Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 12:38




Створити нову тему Відповісти  [ 99 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Людина: дух, душа, тіло
19900
UNREAD_POSTДодано: 20 січня 2010, 00:56 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
А Сам Бог миру нехай освятить вас цілком досконало, а непорушений дух ваш, і душа, і тіло нехай непорочно збережені будуть на прихід Господа нашого Ісуса Христа! (1Сол.5:23)
Хотів би дослідити такі питання:
З чого складається людина? Які функції виконують її складові?
Що з людини залишається після смерті та з чого вона буде після воскресіння?

Чим відрізняється дух і душа? (часто ці поняття плутаються)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Людина: дух, душа, тіло
19939
UNREAD_POSTДодано: 21 січня 2010, 07:55 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Після смерті залишається лише дух. Душа - це нематеріальна сутність тіла (емоції, память, розум). Чи залишить память після смерті? Важко сказати, бо наша память зберігається в мозку, який залишиться на землі, але мабуть свідомість разом з памяттю перенесеться на якусь іншу субстанцію (нове тіло).




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Людина: дух, душа, тіло
19941
UNREAD_POSTДодано: 21 січня 2010, 12:07 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Думаю, що саме душа залишається після смерті, а дух йде до Бога.
Душа уособлює особистість людини, так - це емоції, память, розум, свідомість наша. Так, вона утворить нове тіло, нетлінне, яке й успадкує вічність.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Людина: дух, душа, тіло
19955
UNREAD_POSTДодано: 22 січня 2010, 07:28 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Душа - це поєднання тіла і духа. Не може бути існування душі без духа і без тіла. Оскільки під час смерті наше тіло перестає існувати, то відповідно, перестає існувати наша душа, бо наш розум знаходиться в корі головного мозку, який вмирає. В багатьох місцях Біблії слово "душа" ототожнюється з "життям". Значить навпаки, саме дух - це єдине, що залишається від людини після смерті. А куда він піде, чи до Бога, чи в інше місце, це вже залежатиме від земного життя. :)




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Людина: дух, душа, тіло
19956
UNREAD_POSTДодано: 22 січня 2010, 11:50 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
01 квітня 2010, 14:28
Написано: 411
Звідки: село Настасів, Тернопільщина
Чи ти свідків начитався чи шо? Та то Біблія так пише, шо дух йде до Бога. І то не залежить, як хто жив.


-1
(0-1)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Людина: дух, душа, тіло
19964
UNREAD_POSTДодано: 22 січня 2010, 16:05 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
А в іншому місці написано, що душа помирає, тоді що переходить у вічність?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Людина: дух, душа, тіло
23001
UNREAD_POSTДодано: 03 травня 2010, 07:46 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
21 травня 2010, 18:06
Написано: 4
Звідки: Косів
А я вважаю, що біблійне слово "душа" треба розуміти як "людина" або "життя", а слово "дух" - як "безсмертна душа", яка починає жити зразу після смерті.

18. Бо й Христос, щоб привести нас до Бога, один раз постраждав за гріхи наші: праведник - за неправедних, умертвлений тілом, але оживлений в дусі,
19. в якому він пішов проповідувати навіть тим духам, що в темниці;
20. тим, що колись були неслухняні, яких очікувало довготерпіння Боже за часів Ноя, коли будувався ковчег, в якому мало, тобто вісім душ урятувалося водою. (І Петра 3:18-20)


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Людина: дух, душа, тіло
23065
UNREAD_POSTДодано: 05 травня 2010, 15:05 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Дух - це орган пізнання Бога, душа - орган пізнання самого себе, а тіло має органи для пізнання навколишнього світу. Духом ми пізнаємо речі, даровані нам Богом, служимо Йому (Ів.3:6, Гал.6:18, 2 Тим.4:22) Без Бога дух мертвий, душа занечищена гріхом, а тіло зіпсоване (Фил.3:21). Я чула таке порівняння: якщо ми живемо за тілом, то ми ще в Єгипті, якщо згідно побуджень власної душі, то блукаємо в пустелі, а яккщо живемо по духу, то вже у Ханаані. Або якщо ми духовні немовлята, то плотські, якщо юнаки, то душевні, а якщо батьки, то духовні, досконалі. (1Ів.2:12-14)




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
+3
(3-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Людина: дух, душа, тіло
23066
UNREAD_POSTДодано: 05 травня 2010, 16:13 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Підсніжник написав:
Дух - це орган пізнання Бога, душа - орган пізнання самого себе, а тіло має органи для пізнання навколишнього світу. Духом ми пізнаємо речі, даровані нам Богом, служимо Йому (Ів.3:6, Гал.6:18, 2 Тим.4:22) Без Бога дух мертвий, душа занечищена гріхом, а тіло зіпсоване (Фил.3:21). Я чула таке порівняння: якщо ми живемо за тілом, то ми ще в Єгипті, якщо згідно побуджень власної душі, то блукаємо в пустелі, а яккщо живемо по духу, то вже у Ханаані. Або якщо ми духовні немовлята, то плотські, якщо юнаки, то душевні, а якщо батьки, то духовні, досконалі. (1Ів.2:12-14)

Хотів тобі "+" нажати, то не годин уже. Добре сказано :eek: :eek: :eek:




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Людина: дух, душа, тіло
23111
UNREAD_POSTДодано: 07 травня 2010, 15:27 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Sh_21 написав:
Хотів тобі "+" нажати, то не годин уже. Добре сказано :eek: :eek: :eek:

Більшість із того, що я пишу - це не мої здібності, а те, що навчив мене Господь. А ця тема зараз для мене є особливо цікавою, я багато досіджую читаю це питання, то деколи ділюсь із іншими.




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Людина: дух, душа, тіло
33468
UNREAD_POSTДодано: 12 листопада 2011, 17:32 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Читання Слова Божого на кожен день:
http://charnetskyj.org.ua/schodenno-z-isusom

Тут чітко ап.. Павло вказує, що душа безсмертна, бо людина живе після розпаду "земного житла" і т.д.
Най ся не силкують адвентисти і СЄ довести інше.


Друге послання до Корінтян 5:1-10

Бо знаємо, що коли земне наше житло, намет, розпадається, то маємо будівлю Божу, будинок нерукотворний, вічний на небі. Тому в ньому й зідхаємо, бажаючи надягнути поверх того наше небесне житло, якщо будемо ще вдягнені, а не нагі. Доки ми в цім наметі, -стогнемо під гнітом, бо не хочемо роздягнутися, лише - вдягнутися, аби те, що в нас смертне, було проглинуте життям. Бог же, що створив нас саме для цього, він дав нам завдаток Духа. Увесь час, отже, ми повні відваги і знаємо, що поки в тілі живемо, перебуваємо далеко від Господа, - бо ходимо вірою, а не видінням, - ми ж відважні й радше воліємо вийти з тіла, щоб жити біля Господа. Тому й намагаємося з усіх сил йому подобатися: чи ми в тілі, чи поза тілом. Всім бо нам треба з'явитися перед судом Христовим, щоб кожний прийняв згідно з тим, що зробив, як був у тілі: чи добре, чи зле.


+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Людина: дух, душа, тіло
33475
UNREAD_POSTДодано: 14 листопада 2011, 02:07 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Michail написав:
Тут чітко ап.. Павло вказує, що душа безсмертна, бо людина живе після розпаду "земного житла" і т.д.
Це так! І Христос каже:
І не лякайтеся тих, хто тіло вбиває, а душі вбити не може; але бійтеся більше Того, Хто може й душу, і тіло вам занапастити в геєнні. (Матв.10:28)
Хто кохає душу свою, той погубить її; хто ж ненавидить душу свою на цім світі, збереже її в вічне життя. (Iван.12:25)
І ап.Іван свідчив: я побачив під жертівником душі убитих за Боже Слово... (Об.6:9)

А ще цікавим доказом життя після смерті є слово нашого Господа Ісуса Христа:
А що мертві встають, то й Мойсей показав при кущі, коли він назвав Господа Богом Авраамовим, і Богом Ісаковим, і Богом Якововим. Бог же не є Богом мертвих, а живих, бо всі в Нього живуть. (Лук.20:37-38)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Людина: дух, душа, тіло
33480
UNREAD_POSTДодано: 14 листопада 2011, 14:56 

Стать: Він
Востаннє тут були:
18 жовтня 2015, 23:22
Написано: 237
Звідки: Рівненщина
Віровизнання: п'ятидесятник
Сонячник написав:
А Сам Бог миру нехай освятить вас цілком досконало, а непорушений дух ваш, і душа, і тіло нехай непорочно збережені будуть на прихід Господа нашого Ісуса Христа! (1Сол.5:23)

Цікаво, а як свідки це місце поясняють? Получається людина складеєть з трьох частин, але є одною. Дух, душа, тіло - людина жива.




"Ось пішов увесь світ услід за Ним"(Ів.12:19)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Людина: дух, душа, тіло
33497
UNREAD_POSTДодано: 15 листопада 2011, 20:50 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
01 квітня 2017, 15:48
Написано: 220
Віровизнання: свідок Єгови
Prawo написав:
Мене цікавить те, як ви розумієте, що таке духовний зір і в кого він є? Як проявляється?

Сонячник написав:
Щоб це зрозуміти, потрібно народитися згори. Духовно зрячі - це насамперед народжені згори люди, ті що мають у собі Духа Святого. А людина тілесна не приймає речей, що від Божого Духа, бо їй це глупота, і вона зрозуміти їх не може, бо вони розуміються тільки духовно. (1Кор.2:14)

Питання: той, хто не народжений з гори має духовний зір?




http://hyacinthis.blogspot.com
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Людина: дух, душа, тіло
33510
UNREAD_POSTДодано: 16 листопада 2011, 22:11 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 грудня 2012, 23:05
Написано: 260
Віровизнання: свідок Єгови
початківець написав:
Сонячник написав:
А Сам Бог миру нехай освятить вас цілком досконало, а непорушений дух ваш, і душа, і тіло нехай непорочно збережені будуть на прихід Господа нашого Ісуса Христа! (1Сол.5:23)

Цікаво, а як свідки це місце поясняють? Получається людина складеєть з трьох частин, але є одною. Дух, душа, тіло - людина жива.


Ну це у Вас получається, що "...людина складеєть з трьох частин...". Душу (тобто життя) мають і тварини і люди, до того ж коли Бог створив першу людину то написано, що "стала людина живою душею", а не отримала якусь міфічну душу. Взвгалі термін "душа" у Святому Письмі вживається коли йдеться про чиєсь життя (наприклад, Вих.4:19), або просто говориться про тварину чи про людину (наприклад, у Бут.1:20-24, 1Петр.3:20). А дух - це життєва сила, яку дав нам Бог, і завдяки якій ми - живі. Тіло без духу мертве (Як.2:26). Що таке тіло, думаю всім зрозуміло? :)




Вони Божу правду замінили на неправду, і честь віддавали, і служили створінню більш, як Творцеві, що благословенний навіки, амінь. (До Римлян 1:25)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 99 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 4 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>