Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 10:41




Створити нову тему Відповісти  [ 93 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Біблійні канони
7717
UNREAD_POSTДодано: 05 березня 2007, 22:49 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
20 листопада 2008, 15:57
Написано: 292
Звідки: Київ
Церква, як відомо, основні свої доктринальні основи отримала там, та цих соборах. На тих вселенських соборах, які відкинули єресі Арія, Македонія, що заперечували божественність Ісуса і Святого Духа.
Але ті ж собори затвердили іконопочитання, а потім далі й далі... Ми бачимо, що стало з католицизмом..
Так от, якщо ці всі єпископи, що збирались на ці вселенські собори залізли в таку глухомань, то яка вірогідність того, що Біблійний канон вони затвердили правильний? Де вірогідність того, що в Біблію не запихнули єресь, а щось головне не залишили осторонь?




http://allga.com.ua
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
7718
UNREAD_POSTДодано: 05 березня 2007, 22:59 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
така вірогіднісь залишається завжди. Варто лишень почитати уривки апокрифів про що там розповідав Ісус людям (воно не перечить Біблії, а доповнює, а чомусь туди не включено) і вже робляться висновки...
Не вигідно то було все подавати. Паства би стала надто "буйна" в розумі своєму.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
7719
UNREAD_POSTДодано: 05 березня 2007, 23:05 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Особисто я погоджуся, що багато чого з Писання не дійшло до наших днів (могло бути з чиєюсь допомогою, а могло само собою). Але ж як би там не було, але це Слово Живого Бога! І все що було сокрито від нас, то це з допуском Божим. Чи не так?
Чи могли щось додати? Не знаю... можливо й так... Але тоді було б видно людські домисли. Бо вся Біблія підтверджується паралельними місцями...

То ж якщо допустити, що у Біблії, яка дійшла до наших днів є якісь неточності, то виникає питання: яке саме місце видається викривленим?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
7724
UNREAD_POSTДодано: 05 березня 2007, 23:20 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я вважаю, що Бог пильнує над Своїм Словом. Тому я думаю, що саме в тому вигляді, в якому воно дійшло до нас, воно є Словом Бога.
Я не зовсім розумію про які апокрифічні книги пише LMax. Якщо це можливо, то уточни. До того ті критерії, які бралися до уваги при признанні канонічності тих чи інших книг я важаю цілком правильними і законними.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
7725
UNREAD_POSTДодано: 05 березня 2007, 23:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
На мій погляд, все що дійшло до наших днів, дійшло по волі Божій... Тож добре, що не включили всяку єресь... З іншого боку, я ніде в Біблії не зустрічаю підстав для іконопочитання та тому подібного.
Врешті, все що я читаю у Біблії (в тому числі апокрифічні книги) - свідчить про її духовне походження. Крім того, думаю, що цього що ми маємо достатньо, щоб дізнатися про Ісуса Христа, а вже потім отримати пізнання від Самого Господа через дар Духа Святого.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
7741
UNREAD_POSTДодано: 06 березня 2007, 10:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
Тарас написав:
Я не зовсім розумію про які апокрифічні книги пише LMax. Якщо це можливо, то уточни.

http://apokrif.fullweb.ru/apocryph1/
http://apokrif.fullweb.ru/apocryph2/
Ось, читай, вивчай.

Цитата:
До того ті критерії, які бралися до уваги при признанні канонічності тих чи інших книг я важаю цілком правильними і законними.

А які тоді були критерії?
А які були би зараз, якби зараз складали канон?
Он папа зараз щось крутить на рахунок канонів про пекло - відміняє "німб".


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
7746
UNREAD_POSTДодано: 06 березня 2007, 11:56 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я не маю змоги це все написати тут. Кого це цікавить прочитайте в довіднику Геллея статтю про апокрифічні книги нового заповіту. Досить толкова і грунтовна стаття.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9521
UNREAD_POSTДодано: 14 червня 2007, 16:31 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
LMax написав:
А які тоді були критерії?
А які були би зараз, якби зараз складали канон?

Цікава тема. Приєднуюсь до обговорення.
Щодо критеріїв, ось знайшов пояснення:
«Важнейшим документом для истории новозаветного канона является «Мураториев канон» — древнейший из сохранившихся списков новозаветных писаний, открытый Л.А. Муратори (1672-1750). Рукопись датируется концом 2 века (170-180 гг.).
… Мураториев канон отражает важную тенденцию, укрепившуюся в Церкви во второй половине 2 века, а именно стремление провести грань между Священным Писанием Нового завета и околоновозаветной письменностью.
… Основным критерием различения становится соответствие текста той или иной книги «принятому нами учению», т.е. тому неписаному Откровению, которое передано Церкви через апостолов и хранимо ею. Кроме этого, церковные писатели этого времени (в том числе и автор Мураториева канона) обращают внимание на широту распространения текстов. При прочих равных условиях предпочтение отдается книгам, «читаемым повсюду». Различные авторы этого времени могут проводить границу Новозаветного Писания по-разному, однако необходимость ее проведения постепенно становится все более очевидной ….
В это время еще нет возможности принятия и признания нормативных документов, какими станут впоследствии правила Соборов и св. отцов, поэтому неизбежно выделяются три категории книг: общепризнанные, спорные и подложные. (http://www.bible-center.ru/book/kanon/002 А.В. Лакирев Канон Священных книг)


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12894
UNREAD_POSTДодано: 16 жовтня 2007, 15:58 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2008, 22:34
Написано: 72
...Святе Письмо – ось воістину ідеальний консолідуючий фактор для об’єднання віруючих. Варто зазначити, що базування виключно на Біблії допоможе єдиній українській Помісній Православній Церкві якнайшвидше отримати визнання канонічної. А для цього слід переглянути традиції та догми на питання відповідності з Святим Письмом, так, як історично підтверджено, що в християнську церкву в період Середніх віків ввійшло багато язичницьких вірувань.
Звичайно ж, є передання, які не мають жодних розбіжностей з Святим Письмом. Наприклад, символ віри “Вірую”, де містяться основні засади християнської віри, такі як віра в Єдиного Бога – Отця, Сина і Святого Духа...




"Тут терпеливість святих, що додержують заповіді Божі та Ісусову віру!" (Об'явл. 14:12)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
12907
UNREAD_POSTДодано: 17 жовтня 2007, 08:58 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
той, кого любить Ісус написав:
Святе Письмо – ось воістину ідеальний консолідуючий фактор для об’єднання віруючих. Варто зазначити, що базування виключно на Біблії допоможе єдиній українській Помісній Православній Церкві якнайшвидше отримати визнання канонічної. А для цього слід переглянути традиції та догми на питання відповідності з Святим Письмом, так, як історично підтверджено, що в християнську церкву в період Середніх віків ввійшло багато язичницьких вірувань.
Звичайно ж, є передання, які не мають жодних розбіжностей з Святим Письмом. Наприклад, символ віри “Вірую”, де містяться основні засади християнської віри, такі як віра в Єдиного Бога – Отця, Сина і Святого Духа.

Так, Святе Письмо є консолідуючим фактором. Але якщо говорити про єднання християн в практичній площині, то це відбувається на базі спільного однодумне сповідання Символу Віри (правильне сповідання головних Божих одкровень(догматів), що зафіксовані в Писанні). На сьогоднішній день це Нікео-Константинополський символ.
В давнину коли єпископи збирались на масштабні собори з різних куточків імперії(часто не знали один одного), то вони публічно виголошували Символ Віри і після цього приймались в соборне спілкування, якщо там не звучало ніяких заблуджень. І відповідно могли спільно служити Літургію.
Щодо язичницьких нашарувань(вірувань) в церковній традиції то це питання другорядне. Ті християни, які правдиво сповідують головні Божі одкровення (догмати) не підпадають під вплив язичницьких вірувань.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрищення немовлят
18171
UNREAD_POSTДодано: 26 жовтня 2009, 15:53 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 червня 2014, 17:52
Написано: 211
Віровизнання: католик
почитайте, хоч не по темі, але дає підстави вважати, що "протестанська" Біблія не повна, тому на основі врізаних текстів ви не можете судити про Біблійні обгрунтування того чи іншого питання. -- http://christusimperat.org/uk/node/18295

Сонячник написав:
А от щодо повноти Біблії - не потрібно видумувати, бо протестанти не мають своєї Біблії, а читають ту Біблію, яку видають чи то католики, чи то православні. Особисто я читаю Біблію за перекладом Огієнка (католицька?) або повну Біблію російського синодального перекладу (православна!). Так що це нікчемний міф, ніби протестанти мають якусь свою Біблію. То свідки єгови мають свою біблію.

:shock: ви мене дивуєте. ви навіть елементарних речей не знаєте -- це щодо біблійного канону. Ви навіть не знаєте, яку читаєте Біблію...для цього я і надав посилання на цікаву статтю.


Востаннє редаговано jerelo 26 жовтня 2009, 23:14 (всього 1 раз).
Цю гілку перенесено сюди з іншої теми


Я хлоп з села -- люблю коней :)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрищення немовлят
18177
UNREAD_POSTДодано: 26 жовтня 2009, 17:21 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Так, справді, Іван Огієнко - був главою Української Греко-Православної Церкви у Канаді, а не католицької. Але для мене немає ніякого значення чи то католицький переклад, чи православний. А щодо тої статті, то там автор надто маніпулює, і мало там правди. В моїй Біблії є ті всі второканонічні книги.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрищення немовлят
18180
UNREAD_POSTДодано: 26 жовтня 2009, 17:36 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 червня 2014, 17:52
Написано: 211
Віровизнання: католик
Сонячник написав:
А щодо тої статті, то там автор надто маніпулює, і мало там правди.

і в чому ж там неправда?
а є в Вашій Біблії книга Сираха? чи Товити? чи книги Макавеїв?...




Я хлоп з села -- люблю коней :)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрищення немовлят
18183
UNREAD_POSTДодано: 26 жовтня 2009, 17:47 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
сергій написав:
і в чому ж там неправда?

По-перше, немає "протестантських Біблій"!!! Що значить "протестантська", "католицька" чи "православна"???
Є Біблії з різною кількістю книг, різні переклади тощо. Хто і навіщо це придумав, ніби протестанти читають якусь не таку Біблію? Це просто хитрощі і маніпуляції.
сергій написав:
а є в Вашій Біблії книга Сираха? чи Товити? чи книги Макавеїв?...

Звісно, що є. І не лише ці, а також 2 і 3 книга Єздри. Правда ці книги я читаю лише у російському синодальному перекладі. В Огієнка (хоч він також православний) цих книг нема. Хоча відверто кажучи, переклад Огієнка мені не подобається.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хрищення немовлят
18184
UNREAD_POSTДодано: 26 жовтня 2009, 18:04 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 червня 2014, 17:52
Написано: 211
Віровизнання: католик
Сонячник написав:
По-перше, немає "протестантських Біблій"!!! Що значить "протестантська", "католицька" чи "православна"???

насправді є! просто ви цього не знаєте.
а щодо протестантів, то запитайте свого пастора, думаю він вам пояснить.




Я хлоп з села -- люблю коней :)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 93 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 1 гість


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>