Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 16:42




Створити нову тему Відповісти  [ 70 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Чи варто подавати жебракам?
1049
UNREAD_POSTДодано: 19 травня 2006, 09:52 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Часто, особливо якщо живемо у великому місті, нам то на вулиці, то у громадському транспорті трапляються на вигляд нещасні та бідні жебраки. Інвалід ледве пересуває ноги або пересувається за допомогою інвалідного візка... Жінка з малою дитиною, яку "нічим нагодувати"... Дітлахи, жалібним голосом промовляючі "у нас мама померла, залишилося 5 дітей"... І багато інших, просячих "на лікування, на операцію, на ліки", "на прожиття"... Побачивши жалюгідних калік, дітей чи дорослих з сумним, нещасним обличчям, добра людина хіба не захоче допомогти, дати пару копїйок або гривень, тим більше, що в Біблії сказано "Не стримуй добра потребуючому, коли в силі твоєї руки це вчинити" (рос. - "Не отказывай в благодеянии нуждающемуся, когда рука твоя в силе сделать его.") - Прип. 3:27 і "Давайте і дадуть вам" (Луки 6:38 ).

Але ... чи дійсно ці нещасні люди насправді є нещасними та бідними? Думаю, кожен з нас знає багато історій про те, як наприклад, одного дня зустрівся нам інвалід на милицях, просив грошей "на пропитание", через декілька днів знову він нам зустрівся без милиць, здоровий, на двох ногах :) Або, як один брат в нашій церкві розповідав: він сам працює на базарі, і давно помітив "сліпого" чоловіка, що з самого ранку ходив, жебракував ("Подайте слепому!"), а вдень, коли на базарі вже майже нікого не залишалося, сідав у свою машину(тобто за кермо) і від"їжджав. :)

Прочитайте тут:
http://www.vecherniy.kharkov.ua/78/society.html
http://crimealine.tik.com.ua/2005/01/1708.html
http://www.aif.ru/online/moskva/554/06_01
http://life.ng.ru/circum/2000-04-21/2_to_give.html

Окрім того, що треба давати і бути щедрим, в Біблії також сказано "...і хто багачеві дає, той певно збідніє" (Прип. 22:16) :wink: Але деякі віруючі люди кажуть, що "нехай вони хоч і насправді багаті, але все одно Господь їм дасть по ділам їх" і завжди по можливості подають жебракам.

Чи варто подавати жебракам? Чи ви їм подаєте?




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1055
UNREAD_POSTДодано: 19 травня 2006, 14:51 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Я думаю, що жебракам обовязково треба подавати! Але ці приклади, які навела Winslet, не стосуються жебраків - ці люди є звичайними аферистами, шахраями! І тому проблема стоїть в іншому: як нам відрізнити справжнього жебрака від шахрая? Адже віруюча людина повинна мати мудрість, просити у Бога мудрості, як відрізнити цих людей і не бути звичайною жертвою афериста.
Звичайно, тут ще стоїть питання, чи маємо ми право судити людину, не знаючи певно, що це за людина? Але ми повинні тут розсудити, і для цього нам треба просити мудрості у Бога. Бо через нашу нерозсудливість страждають ті, які справді мають потребу, чекають на нашу допомогу. Краще більше дати тим, які нуждаються, аніж давати всім підряд. Крім того, я думаю, що давати милостиню всім підряд може бути навіть гріхом, адже таким чином ми заохочуємо шахраїв і їхня кількість збільшується.

Отже, як розсудити? Я, наприклад, дивлюся прямо у вічі людині, яка просить. А там все написано... Повірте, це не так важко прочитати по очах, і побачити справжню причину.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1076
UNREAD_POSTДодано: 19 травня 2006, 18:46 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Памятаю кумедний випадок. Деякі хитруни, вивчивши психологію людей та зловживаючи їх слабістю, самі підходили до груп віруючих після зібрання, просячи гроші на різні нужди. Всім ставало ніяково (треба ж подати просячому) і ніхто не хотів виглядати "жлобом" тому, як правило, всі лізли в кишеню і щось давали (не від щирого серця звичайно). :) Такий прийом вони часто використовують підходячи не до окремих людей а до компанії.

По роботі я часто спілкувався з простими людьми, бував у їхніх домівках, і я скажу що в Україні багато дуже бідних людей, які ледве зводять кінці з кінцями, живуть в жебрацьких умовах, але в жодних обставинах не вийдуть з протянутою рукою. Їх ніхто не помічає, але вони потребують допомоги. Можливо є і винятки, але в основному жебраки на вулицях це шахраї, або морально опущені люди, які всі гроші відають на алкоголь або наркотіки.

Тепер питання: якщо жебрак використає ваші гроші на горілку (звичайно він вам про це не скаже) чи повинні ми такому подавати, чи може навпаки буде це гріхом?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1089
UNREAD_POSTДодано: 19 травня 2006, 23:59 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
якщо жебрак використає ваші гроші на горілку (звичайно він вам про це не скаже) чи повинні ми такому подавати, чи може навпаки буде це гріхом?

Я думаю, що гріха в тім не буде, бо ми не знаємо точно на що він потратить ті гроші! А от чи дуже благословить за це нас Господь? не знаю... але якби не було, коли ми виконаємо заповідь "просячому - дай" заради Слова Божого, то Бог воздасть не за те, що ми допомогли на горілку, а за те що ми послухали слово Боже.

А ще я вважаю, що дуже поганою манерою є давати милостиню, коли незручно відмовити перед колегами чи оточуючими людьми.
Як Братик написав:
Всім ставало ніяково (треба ж подати просячому) і ніхто не хотів виглядати "жлобом" тому, як правило, всі лізли в кишеню і щось давали (не від щирого серця звичайно).

Я думаю, що оце є більшим гріхом - давати на показ! І взагалі - це слабкість людська! Я принципово не даю у таких випадках, бо мене не дуже цікавить, що подумають колеги, адже Біблія вчить давати милостиню, щоб інша рука не бачила - не те що колега!

Також згоден з Братиком, що в Україні є багато дуже бідних людей, які гризуть сухарі зі смітників, але не сміють просити! Таким допомогти - це благословіння!

А ще буває, що ходять аферисти по селах, і питають де віруючі живуть, а там випрошують допомогу, видаючи себе за віруючих.
Я вважаю, що ті хто просить, люди неправедні! Очевидно, що несуть кару за свої проступки, бо Біблія каже, що немає праведника з просячою рукою! Християнин ніколи не буде просити у людей, а лише у Бога!
І блаженніше давати, аніж брати! :)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1096
UNREAD_POSTДодано: 20 травня 2006, 01:00 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Хочу нагадати ще одне місце з Писання: Робіть добро один одному, а найбільше одновірним.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1104
UNREAD_POSTДодано: 20 травня 2006, 07:08 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
В Біблії написано: "Просячому дай". Як ми повинні розуміти це повеління в світлі всього вище сказаного, чи повинні ми це розуміти буквально, чи все ж таки треба чинити милостиню перш за все нуждаючим?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1153
UNREAD_POSTДодано: 20 травня 2006, 18:19 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
З огляду написаного, перш за все - одновірним, тоді іншим нужденним, а тоді і всім просячим, якщо ми звісно зможемо (чи захочемо).




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1159
UNREAD_POSTДодано: 20 травня 2006, 19:20 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Я думаю, в цьому повелінні (просячому дай) йдеться про щиро просячого а не просячого з обманом. Коли людина щиро просить бо має нужду і ми допоможемо їй, то це буде благословінням як для неї так і для нас, але коли просячий нас просто обманює то не буде для нас благословіння і навіть сам шахрай в цьому не відчуватиме докору бо буде з гордістю вважати що задумане він досяг (нас обманув). Тому, хай дасть Бог мудрості кожному з нас розрізняти щиро прсячих та звичайних обманщиків.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1292
UNREAD_POSTДодано: 24 травня 2006, 10:02 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
А я згідна з Братиком. Існує дуже багато людей, які потребують фінансової підтримки, і вони чомусь не ходять по вулиці чи по вагонах метро і не просять "на пропитание". І давати просячому ми повинні не тільки, керуючись словом Божим, але й власним розумом і проникливістю. Ну як, наприклад, можна пожертвувати жінці, яка вже декілька років ходить по вагонах метро і просить гроші "на ліки для дочки, хворої на лейкемію" (від лейкемії можна померти за декілька днів, і три роки ніяк з нею не прожити)? Як можна пожертвувати жінці, яка ходить з дитиною по вагонах метро і каже "мне нечем прокормить ребенка", причому перший раз, коли я її бачила, вона була з грудною дитиною, наступного разу (пройшло всього-навсього 2 тижні) вона була вже з іншою дитиною, якій на вигляд 2-3 роки? Як можна пожертвувати інваліду з палочкою, також ходить по вагонах метро, як пройде мимо, так від нього страшенно смердить перегаром? Ці люди - брехуни, а можливо просто нещасні, знаходяться під чиїмсь керуванням, тобто їх заставляють жалюгідною брехнею просити гроші в інших людей.




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1296
UNREAD_POSTДодано: 24 травня 2006, 12:07 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Згоден, Winslet, бо коли ми таким брехунам подаємо, то таким чином ми стимулюємо тих матерів тягати з собою невинне дитя по вагонах. Але у таких випадках повинні наші міліціонери виловлювати таких аферистів і надавати їм державну допомогу, якщо вони справді її потребують.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1303
UNREAD_POSTДодано: 24 травня 2006, 12:44 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Я думаю, що найважливіше питання, яке ми повинні вирішити для себе, це:

Сонячник написав:
А от чи дуже благословить за це нас Господь?
І блаженніше давати, аніж брати! :)


Навряд чи ми згрішимо, коли допоможемо тим, які не потребують нашої допомоги. Але проблема в іншому: як допомогти так, щоби знайти більшу милість в очах Божих, щоби від Бога отримати більше благословіння!
Саме тому ми повинні просити Бога, щоби Він дав мудрості і ми бачили, хто насправді нужденний.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1320
UNREAD_POSTДодано: 24 травня 2006, 19:54 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Потрібно розрізняти справжні прохання про милостиню та обман, який є інструментом диявола. Якщо ми подаємо шахраю, то ми стаємо жертвою обмана, тобто ми угодили дияволу, і я в такому випадку не відчуваю Божого благословіння. Цей жебрак у душі насміхається з нас, а, отже, не благословляє нас щиро. Якщо ж ми подамо дійсно людині котра в нужді, вона благословить нас.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1323
UNREAD_POSTДодано: 24 травня 2006, 21:04 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
21 квітня 2016, 01:27
Написано: 343
Братик написав:
Якщо ми подаємо шахраю, то ми стаємо жертвою обмана, тобто ми угодили дияволу, і я в такому випадку не відчуваю Божого благословіння.

Воно можливо й так, але ми не завжди можемо знати, чи просячий - шахрай, чи справді нужденний.

Одне точно знаю: не слід подавати ворожбитам!
Зі мною був такий випадок: одного разу я і ще одна старша жінка (християнка, але як потім виявилось - дуже боялася циганів) чекали в машині біля ринку. До нас підійшла циганка і попросила: "подайте пару копійок". Мені ця жінка каже: дай, щоб відчепилась. Ну якраз у мене було 10 коп. - я дав цій циганці. а тоді циганка каже: дай ще гривню, щоб вам щастило! Ця жінка знову мені каже - дай, хай відчепиться. Я думаю, дам, щоб не подумала, що я шкодую. Циганка взяла гривню, завернула нею цих 10 коп. і каже: Дай ще 100 грн. щоб вам щастило! Ну я вже тій циганці кажу: йди собі небоже і голову не мороч. А вона тоді з прокльонами: Буде погано!
І тут я помітив, як моя попутчиця виймає гаманець і з нього вивертає кілька сотень купюр... Я швиденько вихопив гроші! Циганка щось ще бурмотіла - я їй відповів, що ми - християни, а твої прокльони на нас сили не мають! І вона пішла... а моя попутчиця ще довго сиділа блідою!

Так що, перш ніж давати комусь гроші - треба допевнитися, чи ти справді подаєш нужденному, а не шахраю, чи ворожбиту... Бо інакше не благословіння отримаєш, а прокляття!


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1808
UNREAD_POSTДодано: 03 червня 2006, 17:55 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Думаю, що дійшли таки до згоди: краще давати так, щоби отримати за це благословіння від Бога. Нехай Господь дасть для цього мудрості.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3927
UNREAD_POSTДодано: 24 липня 2006, 22:53 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
01 серпня 2006, 11:28
Написано: 135
Один мій знайомий христянець завжди питає у жебрака: "Це ваша професія?" І залежно від відповіді - дає або не дає.
Гроші треба давати тільки за класну імпровізацію!


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 70 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 2 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>