Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 29 березня 2024, 12:05




Створити нову тему Відповісти  [ 23 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Чи євангелія суперечать одне одному?
11257
UNREAD_POSTДодано: 09 серпня 2007, 21:07 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Мир вам, друзі. Я недавно тут зареєструвався і надіюсь швидко з вами потоваришувати. Досліджуючи новий заповіт, я помітив декілька цікавих моментів. Виявляється в різних євангеліях фрази, сказані Ісусом в один і той же момент (а точніше перед смертю) не співпадають. Я приведу цитати на російській мові, оскільки в мене на комп'ютері новий заповіт в російському перекладі.

- Элахи! Элахи, лэма шевактани?
что в переводе значит: "Бог мой! Бог мой, почему Ты меня оставил?"
(Мк 15:34) ;

- Отец! В руки Твои передаю Мой Дух! - ...
(Лк 24:46) ;

- Свершилось!
(Ин 20:30) .

Я хотів би почути ваші думки, шановне товариство, з даного питання. Ви, думаю, помітили, що передсмертні слова Ісуса за Марком, Лукою і Іоаном відрізняються не тільки тесктуально, але й за своїм смислом.
Є ще одне протиріччя. Воно не менш значиме. Тут, так само як і в попередньому випадку, не співпадають слова Ісуса, сказані в той же момент, на цей раз, його повчання апостолам перед вознесінням на небеса.

Мне дана вся власть на небе и на земле.
Итак, ступайте
и сделайте все народы учениками Моими.
Крестите их
Во имя Отца, Сына и Святого Духа
И научите все соблюдать,
Что Я вам повелел.
И знайте:
Я с вами всегда до конца мира.
(Мф 28:19-20) ;

... Мессия должен перенести страдания и на третий день встать из гроба; от имени Его надлежит призвать все народы - начиная с Иерусалима - изменить жизнь и вернуться к Богу, чтобы получить прощение. Вы всему этому свидетели. Я же сейчас посылаю вам то, что обещал Мой Отец. А вы оставайтесь в городе, пока не укрепитесь силою свыше.
(Лк 24:45-49) .

Знову ж таки, євангелія протирічать одне одному. Лука пише, що Ісус казав апостолам лишитися в Єрусалимі, а Матвій - іти по світу і хрестити людей. Скажіть мені, будьласка, чому так? Хто пише правду, а хто неправду в Святому Письмі?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11259
UNREAD_POSTДодано: 09 серпня 2007, 21:37 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
:) Анархієль, Євангелія не суперечать одне одному! Я не один раз перечитував всі євангелії, але нічого суперечливого не помітив.
На мою думку, це лише на перший погляд може здатися так, що є якісь неузгодженності. Наприклад, LMax задав цікаве питання стосовно родоводу Ісуса Христа у цій темі. Але подібні думки виникають, якщо ми апріорі не довіряємо Слову Божому.

Щоб розуміти Євангелію, я переконаний, що перш аніж його читати слід у молитві просити Бога, щоб Він дав нам мудрості аби нам відкрилося те, що потрібно для нашого спасіння.
Але якщо ми не віримо Богу, то ми не почерпнемо нічого корисного для своєї душі, а натомість знайдемо лише камінь, через який розіб'ємося:
Лук.20:17 А Він глянув на них та й сказав: Що ж оце, що написане: Камінь, що його будівничі відкинули, той наріжним став каменем! 18 Кожен, хто впаде на цей камінь розіб'ється, а на кого він сам упаде, то розчавить його.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11260
UNREAD_POSTДодано: 09 серпня 2007, 22:44 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Мені не хочеться, друже, тебе виправляти, але мій нік правильно пишеться АнархіЕль. Але це не так важливо. Стосовно родоводу - це окрема (і дуже цікава) тема, з якої один історик провів дуже цікаві дослідження. Можливо я їх пізніше викладу. Але я з тобою не згідний. Передсмертні фрази Ісуса зовсім протилежні за смислом. "Боже, за що ти мене покинув" - це розпач, це втрата надії на будь-який порятунок. "Отче, в руки твої передаю Дух Мій" - це більше відповідає християнській ідеології. Так міг сказати тільки Син Божий. Але хіба міг Син Божий сказати "Боже, за що ти мене покинув" ? Це, друже мій, розбіжності, причому дуже серйозні.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11262
UNREAD_POSTДодано: 09 серпня 2007, 22:57 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Друже! Я у цьому не бачу ніяких розбіжностей... Мене дивує твоя думка.

Я б тобі радив читати євангеліє і роздумувати над тим, що тобі зрозуміло... а тоді Господь дасть тобі зрозуміти і те, чого не розумієш зараз. А також раджу в першу чергу читати канонічні книги, а тоді побачиш, що інші євангелія (які ти пропонуєш в інших темах) не мають нічого спільного зі Словом Божим.

Цікаво, Анархіель, а з якою метою ти вишукуєш розбіжності у євангелії? Що ти хочеш тим довести?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11264
UNREAD_POSTДодано: 09 серпня 2007, 23:06 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Ти так і не відповів на моє питання, друже. Я не хочу нікому нічого доводити, я просто хочу знати правду. Я не одному тобі задавав питання про розбіжності, але чітку відповідь мені давали лише сатаністи (але я ніколи їх не підтримував і не буду) і атеїсти (а вони не можуть бути праві). І тепер я шукаю відповідь на свої питання серед тих людей, які справді вірять в Бога. І я прошу тебе допомогти мені в моїх пошуках.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11266
UNREAD_POSTДодано: 09 серпня 2007, 23:51 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Якщо ти справді хочеш розібратися, то давай разом прочитаємо і поміркуємо:
Матв.27:45 А від години шостої аж до години дев'ятої темрява сталась по цілій землі! 46 А коло години дев'ятої скрикнув Ісус гучним голосом, кажучи: Елі, Елі, лама савахтані? цебто: Боже Мій, Боже Мій, нащо Мене Ти покинув?... 47 Дехто ж із тих, що стояли там, це почули й казали, що Він кличе Іллю. 48 А один із них зараз побіг і взяв губку та, оцтом її наповнивши, настромив на тростину й давав Йому пити. 49 Інші казали: Чекай но, побачмо, чи прийде Ілля визволяти Його. 50 А Ісус знову голосом гучним іскрикнув, і духа віддав... 51 І ось завіса у храмі роздерлась надвоє від верху аж додолу, і земля потряслася, і зачали розпадатися скелі, 52 і повідкривались гроби, і повставало багато тіл спочилих святих, 53 а з гробів повиходивши, по Його воскресенні, до міста святого ввійшли, і багатьом із'явились. 54 А сотник та ті, що Ісуса з ним стерегли, як землетруса побачили, і те, що там сталося, налякалися дуже й казали: Він був справді Син Божий!

Марка 15:33 А як шоста година настала, то аж до години дев'ятої темрява стала по цілій землі. 34 О годині ж дев'ятій Ісус скрикнув голосом гучним та й вимовив: Елої, Елої, лама савахтані, що в перекладі значить: Боже Мій, Боже Мій, нащо Мене Ти покинув? 35 Дехто ж із тих, що стояли навколо, це почули й казали: Ось Він кличе Іллю! 36 А один із них побіг, намочив губку оцтом, настромив на тростину, і давав Йому пити й казав: Чекайте, побачим, чи прийде Ілля Його зняти! 37 А Ісус скрикнув голосом гучним, і духа віддав!... 38 І в храмі завіса роздерлась надвоє, від верху аж додолу. 39 А сотник, що насупроти Нього стояв, як побачив, що Він отак духа віддав, то промовив: Чоловік Цей був справді Син Божий!

Лук.23:44 Наближалася шоста година, і темрява стала по цілій землі аж до години дев'ятої... 45 І сонце затьмилось, і в храмі завіса роздерлась надвоє... 46 І, скрикнувши голосом гучним, промовив Ісус: Отче, у руки Твої віддаю Свого духа! І це прорікши, Він духа віддав... 47 Коли ж сотник побачив, що сталось, він Бога прославив, говорячи: Дійсно праведний був Чоловік Цей!

Івана 19:28 Потім, знавши Ісус, що вже все довершилось, щоб збулося Писання, проказує: Прагну! 29 Тут стояла посудина, повна оцту. Вояки ж, губку оцтом наповнивши, і на тростину її настромивши, піднесли до уст Його. 30А коли Ісус оцту прийняв, то промовив: Звершилось!... І, голову схиливши, віддав Свого духа...

Як бачимо, всі чотири Євангелії доповнюють одна одну. Тепер, якщо хочете, можна об'єднати всі ці місця в одне:

А від години шостої аж до години дев'ятої темрява сталась по цілій землі! А коло години дев'ятої скрикнув Ісус гучним голосом, кажучи: Елі, Елі, лама савахтані? цебто: Боже Мій, Боже Мій, нащо Мене Ти покинув?... Дехто ж із тих, що стояли там, це почули й казали, що Він кличе Іллю.
Потім, знавши Ісус, що вже все довершилось, щоб збулося Писання, проказує: Прагну! Тут стояла посудина, повна оцту. Вояки ж, губку оцтом наповнивши, і на тростину її настромивши, піднесли до уст Його. Інші казали: Чекай но, побачмо, чи прийде Ілля визволяти Його. А коли Ісус оцту прийняв, то промовив: Звершилось!... - голосом гучним іскрикнув... промовив Ісус: Отче, у руки Твої віддаю Свого духа! І це прорікши, голову схиливши, віддав Свого духа... І ось завіса у храмі роздерлась надвоє від верху аж додолу, і земля потряслася, і зачали розпадатися скелі, і повідкривались гроби, і повставало багато тіл спочилих святих, а з гробів повиходивши, по Його воскресенні, до міста святого ввійшли, і багатьом із'явились. А сотник та ті, що Ісуса з ним стерегли, як землетруса побачили, і те, що там сталося, налякалися дуже й казали: Він був справді Син Божий!

Отак було! Тобто Ісус Христос сказав:
Боже Мій, Боже Мій, нащо Мене Ти покинув?... потім Прагну!... потім скрикнув: Звершилось!... а тоді сказав: Отче, у руки Твої віддаю Свого духа!

Стосовно другого питання спробую відповісти іншим разом.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11271
UNREAD_POSTДодано: 10 серпня 2007, 10:14 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
По-перше, АнархіЕль, я приведу простий приклад: якщо поставити трьох жінок, кожну на своїй кухні, і кожну змусити зварити борщ, то 100% гарантую, що в результаті будуть 3 різних борщі.

По-друге, я вважаю, що 4 Євангелії не суперечать один одному, а доповнюють - розбіжності у передсмертних словах Ісуса є, але причиною цьому є те, що упорядники євангелія описували те, що бачили раніше, а не писали євангеліє прямо з місця події, тому писали те, що чітко запам"ятали. Не думаю, що в євангеліях присутні здогади упорядників.

І коли Ісус в муках вмирав на хресті, цілком зрозуміло, що спочатку у Нього могло виникнути почуття, що Отець навмисно Його покинув, звідси і слова: "Боже, чому Ти залишив Мене?" Ці слова викликані фізичним болем, від якого нікуди було дітися. Та все одно Ісус знав, що Йому приготовлена була така доля - пострадати на хресті і потім воскреснути, тому вмираючи, не відчуваючи вже болю, а тільки те, що нарешті звершилося приготовлене Йому, він промовив: "Звершилось!..." І, голову схиливши, віддав Свого духа...

А по-третє, є такий цікавий вислів: "Люди відкидають Біблію не тому, що вона протирічить собі, а тому, що вона протирічить їм."

Блаженний, хто не бачив і увірував.




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11274
UNREAD_POSTДодано: 10 серпня 2007, 10:52 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
27 лютого 2017, 09:26
Написано: 119
Звідки: Тернопіль, Україна
Не думаю, що пошуки істини полягають у пошуках і вишукуваннях надуманих суперечностей у Євангелії. Це людський егоїзм і зарозумілість надихає на таке мудрування.
Цитата:
"Отче, в руки твої передаю Дух Мій" - це більше відповідає християнській ідеології. Так міг сказати тільки Син Божий. Але хіба міг Син Божий сказати "Боже, за що ти мене покинув" ? Це, друже мій, розбіжності, причому дуже серйозні.

Важко зрозуміти хід думок людини, яка побачила у цих словах якісь розбіжності. Тому перше, аніж робити якісь кроки у пошуку істини, мабуть треба зректися у своєму серці лукавих думок і з чистим серцем приступити до дослідження Слова Божого.
Насправді Христос не поширював якусь християнську ідеологію. Він був Сином Божим, Богом, що прийшов у тілі на землю. А тому Він переживав усі людські почуття, страждання так, як це переживає звичайна людина.
Звичайно, можна було би детальніше зупинитися на тому, чому Христос сказав саме так. Але таку відповідь можна давати людині, яка справді шукає істину, хоче пізнати істину, а не вишукує уявні суперечності. Бо істина відкривається смиренним, які впокорили своє серце перед Богом і не надимаються своїм обмеженим розумом.
Адже євангелії доповнюють одне одного, для того, щоби ми могли краще збагнути усю повноту жертви Ісуса Христа. Хоч у різних Євангеліях наведені різні слова Ісуса Христа, але, я думаю, що далеко не всі слова, які сказав Він у цей скорботний час, наведені у Євангелії:
"Багато є й іншого, що Ісус учинив. Але думаю, що коли б написати про все те зокрема про кожне, то й сам світ не вмістив би написаних книг!" Iван.21:25
Тож кожна Євангелія подає події під своїм кутом зору і жодна з них не претендує на абсолютну повноту висвітлення усіх подій і слів Христових.




Писання досліджували день-у-день, чи так воно є (Дії 17:11).
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11276
UNREAD_POSTДодано: 10 серпня 2007, 12:05 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Друже мій, Іване Твердий, я перефразую твої слова. Перше, аніж робити якісь кроки у пізнанні Істини, треба зректись у своєму серці нав'язаних офіційною церквою догм і думати логічно, а не сліпо вірити священникам.
"А інші впали в терен, і вигнався терен і їх приглушив" (Мф 13:7). В не такому далекому середньовіччі церква спалила тисячі невинних учених всього лише за досягнення в науці, тобто за те, що вони докопувались до Істини. А з приводу доповнення одного євангелія іншим, то я вам скажу, пане Сонячнику, що ви самі собі суперечите. В кожному євангелії події описані з детальною чіткістю, зокрема: "сказав і вмер", а не "сказав одне, потім інше". Тому, чіткої відповіді, панове я не почув.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11281
UNREAD_POSTДодано: 10 серпня 2007, 21:04 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Анархіель написав:
Перше, аніж робити якісь кроки у пізнанні Істини, треба зректись у своєму серці нав'язаних офіційною церквою догм і думати логічно, а не сліпо вірити священникам.
Не зовсім так, Анархіель. У справі спасіння логічного думання не достатньо. Потрібно мати мудрість, а щоб мати мудрість потрібно мати страх Божий, а щоб мати страх Божий, потрібно смиритися перед Богом, тобто визнати свої недостатки, як написано:
Як.1:5 А якщо кому з вас не стачає мудрости, нехай просить від Бога, що всім дає просто, та не докоряє, і буде вона йому дана.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чому євангелія суперечать одне одному?
11286
UNREAD_POSTДодано: 10 серпня 2007, 22:28 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 вересня 2007, 12:49
Написано: 368
Анархіель написав:
Знову ж таки, євангелія протирічать одне одному. Лука пише, що Ісус казав апостолам лишитися в Єрусалимі, а Матвій - іти по світу і хрестити людей. Скажіть мені, будьласка, чому так? Хто пише правду, а хто неправду в Святому Письмі?

Дивні у тебе, Анархіель, способи пошуку істини.
Ти переконанний, що шукаючи розбіжності, ти просуваєшся до Істини?
Якщо Ісус (у Луки) каже апостолам почекати, доки вони сповняться сили, це по твоєму заперечує, що Ісус посилає їх по всьому світу, як пише Матвій? Чи Ісус (у Луки) каже апостолам сидіти в Єрусалимі безвилазно?
Муді писав, що в Біблії є незрозумілі місця, але він порівнював їх з кістками у рибі. Наявність кісток у жареній рибі не заважає тобі її їсти?
Правда ти кістки відкидаєш, коли їсиш?
Це якщо духовно...
Якщо не духовно, то приведу в котрий вже раз слова Мірзакаріма Нарбекова (не християнина) : "Якщо дитина хоче какати, то як ти її не балуй, які казки їй не розказуй, вона всерівно буде хотіти какати."
Залишайся з нами, Анархіель, для пошуків не розбіжностей, а Істини.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11288
UNREAD_POSTДодано: 10 серпня 2007, 23:10 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Першочергова мета, яку ставить Ісус якраз і відрізняється. Суть, в принципі та сама, але текст одного євангелія не збігається з текстом іншого, хоча говориться про ті самі події, які відбулись в один і той же момент історії. Я хотів би тебе, друже Юро запитати, що ти маєш на увазі під "залишайся з нами"? Я прийшов на форум не для того, щоб комусь щось доказувати, і не для того, щоб висловлювати своє світобачення (а воно в мене специфічне), а для того, щоб почути думки православних (а я на сто відсотків впевнений, що ви саме православну віру сповідуєте) віруючих. Але поки що я чую тільки ухиляння від чітких відповідей. Це, зокрема, стосується тебе, Сонячнику. А той самий вислів про дитину я думаю тут недоречно наведений, бо я не належу до тих людей, які в голову вб'ють твердження і від нього не відступлять (вибачте, що я так висловився). Мене можна переконати в правоті чиїхось думок, але поки цього нікому не вдається.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11294
UNREAD_POSTДодано: 11 серпня 2007, 11:11 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 вересня 2007, 12:49
Написано: 368
Анархіель написав:
Суть, в принципі та сама, але текст одного євангелія не збігається з текстом іншого, хоча говориться про ті самі події, які відбулись в один і той же момент історії. .

І дійсно так. Українською Евангеліє від Матвія починається з літери "К" а закінчується літерою "Ь". Марк починає літерою "П" а закінчує "Ь", Лука - "Ч" та відповідно "Ь" , Іван літерою "С" а закінчує "Ь". Як вони так можуть, говорячи про ті самі події?
Шукаючий приводу завжди знайде привід!..
Анархіель написав:
Я хотів би тебе, друже Юро запитати, що ти маєш на увазі під "залишайся з нами"?.

Тільки те, що ти поки що з Фомою, Никодимом, Пилипом, Марією і врешті з Іудою.А ти що подумав?
Анархіель написав:
Я прийшов на форум не для того, щоб комусь щось доказувати, і не для того, щоб висловлювати своє світобачення (а воно в мене специфічне), а для того, щоб почути думки православних (а я на сто відсотків впевнений, що ви саме православну віру сповідуєте) віруючих.

Твою спецефічність і унікальність я зауважив. Я горжуся тобою!
Чи треба тобі після цього робити так само як я?
Анархіель написав:
Але поки що я чую тільки ухиляння від чітких відповідей.
... Мене можна переконати в правоті чиїхось думок, але поки цього нікому не вдається.

Що тобі ми, якщо тебе не переконують навіть Евангелія?
Врешті, що тобі варто достатнью кількість приведенних тут чітких відповідей поставити під сумнів тільки на підставі твоєї "специфічності"?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11308
UNREAD_POSTДодано: 11 серпня 2007, 20:18 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Цитата:
а я на сто відсотків впевнений, що ви саме православну віру сповідуєте

Звідки така впевненість? о:
Цитата:
Мене можна переконати в правоті чиїхось думок, але поки цього нікому не вдається

Мабуть, не вдасться нам переконати тебе, що і в цьому припущенні ти помиляєшся.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11309
UNREAD_POSTДодано: 11 серпня 2007, 20:48 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Звідки така впевненість? Тому, що протестанти хоч трохи задумуються над текстом біблії і стараються його зрозуміти, а не кажуть "Спитай це у Бога". Я ніразу не казав, що підтримую Фому, Філіппа і всіх інших неканонічних євангелістів. Тому я "не з ними". Мою специфічність тобі, Юро, мабуть не зрозуміти, а я і не буду пояснювати. Я прийшов сюди, щоб дізнатись чим побільше думок з питань, які мене цікавлять, а не заперечувати біблію, як всі подумали. Давайте спілкуватись так: я запитую, ви відповідаєте, я новоджу кілька своїх аргументів, ви висловлюєте свою думку і все. Я не хочу з вами сваритися. І ще одне.. Можна обійтися без сарказму?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 23 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 2 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>