Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 19 березня 2024, 10:04




Створити нову тему Відповісти  [ 115 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Релігійний фанатизм
6111
UNREAD_POSTДодано: 06 листопада 2006, 16:51 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Епіграфом до цієї теми хочу взяти фразу: "Віра без любові робить людину фанатиком".

Як ви вважаєте, якими можуть бути ознаки релігійного фанатизму у людини? І що ви взагалі розумієте під цим поняттям?




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6112
UNREAD_POSTДодано: 07 листопада 2006, 00:49 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
05 червня 2009, 14:43
Написано: 63
Мені здається, що у відповіді на це питання можна заплутатись із синомувуванням поняття "фанатик" та "фундаменталіст". Коли кажуть "та він взагалі релігійний фанатик", то мають скоріше на увазі, що людина у кожному реченні, діїї, вчинку все робить через призму своїх власних релігійних переконань та розуміння віри в Бога. Така людина здатна на незвичну / різку поведінку щодо тих, хто вибивається з її контексту релігійного світогляду. Наприклад, заборонити дитині взагалі відвідувати школу чи припинити спілкуватись і подавати руку людині, яка живе чи одного разу вчинили не так як це розуміє і щиро вірить ця людина ("фанатик"). А от різницю з поняттям "фундаменталіст"...щось зараз і сам провести не можу :)


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Релігійний фанатизм
6127
UNREAD_POSTДодано: 09 листопада 2006, 22:08 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 вересня 2007, 12:49
Написано: 368
Winslet написав:
Епіграфом до цієї теми хочу взяти фразу: "Віра без любові робить людину фанатиком".

Як ви вважаєте, якими можуть бути ознаки релігійного фанатизму у людини? І що ви взагалі розумієте під цим поняттям?


Релегійний фанатизм, це коли людина при вході у святе святих знімає голову замість капелюха.
Проте релегійний фанатизм без екстрімізму - значно краще християнського бізнесу з удаванною любов"ю і пануючих при останньому зубожінню та байдужості.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6172
UNREAD_POSTДодано: 14 листопада 2006, 17:11 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
20 листопада 2008, 15:57
Написано: 292
Звідки: Київ
ЮРА написав:
Проте релегійний фанатизм без екстрімізму - значно краще християнського бізнесу з удаванною любов"ю і пануючих при останньому зубожінню та байдужості.

Не згодна. Мені здається, що як одне так і інше погано.




http://allga.com.ua
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6176
UNREAD_POSTДодано: 14 листопада 2006, 18:31 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 вересня 2007, 12:49
Написано: 368
А що поганого у фанатизмі особисто для Вас?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6182
UNREAD_POSTДодано: 14 листопада 2006, 22:53 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
"Релігійні фанатики" - так можуть називати тих християн, хто бажає жити в Христі благочестиво.
Як написано: 2Тим.3:12 Та й усі, хто хоче жити побожно у Христі Ісусі, будуть переслідувані.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6192
UNREAD_POSTДодано: 15 листопада 2006, 09:46 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Yevhen написав:
Коли кажуть "та він взагалі релігійний фанатик", то мають скоріше на увазі, що людина у кожному реченні, діїї, вчинку все робить через призму своїх власних релігійних переконань та розуміння віри в Бога. Така людина здатна на незвичну / різку поведінку щодо тих, хто вибивається з її контексту релігійного світогляду. Наприклад, заборонити дитині взагалі відвідувати школу чи припинити спілкуватись і подавати руку людині, яка живе чи одного разу вчинили не так як це розуміє і щиро вірить ця людина ("фанатик"). А от різницю з поняттям "фундаменталіст"...щось зараз і сам провести не можу :)
Дозвольте з вами частково не погодитися. Хоча з таким формулюванням не можливо не погодитися: "що хтось має так на увазі". :)
Висловлю свої міркування.
Фанатизм як загальне явище - це піднесення якогось обєкту поклоніння до рангу божества, яке супроводжується крайньою нетерпимистю до будь-якої іншої думки, висловленої щодо цього обєкту. Такими обєктами поклоніння можуть бути якісь знамениті люди (артисти, політики), спортивні колективи (футбольні "фанати") тощо.
Релігійний фанатизм відрізняється тим, що обєктом поклоніння виступає якийсь предмет, обряд чи мертва людина, яку фанатики підняли до рангу божества на релігійному грунті.
Тобто, про живого Бога тут можна не говорити. Фанатики замінили живого Бога на мертвий обєкт поклоніння. Будь-яке заперечення винятковості цього обєкта поклоніння викликає у фанатика неадекватну реакцію, злобу, ненависть, готовність будь-яким чином усунути опонента аж до його фізичного знищення. Рівень цієї реакції і визначає рівень релігійного фанатизму людини.
Релігійний фанатизм у тій чи іншій мірі притаманний будь-якій релігії (служіння живому Богу релігією я не вважаю). Тут обовязково має бути якийсь мертвий обєкт поклоніння. Наприклад, ікона.
Коли спілкуватися католиком-християнином, і сказати, що поклоніння іконі є ідолопоклонством, то він повністю погодиться, лише зазначить, що католики не моляться до ікони, а ікона служить якимсь нагадуванням тощо. Але коли те ж саме сказати католику-фанатику, то він готовий буде тебе розірвати, бо ікона для нього є важливим обєктом поклоніння.
Протестантизм, власне, і зявився в результаті боротьби з релігійним фанатизмом. Але, на жаль, людина за своєю тілесною природою схильна вибирати собі видимі чи чуттєві обєкти поклоніння замість живого Бога, і сьогодні вже можна говорити, що в протестатнських церквах у тій чи іншій формі також бувають прояви релігійного фанатизму.
Наприклад, обєктом поклоніння може бути і відповідний стиль музики, яка супроводжує богослужіння, і без неї людина може вже не уявляти служіння живому Богу. Якщо такий обєкт поклоніння піддати критиці, то зустрінемо неадекватну реакцію.

Щодо фундаменталізму і фанатизму. Думаю, що це зовсім різні поняття і не можна їх ототожнювати жодним чином. Паралелі між ними виникли через так званих мусульманських фундаменталістів, яким притаманні прояви релігійного фанатизму. Фундаменталізм (у словник я не заглядав, висловлюю лише свої міркування) - це відданість першоосновам якогось вчення. Від початку свого виникнення мусульманство грунтувалося на нетерпимості до всіх інших людей, яких називали "невірними". Згодом мусульмани стали терпиміші, але фундаменталісти далі дотримуються першооснов свого вчення.
У християнстві зовсім інша картина, оскільки християнський фундаменталізм відображає першооснови християнського вчення, яке грунтується на любові до ближнього, вільне від фанатизму та ідолопоклоства.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6207
UNREAD_POSTДодано: 15 листопада 2006, 14:54 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 вересня 2007, 12:49
Написано: 368
Сонячник написав:
"Релігійні фанатики" - так можуть називати тих християн, хто бажає жити в Христі благочестиво.
Як написано: 2Тим.3:12 Та й усі, хто хоче жити побожно у Христі Ісусі, будуть переслідувані.


Я знаю одного християнця, він закликав не вступати в колгоспи.
Його прізвище Воронаєв.
А коли його стали переслідувати, то усі мемуаристи раптом про це забули і іно пишуть , що його переслідували за побожнє життя у Христі.
Чи можна з цього зробити висновок, що їх бог любить брехунів?

За побожнє життя у Христі ніхто нікого ніколи не переслідував.
А от коли побожнім життям прикривалася політична діяльність і втручання в справи не своєї компетенції, то було і переслідували.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6218
UNREAD_POSTДодано: 15 листопада 2006, 18:40 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
25 січня 2010, 22:54
Написано: 446
Звідки: Kyiv, Ukraine
Taj написав:
Наприклад, обєктом поклоніння може бути і відповідний стиль музики, яка супроводжує богослужіння, і без неї людина може вже не уявляти служіння живому Богу. Якщо такий обєкт поклоніння піддати критиці, то зустрінемо неадекватну реакцію.


Щоб мене не звинувачували у образливих репліках, перефразую. Буду максимально коректним.

Чи Ви, вельмишановний Тай, не були б такі ласкаві спробувати, коли буде вільний час, постаратись подивитись, а чи не можуть ці Ваші слова випадково і ненароком хоч якимось (звичайно незначним, непогрішимий Ви наш) чином відноситись до Вашої шановної особи?




Аж доки ви маєте світло, то віруйте у світло, щоб синами світла ви стали
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6232
UNREAD_POSTДодано: 15 листопада 2006, 23:00 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
:lol:




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Релігійний фанатизм
6268
UNREAD_POSTДодано: 16 листопада 2006, 15:08 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
28 листопада 2006, 11:17
Написано: 90
Звідки: Україна, м.Львів
Winslet написав:
Епіграфом до цієї теми хочу взяти фразу: "Віра без любові робить людину фанатиком".

Як ви вважаєте, якими можуть бути ознаки релігійного фанатизму у людини? І що ви взагалі розумієте під цим поняттям?


Фанатизм - це сліпе нав'язування певних правил... У Соняшника це навіть не принципи Біблії... а його власні принципи життя... які він нав'язує усім іншим і осуджує, якщо у когось є інші....

Обгрунтоване пояснення, чому приклад Соняшника являється найкращим прикладом фанатика... І це зовсім не образа... Це небезпідставна обгрунтована думка....

P.S. Дуже попрошу, якщо стераєте пост, то зазначне за що....




Немає нічого дешевшого, ніж слова...
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6269
UNREAD_POSTДодано: 16 листопада 2006, 15:14 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Я стерла попереднє твоє повідомлення по причині порушення правила: не ображати, не принижувати інших учасників форуму.

Добре, пишіть, що завгодно. Подивимося, чи сподобається це Соняшникові, а ще й адміністрації.




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6278
UNREAD_POSTДодано: 16 листопада 2006, 15:24 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
28 листопада 2006, 11:17
Написано: 90
Звідки: Україна, м.Львів
Соняшнику це не сподобається... 100%....
Але я й не хочу, щоб мій пост сподобався Соняшнику...
Я знаю, що любов говорить правду в очі... Правду, засновану на Слові Божому, а не на власній філософії...

Я думаю фарисеям не подобалось, коли Ісус говорим їм: "Кодло гадюче і гроби фарбовані... ".. але це і не було його ціллю... сподобатись їм.. його в кінцевому результаті за це й розіп'яли...




Немає нічого дешевшого, ніж слова...
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6285
UNREAD_POSTДодано: 16 листопада 2006, 16:48 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 вересня 2007, 12:49
Написано: 368
Star написав:
Соняшнику це не сподобається... 100%....
Але я й не хочу, щоб мій пост сподобався Соняшнику...
Я знаю, що любов говорить правду в очі... Правду, засновану на Слові Божому, а не на власній філософії...

Я думаю фарисеям не подобалось, коли Ісус говорим їм: "Кодло гадюче і гроби фарбовані... ".. але це і не було його ціллю... сподобатись їм.. його в кінцевому результаті за це й розіп'яли...


Його розіп'яли тому, що таким од початку віку був план Божий на твоє,
моє і Соняшникове ( як би ти не синів ) виправдання.
Але ти недалеко від фанатиків, бо використовуєш Біблію у цілях власного Его.
Досліди но Писання, бо ти дуиаєш що в них маєш вічне життя, а вони свідчать про Нього.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6296
UNREAD_POSTДодано: 16 листопада 2006, 20:26 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
01 квітня 2010, 14:28
Написано: 411
Звідки: село Настасів, Тернопільщина
Гадаю, шо було би добре кілька останніх дописів перенести до теми про осуд. Там вони будуть ліпше пасувати. Для ілюстрації. :)


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 115 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>