Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 12:58




Створити нову тему Відповісти  [ 7 повідомлень ] 

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Великдень - традиції
97
UNREAD_POSTДодано: 21 квітня 2006, 09:43 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Як християни повинні ставитися до (народних традицій :?: ) випікання пасок, до крашанок і т.п.? Чи Біблія щось каже з цього приводу?




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
103
UNREAD_POSTДодано: 21 квітня 2006, 10:59 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Народні традиції - мають ще початки з поганських часів... Ще до хрещення Русі, здається, малювали писанки, тощо.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
104
UNREAD_POSTДодано: 21 квітня 2006, 11:07 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
30 травня 2009, 19:53
Написано: 31
Звідки: Київ
Ні, Біблія, звісно, нічого не каже про крашанки чи паски :)

Я, загалом, ставлюся до всього цього досить спокійно. Традиції мають бути на своєму місці. Доти, доки вони не переростають у щось більше і не заслоняють зміст свята: жертву Спаса, його Перемогу й визволення всіх нас.

Те, що все це походить від стародавніх поганських обрядів (як, до речі, й саме святкування Великодня й Різдва) мене не бентежить. Ми ж поклоняємось й славімо Христа. Ці свята - добра нагода зайвий раз згадати й відсвяткувати його Перемогу, а традиції - це лише атрибути свята, і добре, якщо вони лишаються атрибутами, формою і не переростають у зміст :wink:




========================
Professional Ukrainian Translators
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
108
UNREAD_POSTДодано: 21 квітня 2006, 13:25 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Звичайно, Біблія не говорить про кожного ідола зокрема...
Удавнину Великдень був одним з традиційних свят на пошану сонцю як божества, яке в цей час "оживає", воскрешаючи сили природи.
Очевидно, з приходом християнства люди замінили це свято на Пасху, ототожнюючи сонце з лицем живого Бога. А всі язичницькі традиції залишились. :(

Гадаю, що до тих атрибутів треба ставитись по-простому: паска - як солодкий хліб; кутя - як смачна каша; крашанка - як їжа; писанка - як прикраса, але не більше.

Для мирян же все це має неабияке значення:
яйце - символ зародження життя, знак життя нового, воскресіння, також - символ сонця;
паска символізує життєву повноту, а можливо, і нагадує про стародавню Велику Богиню, адже однією з її назв є "баба";
писанка - вважається оберегом...
До всіх тих атрибутів існують всілякі безбожні легенди та повіря, язичницькі обряди - все це є гріхом!

А тому краще тим всім не захоплюватися, якщо можна, то краще обходитися без тих традиційних атрибутів...
Інша справа там - скажімо, дітям цікаво побавитися... А ставитися до цього як до якоїсь святині - то є ідолопоклонство! Про що в Біблії написано багато.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
120
UNREAD_POSTДодано: 23 квітня 2006, 18:59 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
27 лютого 2017, 09:26
Написано: 119
Звідки: Тернопіль, Україна
Це все можна сприймати, звичайно, і як пусті обряди, які ніякого значення не мають. Але варто памятати і те, як ап. Павло розумів духовну сутність ідолів (і пасхальних, і різдвяних, і інших "святкових" атрибутів):

Тож що я кажу? Що ідольська жертва є щось? Чи що ідол є щось? Ні, але те, що в жертву приносять, демонам, а не Богові в жертву приносять. Я ж не хочу, щоб ви спільниками для демонів стали. 1Кор.10:19.

Адже деякі знавці українських традицій і не приховують демонічного значення куті, писанок, яєць, які використовують для ворожіння, поклоніння духам померлих тощо.

Якби це було так просто, якби це не мало духовного значення, то Біблія так наполегливо не застерігала віруючих від ідольських жертов:

Тому, мої любі, утікайте від служіння ідолам. 1Кор.10:14
І в Обявленні Івана не робиться різниці між поклонінням демонам та ідолам:
щоб не кланятись демонам, ані ідолам золотим, і срібним, і мідяним, і
кам'яним, і дерев'яним, що не можуть вони ані бачити, ані чути, ані ходити. Об. 9:20.

Ідол є ніщо для християнина, тому краще уникати всіляких ідольських жертов




Писання досліджували день-у-день, чи так воно є (Дії 17:11).
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
123
UNREAD_POSTДодано: 24 квітня 2006, 02:24 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
30 травня 2009, 19:53
Написано: 31
Звідки: Київ
Іване,
саме це я й мав на увазі.
переконаний в тому, що якщо ми сприймаємо ці зовнішні атрибути, як традиції, або культурну спадщину, отже, як форму свята, духовним змістом якого є тріумф перемоги Спаса, то в цьому (пасках, крашанках, писанках, тощо) немає нічого поганого або гріховного.

Пам'ятаєте, апостол Павло пише, що їжа не наближує та не віддаляє нас від Бога (1-Кор. 8; зауважте контекст - тут йдеться про ідольскі жертви)!

АЛЕ
якщо хтось дійсно вкладає в цю форму поганський зміст (поклоніння даждьбогу, перуну, ярилу чи ще там чомусь), то це дійсно є ідолослужінням.

Не думаю, що на це страждають християни, що знають єдиного вірного Бога.

Для більшості ж людей світських, "християн" за традицією (бо, мовляв, ми ж українці, а значить християни :? - як дехто вважає) саме ця форма й становиться змістом, підмінює його, і це є теж сумним явищем...

Отже, підсумовуючи все сказане вище: сама їжа (писанки/паски, тощо) не є добрим чи поганим явищем. Це є лише формою, атрибутом. А зміст вкладає той, хто святкує це свято! :wink:




========================
Professional Ukrainian Translators
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
152
UNREAD_POSTДодано: 27 квітня 2006, 03:00 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Дуже важкою для сприйняття вийшла тема, але здається кожен по-своєму правий! :)
Адже з усього можна собі ідола зробити!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 7 повідомлень ] 


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 1 гість


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>