Джерело
https://forum.jerelo.info/

Чи можуть християни воювати?
https://forum.jerelo.info/viewtopic.php?t=1800
Сторінка 1 з 1

Сонячник [ 03 листопада 2023, 18:21 ]  Чи можуть християни воювати?

Давно не обговорювались актуальні теми на цьому форумі, але я спробую почати тему, яка тривожить багатьох християн.

Дехто з християн вважає, що воювати з ворогом - це обов'язок християн, а дехто каже, що ми повинні любити ворогів і не можемо відправляти окупантів в пекло.

taras15 [ 05 листопада 2023, 21:52 ]  Re: Чи можуть християни воювати?

різні події, що стаються в світі і, зокрема, в Україні, кидають виклик для християн, перевіряють віру віруючих. з останнього - це ковід хвороба, потім - маштабна війна.
дане питання є важке. не знаю, чи то для теперішнього покоління християн воно важке, а для наших прадідів було все очевидно і зрозуміло; чи ні? знаю, що колись віруючі (може і не всі) йшли в тюрми за відмову брати в руки зброю. також, під час другої світової війни, братів забирали на фронт. правда, не знаю, що вони там робили, чим займалися..
шлях кожної людини є особливим. можливо, хтось, потрапивши, серед окопів, серед солдатів, засвідчить Євангелію спасіння..
в даний час, є брати з євангельських церков, що пішли до війська. також, чув випадки, що дехто відмовлявся йти до війська і їх судили. не знаю, чи з нереєстрованих братерств хтось пішов на фронт?
особисто я - не хочу брати в руки зброю. більше того, я не хочу брати участь дотично у вбивстві людей (напр. возити боєприпаси). багато кажуть, що як ніхто не піде воювати, то ворог піде далі і все захопить. а я знаю, що, якщо Бог міста не хоронить, то намарно сторожа пильнує. Господь робить певну роботу над віруючими України, і над всім народом. і Він бажає покаяння, смирення.. але, чи є воно серед нас?

Сонячник [ 10 листопада 2023, 06:01 ]  Re: Чи можуть християни воювати?

taras15 написав:
знаю, що колись віруючі (може і не всі) йшли в тюрми за відмову брати в руки зброю.

Це зрозуміло, бо влада СССР була такою ж сатанинською, як зараз в Росії. Що колись витворяли комуністи, то те ж саме зараз чинять рашисти. Звісно, що росіяни не повинні брати в руки зброю з метою окупації України чи інших сусідів, навіть якщо їх за відмову розстріляють. Але інша справа, якщо є громадянський обов'язок захищати свою державу від незаконного вторгнення.

Я колись побував в одній євангельській церкві в Єрусалимі, і був дуже здивований, що в цій церкві особливо молились за військових ізраїльтян, збирали кошти на допомогу армійцям, бо вони стоять на захисті їхньої держави.

Бог звісно може зруйнувати задум лукавого і припинити війну, але хіба не зупиняє Бог цей злочин руками тих людей, які сьогодні віддають своє життя заради захисту і благополуччя ближніх?

Ап.Павло називав озброєних провладних людей Божими слугами:
...бо володар Божий слуга, тобі на добро. А як чиниш ти зле, то бійся, бо недармо він носить меча, він бо Божий слуга, месник у гніві злочинцеві! (До римлян 13:4 (UBIO))

Звичайно, що не кожен покликаний воювати, але допомагати війську може кожен. Однак, віруючі насамперед можуть і повинні молитися за наших захисників, за перемогу, за знищення злочинного рашистського режиму. Відтак, Бог зруйнує задум диявола, і ті, хто хотів тої війни, будуть посоромлені.

taras15 [ 12 листопада 2023, 22:41 ]  Re: Чи можуть християни воювати?

так, Бог використовує одні народи, як знаряддя покарання інших народів. це добре видно на історії Ізраїля і описано напр. в книгах пророків Ісаї та Єремії. але для Церкви є інша війна і боротьба не проти крові і плоті. Христос казав любити ворогів своїх.
знаю, що зараз вчать і пояснюють Писання по-різному; і дух націоналізму та політична пропаганда захопили немало віруючих.. але Бог - незмінний і Його Слово - теж.
а молитися потрібно за всіх людей і тих, хто при владі. за їхнє спасіння, а не загибель. щоб Бог дав покаяння, дав Свого страху, щоб вони перестали робити зло, а навчились робити добро.
і ще, усім для роздумів: коли Господь дав заповідь Ізраїлевим синам, щоб тричі на рік всі чоловічої статі з'являлися перед Божим лицем, то хто в цей час охороняв їх землю, їхній край від ворогів? Бог охороняв.
"Тричі в році вся чоловіча стать буде являтися перед лице Владики Господа, Бога Ізраїлевого.
Бо Я вижену людей перед лицем твоїм, і розширю границю твою, і ніхто не запрагне твоєї землі, коли ти ходитимеш являтися перед лице Господа, Бога твого, тричі в році.
" (Вих. 34:23-24)

Сторінка 1 з 1 Часовий пояс UTC + 2 годин