Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 17:35




Створити нову тему Відповісти  [ 13 повідомлень ] 

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Істина та правда
18116
UNREAD_POSTДодано: 22 жовтня 2009, 02:29 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Поняття правди доволі розмите, вона в кожній хаті своя.
Істина ж -- у Бога. Почати б з Його заповідей.


Востаннє редаговано Підсніжник 15 грудня 2010, 20:43 (всього 1 раз).
Перенесено з теми "Чи можна оправдати неправду заради доброго?"


Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27699
UNREAD_POSTДодано: 13 грудня 2010, 00:00 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Zoya написав:
Правда людська відрізняється від Правди Божої по суті, бо хто шукає слави собі, в тому правди немає, а хто шукає слави тому, Хто послав його, в тому Істина.

:yes: Згідна, я чула таку думку, що правда та істина - це трохи різні речі (семантично вони теж відрізняються). Не всяка правда є істиною у конкретній ситуації . Є диявольська правда (наприклад, його наклепи на Божих дітей), котра не може бути істиною.
Доречі, у Ів. 5:17а "Усяка неправда то гріх" словом правда з грецької перекладено слово, яке означає несправедливість, шкода.




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27704
UNREAD_POSTДодано: 13 грудня 2010, 08:53 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 березня 2011, 17:05
Написано: 281
Звідки: Львів
Підсніжник написав:
Zoya написав:
Правда людська відрізняється від Правди Божої по суті, бо хто шукає слави собі, в тому правди немає, а хто шукає слави тому, Хто послав його, в тому Істина.

:yes: Згідна, я чула таку думку, що правда та істина - це трохи різні речі (семантично вони теж відрізняються). Не всяка правда є істиною у конкретній ситуації . Є диявольська правда (наприклад, його наклепи на Божих дітей), котра не може бути істиною.
Доречі, у Ів. 5:17а "Усяка неправда то гріх" словом правда з грецької перекладено слово, яке означає несправедливість, шкода.

Істина- це реалізована правда. (Пс. 84:12)




Сказал я в сердце своем о сынах человеческих, чтобы испытал их Бог, и чтобы они видели, что они сами по себе животные;

Екл.3:18
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27716
UNREAD_POSTДодано: 13 грудня 2010, 14:17 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Протестант написав:
Як відрізнити хто говорить від свого серця, а хто від Д.С.? От візьмемо до прикладу проповідь.
Хто шукає своє (славу, визнання, авторитет, повагу), той говорить те, що йому вигідно.
А хто шукає Божої справедливості, той говорить заради Господа, не зважаючи на те, що про нього подумають люди.
Бо тепер чи я в людей шукаю признання чи в Бога? Чи людям дбаю я догоджати? Бо коли б догоджав я ще людям, я не був би рабом Христовим. (Гал.1:10)

А у вказаному вище випадку, справедливо буде захистити невинну людину, бо це справедливість Божа, отже заради Господа. Бо коли ми думатимемо про те, щоб самому залишитися живим, то ми не будемо навіть переховувати невинних, бо шукатимемо свого - своєї вигоди.
Нецікавий написав:
Істина- це реалізована правда. (Пс. 84:12)
;-D Перш ніж так писати, посилаючись на Писання, слід пояснити свої умовиводи, адже там написано так: Правда з землі виростає, а справедливість із небес визирає. (Пс.84:12)
Істина - це Божа справедливість, а Божа правда вказує на істину. Але людська правда не є правдою. Бо ваші думки не Мої це думки, а дороги Мої то не ваші дороги, говорить Господь. (Iс.55:8)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27753
UNREAD_POSTДодано: 14 грудня 2010, 09:35 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 березня 2011, 17:05
Написано: 281
Звідки: Львів
Сонячник написав:
Протестант написав:
Як відрізнити хто говорить від свого серця, а хто від Д.С.? От візьмемо до прикладу проповідь.
Хто шукає своє (славу, визнання, авторитет, повагу), той говорить те, що йому вигідно.
А хто шукає Божої справедливості, той говорить заради Господа, не зважаючи на те, що про нього подумають люди.
Бо тепер чи я в людей шукаю признання чи в Бога? Чи людям дбаю я догоджати? Бо коли б догоджав я ще людям, я не був би рабом Христовим. (Гал.1:10)

А у вказаному вище випадку, справедливо буде захистити невинну людину, бо це справедливість Божа, отже заради Господа. Бо коли ми думатимемо про те, щоб самому залишитися живим, то ми не будемо навіть переховувати невинних, бо шукатимемо свого - своєї вигоди.
Нецікавий написав:
Істина- це реалізована правда. (Пс. 84:12)
;-D Перш ніж так писати, посилаючись на Писання, слід пояснити свої умовиводи, адже там написано так: Правда з землі виростає, а справедливість із небес визирає. (Пс.84:12)
Істина - це Божа справедливість, а Божа правда вказує на істину. Але людська правда не є правдою. Бо ваші думки не Мої це думки, а дороги Мої то не ваші дороги, говорить Господь. (Iс.55:8)

Російську біблію відкрий, і послівник найди. , правда приходить з небес а істина підіймається з землі. Ісус є Істина а в укр. перекладі написано, що він Правда. Тому дослідіть будьласка переклад вірша цього псалма а тоді будемо робити умозаключения.




Сказал я в сердце своем о сынах человеческих, чтобы испытал их Бог, и чтобы они видели, что они сами по себе животные;

Екл.3:18
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27765
UNREAD_POSTДодано: 14 грудня 2010, 13:17 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Нецікавий написав:
Російську біблію відкрий, і послівник найди. , правда приходить з небес а істина підіймається з землі. Ісус є Істина а в укр. перекладі написано, що він Правда. Тому дослідіть будьласка переклад вірша цього псалма а тоді будемо робити умозаключения.
Та не у послівнику справа. Ви любите говорити загадками, а на основі своїх умовиводів робите незрозумілі висновки. Тому й кажу, якщо Ви поважаєте співрозмовників, то пояснюйте скромно, чому саме так вважаєте, а не інакше. Чи Ви вважаєте себе непомильним?

Я розумію так.
Слова "істина" і "правда" у Біблії часто вживаються як синоніми - тому у різних перекладах по-різному.
В українській мові "істина" - це факт, реальність, справедливість, закон, а "правда" - це вказівник на істину. Істина - завжди була, є і буде. Істина не може походити від чогось, не може бути результатом правди. Правда - є правдою, якщо вказує на істину (попадає в ціль), а якщо не попадає в ціль, то така "правда" виявляється неправдою. Тому людина не має правди, якщо Бога не знає. Але Христос є Правда, і лише той, хто перебуває у Христі, а Христос в ньому, той йде дорогою Правди і виростає у праведність. Тому Правда виростає з землі, з Церкви Христової, і вказує на справедливість Божу, на Істину, яка походить з Небес.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27780
UNREAD_POSTДодано: 14 грудня 2010, 19:54 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 березня 2011, 17:05
Написано: 281
Звідки: Львів
Пiзнати правду (Ів. 8:32) можна тільки реалізуючи цю правду. Я не навчусь їздити на велосипеді якщо буду на нього тільки дивитись, потрібно сідати і крутити педалі. ''І пізнайте правду- а правда вас вільними зробить!'' Ів. 8:32. реалізуючи правду, я її пізнаю і вона стає істиною. Інакше, істина- це провірина правда.
Я вмію кататися на велосипеді -ПРАВДА. Я зараз катаюся на велосипеді- ІСТИНА. Ще іншими словами . Істина-це правда у практиці.




Сказал я в сердце своем о сынах человеческих, чтобы испытал их Бог, и чтобы они видели, что они сами по себе животные;

Екл.3:18
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27781
UNREAD_POSTДодано: 14 грудня 2010, 20:02 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Нецікавий написав:
Я вмію кататися на велосипеді -ПРАВДА. Я зараз катаюся на велосипеді- ІСТИНА. Ще іншими словами . Істина-це правда у практиці.

Хотів погодитися, а потім подумав і поміняв місцями, нічого не змінилося.

Я вмію кататися на велосипеді -ІСТИНА. Я зараз катаюся на велосипеді - ПРАВДА.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27789
UNREAD_POSTДодано: 15 грудня 2010, 02:01 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Нецікавий написав:
реалізуючи правду, я її пізнаю і вона стає істиною. Інакше, істина- це провірина правда.
Ось тут Ваша логічна помилка. Правда не може стати істиною, а лише вказує на істину, бо істина - це факт, тобто те що є. А з Ваших міркувань виходить, що в кожного своя правда і своя істина.

Наприклад, Ви сказали, що завтра будете кататися на велосипеді (по-Вашому, це правда), якщо так відбудеться. А в Божих очах це неправда, бо істина каже "Якщо дозволить Господь, то будеш кататися..."

Протестант написав:
Нецікавий написав:
Я вмію кататися на велосипеді -ПРАВДА. Я зараз катаюся на велосипеді- ІСТИНА. Ще іншими словами . Істина-це правда у практиці.

Хотів погодитися, а потім подумав і поміняв місцями, нічого не змінилося.

Я вмію кататися на велосипеді -ІСТИНА. Я зараз катаюся на велосипеді - ПРАВДА.
Мабуть, Нецікавий вкладає інше розуміння у значення цих слів. Адже й на мій погляд, у даному прикладі немає значення, що називати істиною, а що правдою. Бо кожне з даних визначень може бути одночасно і правдою і істиною. Істина - це факт, а правда - це слова, які свідчать про факт.
Тому Правда і Істина - Одно. Христос є Правда, а Отець - Істина. До Істини ніхто не прийде, якщо не через Правду.
Тому й Христос говорить: Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене. (Iван.14:6)
Отож, не Істина походить від Правди, а Правда походить від Істини і веде до Істини.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27795
UNREAD_POSTДодано: 15 грудня 2010, 06:21 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Ви тут цілу філософську полеміку розгоріли. Я думаю правда від істини майже не відрізняється, вони мають лише трохи різний відтінок у значенні. Істина - це доведений факт, або аксіома. Істина - об"єктивна, тобто не залежить ні від суб"єкту, ні від обставин. Правда - також одна, дві правди бути не може, але це слово більше вживають на визначення достовірності чийогось суб"єктивного свідчення, тобто правда завжи має протилежність - неправда. Людина може казати правду, або неправду. Істина фактично протилежності немає. Хіба у духовному сенсі.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27798
UNREAD_POSTДодано: 15 грудня 2010, 14:22 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Істина - об"єктивна, тобто не залежить ні від суб"єкту, ні від обставин. Правда - також одна, дві правди бути не може...
Істина чогось справді єдина - це як точка у просторі. А правда - це як вектор, тобто для кожного індивідуальна і єдина, бо має чіткий напрямок і вказує на одну точку - на істину.

Іншими словами, кожен виходить зі свого болота своїм шляхом, але йде до одного світла. Саме тому ми не можемо судити інших, що вони не так розуміють чи не так поступають як Я, бо кожен знаходиться на різному рівні віри. І саме тому ми не можемо покладатися на інших людей, бо так ми пройдемо мимо істини. Тому для кожного єдиний шлях до спасіння - через Ісуса Христа, Який кожного індивідуально веде до Істини.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27801
UNREAD_POSTДодано: 15 грудня 2010, 15:38 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Аби співставити правду з істиною, треба визначитися в їхніх системах відліку.

Правда категорія більш земна, закладена в міжлюдських стосунках. Залежить у великій мірі від самого середовища, його культурної спадщини й тому може відрізнятися серед різних спільнот/особистостей. В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля!

Істина є правдою Божою неземною, вона походить з Неба. Й далеко не завжди співпадає з земними людськими пріоритетами.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Істина та правда
46900
UNREAD_POSTДодано: 09 липня 2014, 17:13 

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 жовтня 2014, 08:28
Написано: 222
Псалми 118:142
Правда Твоя правда вічна, а Закон Твій то
істина.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 13 повідомлень ] 


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 5 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>