Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 22:25




Створити нову тему Відповісти  [ 68 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
45566
UNREAD_POSTДодано: 01 жовтня 2013, 09:56 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
07 серпня 2014, 19:42
Написано: 36
Віровизнання: християнин
taras написав:
Мабуть, тему варто би було назвати "ставлення до домашніх тварин", а не до тварин взагалі, так як, наскільки я зрозумів, на жаль, чомусь християнство культивує відверто користувацьке відношення до тварин свійських.
Особисто для мене зараз це найважче питання, так як мені шкода вбитих для їжі тварин і я їх не їм вже кілька років. Звісно, є для того і маса інших причин, але все ж етична, мабуть, головна для мене.

Якось один брат сказав, що хоче в дельфінарій сходити, а я йому сказав, що не підтримую таку ідею, бо знаю, що дельфінів там відверто кажучи мучать, то він відповів мені, що Бог дав нам всіх тварин для панування і крапка. Не скажу, що він для мене великий авторитет, особливо, зважаючи на його важку долю (йому бракувало уваги дорослих, ріс практично без батьків), було явно не до таких "високих" питань в житті, але якось сумно мені стає від тенденції яку я помічаю серех християн, особливо, протестантського напрямку...

Буду щиро вдячний за Ваші коментарі до мого повідомлення, бо ця тема мені дуже важлива.

Я захоплююсь добротою вашого характеру та силою волі! Цікаво, як ваше самопочуття кілька цих років, коли ви не їсте м'ясо? Адже вегетаріанство дуже позитивно впливає на здоров'я людини.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
45944
UNREAD_POSTДодано: 01 січня 2014, 17:54 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
20 листопада 2016, 18:52
Написано: 12
Alim, ви дарма так кажете, я такий же грішник як і всі.
І саме справжнє розуміння цього привело мене до віри в Ісуса. Це було нелегко, але я жодної миті про це не шкодую.

Зараз намагаюсь для себе розставити всі крапки над "і" в питанні тварин. Від них людина вже залежна і з ними пов'язана і це треба визнати. Тож радикальні теорії на зразок тих, що сповідують захистики прав тварин я точно не приймаю, для мене це фанатизм.

З іншого боку я не можу собі пояснити звідки в людській психіці відраза до споглядання вбивства тварини, якщо вона її їсть з задоволенням. Мабуть, тому є історичні причини. Є ще дуже багато питань, які не зовсім піддаються усвідомленню, принаймні для моєї свідомості вони далекі. Можливо, це є зайве відчуття, що виробилось в нас як результат вирощування тварин для їжі окремо від людей, що їх споживають. Адже раніше все, мабуть, було інакше.

Зараз щиро нікого не засуджую аби не бути засудженим самому.

P.S. Щодо мого самопочуття, то з ним все ОК, але я їм рибу і досить часто.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
46135
UNREAD_POSTДодано: 03 лютого 2014, 23:00 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
07 серпня 2014, 19:42
Написано: 36
Віровизнання: християнин
taras написав:
Alim, ви дарма так кажете, я такий же грішник як і всі.

Це зрозуміло, я і не думала інакше. Але все ж ваше підвищене співчуття до чужого болю викликає повагу.
taras написав:
P.S. Щодо мого самопочуття, то з ним все ОК

І це прекрасно. Радію за вас.)


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
47310
UNREAD_POSTДодано: 30 листопада 2014, 20:29 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
"З іншого боку я не можу собі пояснити звідки в людській психіці відраза до споглядання вбивства тварини, якщо вона її їсть з задоволенням."
Попробую відповісти на це питання. Коли я був малий я міг дивитись на те як дід кролика готує, він розводив кролки, піклувався про них сильно а потім ми їх їли. Але і так мені було шкода коли тварина посмирала ,як і курка... А свиню коли кололи то взагалі заливався сльозами. Як відомо діти правильно сприймають світ. І більшість їх так реагує. НУ а коли страва готова, то вже інша справа. Одне з іншим не повязано, хіба що коли починаєш це теоретично повязувати то виходить несуразиця. Велика кількість людей взагалі стає вегетаріанцями або веганами. Цей феномен цікавий, само собою. Але коли дивишся відео як поводяться з тваринами на птахо і звірофермах , я кими знущаннями їх вирощують, а то і знищують частину малят бо непригодні, то і самому хочеться стати вегетаріанцем (просто таке відчуття виникає, щоб не брати участ ьу тому злі).

" Адже раніше все, мабуть, було інакше." Думаю що так. Читаючи Біблію, дивишся як благо Ісус опсисує тваринний світ і піклування людини про свійських тварин (овечок, наприклад). Тим не менше коли приходилось їх вживати в їжу, вживали, коли жертвувати - жертвували.

На рахунок зміни назви теми на тему про домашніх тварин, то не варто. Хай буде обширніша.
До диких тварин ставитись треба так, щоб чим менше втручатись в їх життя, в екосистеми. Вони саморегулуючіся до пори-до часу і так має бути і від існування багатьох незайманих, незмінених сильно екосистем, залежить наше земне життя. Тому є потреба у заповідній справі, у зменшенні (не кажу що взагалі вилученні, але зменшенні) полювання до необхідного, до зменшення тримання диких тварин у неволі і всього того що не є необхідним людині, а лише задовільняє її похоті.

Нарпиклад ми спокійно можемо продити без норкової шубки, прадва? Але море людей задовільняє ними свої похоті. Крім того бізнесмени на цьому стають мільярдерами. Хіба це не викликає думок? Так само тестування на тваринах різної косметики. Хіба в Біблії не написано щоб жінки не косметикою прикрашали себе а добрими вчинками?

Прочитав вчора Ваші останні повідомлення. Відповісти вирішив сьогодні і поки писав оцей текст, заглянув у свій Фейсбук і натрапив на оцю публікацю: http://www.uamodna.com/articles/socialjna-reklama-scho-vidkryvae-nezruchnu-pravdu-pro-tvaryn/

Співпадіння (якщо вважати що бувають випадковості).


+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
48011
UNREAD_POSTДодано: 08 лютого 2016, 16:48 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
08 грудня 2017, 20:23
Написано: 2
Звідки: Киев
Віровизнання: християнин
А я обожнюю тварин. В самої живе киця Мурка.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
48022
UNREAD_POSTДодано: 12 березня 2016, 14:52 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Joshime написав:
А я обожнюю тварин. В самої живе киця Мурка.
А хіба це правильно,-обожнювати тварин??




«Vat shrift,blifft»
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
48029
UNREAD_POSTДодано: 21 березня 2016, 15:14 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
sss написав:
Joshime написав:
А я обожнюю тварин. В самої живе киця Мурка.
А хіба це правильно,-обожнювати тварин??

Цікаво... Хіба Ви думаєте що це слово "обожнюю", означає що людина робить собі з ниї ідолів якихось? В українській мові воно ідіоматичне слово, означає трошки прикрашений емоційно вислів, яикй означє полюбляння тварин.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
48071
UNREAD_POSTДодано: 25 липня 2016, 21:58 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Verum написав:
Michail написав:
Або поглянучи на історію християн в селах, то вони зібравшит з поля урожай, залишали для диких тварин клаптик недоторкнутої чи то пшениці, чи жита, на зиму, щоб могли сховатись і поїсти... (як і в Старому Завіті десь є таке заповідання)...

Так, селяни мають такий звичай, але він має далеко не християнські корені.
І ще, я б вам радив читати Святе Письмо, а не церковні передання, а то ви вже не знаєте про що мова... :) :
"А коли ти будеш жати жниво своєї землі, не докінчуй жати до краю свого поля, а попадалих колосків твого жнива не будеш збирати; а виноградника свого не вибереш дорешти, а попадалих ягід виноградника свого не будеш збирати, для вбогого та для приходька позостав їх. Я Господь, Бог ваш!"(Лев.19:9,10)
Чи може ви прирівнюєте диких тварин до вбогого та приходька. ;-D


Я все знав що десь цей рядок таки є, що в певній мірі таким чином дбали і про тварин:

«Шесть лет засевай землю твою и собирай произведения ее, а в седьмой оставляй ее в покое, чтобы питались убогие из твоего народа, а остатками после них питались звери полевые <...> Шесть дней делай дела твои, а в седьмой день покойся, чтобы отдохнул вол твой и осел твой и успокоился сын рабы твоей и пришлец» (Исх.23:10-12).


Можливо той обряд залишання частинки поля нескошеною християни все-таки не від язичників зпозичили, а зі Старого Завіту...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 68 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 3 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>