Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 22:12




Створити нову тему Відповісти  [ 36 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
31431
UNREAD_POSTДодано: 10 липня 2011, 11:37 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Verum написав:
Він(Нааман) якраз повірив буквально про омиття у водах Йордану, щоб стати чистим від прокази, а чому він розгнівався, то я думаю, Ви і так добре знаєте... :), просто трохи не так подаєте.
Ось що каже Біблія:
9 І прибув Нааман зо своїми кіньми та з колесницею своєю, і став при вході Єлисеєвого дому. 10 І послав Єлисей до нього посла, говорячи: Іди, і вимиєшся сім раз у Йордані, і вигоїться тіло твоє тобі, й очистишся. 11 І розгнівався Нааман, і пішов і сказав: Ось я подумав був: він вийде до мене, і стане, і закличе Ім'я Господа, Бога свого, і покладе свою руку на те місце, і вилікує прокаженого... 12 Чи ж не ліпші Авана та Парпар, дамаські річки, від усіх Ізраїлевих вод? Чи не міг я вимитися в них, і стати чистим? І повернувся він, і пішов у гніві. 13 І підійшли його раби, і говорили до нього, і сказали: Батьку мій, коли б велику річ говорив тобі той пророк, чи ж ти не зробив би? А що ж, коли він сказав тобі тільки: Умийся і будеш чистий! (2Цар.5:10-13)

І так само читаємо: Говорить до Нього Петро: Ти повік мені ніг не обмиєш! Ісус відповів йому: Коли Я не вмию тебе, ти не матимеш частки зо Мною... Хто обмитий, тільки ноги обмити потребує, бо він чистий увесь. (Iван.13:8)

Якби щось важливе повелів нам Христос, то ми би неодмінно послухалися, а обмити ноги - це не вкладається у гордому серці. А гордим Бог противиться.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
31436
UNREAD_POSTДодано: 10 липня 2011, 21:19 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 грудня 2012, 23:05
Написано: 260
Віровизнання: свідок Єгови
Сонячник написав:
Verum написав:
Він(Нааман) якраз повірив буквально про омиття у водах Йордану, щоб стати чистим від прокази, а чому він розгнівався, то я думаю, Ви і так добре знаєте... :), просто трохи не так подаєте.
Ось що каже Біблія:
9 І прибув Нааман зо своїми кіньми та з колесницею своєю, і став при вході Єлисеєвого дому. 10 І послав Єлисей до нього посла, говорячи: Іди, і вимиєшся сім раз у Йордані, і вигоїться тіло твоє тобі, й очистишся. 11 І розгнівався Нааман, і пішов і сказав: Ось я подумав був: він вийде до мене, і стане, і закличе Ім'я Господа, Бога свого, і покладе свою руку на те місце, і вилікує прокаженого... 12 Чи ж не ліпші Авана та Парпар, дамаські річки, від усіх Ізраїлевих вод? Чи не міг я вимитися в них, і стати чистим? І повернувся він, і пішов у гніві. 13 І підійшли його раби, і говорили до нього, і сказали: Батьку мій, коли б велику річ говорив тобі той пророк, чи ж ти не зробив би? А що ж, коли він сказав тобі тільки: Умийся і будеш чистий! (2Цар.5:10-13)


А де тут вказано, що Нааман не повірив буквально про омиття у водах Йордану?
:shock:




Вони Божу правду замінили на неправду, і честь віддавали, і служили створінню більш, як Творцеві, що благословенний навіки, амінь. (До Римлян 1:25)
0
(0-0)
 
 URL Догори
ДописДопис був видалений | видалив: jerelo | 11 липня 2011, 11:38.
Причина: офтоп
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
31467
UNREAD_POSTДодано: 11 липня 2011, 18:36 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Цитата:
Якби не було написано притчи про милосердного самарянина, то це не означало б, що хтось із нас обминув би лежачу людину на вулиці.

Абсоютно згоден! Чи повинні ми спеціально відшукувати побитих людей, щоб їх підвезти до лікарні і т.д., але не звертаючи уваги на інші нужди подорожника? Я думаю, під омиттям ніг Христос мав на увазі не тільки омиття ніг, але й будь-яку іншу послугу: те ж омиття коліс автомобіля, чи черевиків (або цілого автомобіля та всього одягу).
Цитата:
А коли обмив ноги вам Я, Господь і Вчитель, то повинні й ви один одному ноги вмивати. 15 Бо то Я вам приклада дав, щоб і ви те чинили, як Я вам учинив... 17 Коли знаєте це, то блаженні ви, якщо таке чините! (Iван.13:14-15,17)
Тут конкретно написано, що слід чините те саме, що Христос вчинив.

І далі Христос каже: Нову заповідь Я вам даю: Любіть один одного! Як Я вас полюбив, так любіть один одного й ви! По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою. (Iван.13:34-35)
Сама заповідь любити - це не нова заповідь, а древня заповідь. Але любити так, як Христос подав приклад - це є та нова заповідь любові.

Ти сам і пояснив одну заповідь іншою, які є однією заповіддю. Любити так, як Христос подав приклад не означає, що любов до ближнього зводиться тільки до омиття ніг (тим більше обрядового). Що з того, як ти обрядово обмиєш ноги одному ближньому, але відмовиш у допомозі іншому?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
31469
UNREAD_POSTДодано: 11 липня 2011, 18:46 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Цитата:
Якби щось важливе повелів нам Христос, то ми би неодмінно послухалися, а обмити ноги - це не вкладається у гордому серці. А гордим Бог противиться.

Так, обмити ноги обрядово легше, ніж обмивати ноги (мешти, шкарпетки, колеса) в любові кожен день. Так само, як легше вчинити будь-який обряд, ніж жити по Христовим заповідям. Але ніде в Новому Заповіті Христос не говорить про силу обряду, але, навпаки, Він підкреслює у кожній притчі, що не по обряду треба жити, а по живій вірі, тобто по ділам віри. Любити ближнього потрібно не обрядово, а від серця, по добрій волі. Яким нещасним було б подружнє життя, якщо б усі взаємени між чоловіком та жінкою обмежувалися обрядовим миттям ніг, та обрядовим поцілунком, але без любові!




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
31848
UNREAD_POSTДодано: 21 серпня 2011, 23:04 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Про те, що перші християни (навернені з поган) практикували буквальне виконання заповіді Христа омивати один одному ноги один одному підтверджується також словами настанови ап.Павла до пресвітера Тимофія щодо вдів: "Вдову... засвідчену в добрих ділах, якщо дітей виховала, якщо подорожніх приймала, якщо ноги святим умивала, якщо помагала обездоленим, якщо всякий добрий учинок виконувала." 1 Тим. 5:10




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
+3
(3-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
31851
UNREAD_POSTДодано: 22 серпня 2011, 06:22 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Цікава цитата. Ніколи раніше не зауважував миття ніг у цьому місці! Як бачимо, тут йдеться про миття ніг не як про обряд, а як про добре діло. Ще один доказ того, що Христос говорив не про обряд.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
31859
UNREAD_POSTДодано: 22 серпня 2011, 21:30 

Стать: Він
Востаннє тут були:
18 жовтня 2015, 23:22
Написано: 237
Звідки: Рівненщина
Віровизнання: п'ятидесятник
Братик написав:
Ще один доказ того, що Христос говорив не про обряд.





А хіба Христос говорив коли-небуть про обряд? Всі Іссусові слова - то дух і життя! Але людина через свою неміч створює собі різні обряди: святити яблука, груші, гіллячки дерев, воду і т.п. Хіба може неістота володіти святістю і тим більше зробити людину святою? Святістю повинен переповнюватись наше серце, наш розум, наш дух.




"Ось пішов увесь світ услід за Ним"(Ів.12:19)
+4
(4-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
31892
UNREAD_POSTДодано: 25 серпня 2011, 16:33 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
початківець написав:
А хіба Христос говорив коли-небуть про обряд? Всі Іссусові слова - то дух і життя! Але людина через свою неміч створює собі різні обряди: святити яблука, груші, гіллячки дерев, воду і т.п. Хіба може неістота володіти святістю і тим більше зробити людину святою? Святістю повинен переповнюватись наше серце, наш розум, наш дух.

Тут залежить, як ми розуміємо слово "обряд".
В основному є обряди традиційні, запроваджені людьми. Безумовно - це більше нагадує ідолопоклонство.

Однак, є обряди, які походять від віри Божому Слову, наприклад: водне хрещення, хліболамання, миропомазання, покладання рук тощо. В тому числі й обряд обмивання ніг. Це обряди, що походять від віри Богу.
Коли Іван Хреститель відмовлявся хрестити Ісуса, то Він йому відповів:
Допусти це тепер, бо так годиться нам виповнити усю правду. (Матв.3:15)
Христос не потребував хрещення, але Він це зробив, щоб засвідчити про правду Божу.

Невже правда в обрядах? Невже Богу потрібні ці обряди? Хіба обряди нас освячують? Для чого вони?
Я думаю, що кожен обряд має духовний зміст. Читаємо:
25 І станеться, коли ви ввійдете до того Краю, що дасть вам Господь, як Він обіцяв був, то ви будете додержувати цієї служби. 26 І станеться коли запитають вас ваші сини: Що то за служба ваша? 27 то відкажете: Це жертва Пасха для Господа, що обминув був доми Ізраїлевих синів в Єгипті, коли побивав Єгипет, а доми наші зберіг. І схилився народ, і вклонивсь до землі. (Вих.12:25-27)

Тому я думаю, що обряди мають два значення: це послух Богу та свідчення для людей про духовний зміст обряду, що є важливіше від самого обряду.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+4
(4-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
31917
UNREAD_POSTДодано: 26 серпня 2011, 05:53 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
То апостол Павло до Тимофія коли писав, що він мав на увазі говорячи про вдову, яка омивала ноги святим: обряд (службу), чи добрий вчинок?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
31920
UNREAD_POSTДодано: 26 серпня 2011, 12:09 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
То апостол Павло до Тимофія коли писав, що він мав на увазі говорячи про вдову, яка омивала ноги святим: обряд (службу), чи добрий вчинок?
Омивання ніг - це не просто добрий вчинок як от милосердя. Адже кожен може обмити свої ноги самостійно. Ніхто просто так не дозволить комусь обмивати ноги.
Однак, лише заради любові до нашого Господа Ісуса Христа, віруюча вдова напевно наполягала обмити ноги. Так само й той, кому вмивали ноги, дозволяв це робити заради повеління Господнього, лише тому що Христос дав такий приклад.
Я колись відвідував одного віруючого (він вже відійшов у вічність), а одного разу він був настільки благословенний Богом і переповнений любов'ю, що Господь спонукав його обмити ноги своїм гостям. Просто так, заради Господа. І всі розуміли, що це заради Христа, а не тому що мали брудні ноги.
Бо кожен, хто хоче це робити, буде шукати можливість, а не причину.

Обмивання ніг - це найпростіша заповідь, яку найважче виконати. :)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
31968
UNREAD_POSTДодано: 27 серпня 2011, 07:13 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Та виконати її як обряд (на спомин) не складно, складніше виконати її як заповідь (тобто унижатися один перед одним в повсякденному житті).




Хай благословить тебе Господь!
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
37539
UNREAD_POSTДодано: 27 вересня 2012, 16:04 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 липня 2013, 09:10
Написано: 1256
Звідки: Рівненська обл.
Віровизнання: п'ятидесятник
Братик написав:
Та виконати її як обряд (на спомин) не складно

Декому складно, дуже складно! Складно настільки, що він наважується проігнорувати заповідь самого Христа, аби не смиритись перед ближнім. Хоча більшість людей мабуть не виконують цей наказ тому що неправильно навчені.




Якщо хоч бути до Бога близько- держи серце високо, а голову низько.
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
37547
UNREAD_POSTДодано: 30 вересня 2012, 16:51 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Апостол1 написав:
Хоча більшість людей мабуть не виконують цей наказ тому що неправильно навчені.

Чому тоді ап. Павло не згадує це у Коринтян?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
37549
UNREAD_POSTДодано: 30 вересня 2012, 18:34 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 липня 2013, 09:10
Написано: 1256
Звідки: Рівненська обл.
Віровизнання: п'ятидесятник
Протестант написав:
Апостол1 написав:
Хоча більшість людей мабуть не виконують цей наказ тому що неправильно навчені.

Чому тоді ап. Павло не згадує це у Коринтян?

Важливо те що він не протирічить словам що записані в Єв. Івана13. Очевидно Коринтяни знали як виконувати заповідь про омиття ніг, та Господню вечерю, але відхилились від істини, тому ап. Павло нагадує найголовніше- суть Тіла і Крови Христа упускаючи при цьому інші деталі. Тай зрештою навіщо нам підтвердження Павла коли сам Ісус сказав що учні це робити повині




Якщо хоч бути до Бога близько- держи серце високо, а голову низько.
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 36 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 5 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>