Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 11:26




Створити нову тему Відповісти  [ 283 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Націоналізм
1604
UNREAD_POSTДодано: 29 травня 2006, 17:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Форумчани у різних темах зачепили питання щодо націоналізму. Тому об'єднуємо ці думки у цій новій темі!понеділок 29 травня, 2006 19:00 jerelo
Тарас написав:
Як ставишся до націоналізму?

Сонячник написав:
Слово "націоналізм" по-різному розуміють... Якщо це любов до свого народу, до своєї землі, то в тому поганого не бачу! А якщо розуміти як ненавість до інших, то це вже не націоналізм, а "шовінізм"!

До речі, щодо націоналізму. То не є щось погане. То тільки большевики так вчили, що це погано, а в них все було перекручено. Насправді націоналізм - то любов до свого народу, до своєї нації, до своєї мови БЕЗ ПРИНИЖЕНЬ інших народів, націй, мов.
А що справді погано, і не личить християнину, так це навязаний українцям шовінізм.
Шовінізм - це зверхнє ставлення до якоїсь нації (в тому числі і до своєї рідної - ось такий парадокс, наслідок людиноненависницького вчення комуністів), до мови, до якогось народу, приниження його національних почуттів. Ось цього треба боятися християнину!!! Щоб не принижувати когось.
Подібне значення має слово - расизм: це приниження людей іншої раси. Наприклад, негрів чи азіатів. До речі, часом Гітлера називають націоналістом і тим самим прирівнюють до нього всіх націоналістів, надаючи цьому слову негативного значення. А насправді, ідеологія Гітлера - фашизм - є звичайним расизмом. До вищої раси фашисти, або нацисти (не плутати з націоналістами) відносили ДЕКІЛЬКА націй, яким притаманний нордичні риси характеру. Всі інші раси, нації - є меншовартісними. Чи так сьогодні саме українську націю, мову вважають меншовартісною? І, на жаль, така ідеологія (вчення Гітлера) дуже часто зустрічається серед християн: одні соромляться розмовляти, проповідувати рідною мовою, інші - принижують українську мову, зневажають тих, які люблять рідну мову, вважають їх не такими духовними.
А любити свій народ, свою націю, свою рідну мову, НЕ ПРИНИЖУЮЧИ при цьому інші мови, нації - це вчення Ісуса Христа!!!!
Чи я не правий?




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1619
UNREAD_POSTДодано: 29 травня 2006, 23:51 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Мені здається, що в нас проблема не в приниженні рідної мови. Мені здається, що в нас проблема приниження інших народів, націй. В церквах дуже часто (особливо на Львівщині) не дозволяють, або це дуже небажано, співати російські псалми. (Я навіть чув про випадок коли один брат казав: Як можна простити росіянам, коли вони нам стільки сала за шкіру залили). Це ж ненависть!!! Також немало є антисемітизму (ненависті до євреїв). При чому є багато таких, які над цим навіть не задумуються. Перед божими очима як комунізм, так і расизм, який проводив Бандера - гріх. Я знаю, що деяких благословенни братів застрелили бандерівці (зокрема Лукаша Столярчука). Це нормально любити свій народ, свою мову, але ненавидіти, нелюбити людей інших народів - це гріх.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1640
UNREAD_POSTДодано: 30 травня 2006, 14:39 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Я зустрічав людей, які зумисно стараються співати пісні російською, молитися російською, щоби бути більше духовними, або щоб не подумали, що націоналіст. :)
Оце біда!!! Це і є наслідок того, що в серце проникли зерна шовінізму (як приниження рідної мови). Адже те, що людина хоче співати українською, не означає, що вона забороняє російською чи китайською. Тому, я не думаю, що такі заборони в церквах існують (ніхто ж не заборонить гостям з Росії і спілкувати, і розмовляти, і співати російською, а навпаки, це всім сподобається), то більше заохочують, вмовляють співати все ж рідною мовою. Одним словом, наскільки мені відомо, в церквах намагаються ліквідувати насаджене комуністами вчення, яке заставляло людей соромитися рідної мови.
Інше питання, що є деякі переклади російських пісень - зовсім неграмотні, так, що й співати неможливо. Тут я повністю згідний, що краще співати російською. Адже є багато дуже хороших, духовних пісень російською, і не варто ними нехтувати.
Щодо Бандери, то я не збираюся його оправдувати, але варто все називати речі своїми іменами: він був націоналістом, а не расистом. А це зовсім різні речі!!!
Щодо того, що під час війни хтось когось вбив, тут важко щось розсудити. Принаймні, тоді діяло безліч загонів НКВД, які знищували цілі села під виглядом бандерівців, щоби посіяти ворожнечу між своїми людьми.
І думаю, що не варто ототожнювати слово "націоналізм" з Бандерою. Бандера був націоналістом, але не всі націоналісти - бандерівці. :)
Тут головне все ж дивитися на своє серце. Якщо там є зневага до чужої чи рідної мови, до чужого чи рідного народу - це шовінізм, расизм, але аж ніяк не націоналізм.
А націоналізм - це і є любов найперше до свого народу, до своєї нації і мови, а тоді і до всіх інших народів та мов. А любов - це євангельське вчення!!!




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1643
UNREAD_POSTДодано: 30 травня 2006, 17:16 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
taj написав:
Тут головне все ж дивитися на своє серце. Якщо там є зневага до чужої чи рідної мови, до чужого чи рідного народу - це шовінізм, расизм, але аж ніяк не націоналізм.
А націоналізм - це і є любов найперше до свого народу, до своєї нації і мови, а тоді і до всіх інших народів та мов. А любов - це євангельське вчення!!!

Від націоналізму до шовінізму - один крок... А любов - це поняття широке, бо є скажімо і любов до гріха! Часом буває, що любов'ю до свого (любов'ю до себе) ми можемо образити інших. А Біблія нас вчить любити свого ближнього як самого себе! А хто наш ближній? (згадаймо притчу про доброго самарянина).




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1646
UNREAD_POSTДодано: 30 травня 2006, 21:21 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
20 листопада 2008, 15:57
Написано: 292
Звідки: Київ
Ага, яскравий приклад націоналізму ми побачили в темі "Вчимо українську мову" з Кареглазкою. :cry:
Мені перед нею соромно за весь форум, хоч я в тій темі нічого й не писала...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1649
UNREAD_POSTДодано: 30 травня 2006, 23:49 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Питання до Taj? Так що таке націоналізм, а що шовінізм? Справа в тому, що в питанні з Бандерою ти кажеш, що він був націоналістом, але він вбивав поляків, росіян. (може філологи підкажуть значення слова шовінізм і націоналізм). Ти кажеш, що націоналісти люблять рідну націю, а любов від Бога, але при цьому Бандера (будучи націоналістом) "проявляв любов" до інших, вбиваючи їх.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1651
UNREAD_POSTДодано: 31 травня 2006, 00:52 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Відповідь Ользі:
Визнаю свою вину. :oops: Але писав я не з причин націоналізму.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1655
UNREAD_POSTДодано: 31 травня 2006, 07:58 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Мабуть є різні погляди на те що таке націоналізм, але найбільш природнє значення - це те як його сприймають в народі. А в народі (в Україні зокрема) націоналістами називають тих хто розмовляє українською мовою та тих хто любить рідну культуру... Мабуть Таі правий... :(




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1656
UNREAD_POSTДодано: 31 травня 2006, 08:02 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Ольг@ написав:
Ага, яскравий приклад націоналізму ми побачили в темі "Вчимо українську мову" з Кареглазкою. :cry:

Я уважно переглянув ті репліки, але жодного націоналізму там не знайшов. Була просто нетактовність. Якщо це назвати націоналізмом, то як назвати поступки близька 90% російськомовного населення, які відверто, прямо в очі сміються з української мови, або грубо перебивають та змушують говорити на "общєпонятном"?
Ми, українці, дуже боїмося образити інші нації, а коли на нас плюють, то кажемо що то дощ падає...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1669
UNREAD_POSTДодано: 31 травня 2006, 12:19 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Взагалі-то причиною моєї репліки, було те, що я помітив ту цікаву річ, про яку і написав, і просто хотів пожартувати. Мені дуже прикро, що той жарт вийшов такий колючий. :oops: Не даремно в Писанні пише, що сміхотворство, то гріх.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1671
UNREAD_POSTДодано: 31 травня 2006, 12:21 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
20 листопада 2008, 15:57
Написано: 292
Звідки: Київ
Ага, то ми давайте з них сміятися. Око за око, зуб за зуб. Так? Ви по такому принципу живете?
Чому ж тоді жодному з вас не заважають англійські ніки?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1674
UNREAD_POSTДодано: 31 травня 2006, 12:33 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Щодо мене, то я не казав, що давайте з них сміятися. Взагалі моїм мотивом не було насміхатися над хоча б чимось російськомовним. За своє відношення до українців росіяни будуть самі відповідати. Я вважаю, що взаємною зневагою нічого не досягнеш. Конфлікт можна вирішити лише тоді, коли якась сторона простить іншій, а не буде на грубість відповідати грубістю, "коли будуть лихословити, не буде лихословити взаємно".




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1699
UNREAD_POSTДодано: 31 травня 2006, 18:26 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Тарасе, це було зауваження щодо моєї репліки. Та й Кароглазая образилась зовсім не на твою репліку.
Ольга, я зовсім не мав увазі комусь мстити. Просто в Україні спостерігається цікавий феномен: коли українець розмовляє російською - це називається націоналізмом, а коли росіянин розмовляє в Україні російською , більше того, українська мова забороняється та паплюжиться, це вважається нормою. Може це якраз так і відбувається що українці самі не поважають свою мову? А говорити комусь на зло українською, це я вважаю неправильно. Просто не потрібно соромитись своєї культури і не принижуватися перед росіянами чи поляками.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1760
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2006, 11:41 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Тарас написав:
Питання до Taj? Так що таке націоналізм, а що шовінізм? Справа в тому, що в питанні з Бандерою ти кажеш, що він був націоналістом, але він вбивав поляків, росіян. (може філологи підкажуть значення слова шовінізм і націоналізм). Ти кажеш, що націоналісти люблять рідну націю, а любов від Бога, але при цьому Бандера (будучи націоналістом) "проявляв любов" до інших, вбиваючи їх.

Посилання на Бандеру тут не дуже є коректним, бо так можна згадати і християнина-протестанта Буша, що затіяв війну в Іраку і вбив стільки людей. То була війна, і зараз розібратися в цьому важко. Відомо, що Сталін розробив спеціальний план щодо роздмухування національної ворожнечі на Заході України. Для цього він послав туди спеціальні загони, зокрема, під командуванням Ковпака, які за одну ніч у формі бандерівців вирізали польське село, розмовляючи українською, а на другу ніч - українське село під виглядом поляків. А далі вже почалося... Але це все лише епізоди. А переважно Бандера воював не проти якоїсь нації, а за свою рідну землю і проти каральних загонів НКВД. Та й вся друга світова війна - це добре продуманий план Компартії, розроблений ще Леніном, який передбачав захоплення Радянськими військами всієї Європи. Про це чомусь зараз не дуже говорять...
Не думаю, що в цьому питанні допоможуть і філологи, бо воно носить більше філософський характер, аніж філологічний. Словники, що складені відповідно до комуністичного свідогляду, подають своє тлумачення. І дуже шкода, що християни часто грунтують своє ставлення до цього питання на засадах людиноненависницької комуністичної ідеології, яка популяризувала лише шовінізм, зневагу до власної мови, що й прижилося на Східній Україні. І хоч там і розмовляють українською, але соромляться цього, і при будь-якій нагоді стараються перейти на російську.
Але ж ми повинні мати розуміння відповідно до християнського світогляду, брати за основу Євангелію і вчення Ісуса Христа!!!
Згадайте день пятидесятниці. Там кожен чув СВОЮ РІДНУ ГОВІРКУ! Це дії Духа Святого. Так діє Дух Святий.
А Дух Святий не викличе злоби чи ненависті до людини, яка розмовляє якоюсь іншою мовою.
Саме так я розумію націоналізм.
А ось шовінізм - це протилежне ставлення. Шовінізм завжди викликає зверхнє ставлення до людини, яка розмовляє не панівною мовою (у нашому випадку - не російською), називає її націоналістом (ну так вже навчили комуністичні ідеологи).
Дуже часто ця проблема гостро стоїть в українських церквах Америки. Як розказували, то в них часто бояться проповідувати українською, бо якщо там є 2-3 людини, які не ХОЧУТЬ розуміти українською, то ці люди відразу бунтуються, обурюються, коли почують українську мову на проповіді, називають такого брата націоналістом (зрозуміло, вкладаючи у це слово негативний зміст). Це - класичний приклад шовінізму як людиноненависницької ідеології.

[/u][/b]




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1775
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2006, 13:21 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Вибач, але ти знову говориш якісь протиріччя. Ти говориш, що розумієш, що під дією Святого Духа людина не буде ненавидіти інші народи, і це націоналізм. Але бандерівці (я думаю, що люди які тоді жили, особливо на Волині, добре знали хто є хто, при чому бандерівці довго тримали повний контроль на Волині), вбивали людей. При чому я зовсім не виправдовую Буша. Він протестант тільки по назві.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 283 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 4 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>