Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 13:39




Створити нову тему Відповісти  [ 26 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Хабарництво
1150
UNREAD_POSTДодано: 20 травня 2006, 17:40 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Як ви ставитесь до взяток (в навчанні, лікарні, роботі). Тому що сьогодні кажуть, що без взятки майже не можливо обійтись. Але, що каже Слово Боже? Я вірю, що без них можна обійтись, я такі моменти переживав у своєму житті, коли надіявся на Господа.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1156
UNREAD_POSTДодано: 20 травня 2006, 18:39 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Це теж дуже цікава тема!!! :)
Взагалі, я завжди намагаюся обходитися без хабарів! І нічого - все обходиться добре! Мабуть, Бог допомагає...
Хабарі - це порушення перш за все закону державного! А тому я переконаний, що християнин не повинен таким захоплюватися!

Проте бували випадки (ще до революції), коли безсовісно вимагали гроші - тоді ж нікому було й поскаржитися... така була система в Україні. У таких випадках, можливо, хабарі не будуть гріхом?!

Але якщо ми можемо обійтися без цього, то бажано обходитися!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1525
UNREAD_POSTДодано: 27 травня 2006, 15:59 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я взагалі впевнений, що ми можемо зовсім обійтися без хабарів. Я впевнений, що в Бога є вихід і для ситуації, коли вимагають хабар. Просто дуже часто получається так: Боже ми Тобі віримо, ми віримо, що Ти всемогутній, але дай я в цій ситуації розберуся сам. Багато хто з моїх друзів попадали в такі ситуації, коли прямим текстом вимагали хабар, але вони встояли. Щоправда, спочатку ті начальники кричали, але потім Бог вступався і самі ж ті начальники робили все як треба і ще й помагали.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1534
UNREAD_POSTДодано: 27 травня 2006, 20:01 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Звичайно, я згідний повністю з Тарасом. Ніколи не бійся робити праведне, бійся лихих поступків! Та зараз, мабуть, і в Україні стало легше з тим - принаймні формально обявлена війна хабарям. Але найважче перебороти спокусу дати хабаря не тоді коли начальник його в тебе вимагає, а тоді коли ти сам зацікавлений в своїх інтересах.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1641
UNREAD_POSTДодано: 30 травня 2006, 14:55 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Я думаю, що перш за все слід подумати, який мій вчинок в Божих очах (Так, до речі, треба чинити і в багатьох інших ситуаціях). Тоді буде значно легше вирішити для себе це питання.
А взагалі, найкраще якісь специфічні терміни (як от хабар, взятка) звести до тих, які використовуються в Біблії. Тоді зможемо у своїх міркування посилатися на Біблію.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1648
UNREAD_POSTДодано: 30 травня 2006, 23:37 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Насправді слово хабар вживається в Біблії.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1837
UNREAD_POSTДодано: 04 червня 2006, 20:54 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Я, на жаль, не памятаю таких місць в Біблії, але я маю на увазі зовсім інше. Часом, коли говорять, що без взятки неможливо, коли потрапляєш в ситуацію, коли треба вирішувати, платити, чи ні, то тут важливо проаналізувати безпосередньо ту ситуацію. Давайте називати речі своїми іменами. Бо саме залежно від конкретної ситуації можна сказати, чи твій вчинок є гріхом чи, можливо, ні.
Перша ситуація. Ти вважаєш, що тобі вигідно дати якусь плату, щоби покрити твоє особисте порушення: порушення закону, правил руху, несплата податків тощо. Тобто один гріх обовязково породжує інший. Це загальний закон, він діє завжди, доки людина не покається в цьому першому гріху, який і викликав цілий ланцюжок наступних. Бо в такому випадку людина часто потрапляє в залежність і надалі вже змушена грішити. Це - страшно.
Якщо ти хочеш, наприклад, обманом вступити до вузу і платиш гроші за поступлення, то в результаті цього хтось постраждає, хто можливо був кращий за тебе. Це, безумовно, є гріхом.
Але бувають інші випадки. Наприклад, коли хтось витратив свій час і зробив для тебе якусь роботу, надав послугу, але був не зобовязаний це робити, то я думаю, що порядно буде, якщо ти віддячиш якимось чином за цю послугу. Тут я не бачу гріха.
Тому я вважаю, що краще дивитися глибше, на саму причину, і дати відповідь, чи не є гріх десь глибше.
А якщо тебе кривдять і безпричинно вимагають якусь плату, то я думаю, що Господь захистить. Я сам не раз це переживав.
Але, з іншої сторони, кесареве нехай буде кесарю...
Лиш би ми не були винними супроти когось своїми діями...




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1839
UNREAD_POSTДодано: 05 червня 2006, 00:38 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
В загальному я з тобою згідний, але декілька моментів хочу уточнити.
Відносно кесаревого, то там говориться про податок. Я вважаю, що не слід застосовувати те місце де-небудь. А щодо хабаря, то наводжу тобі місце: Іс. 33:14-16.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1976
UNREAD_POSTДодано: 07 червня 2006, 05:47 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
03 березня 2012, 21:48
Написано: 154
Звідки: зі Львова
Є люди, які просто не можуть без хабарів. І самі на себе недовольні, що так привчили... Я особисто знаю, без хабарів - легше жити і дешевше!!!
Вживай розум - і обійдешся без хабаря!!!




Tak!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
5960
UNREAD_POSTДодано: 23 жовтня 2006, 22:42 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
А що робити, коли по роботі начальство доручає в інтересах фірми дати комусь хабаря? Як бути в такому випадку?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
5976
UNREAD_POSTДодано: 25 жовтня 2006, 13:28 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Це теж гріх.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
5984
UNREAD_POSTДодано: 25 жовтня 2006, 20:07 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Гріх то гріх, але кому гріх? Є різні ситуації...
Наприклад, на попередній роботі мені дали завджання організувати зв'язок від А до В.
Укртелеком каже мол нема технічної можливості і все. Але якщо дати 100$, то можливості будуть. Звісно, для фірми важливо отримати результат, тому вигідніше дати те що вимагають. Я думаю, що у цьому випадку гріх тому, хто вимагає хабаря.

Тепер інший випадок:
Напр, потрібно перевести викладачів та студентів ВУЗу на пластикові картки. Звісно, що у цьому випадку потрібно, щоб Ректор прийняв таке рішення. Також зрозуміло, що жодний керівник не захоче робити революції, поки не отримає власної вигоди. Тому банки пропонують вищому керівництву різного роду заохочення, тобто комісійні. Таким чином, ректор, отримавши інтерес, примусово переводить всіх на платіжні картки. У цьому випадку мабуть гріх матиме той ректор, що брав хабаря.

До чого я веду... У бізнесі такі речі не вважаються хабарями, а свого роду винагородою за послугу. До мене (як до працівника, який приймав рішення) також часто зверталися різні організації з метою продати свою продукцію, пропонуючи комісійні від 3% до 10%(винагороду, хабаря). Але оскільки, я впершу чергу обирав за показником ціна/якість продукції, а не за розміром комісійних, то доводилося робити закупки у тих, хто особистої винагороди не пропонував або просив зробити знижку для організації на розмір хабаря. Тобто якщо мені пропонували хабаря, я його зараховував на користь організації у вигляді знижки.
Тому якщо я хочу продати продукцію, то я вимушений пропонувати або винагороду (хабар), або знижку, або додаткові послуги для цілої організації. Якщо мій покупець недобросовісний, то він обере винагороду (хабар)... але то вже на його совісті! Чи не так?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6018
UNREAD_POSTДодано: 30 жовтня 2006, 10:58 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Моя думка залишається незмінною.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6050
UNREAD_POSTДодано: 30 жовтня 2006, 22:38 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Я догадуюся, що твоя думка є незмінною. Але я ж хотів лише уточнити твою думку: кому гріх і в яких випадках? і чому?

Адже є різні випадки. В одному - це подарунок, в іншому - винагорода... Як мені розяснював керівник: хабар - це коли даєш гроші, щоб тобі зробили послугу. А якщо отримати послугу, а потім заплатити, то це вже є способом вдячності.

І взагалі весь бізнес зараз на цьому побудований: щоб отримати позитивне рішення клієнта - треба запропонувати умови кращі за конкурента, а для того часто доводиться пропонувати винагороду.
З точки зору рівноваги інтересів - це виправдано! Адже щоб укласти угоду - потрібно щоб дві сторони були в цьому рівнозначно зацікавлені! То для зрівняння інтересів та сторона якій більше вигідно, повинна компенсувати іншій у вигляді винагороди.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
6052
UNREAD_POSTДодано: 31 жовтня 2006, 00:29 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я не знаю тонкощів бізнесу, але хочу тобі порадити, що якщо ти будеш боятися Бога, то Він тобі підкаже де добро, а де зло. Я це знаю по собі. Є речі, які по Писанню прямо не забороняються, але Бог дав зрозуміти, що мені їх слід залишити. Взагалі, я вважаю, що якщо ми наближаємося до Бога, то від нас відпадають не тільки явні гріхи, а й різні сумнівні речі.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 26 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 4 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>