Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 23:04




Створити нову тему Відповісти  [ 78 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5, 6  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Ображатися - гріх?
1727
UNREAD_POSTДодано: 01 червня 2006, 07:21 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Образи. Чому вони виникають? Як їх уникнути? І, нарешті, чи є це гріхом?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1729
UNREAD_POSTДодано: 01 червня 2006, 09:42 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Образа - це слабкість! А хто має любов - вона перемагає образу, вона все прощає!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1732
UNREAD_POSTДодано: 01 червня 2006, 10:09 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Ображатися - не гріх, гріх - ображати ;)




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1737
UNREAD_POSTДодано: 01 червня 2006, 14:23 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Я згідний, що ображати гріх, але часто так буває (я б сказав навіть переважно так буває) що людина ображається від невдалого жарту, або образа надумана. Чи не бувало з тобою так, що людина ображалася після твого доброзичливого жарту? Або буває людина образиться тільки через те що ти привітався з нею без райдужної усмішки (бо був втомлений) або не привітався зовсім (бо непомітив). Впевнений, що близько 90 процентів усіх образ безпідставні.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1740
UNREAD_POSTДодано: 01 червня 2006, 14:53 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Бувало, звичайно. Так, справді, є безпідставні образи. Якщо віруюча людина занадто вразлива - вважаю, що це не нормально, бо це може бути признаком внутрішнього егоїзму і надмірного самолюбства. (я, ніде правди діти, сама борюся з цим... :roll: ) Не пригадую, щоб в Біблії десь прямо було сказано, що "ображатися - гріх", але можна багато місць знайти про прощення. Прощати ми повинні, як би це не було важко... Ну і як резюме, можно сказати, що ображатися нікому не заборонено, але треба потім простити і ніколи більше самому про це не згадувати і не нагадувати тому, хто тебе образив.

Гнівайтеся, та не грішіть, сонце нехай не заходить у вашому гніві...(Єфес. 4:26)
Хто шукає любови провину ховає, хто ж про неї повторює, розгонює друзів. (Прип. 17:9)




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1743
UNREAD_POSTДодано: 01 червня 2006, 16:59 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
25 травня 2007, 18:36
Написано: 38
Звідки: Rivne Ukraine-New Jersey USA
"Ображатися не гріх, коли ти ображаєся на гріх."


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1753
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2006, 07:04 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Уточни, будь-ласка, що ти маєш на увазі у попередній фразі. Коли ти ображаєшся на свій гріх, чи на чужий?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1757
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2006, 10:35 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
На чужий, звичайно! Як можна образитися на свій гріх???




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1758
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2006, 10:53 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Не знаю, чи можна назвати образу гріхом, але я вважаю, що духовна людина, серце якої сповнене любовю до ближнього, не може ображатися. Сама по собі образа не є гріхом, а лише наслідком гордого серця. Бо лише гордість може спричиняти образу. Це може для когось буде несподіваним висновком, але уважно подивіться і проаналізуйте ті випадки, коли кожен з нас ображався.
Адже образа виникає тоді, коли хтось зачепив нас за живе, болюче, і наше "Я" тоді обурюється, не може змиритися з цим. Але суть духовної боротьби саме в цьому і полягає, щоби умертвити своє "Я".
Отож, з Божою допомогою будемо досягати цього стану, щоби нам старатися не ображатися на ближнього.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1759
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2006, 11:01 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Winslet написав:
Ображатися - не гріх, гріх - ображати ;)

Я і тут не можу погодитися. Бо дуже часто буває, що твоя поведінка є правильною, але хтось інший сприйняв її по-своєму, сприйняв як образу. Не думаю, що це буде гріхом для тебе. Ти ж не можеш передбачити всіх можливих реакцій на свої вчинки.
Але коли ти бачиш, що якась твоя поведінка є образливою для когось, то треба так не чинити, заради немічного, як каже Павло. Звідси, того, хто ображається, можна назвати немічним, немовлям, з яким слід обережно поводитися, щоби якимось необережним словом його не образити.
Тут доречно згадати випадок з Кареглазою :oops: :( . Не думаю, щоби хтось хотів її образити. Проте, всі попросили пробачення. Це - справді по-християнськи.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1868
UNREAD_POSTДодано: 05 червня 2006, 19:09 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
JesusFreak написав:
"Ображатися не гріх, коли ти ображаєся на гріх."

Я не думаю що цієї позиції повинні триматися християни:
"Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець.
А коли ви не будете людям прощати, то й Отець ваш не простить вам прогріхів ваших" Мат. 6:14-15

І ось ще на тему:
"А Я вам кажу, що кожен, хто гнівається на брата свого, підпадає вже судові." Мат 5:22
"А Я вам кажу: Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто вас переслідує" Мат. 5:44


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2009
UNREAD_POSTДодано: 07 червня 2006, 13:37 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Впевнений, що близько 90 процентів усіх образ безпідставні.

Отже, можна зробити висновок, що ображатися (чи гніватися) безпідставно - це гріх, а в інших випадках - стан, який веде до гріха! Доречі, в російському перекладі наведені місця звучать трохи інакше:
Цитата:
всякий, гневающийся на брата своего напрасно, подлежит суду Матв.5:22

Цитата:
Гневаясь, не согрешайте: солнце да не зайдет во гневе вашем; и не давайте места диаволу. Еф.4:26

Але тоді питання: чи кожну образу можна оправдати як НЕ безпідставну? Які можуть бути ознаки справедливої образи?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2015
UNREAD_POSTДодано: 07 червня 2006, 18:11 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Дуже важко себе переконати що образа безпідставна, адже коли ми ображаємося ми вже попали в ловушку сатани. Диявол дуже тонко використовує цю нашу слабкість. Образи появляються здебільшого на рівному місці: тому здалося що він не хоче розмовляти з ним (а в брата можливо просто поганий настрій був, або був втомлений) і починає мстити (тобто ображатися), тим самим викликаючи відповідну негативну реакцію в брата. До речі, ображання - це пасивна помста. Чи не переживали ви такого почуття: ах ось він який! все! не буду з ним розмовляти! поки у мене не попросить пробачення! Тобто ображатися це робити щось на зло, мститися. Тому то це гріх.
До речі, місце з Біблії, "всякий, гневающийся на брата своего напрасно, подлежит суду" Матв.5:22, дуже серйозно нас від цього застерігає.




Хай благословить тебе Господь!
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2023
UNREAD_POSTДодано: 07 червня 2006, 23:04 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Згоден, Братику!
Справді, таке іноді буває і зі мною, що вирішую так "ну все! не буду більше розмовляти раз він такий, поки не попросить пробачення!".
А іноді буває, що обоє ображаються одночасно один на одного!
От і якась найменша дрібничка може стати перешкодою у подальших стосунках, якщо ми не прощаємо!
Тому образу не слід допускати взагалі! І якщо є таке відчуття, ми повинні перебороти у собі цю образу і першими попросити вибачення, навіть за те що мало не образилися!
І християнам взагалі не личить ображатися... я не можу уявити собі праведника - ображеним!
Тому, друзі, будемо удосконалюватися, щоб сонце не заходило у гніві нашім - тобто якомога швидше просити пробачення у ближнього свого!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2380
UNREAD_POSTДодано: 14 червня 2006, 11:56 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
18 серпня 2013, 18:53
Написано: 22
Звідки: NewVol, UA
Віровизнання: п'ятидесятник
Вважаю, що ображатися для людини це природньо.
Як процитувала Winslet
Цитата:
Гнівайтеся, та не грішіть, сонце нехай не заходить у вашому гніві...(Єфес. 4:26)

Особисто я ще не познайомився такими особами, щоб не ображалися.
Головне, щоб образа чим скоріше зникала з серця, навіть якщо дуже боляче.




DIXI
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 78 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5, 6  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 5 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>