Джерело
https://forum.jerelo.info/

Що таке ідолопоклонство?
https://forum.jerelo.info/viewtopic.php?t=1377
Сторінка 1 з 1

Апостол1 [ 13 березня 2013, 00:01 ]  Що таке ідолопоклонство?

Що таке гріх ідолопоклонства?

taras15 [ 13 березня 2013, 16:24 ]  Re: Що таке ідолопоклонство?

Мене теж це цікавить, а особливо про ідольські жертви, про які писав ап. Павло до коринтян..
Я думаю, що ідолопоклонство, не тільки потрібно в прямому значенні сприймати, адже в Біблії є негативні риси, які порівнюються, як гріх ідолопоклонства, напр. грошолюбство, або "Бо непокірливість як гріх ворожбитства, а свавільство як провина та служба бовванам." 1Сам. 15:23
решта, будь ласка, доповніть..

Апостол1 [ 13 березня 2013, 18:20 ]  Re: Що таке ідолопоклонство?

Про ідоложертвену їжу можна створити окрему тему, якщо є потреба. З приводу даної теми є два оновних вчення. 1) на підставі того що "ідол в світі є ніщо" 1Кор8:4, та інших подібних місць, навчають що якщо істи ідоложертву як звичайну їжу, з подякою, то нічого поганого тут немає. За умови якщо це не спокушуватиме інших. 2) В другій інтерпритації слова Павла подають як заборону вживати ідоложертвену їжу. Основні мотивуючі місця писання: 1Кор10:20,21; Дії15:20,29 і ін.

Сестрички [ 15 березня 2013, 17:27 ]  Re: Що таке ідолопоклонство?

Недавно чули таку думку, що ідолом, в наш час, можна назвати те, на що ми тратимо більше часу ніж на служіння Богові, це може бути будь що... Хоча ми не зовсім згідні з такою думкою, це швидше можна назвати кумиром, ніж ідолом, а ви як думаєте?

taras15 [ 15 березня 2013, 19:54 ]  Re: Що таке ідолопоклонство?

Думаю, кумир та ідол - слова синоніми. І кого любиш, тому і час свій приділяєш..

Апостол1 [ 15 березня 2013, 20:22 ]  Re: Що таке ідолопоклонство?

Сестрички написав:
Недавно чули таку думку, що ідолом, в наш час, можна назвати те, на що ми тратимо більше часу ніж на служіння Богові, це може бути будь що... Хоча ми не зовсім згідні з такою думкою.

Ідолом можна назвати ту річ, яка для тебе значить більше ніж Бог. Відволікає тебе від служіння. Також ідольством є використання різних атрибутів(підков, амулетів, гілок, малювання оберегів...), для захисту від злих сил(порчі, злих поглядів). Ідолом також є та річ, крім Бога, на яку людина покладає надію.

Протестант [ 17 березня 2013, 12:00 ]  Re: Що таке ідолопоклонство?

Апостол1 написав:
Ідолом можна назвати ту річ, яка для тебе значить більше ніж Бог. Відволікає тебе від служіння.

Напевно не правильно. А як же сімя, робота, саме більше часу там вділяємо.

Апостол1 [ 17 березня 2013, 13:46 ]  Re: Що таке ідолопоклонство?

Протестант написав:
Апостол1 написав:
Ідолом можна назвати ту річ, яка для тебе значить більше ніж Бог. Відволікає тебе від служіння.

Напевно не правильно. А як же сімя, робота, саме більше часу там вділяємо.

Нічого поганого немає в тому що ми вділяєм час на роботу, сімю. Це правильно. "Хто неробить хай не їсть." Але на першому місці має бути любов до Бога. Якщо ж Богу залишається друге чи третє міце... це говорить про те що в людини зявився ідол який зайняв перше місце.(робота, багатсво, автомобіль, компютер,.......). Наше відношення до речей вимірюється не часом, який ми на них витрачаєм, а привязаністю нашого серця. Якщо я наприклад ІТ-спеціаліст, і заробляю на хліб з допомогою компа, то це нормально, якщо ж я декілька годин не мож у прожити без нету, то це біда. Якщо я водій працюю на маршуті, провожу з машиною багато часу, то це нормально, якщо ж я не можу й дня прожити щоб не показати можливості тачки, готовий здувати з неї пилнки, і не уявляю життя без неї, ради неї готовй не піти на зібрання, це говорить про те що в мене є ідол. Ідолом може бути навіть служіння, якщо ми трудимся не для Божої слави, а для своєї слави і користі. Але ці речі розуміються духовно. Хоч іноді час посвячений речам говорить про рівень нашої до них привязаності.

Братик [ 18 березня 2013, 02:13 ]  Re: Що таке ідолопоклонство?

Суть ідолопоклонства не зводиться до того, чому ви виділяємо багато часу. Чому Бог ненавидів ідлопоклонство євреїв? Тому що вони поклонялися не Йому живому Богу, а творінню. Тому ідолами є те, чому люди поклоняються, в що вірять, на що кладуть надію (у тім числі амулети, обереги, ікони). Телевізор - не ідол, хоч його так багато хто називає. Гроші стають ідолом тоді, коли ми на них кладемо свою надію.

Сторінка 1 з 1 Часовий пояс UTC + 2 годин