Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 12:45




Створити нову тему Відповісти  [ 282 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Далі


Чи має місце еволюція в Божому Промислі?
Так, звичайно. Все живе розвивається за цим законом. 21%  21%  [ 4 ]
Ні, Бог створив всі види одночасно. 79%  79%  [ 15 ]
Не знаю, ніколи не цікавився (-лась) 0%  0%  [ 0 ]
Всього голосів : 19
Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
45518
UNREAD_POSTДодано: 28 вересня 2013, 21:19 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
На жаль, за браком часу я не читав весь ланцюжок дискусії. Цими питаннями я цікавився багато років тому і для себе дійшов висновку, що еволюційне вчення настільки абсурдне, що не вартує навіть тратити час на суперечки з еволюціоністами.
Сучасна наука тисячами аргументів заперечила це безумне вчення. Я не зустрічав жодного серйозного аргумента, який би міг претендувати хоч якось на "науковість".
Не бачу з цього питання приводу до суперечок. Хіба можна обговорювати єдине питання: чому до цього часу, у 21столітті!!!, коли розвиток науки вже дозволяє не вірити у "бабусині казки" еволюційної гіпотези, досі її подають у школі як незаперечну істину.
Звісно, я не проти, щоб її подавали як одну з версій походження життя, але ж не як абсолютну істину!




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
+3
(3-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
45527
UNREAD_POSTДодано: 29 вересня 2013, 19:18 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Хм. І не йдеться про те що теорія еволюції є абсолютною істиною. Так само і не йдеться про тещо теорія теїстичної еволюції є абсолютною істиною. Щоб краще це зрозуміти поясню: ці теорії стараються знайти відповідь як розвивався світ. Вони невідповідають, наприклад, напитаня "як постав світ". Хоча теорія теїстичної еволюції в принципі відповідає на це з вчення Хрстиянського що Бог створив світ. А от теорія еволюції світських вчених не розглядає це питання. Його розглядають інші теорії, напрклад теорія Опаріна, які не є в принципі теоріями бо насправді не доведені.

Християнське вчення про створення світу не відповідає на наукове питання: якими механізмами Бог творив світ.
В Біблії вказаний короткий опис та й то для простого розуміння людей ,а не для наукового розгляду. Мета цього опису щоб людина вірила що Бог створив світ і що Він створив все поетапно!

Тому вище я і пишу ,що креаціоністи нерозвивають якусь терію про механізм створення світу, а базуються на опроверженні теорії еволюції.... От що маю на увазі.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
45528
UNREAD_POSTДодано: 29 вересня 2013, 19:55 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Цитата:
"Сучасна наука тисячами аргументів заперечила це безумне вчення."


Є десь ресурс, на якому зібрані ці тисячі аргументів в одну систему? Бо все що я зустрічав поки що недосконалі заперечення в більшій мірі. Наприклад використання аргументу що закони термодинаміки заперечують еволюцію.
Науково це сказано недоречно. Закони термодинаміки заперечували б самозародженнясамого життя, якби життя не існувало. Живі системи при зачатті розвиваються з клітини простої в складну систему і заперечували б закони термодинаміки. Але нема ні того ні іншого заперечення, тому що життя - це така система в яку вкладена специфічна животворна енергія, яка це життя тримає і розвиває на планеті Земля довгий довгий час: передаючись від батьківських форм до їх нащадків... Звичайно "закон смерті" в певний час зачіпає кожен кокретний організм біологічний, вводячи закони термодинаміки в дію, але цілісну систему біологічного життя на Землі закон термодинаміки не зачіпає.

Бо життям рухає Божественна енергія... А на неї не поширюється закон термодинаміки.


Тому і до теорії еволюції це обмеження законами термодинаміки не підходить як аргумент креаціоністів.

Ну і багато інших таких недоліків є в критиці тих, які хочть довести буквальне значення перших двох глав книги Буття як наукову теорію...

Я проти того щоб насаджувати теорію еволюції як щось універсальне наукове, чи як догму ... Хай собі буде гіпотезою та й досить.

Так само і намагання наукових креаціоністів не бачу виходом поки що. Досить вірити що Бог створив світ поетапно.

І так само терію теїстичної еволюції можна вважати лише гіпотезою. В ній багацько питань виникає. Наприклад як поєднати спадковіспонтанні (тобто випадкові мутації)які необхідні для руху вперед в еволюції і Волю Божу, яка визначає розвиток живого в часі.

Ну я зі своєї точки зору сказав би: що спонтанні мутації добрі не є випадком, а є Божим планом. І що природний добір є допущений Творцем, щоб відібрати кращі з кращих мутацій для пристосування організмів до того чи іншого комплексу еколоічних факторів...

Ну і...? Це залишається гіпотезою, бо довести експериментально що Бог допускає чи планує ніхто не може.

Також можна зачепити питання про випадковий розподіл статевих клітин з алельними генами, чи статевими хромосомами і як наслідок виходять чіткі закони генетики.

Тут теж з випадковості виходить закономірність. Тому навіть якщо випадковістьале допущена Богом, то вже не випадковість з погляду Божого.

І ніяким чином не інакше. Але я вірю що Він передбачив і прорахував всі варіанти Творець і Спаситель. Тому Він всевідаючий.

Тому що дає всьому неживому буття (існування), а живому ще й енергію для життєдіяльності, розвитку, розмноженню - тому Він Вседержитель.

Тому що без Його відома не пропаде і одна волосина на голові людини, і що Він спасає людину, втручаючись в її житті в різні ситуації, а навіть допускаючи їх, і тому що навіть про малих пташок Він дбає, - тому Він Спаситель, Рятівник.


І в це ми віримо і ніякі переконання атеїстів не зменшують віру віруючого хрстиянина. Якщо і приводять до задумання то для того, щоб краще дізнатись і вивчити питання, а не щоб засумніватись і покинути віру.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
45529
UNREAD_POSTДодано: 29 вересня 2013, 19:58 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Taj написав:
Звісно, я не проти, щоб її подавали як одну з версій походження життя, але ж не як абсолютну істину!


Ви так, але є багато віруючих, які нерозуміючи, мають внутрішні пориви взгалі стерти з лиця землі цю гіпотезу. Хоча якби з ними подискутувати то не змогли б її "опровергнути". Тому виходть що вони намагаються відкинути незрозуміле, а не з розуміння неспроможності теорії самопостання життя і самоеволюції.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
45539
UNREAD_POSTДодано: 29 вересня 2013, 22:20 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Michail написав:
Помітною є одна річ. Ті, хто "за" еволюційне вчення, наводять приклаи, роблять експерименти, досліджуюбчи процеси мікровеволюції (яку не заперечують навіть креаціоністи), копають (палеонтологи), моделюють на компютерах іін. Ті хто проти еволюції - креаціоністи, базують свої докази на тому, що старються розбити докази еволюціоністів...

Щоб не було що Католицька Церква рийняла еволюцію як якусть чатсину вчення, додам тут відео програми католицької таке:

http://kyrios.org.ua/video/programs/103 ... tsiyi.html

Але все-таки добавлю що відкидуючи факти еволюції такі науковці не формують якусь наукову систему який міг би бути механізм створення...

Крім того слова що "нема доказів еволюції" це неточні вирази, бо мікроеволюційні процеси доведені (видозміни в серединівиду протягом тривалого часу).

Так що я лише бачу два протиставлені між собою табори які стараються привернути людей один на свій бік, а інший на свій.

От цікаво було б поглянути на ситуацію щодо цієї проблематики років через 150...
Міхаїле далі ви за своє.Облиште тих науковців.Скажіть краще чи ви довіряєте Біблії,зоокрема тому що написанно в 1-3 та 6-8 главах Буття??




«Vat shrift,blifft»
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
45540
UNREAD_POSTДодано: 29 вересня 2013, 22:25 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Сонячник написав:
Michail написав:
Наука не заперечує потоп. Наука взагалі лише досліджує. І поки що науково про Потоп лише доводиться що був. Є дані, значить був. А чи був всесвітній потоп, поки що не доведено наукою... А натомість щодо його всесвітності то є положення, які суперечать цьому.
Цікаво, а яке наукове припущення може суперечити, що Потоп був всесвітнім? Щось я не чув такої гіпотези.
Навпаки є наукові факти, які доводять, що Потоп був всесвітнім, а інакше яким чином появилися рибні скелети в горах? Яким чином Ноїв ковчег зупинився на висоті 4 км?

Але окрім науки ми ще віруємо Божому слову, яке чітко говорить про те, що Потоп був всесвітнім. Відверто кажучи, мені дивно, що католики не вірять написаному. Навіть СЄ це розуміють, але чому ж католики не приймають очевидного?
:D А чому навіть сЄ це розуміють??.Ви Сонячнику думаєте що сЄ якісь розумово обмеженні люди??




«Vat shrift,blifft»
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
45544
UNREAD_POSTДодано: 29 вересня 2013, 22:44 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
"Міхаїле далі ви за своє.Облиште тих науковців.Скажіть краще чи ви довіряєте Біблії,зоокрема тому що написанно в 1-3 та 6-8 главах Буття??"
Я вже чітко пояснив вище. Ви мабуть не читали.
Довіряю Біблії в тому, що Бог створив світ і що створив Він його поетапно в "шість днів".

--------

І добвалю що також довіряю Слову Божому що День Божий - це як 1000 років. Тото не буквально 1000 років, а як 1000 років, тобто дуже дуже протяжний, на що і вказує нумерологія "1000".

А от яким чином Бог творив світ, це вже Божа справа.

І не можу облишити тих науковців, принаймні того, що вони пишуть і кажуть доброго, логічного, розумного, бо й сам науковець.

І Августин Блаженний використовував як аргументи правильні слова науковціві і філософів його часів. А приклад цього християнина я точно не можу облишити.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
45555
UNREAD_POSTДодано: 29 вересня 2013, 23:46 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Michail написав:
"Міхаїле далі ви за своє.Облиште тих науковців.Скажіть краще чи ви довіряєте Біблії,зоокрема тому що написанно в 1-3 та 6-8 главах Буття??"
Я вже чітко пояснив вище. Ви мабуть не читали.
Довіряю Біблії в тому, що Бог створив світ і що створив Він його поетапно в "шість днів".

--------

І добвалю що також довіряю Слову Божому що День Божий - це як 1000 років. Тото не буквально 1000 років, а як 1000 років, тобто дуже дуже протяжний, на що і вказує нумерологія "1000".

А от яким чином Бог творив світ, це вже Божа справа.
А хіба в Біблії не описанно яким чином Бог його творив??

Ну і чому ви про потоп про що є описанно в 6-8 главах Буття,нічого не відповіли.Цій інформації котра міститься в цих главах ви довіряєте??




«Vat shrift,blifft»
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
45637
UNREAD_POSTДодано: 12 жовтня 2013, 20:13 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
У Біблії описано етапи через якіпройшов світ впроцесі творіння Богом, а не механізми.

На рахунок потопу я ж казав що вірю що він був. Бо не може бути, щоб щось, описане у легендах більшості народів світу не було. А щодо деталей, то дізнаємось потім в "житті після життя".

Але й в наш час можна провірити: зібрати всі види наземних тварин по парі, а свійських по 7 пар, а ще сімю з 8 чоловік..., корму для тварин і їжі для людей і поселити їх на точну копію Ноєвого Ковчегу та проплавати з ними 7 місяців по океану не пристаючи до берегів.

тут точнакопія показана:

http://www.youtube.com/watch?v=sxAebzcQKlo

Результати досліду були б цікаві. Було б добре,якби всінащземні види помістились туди. Якщо виживуть 70 % тварин, дослід можна назвати вдалим (ну то зрозуміло що лише з Божою допомогою і пілкуванням вижили на Ноєвому ковчезі всі види).

тут я просто хочу показати чим відрізняється наука від віри.
І те, що одне одному не мішає. Коли наукові дані з тим в що віримо співпадають добе, коли ні, значить нетреба припиняти досліджень, а протягом довгих століть наука ще відкриє важливі речі. І тому ні на чому на 100% не наполягаю.

Науковий креаціонізм просто зупинив би всі дослідження. Атеїстична наука прогсто зупинила б віру. Справжня наука і справжня християнська віра не протиставлені.
Вірою люидна живе, з допомогоюб науки відшуковує...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
45649
UNREAD_POSTДодано: 20 жовтня 2013, 12:11 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Michail написав:
Але й в наш час можна провірити: зібрати всі види наземних тварин по парі, а свійських по 7 пар, а ще сімю з 8 чоловік..., корму для тварин і їжі для людей і поселити їх на точну копію Ноєвого Ковчегу та проплавати з ними 7 місяців по океану не пристаючи до берегів.
Хтось вже робив розрахунки, що якби помістити всі види по парі по кімнатах, то лише б тритина ковчега заселилася. Тобто запас місця є досить великим, там ще багато хто міг би поміститися. А з Богом все "неможливе" є можливим.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
45655
UNREAD_POSTДодано: 23 жовтня 2013, 00:29 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Сонячник написав:
Michail написав:
Але й в наш час можна провірити: зібрати всі види наземних тварин по парі, а свійських по 7 пар, а ще сімю з 8 чоловік..., корму для тварин і їжі для людей і поселити їх на точну копію Ноєвого Ковчегу та проплавати з ними 7 місяців по океану не пристаючи до берегів.
Хтось вже робив розрахунки, що якби помістити всі види по парі по кімнатах, то лише б тритина ковчега заселилася. Тобто запас місця є досить великим, там ще багато хто міг би поміститися. А з Богом все "неможливе" є можливим.

Будь ласка, якщо Вам потрапить до рк ця інформація про розрахунки ще раз, повісьтие сюди. Це цікаво.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
46393
UNREAD_POSTДодано: 15 березня 2014, 21:28 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
К 2016 году в США построят «Ноев ковчег» В американском штате Кентукки в рамках проекта создания религиозно-ориентированного парка построят точную копию Ноева ковчега. Стоимость данного проекта составит порядка 24,5 млн долларов. По данным некоторых американских СМИ, в мае текущего года в американском штате Кентукки в рамках проекта создания религиозно-ориентированного парка начнется строительство копии Ноева ковчега в натуральную величину. Его планируют создать при Музее сотворения мира, расположенного в Питерсберге (штат Кентукки). По словам основателя музея Кена Хэма, для строительства копии библейской реликвии организации удалось собрать $14,4 млн из необходимых $24,5 млн. Сбор недостающих средств будет вестись параллельно со строительством. Работу по созданию парка, посвященного религиозной тематике, предполагается завершить к 2016 году. Строительство всего парка оценивается в $120 млн. По задумке авторов проекта размеры судна и других объектов будут соответствовать тем, что указаны в Библии. В 150-метровом судне поселят животных, вокруг ковчега разобьют парк с соответствующей тематикой, где будут представлены экспозиция допотопного мира, механические модели животных и театр с библейским репертуаром. Ранее японские ученые представили проекты своеобразных «городов-ковчегов», предназначенных для спасения от Всемирного потопа, который, как они считают, неминуем. По задумке ученых «города-ковчеги» будут дрейфовать на специальных островах в Тихом океане. Площадь островов-платформ составит несколько гектаров, а высота небоскребов − около 1 километра. Как сообщили ученые, одно такое здание сможет спасти от 10 000 до 50 000 человек.

Зображення


От, будь ласка, тепер можна зібрати всіх тварин, які не можуть вижити у солоній воді, або хай буде взагалі лише сухопутних і попробувати хоча б помістити їх у той ковчег. Якщо вийде - результат приверне увагу багатьох невіруючих і відкриє для них шлях до кращого прийнятя Слова Божого.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
46442
UNREAD_POSTДодано: 31 березня 2014, 01:13 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Еволюцію, а точніше макроеволбцію ж провірити не можемо, тому це більше на віру подіне ніж на науку. Але мікроеволюцію - урізноманітненя видів в межах роду - дослідити можна і це навіть найбільш ярі креаціоністи нашого часу не відкидають. Бог Творить і тепер. А як відюувалось творіння з самого початку ми зможемо взнати лише на Небі. Це вже я говорив і повторю ще,ящо треба.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
46443
UNREAD_POSTДодано: 01 квітня 2014, 01:39 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Michail написав:
Еволюцію, а точніше макроеволбцію ж провірити не можемо, тому це більше на віру подіне ніж на науку. Але мікроеволюцію - урізноманітненя видів в межах роду - дослідити можна і це навіть найбільш ярі креаціоністи нашого часу не відкидають.
Так, звичайно, якщо розглядати мікроеволюцію від досконалого до пошкодженого - то так, безсумнівно в природі відбуваються такі процеси. Наукою доведено, що самособою (без втручання Творця) будь-яка впорядкована система з часом руйнується, тобто йде до хаосу. Очевидно, саме тому існують різні види в межах роду. Хоча я не заперечую, що Бог продовжує творити різновиди тваринного та рослинного світу, а також до цього можуть долучатися і люди, бо людина за образом Божим має розум та знання, і може впливати на природу. Але в будь-якому випадку, ми всі розуміємо, що самося (без розумного проектування) нічого не могло з'явитися на цьому світі. А розуміючи те, що все живе на цьому світі було створене Вищим Розумом (а не самося), усвідомлюємо, що все що живе могло бути створено у короткий час (Богу не потрібно для цього мільярди років).

Дуже вдалий приклад - це компютерні програми. Неосвічена людина може подумати, що наші компютери зароджувалися мільярди років аж поки з'явилося таке чудо - компютер з програмами. :) Але кожна розумна людина скаже, що всі програми були створені не випадково, а були запроектовані логічним мисленням. Звичайно, ми бачимо, що програми вдосконалюються з часом, але ж не самі собою, а під керівництвом людського розуму.
Та й зрештою, в духовному є щось подібне: був старий заповіт, та прийшов Новий досконаліший, і зараз ми живемо в гіршому світі, а будемо в новому нетлінному.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Бог і еволюція
46467
UNREAD_POSTДодано: 12 квітня 2014, 12:45 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Michail написав:
У Біблії описано етапи через якіпройшов світ впроцесі творіння Богом, а не механізми.
Даруйте Міхаїле,але стосовно сотворення людини то чітко написанно -"Створив Бог людину з пороху земного",і аж ніяк не з тварини??Більш того сказанно що Бог людинну створив на "Свій образ та подобу".А ваші сумніви по цьому можна трактувати як припущення що і тварини мають дещо Боже,бо людина могла піти з тварин.Адже власне це є також у тій теорії до якої схиляються багато католиків,в тому числі й ваші провідники.Очевидно і ви теж,хоча не докінця впевненні.Чи правильно я вас розумію??
Тому все ж я досі не збагну-чому ви недовіряєте тому що написанно в Біблії та щей з Божого повеління стосовно наприклад створення людини??Чому Міхаїле???

Цитата:
На рахунок потопу я ж казав що вірю що він був. Бо не може бути, щоб щось, описане у легендах більшості народів світу не було. А щодо деталей, то дізнаємось потім в "житті після життя".
Е ні Міхаїле,тут не справа в самому потопі,а у його масштвабах.У вас чомусь є сумніви у його всесвітності,тобто у тому що води цього потопу покрили усю сушу.Чому Міхайле ви недовіряєте і цій розповіді котра теж іспірованна Д.Св,тобто вашим же Богом???Ви недовіряєте своєму Богу??

Цитата:
Але й в наш час можна провірити: зібрати всі види наземних тварин по парі, а свійських по 7 пар, а ще сімю з 8 чоловік..., корму для тварин і їжі для людей і поселити їх на точну копію Ноєвого Ковчегу та проплавати з ними 7 місяців по океану не пристаючи до берегів.
Тобто ви хочете перевірити те чи дійсно ваш Бог вам розповів правду за посередництвом Мойсея стосовно всесвітнього потопуЯкось дивно це виглядає в осередку віруючих людей.Коли б по цьому мали сумніви люди невіруючі,можна було б їх зрозуміти,а так, вас-неможу)),Прошу поясніть мені таке явище котре у вас діється)))




«Vat shrift,blifft»
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 282 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 1 гість


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>