Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 19 березня 2024, 11:10




Створити нову тему Відповісти  [ 284 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Харизмати і п'ятдесятники - яка різниця?
1506
UNREAD_POSTДодано: 27 травня 2006, 12:19 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
21 квітня 2016, 01:27
Написано: 343
Оскільки Ольг@ задала цікаве питання, яке підхопили інші учасники, то спробуємо розібратися:
Ольг@ написав:
Значить, якщо я правильно зрозуміла, то єдина відмінність між пятидесятниками та харизматами - це прославлення?
А в доктринах ви ідентичні?
Навіщо тоді взагалі розділятися?

Тарас написав:
Ні, насправді прославлення це тільки зовнішня розбіжність. Є трохи й розбіжностей в розумінні деяких проявів, розбіжності й в доктринах. Просто й в харизматичному русі є багато розбіжностей в доктринах, тому важко говорити про якісь конкретні розбіжності в доктринах п’ятидесятників і харизматів (залежно яких харизматів).

Братик написав:
Згоден з Тарасом: прославлення - це тільки зовнішна різниця, в духовних питаннях різниця набагато серйозніша.

То в чому ж різниця? Я думаю, що відповіді повинні пояснити, в чому суть розходження поглядів і навіщо розділятися.


+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1543
UNREAD_POSTДодано: 27 травня 2006, 23:09 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
25 січня 2010, 22:54
Написано: 446
Звідки: Kyiv, Ukraine
Можу писати лише з точки зору харизматів, а якщо що не так, вибачте і поправте. Тому наврядче можу почати з відмінностей, оскільки не дуже знайомий з п"ятидесятницьким вченням.
На мій погляд різниця у тому, що харизматичне віровчення, як продовження віровчення п"ятидесятників, визнає усі дари Духа як такі, що не зникли, і що існують і в наш час, і визнає їх дію і використання. В першу чергу це зцілення, пророцтва, та інші.
Це так, для початку, щоб зав"язати певний діалог.




Аж доки ви маєте світло, то віруйте у світло, щоб синами світла ви стали
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1551
UNREAD_POSTДодано: 28 травня 2006, 06:00 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Ну так і пятидесятницьке вчення не заперечує цього. Взагалі в доктринах різниці практично немає, різниця є лише в підході, або баченні цих доктрин. Наприклад, бачення або уявлення про благодать, благословіння тощо. Також є різниця в ієрархії християнських цінностей. В пятидесятників, наприклад, смирення, простота, святість життя ставиться вище ніж в харизматів. В харизматів домінують проявлення чудес, наочні ефекти, зцілення тощо...
Велика різниця в розумінні Біблії, біблійних принципів.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1555
UNREAD_POSTДодано: 28 травня 2006, 13:41 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Мабуть, тут більше треба говорити не про доктрину, а про вчення. Бо доктрина більшості конфесій грунтується на тезах "Вірую", що прийняті на Нікейському соборі. Тому справді, доктринально харизмати мало чим відрізняються від пятидесятників.
А ось щодо вчення, то тут вже різниця є велика. Якщо говорити загалом, то харизматичне вчення пятидесятники вважають дуже поверховим і однобічним. Такі погляди є притаманними для початківців у вірі. Тільки шкода, якщо на цьому рівні людина і залишається, чи навіть укореняється. Дитині також хочеться дуже багато і все відразу: і подарунків (дарів), і процвітання, і панібратства з Богом. Ми, (пятидесятники :) ) вважаємо, що мають бути дари, але Господь дає їх далеко не всім і у свій час (як Він захоче). Харизмати дуже часто намагаються диктувати Богу свої бажання, навіть вимагати чогось від Бога.
Також небіблійним і небезпечним пятидесятники вважають вчення про процвітання, успіх тощо, які нібито мають обовязково супроводжувати християн.
Прославлення, на жаль, проникає сьогодні і в пятидесятницькі церкви, але, знову ж таки, грунтується на протилежному, як казав Братик, підході. Ми розуміємо, що спочатку людина має смиритися перед Богом, знайти з Ним спільність, а тоді серце саме вже безупинно буде славити Бога. А харизматичні пісні прославлення викликають в серці людини далеко не смирення, а навпаки...
Одним словом, різниці є дуже багато...




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1557
UNREAD_POSTДодано: 28 травня 2006, 15:40 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
25 січня 2010, 22:54
Написано: 446
Звідки: Kyiv, Ukraine
:-D




Аж доки ви маєте світло, то віруйте у світло, щоб синами світла ви стали
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1763
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2006, 12:11 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Приймаються заперечення :)




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1767
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2006, 12:32 

Востаннє редаговано lightchild 02 червня 2006, 12:57 (всього 1 раз).
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
25 січня 2010, 22:54
Написано: 446
Звідки: Kyiv, Ukraine
я просто пропоную харизматів обговорювати у харизматах.
наприклад щодо п"ятидесятників я одразу сказав що не дуже знаю це вчення, і виклав свій погляд не звинувачуючи. це взагалі характерна риса - харизматам постійно доводиться захищатися, самі вони ніякі з напрямків не осуджують.
те саме є часто і з боку всіх інших до п"ятидесятників, я розумію (наприклад інші мови).
але коли доходить до харизматів ви займаєте аналогічну позицію. ви не бачите аналогії?
ви ж одразу на харизматів "бочку катите", при цьому я бачу що також не дуже знаючи вчення. можна нормально дискутувати, але не доходядичи до тих звинувачень, як ви написали. тому ще раз пропоную і запрошую до групи харизматів




Аж доки ви маєте світло, то віруйте у світло, щоб синами світла ви стали
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1770
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2006, 12:56 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Прошу пробачення, Lightchild, якщо зачепив за живе. Обовязково попрошуся до кімнати Харизматів. Справді, я можу і не знати всіх особливостей вчення харизматів. Сприймай все написане мною не як закиди харизматам як окремої конфесії, а як ставлення до цього всередині пятидесятницьких церков. Бо все перераховане мною сьогодні можна, на жаль, зустріти у ПЯТИДЕСЯТНИЦЬКИХ церквах. І це вчення ми не можемо сприймати. Мабуть, мої слова більше стосуються до окремих течій серед пятидесятників.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1772
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2006, 13:05 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
25 січня 2010, 22:54
Написано: 446
Звідки: Kyiv, Ukraine
Багато чого, що ви пишете і течія що зараз входить до п"ятидесятницьких церков, є на мою думку проблемою і харизматів. Це так званий Рух Віри. Він вийшов з харизматів і в багатьох церквах присутнє це вчення, але воно не є складовою харизматичного вчення. І він так само заполоняє і харизматичні церкви... і тому часто ототожнюється позиція Руху Віри з харизматичною
Хоча деякі речі, щодо прославління та інші дійсно є справедливими (за фактом, а не оцінкою, що у нас різна звичайно) і їх звичайно можна обговорити. Ну і обговорити, що саме є харизматичним вченням, а що є складовою руху віри




Аж доки ви маєте світло, то віруйте у світло, щоб синами світла ви стали
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1773
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2006, 13:08 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Ага, це добре, що харизмати також не сприймають це вчення. А я цього і не знав. :)




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1886
UNREAD_POSTДодано: 05 червня 2006, 20:31 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Погоджуюся з Лайтом, не можна нам судити жодні інші течії. Але хотілося б почути позицію харизматів саме в цій кімнаті.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3648
UNREAD_POSTДодано: 13 липня 2006, 17:43 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
А я думаю, що назва "пятдесятники" і "харизмати" є лише умовними. Є багато різновидів пятдесятницьких церков, а також, мабуть, є різні харизмати.

Те що є спільним для цих церков, це, очевидно, духовні дари. А різниця є, мабуть, у тому, що у різних церквах діють різні духи, а тому і по-різному проходять служіння.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
4931
UNREAD_POSTДодано: 18 серпня 2006, 22:14 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
09 серпня 2007, 20:15
Написано: 236
Звідки: Волинь-Київ
Наскільки мені відомо, то харизматична молодь вільніше себе почуває, ніж п"ятидесятницька, у суспільстві. В одежі, наприклад, вони нейтральніші.. ;) П"ятидесятники консервативніші..
У харизматів існує таке поняття, як "святий сміх", п"ятидесятники ж цього не сприймають.
Також, як харизмати хочуть щось отримати, то вони проголошують наперід, що у них вже це є.
У більшості харизматичних церков основний акцент ставиться на першість.. у духовному та матеріальному плані. Також вони дбаютьь про збільшення церкви ( п"ятидесятники до цього не так відносяться ).




"Тож хай засяє ваше світло для людей, щоб побачили ваші добрі діла й прославили Батька вашого, Який на небі." - Матвія 5:16
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
4949
UNREAD_POSTДодано: 18 серпня 2006, 23:57 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
25 січня 2010, 22:54
Написано: 446
Звідки: Kyiv, Ukraine
Вогник написав:
Наскільки мені відомо, то харизматична молодь вільніше себе почуває, ніж п"ятидесятницька, у суспільстві. В одежі, наприклад, вони нейтральніші.. ;) П"ятидесятники консервативніші..

Є таке :)

Цитата:
У харизматів існує таке поняття, як "святий сміх",
Такого немає :)
Цитата:
п"ятидесятники ж цього не сприймають.

Є таке :) Харизмати теж :)
Цитата:
Також, як харизмати хочуть щось отримати, то вони проголошують наперід, що у них вже це є.

Є таке, але це стосується не лише того, що хочуть отримати, будь-яке прохання, будь яка молитва так проголошується, і одразу за це дякується Богу. Але це елемент руху віри.
Цитата:
У більшості харизматичних церков основний акцент ставиться на першість.. у духовному та матеріальному плані. Також вони дбаютьь про збільшення церкви ( п"ятидесятники до цього не так відносяться ).

Є таке :)




Аж доки ви маєте світло, то віруйте у світло, щоб синами світла ви стали
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
4951
UNREAD_POSTДодано: 19 серпня 2006, 06:07 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
09 серпня 2007, 20:15
Написано: 236
Звідки: Волинь-Київ
:)




"Тож хай засяє ваше світло для людей, щоб побачили ваші добрі діла й прославили Батька вашого, Який на небі." - Матвія 5:16
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 284 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>