які описав Анархіель, спричинені не так загалом науково-технічним прогресом, як однією з його форм, а саме індустріальною формою розвитку. Цю форму розвитку сьогодні вже більшість учених визнають помилковою, яка обовязково призведе до катастрофічних наслідків для людської цивілізації.
Тому постала проблема побудови постіндустріального суспільства, яку намагаються вирішити зокрема на основі концепції сталого розвитку. Саме у цьому напрямку повинен бути спрямований науково-технічний прогрес і лише він здатний забезпечити збалансований розвиток людства.
Тому проблема полягає зовсім не у науково-технічному прогресі.
З християнської позиції побудова постіндустріального суспільства на основі збалансованого розвитку означає повернення людини обличчям до Божого творива - природи, навколишнього середовища.
Тоді як індустріальне суспільство грунтувало (і грунтує) свій розвиток на ворожому ставленні до довкілля, природних ресурсів тощо, а отже і до Бога.
Головними рисами збалансованого розвитку цивілізації є мінімальне використання невідновних природних ресурсів, дедалі ширше запровадження альтернативної енергетики, метою економічної діяльності постає не отримання максимального прибутку, а забезпечення максимального відновлення природного середовища тощо.
Звичайно, більшість цих положень розроблені лише на теоретичному рівні, але багато розвинених країн уже дуже багато зробили і далеко просунулися у напрямку побудови постіндустріального суспільства.
Насамперед це можна сказати про скандинавські країни: Норвегія, Данія, Швеція.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11452
UNREAD_POSTДодано: 20 серпня 2007, 22:00 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
А можна тепер не книжними словами? І я знову не почув власну думку.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11464
UNREAD_POSTДодано: 20 серпня 2007, 23:03 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
В людей, які читають книжки, власна думка будується книжними істинами...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11466
UNREAD_POSTДодано: 20 серпня 2007, 23:06 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Не обов'язково.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11468
UNREAD_POSTДодано: 20 серпня 2007, 23:12 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
А людей, які не читають книжки, власна думка не будується... ;)

Я згоден з думкою Тая. Наука може мати як добрі напрямки, так і погані.
А чим закінчиться? Та нічим! Земля та діла, що на ній, погорять...




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11469
UNREAD_POSTДодано: 20 серпня 2007, 23:16 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Ти хочеш сказати, що Земля згорить? А як же царство Боже, друге пришестя Христа?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11472
UNREAD_POSTДодано: 20 серпня 2007, 23:35 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Анархіель написав:
Ти хочеш сказати, що Земля згорить?

Анархієль, невже ти справді не знаєш?
Та це не просто я хочу сказати! Так говорить Євангеліє:
2Петр.3:10 День же Господній прибуде, як злодій вночі, коли з гуркотом небо мине, а стихії, розпечені, рунуть, а земля та діла, що на ній, погорять...
Анархіель написав:
А як же царство Боже, друге пришестя Христа?

Ще з давна Господь через пророків звіщав:
Iс.65:17 Бо ось Я створю нове небо та землю нову, і не згадаються речі колишні, і не прийдуть на серце!
І Іван бачив у видінні те, що має статися:
Об.21:1 І бачив я небо нове й нову землю, перше бо небо та перша земля проминули, і моря вже не було. 2 І я, Іван, бачив місто святе, Новий Єрусалим, що сходив із неба від Бога...
Не буде нічого тлінного, не буде ані людей тлінних:
1Кор.15:50,52 І це скажу, браття, що тіло й кров посісти Божого Царства не можуть, ані тління нетління не посяде... і мертві воскреснуть, а ми перемінимось!...




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11480
UNREAD_POSTДодано: 21 серпня 2007, 20:14 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Ці слова можна розтлумачити по-іншому. Всі грішники загинуть від напасті, яка на них впаде, а праведники унаслідують землю. І буде "земля нова", тобто оновлена, очищена. Все-таки в молитві говорять "да прийде Царство Твоє", тобто царство має прийти до нас, а не ми до нього.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11482
UNREAD_POSTДодано: 21 серпня 2007, 20:58 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Анархіель, опісля кінця світу плоті тлінної не буде, не буде і тлінної землі.
А Царство Боже вже є в середині віруючих.
Досліджуй Слово Боже, і не будеш хитатися у вірі.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11486
UNREAD_POSTДодано: 21 серпня 2007, 22:10 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Я в вірі не хитаюсь. Я просто маю свою позицію.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 23 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>