Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 18:56




Створити нову тему Відповісти  [ 27 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Піст
30227
UNREAD_POSTДодано: 06 березня 2011, 21:29 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Michail написав:
До речі в нас починається Великий Піст, і як прийнято (та не тільки тому що прийнято) прошу у всіх Вас і в кожгого окремо вибачення, якщо когось образив і прогнівив. ...........

Слава Ісусу Христу!

_____________________________________________________________

А піст також в тому полягає, щшоб молитися. І це буде контроль, але не самоконтроль, я з Благодаттю Христа, щоб не грішити.


Оскільки ортодоксальних Церквах почався піст, думаю ця тема є насушна. Оскільки євангельські християни так не постять, бо визнають піст, під час якого взагалі нічого не потрібно їсти.
Поясніть звідки виник цей піст? І чому особливий наголос що під час посту треба просити прощення, а не повсякденне життя менше уваги? Чому наголос роблять що не можна робити світських розваг під час посту, якщо Біблія закликає взагалі із такими світськими речами не дружити?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Піст
30246
UNREAD_POSTДодано: 08 березня 2011, 23:38 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Протестант написав:
Оскільки євангельські християни так не постять, бо визнають піст, під час якого взагалі нічого не потрібно їсти.
Є піст без вживання їжі, але також можна постити з їжею, утримуючись від буденних справ, зосереджуючись на молитві - спільності з Богом. Я думаю, що головна мета посту не просто в обмеженні у їжі, а скоріше в тому щоб не витрачати час на приготування їжі і щоб навіть не думати в день поста про потреби плоті, а принести весь час в жертву Богу. Через піст ми вгамовуємо плоть, яка завжди бажає противного духові.
Однак, без їжі наше тіло не може довго існувати, а тому ми також повинні навчитися практикувати пости, вживаючи їжу, при цьому утримуючись від всяких захцянок плоті.
Протестант написав:
Чому наголос роблять що не можна робити світських розваг під час посту, якщо Біблія закликає взагалі із такими світськими речами не дружити?
Правильно, догоджувати плоті взагалі не варто, але під час посту ми її вгамовуємо, щоб врешті навчитися всі дні ходити за духом, а не за плоттю.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Піст
30250
UNREAD_POSTДодано: 09 березня 2011, 15:49 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Протестант написав:
...Оскільки євангельські християни так не постять, бо визнають піст, під час якого взагалі нічого не потрібно їсти.
Поясніть звідки виник цей піст? І чому особливий наголос що під час посту треба просити прощення, а не повсякденне життя менше уваги?

Ні, не тільки про мир з Богом та ближніми варто дбати, коли постиш. Добре також пiдсилити свою "впокоренicть плоттю" справами милосердя: "Чи ж не це, щоб вламати голодному хліба свого, а вбогих бурлаків до дому впровадити". Ic.58:7. Колись у нашiй молодi була така практика пд час посту (вiдповiдно до Слова про хлiб голодним). За кошти, якi ми могли "проїсти" y день посту ми купували продукти бiдним, вiдвiдуючи їх.
Варто нагадати про те, що в молитвi - благаннi з постом можна також перебувати за інших, навiть за цiлий народ. Як Анна: ...удова років вісімдесяти й чотирьох, що не відлучалась від храму, служачи Богові вдень і вночі постами й молитвами". Луки 2:37
А ще часто в Біблії піст згадується у зв`язку з поканням. Господь Сам кличе до такого посту: "Тому то тепер промовляє Господь: Верніться до Мене всім серцем своїм, і постом святим, і плачем та риданням!" Йоїл 2:12




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
+3
(3-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Піст
30275
UNREAD_POSTДодано: 12 березня 2011, 14:57 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Підсніжник написав:
Ні, не тільки про мир з Богом та ближніми варто дбати, коли постиш. Добре також пiдсилити свою "впокоренicть плоттю" справами милосердя: "Чи ж не це, щоб вламати голодному хліба свого, а вбогих бурлаків до дому впровадити". Ic.58:7. Колись у нашiй молодi була така практика пд час посту (вiдповiдно до Слова про хлiб голодним). За кошти, якi ми могли "проїсти" y день посту ми купували продукти бiдним, вiдвiдуючи їх.

Хороша думка :yes:




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Піст
30317
UNREAD_POSTДодано: 15 березня 2011, 12:45 

Стать: Він
Востаннє тут були:
15 березня 2011, 12:56
Написано: 1
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: греко-католик
Мої вітання усім учасника форуму!

Великий Піст чи взагалі Піст – це благодатний час для того, щоб поглибити розуміння сенсу та цінності нашого християнського буття, краще усвідомити таїнство Хреста і здійснити глибоке та цілісне навернення до Бога. Таке навернення означає: звільнитись від егоїзму, спокуси володіння, бажання панувати над іншими, і почати керуватись у житті Божою волею, служити Йому та своїм ближнім на зразок Ісуса Христа.

Дуже корисним, на мою думку, є роздумувати над хресним шляхом Ісуса Христа, нашого Спасителя, над користю цієї кровавої жертви для нас - людей.

Хто бажає, може подивитись Хресну Дорогу, яка відбулась 12 березня біля Івано-Франківська

http://kluziv-ugcc.at.ua/news/2011-03-15-106


+3
(3-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Піст
30318
UNREAD_POSTДодано: 15 березня 2011, 17:24 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Слава І.Х.!
І ми вас тут вітаємо!
Загальному добре пишете, різниці не бачу. Але чому це все має відбуватися іменнно у піст. Народжений від Бога християнин не повинен не грішити повсякчасно, бо у нього інакше природа, Д.С. помагає нам також у цьому?

padre_roman написав:
Таке навернення означає: звільнитись від егоїзму, спокуси володіння, бажання панувати над іншими, і почати керуватись у житті Божою волею, служити Йому та своїм ближнім на зразок Ісуса Христа.

Хотів написати що це не піст, це наше повсякденне життя. Але прочитав Iс.58:6Чи ж ось це не той піст, що Я вибрав його: розв'язати кайдани безбожности, пута ярма розв'язати й пустити на
волю утиснених, і всяке ярмо розірвати?


Щось я заплутався, то що таке - ПІСТ?

P.S. Ваша силочка не показує цей ролік.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Піст
30321
UNREAD_POSTДодано: 15 березня 2011, 22:58 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Протестант написав:
Хотів написати що це не піст, це наше повсякденне життя.
Я б сказав так, що воно повинно бути повсякденним життям. Але добре, коли почнемо з посвячення для Бога хоча б одного дня, як написав padre_roman: "...почати керуватись у житті Божою волею..."
Через піст ми освячуємося, смиряючи наші плотські бажання, щоби Дух Святий в нас міг звершувати волю Божу.
Протестант написав:
Щось я заплутався, то що таке - ПІСТ?
Єздра пише: І проголосив я там піст, над річкою Агавою, щоб упокорятися нам перед лицем нашого Бога... (Езд.8:21) Тобто через піст ми впокоряємо себе перед Богом. Мабуть, головна мета посту - це звільнення від нашої гордині, егоїзму.
Також ми читаємо, що піст завжди поєднувався з молитвою. Коли в молитві смиряємося перед Богом, умертвляючи плотські пориви, то Бог зливає на нас благодать, приймаючи наші прохання.

Неправильний піст - це піст заради похвали чи заради традиції. Такий піст не смиряє людину, а навпаки возносить у гордості. Згадаймо як молився фарисей: Дякую, Боже, Тобі, що я не такий, як інші люди...Я пощу два рази на тиждень... Ось тут він свій піст вважав за свої заслуги, що протирічить головній меті посту. Цього потрібно берегтися.
Ісус Христос сказав: А як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри: вони бо зміняють обличчя свої, щоб бачили люди, що постять вони. Поправді кажу вам: вони мають уже нагороду свою! А ти, коли постиш, намасти свою голову, і лице своє вмий, щоб ти посту свого не виявив людям, а Отцеві своєму, що в таїні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно. (Матв.6:16-18)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Піст
30346
UNREAD_POSTДодано: 17 березня 2011, 21:10 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Піст для поділених. А для когось усе життя піст.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Піст
30347
UNREAD_POSTДодано: 17 березня 2011, 21:36 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Yur написав:
Піст для поділених. А для когось усе життя піст.

Чоловіче, не відаю, про що ти говориш... Лук.22:60 :?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Піст
30359
UNREAD_POSTДодано: 18 березня 2011, 06:20 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Цитата:
P.S. Ваша силочка не показує цей ролік.

Все показує. Вразило і шкода стало тих трьох хлопців що їм довелося голими на хресті висіти, а на землі ще сніг лежав. :shock:
Цитата:
Але добре, коли почнемо з посвячення для Бога хоча б одного дня

Ні, "хоча б" не приймається. Христос ніде не казав "хоча б": "моліться хоча б у день посту, якщо не зможете завжди", або "любіть один одного хоча б у день посту", або "служіть Богу хоча б у день посту". Нема такого і це єресь.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Піст
30361
UNREAD_POSTДодано: 18 березня 2011, 10:32 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Братик написав:
Цитата:
P.S. Ваша силочка не показує цей ролік.

Все показує.

Ну ти ж не з України, там написано що заблоковано для збереження авторських прав.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Піст
40253
UNREAD_POSTДодано: 12 січня 2013, 17:21 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
23 лютого 2017, 23:50
Написано: 1108
Звідки: Україна
Піст-як частина християнського життя. А як вважаєте ви???




"Коли дому Господь не будує, даремно працюють його будівничі при ньому!" Псалом (126:1)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Піст
40357
UNREAD_POSTДодано: 13 січня 2013, 00:59 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Валерій Курилович написав:
Піст-як частина християнського життя. А як вважаєте ви???

Можна й так сказати. Є піст вгодний Богові, а є неугодний (Іс.58:6). Постити доцільно лише в поєднанні з молитвою, якщо є конкретна нужда перед Богом. Під час посту можна утримуватися взагалі від їжі та від будь-яких напоїв, або ж можна постити, вживаючи їжу, але утримуючись від марних справ. Може бути як одноденний піст (зранку до вечора), так і кількаденний.

Я так розумію, що піст - це свого роду жертва в ім'я Боже, коли ми жертвуємо часом та їжею заради якоїсь нужди перед Богом. Звісно, що така жертва має бути добровільною, а не з примусу.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Піст
40700
UNREAD_POSTДодано: 15 січня 2013, 03:28 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Я не думаю що піст - це жертва Богу. Богу наш піст не потрібен. Він потрібен нам самим.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Піст
40712
UNREAD_POSTДодано: 15 січня 2013, 14:42 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
15 листопада 2023, 22:17
Написано: 478
Звідки: Тернопіль
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Я не думаю що піст - це жертва Богу. Богу наш піст не потрібен. Він потрібен нам самим.

"удова років вісімдесяти й чотирьох, що не відлучалась від храму, служачи Богові вдень і вночі постами й молитвами." Лк. 2:37
якщо наш піст угодний Богу, то він може бути, як і жертва, адже ми жертвуємо забаганками тіла (їжа, питво і т.д.), щоб перебувати в роздумах над Словом Божим, в молитвах... Також погоджуюсь, що для нас він потрібний, щоб впокоряти тіло, можливо, якісь негативні прояви характеру...




«... може змилується Господь...» (Ам.5:15)
«А коли хто не має Христового Духа, той не Його.» (Рим.8:9)
+3
(3-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 27 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 5 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>