Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 19 березня 2024, 06:08




Створити нову тему Відповісти  [ 28 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Шлюб!
17921
UNREAD_POSTДодано: 20 вересня 2009, 11:22 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
22 березня 2010, 14:17
Написано: 51
Слава Богу! Є багато випадків,що церква дозволяє розірвати шлюб. На мою думку людина повинна шлюбувати один раз в житті, тому що присягається : "Не покину тебе аж до смерті",а якщо можливий такий розрив, то за яких обставин ?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Шлюб!
17922
UNREAD_POSTДодано: 20 вересня 2009, 18:56 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Я не знаю, що і яка церква дозволяє, але Біблія нас навчає так:
Мал.2:15-16 ...Тому свого духа пильнуйте, і дружину юнацтва свойого не зраджуйте! Бо ненавиджу розвід, говорить Господь...

Мар.10:2-9,11-12 І підійшли фарисеї й спитали, Його випробовуючи: Чи дозволено чоловікові дружину свою відпустити? А Він відповів і сказав їм: Що Мойсей заповів вам? Вони ж відказали: Мойсей заповів написати листа розводового, та й відпустити. Ісус же промовив до них: То за ваше жорстокосердя він вам написав оцю заповідь. Бог же з початку творіння створив чоловіком і жінкою їх. Покине тому чоловік свого батька та матір, і стануть обоє вони одним тілом, тим то немає вже двох, але одне тіло. Тож, що Бог спарував, людина нехай не розлучує!.. І Він їм відказав: Хто дружину відпустить свою, та й одружиться з іншою, той чинить перелюб із нею. І коли дружина покине свого чоловіка, і вийде заміж за іншого, то чинить перелюб вона.
Матв.5:32 А Я вам кажу, що кожен, хто пускає дружину свою, крім провини розпусти, той доводить її до перелюбу. І хто з відпущеною побереться, той чинить перелюб.
Матв.19:9 А Я вам кажу: Хто дружину відпустить свою не з причини перелюбу, і одружиться з іншою, той чинить перелюб. І хто одружиться з розведеною, той чинить перелюб.
Лук.16:18 Кожен, хто дружину свою відпускає, і бере собі іншу, той чинить перелюб. І хто побереться з тією, яку хто відпустив, той чинить перелюб.
Апостол Павло також детально розяснює це питання:
1Кор.7:10 А тим, що побрались, наказую не я, а Господь: Нехай не розлучається дружина з своїм чоловіком! А коли ж і розлучиться, хай зостається незаміжня, або з чоловіком своїм хай помириться, і не відпускати чоловікові дружини! Іншим же я говорю, не Господь: коли який брат має дружину невіруючу, і згідна вона жити з ним, нехай він не лишає її. І жінка, як має чоловіка невіруючого, а той згоден жити з нею, нехай не лишає його. Чоловік бо невіруючий освячується в дружині, а дружина невіруюча освячується в чоловікові. А інакше нечисті були б ваші діти, тепер же святі. А як хоче невіруючий розлучитися, хай розлучиться, не неволиться брат чи сестра в такім разі, бо покликав нас Бог до миру. Звідки знаєш ти, дружино, чи не спасеш чоловіка? Або звідки знаєш, чоловіче, чи не спасеш дружини? Нехай тільки так ходить кожен, як кому Бог призначив, як Господь покликав його. І так усім Церквам я наказую.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Шлюб!
17923
UNREAD_POSTДодано: 20 вересня 2009, 19:30 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
22 березня 2010, 14:17
Написано: 51
Я запитала ,тому що мене цікавить ось,що:батько нас покинув 10 років тому і мама всі ці роки його чекала,але він дав зрозуміти,що він всеодно до нас неповернеться (всі ці роки він мав другу сімю і навіть цього не приховував) і ми йому не потрібні. І вже як рік мама познайомилася з чоловіком (він молодший від неі на 3 роки) який має двоє дітей. Його перша дружина померла,як старшому було два роки,а молодшому пару місяців. Він одружився вдруге (брав шлюб).Коли діти досягли 10років вона пішла від них пояснюючи це тим ,що має другого. І він залишився сам з дітьми і проблемами. Вони живуть разом і мама тих дітей любить як своїх,незважаючи на те що має своїх двоє. Чи можуть вони взяти шлюб чи краще жити громадянським? І що каже на це Біблія?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Шлюб!
17924
UNREAD_POSTДодано: 20 вересня 2009, 20:42 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Ого, як все складно буває... :roll:
Valia написав:
І що каже на це Біблія?

То складне питання. Якщо дослівно розглядати слова Ісуса Христа, то виходить, що чоловікові дозволяється з причини перелюбу розлучатися і одружитися на іншій, але нічого не сказано щодо жінки.

Особисто я думаю так: якщо вони обоє віруючі АБО обоє невіруючі, то можуть брати шлюб.
Якщо вона віруюча, а він ні, або навпаки - то не слід одружуватися.
Адже Апостол Павло далі писав так:
39 Дружина законом прив'язана, поки живе чоловік її; коли ж чоловік її вмре, вона вільна виходити заміж, за кого захоче, аби тільки в Господі. 40 Блаженніша вона, коли так позостанеться за моєю порадою, бо міркую, що й я маю Божого Духа. (1Кор.7)
Водночас, ап.Павло радив так: А як хоче невіруючий розлучитися, хай розлучиться, не неволиться брат чи сестра в такім разі, бо покликав нас Бог до миру.
Тобто, можна припустити, що якщо він чи вона розлучилися не зі своєї вини (хоча часто буває, що винні обоє), а через перелюб іншої половини, то в такому разі вони вільні одружитися знову (хоча ап.Павло радив залишатися не одруженими заради того, щоб не мали клопоту, а служили Богу).

А взагалі весь закон в одному слові: любити ближніх
Бо ввесь Закон в однім слові міститься: Люби свого ближнього, як самого себе! (Гал.5:14)
Тому вирішальним в прийнятті рішення щодо одруження (чи стосовно будь чого) має бути правило: чи може те одруження стати для когось (для попередніх жінок чи чоловіків) неприємністю, гіркістю тощо. Якщо ні, то значить вільні одружуватися. Ну, це лише я так думаю. :)

Valia написав:
Чи можуть вони взяти шлюб чи краще жити громадянським?

А щодо громадянського шлюбу (тобто без реєстрації), то не є добре, бо ми християни повинні коритися владі, а отже слід все оформляти належним по державному закону чином.
А щодо церковного шлюбу, то це для християн має бути головним опісля державної реєстрації, оскільки в церковному шлюбі молоді просять у Бога благословіння на спільне життя.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Шлюб!
17925
UNREAD_POSTДодано: 20 вересня 2009, 21:16 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
22 березня 2010, 14:17
Написано: 51
Так вони обоє вірюючі.А церква дає другий - третій шлюб,якщо сплатити певну суму. Чи це у всіх церквах платиться за повторні шлюби? Чи це просто платня як за послуги?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Шлюб!
17926
UNREAD_POSTДодано: 20 вересня 2009, 21:37 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Valia написав:
Чи це у всіх церквах платиться за повторні шлюби?
:D
Не знав, що такі "послуги" платні... Тоді можна просто попросити в Бога благословіння і обійтися без церковних послуг.
В протестантських церквах за це грошей не беруть, але вінчають лише членів церкви.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Шлюб!
17927
UNREAD_POSTДодано: 20 вересня 2009, 21:48 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
22 березня 2010, 14:17
Написано: 51
А якщо вони ще перебувають в шлюбі зі своїми чоловіками і жінками. Тоді що робити?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Шлюб!
17928
UNREAD_POSTДодано: 20 вересня 2009, 22:15 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Вони фактично не перебувають у шлюбі, наскільки я зрозумів, але вони зареєстровані ніби перебувають в шлюбі - тобто фіктивний шлюб. Отже, насамперед потрібно все оформити згідно державних законів відповідно до факту - зареєструвати факт розлучення.
Ну, а одружуватися вони зможуть лише при умові, що їх попередні чоловіки і жінки перебувають у шлюбі з іншими половинками - тобто коли вони перебувають у перелюбі. А якщо ні, то мусять залишатися самі, або миритися.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Шлюб!
17929
UNREAD_POSTДодано: 21 вересня 2009, 07:44 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
22 березня 2010, 14:17
Написано: 51
Дуже дякую за зрозумілу і змістовну відповідь!!!


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Шлюб!
18005
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2009, 14:22 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
А ще я хочу додати:
Якщо ми любимо Бога, то найкраще вирішувати будь-які складні проблеми з Божою допомогою. Для цього ми повинні доручити свою волю Господу, і щиро попросити в Бога, щоб Він Сам вирішив цю проблему так, як Йому угодно. І тоді Господь зробить так, що опісля ми будемо дивуватися як все добре склалося. :)
Бо так написано, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре. (Рим.8:28)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Шлюб!
18669
UNREAD_POSTДодано: 15 листопада 2009, 18:45 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Ось у мого знайомого така ситуація: він одружився з дівчиною, від котрої має двоє дітей, але вона пішла від нього до іншого. Від себе він зробив все щоб її повернути, але вона не хоче повертатися. Пройшло два роки і він знайшов собі іншу дівчину, яка ніколи не була замужем. Чи можна їм одружитися?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Шлюб!
18674
UNREAD_POSTДодано: 15 листопада 2009, 20:22 

Востаннє редаговано Сонячник 15 листопада 2009, 20:26 (всього 1 раз).
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Ось у мого знайомого така ситуація: він одружився з дівчиною, від котрої має двоє дітей, але вона пішла від нього до іншого. Від себе він зробив все щоб її повернути, але вона не хоче повертатися. Пройшло два роки і він знайшов собі іншу дівчину, яка ніколи не була замужем. Чи можна їм одружитися?
Можна! :yes:
Оскільки перша жінка стала жінкою іншого, то вона у перелюбі і є невіруючою. А як хоче невіруючий розлучитися, хай розлучиться, не неволиться брат чи сестра в такім разі, бо покликав нас Бог до миру. (1Кор.7:15)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Шлюб!
18675
UNREAD_POSTДодано: 15 листопада 2009, 20:24 

Стать: Він
Востаннє тут були:
03 жовтня 2016, 20:05
Написано: 213
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: адвентист
Думаю, що можна! Сонячник на початку навів багато текстів і там чітко сказано, що є тільки одна причина, коли розводитись - це перелюб. Якщо б дружина просто так вирішила розлучитися з ним і це не була б причина того, що вона знайшла іншого, то твій знайомив мав би почекати, можливо, його дружина схаменеться і повернеться до нього. А так перелюб дружини, пройшов час і, якщо, він не може залишатися самотнім, що рекомендує Павло надхнений Духом Святим, то нехай одружується. Церква має дозволити такий шлюб.




"І зробив Господь Бог Адамові та жінці його одежу шкуряну і зодягнув їх." (Бут.3:21)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Шлюб!
18691
UNREAD_POSTДодано: 17 листопада 2009, 15:32 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Сонячник написав:
Братик написав:
Ось у мого знайомого така ситуація: він одружився з дівчиною, від котрої має двоє дітей, але вона пішла від нього до іншого. Від себе він зробив все щоб її повернути, але вона не хоче повертатися. Пройшло два роки і він знайшов собі іншу дівчину, яка ніколи не була замужем. Чи можна їм одружитися?
Можна! :yes:
Оскільки перша жінка стала жінкою іншого, то вона у перелюбі і є невіруючою. А як хоче невіруючий розлучитися, хай розлучиться, не неволиться брат чи сестра в такім разі, бо покликав нас Бог до миру. (1Кор.7:15)

Питання було щодо одруження, а не розлучення. В Біблії написано, що коли розлучаться, то хай живе сам, бо якщо він одружиться, то це вже перелюб з його сторони. Я точно не памятаю де є це місце.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Шлюб!
18696
UNREAD_POSTДодано: 17 листопада 2009, 18:54 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Питання було щодо одруження, а не розлучення. В Біблії написано, що коли розлучаться, то хай живе сам, бо якщо він одружиться, то це вже перелюб з його сторони. Я точно не памятаю де є це місце.

Так, щодо одруження на розлученій є написано отак:
А Я вам кажу: Хто дружину відпустить свою не з причини перелюбу, і одружиться з іншою, той чинить перелюб. І хто одружиться з розведеною, той чинить перелюб. (Матв.19:9).
Тобто виходить так, що жінка, якщо розлучиться, то вона не може знову виходити заміж (в Біблії не вказано чи можуть бути винятки для жінок, а чоловік має законний виняток - причина перелюбу жінки). Але якщо в чоловіка була дружина, яка пішла від нього до іншого, то в такому разі він може одружитися з іншою незаміжньою.
А що стосується того, щоб жили самі, то це той випадок розлучення, якщо немає розпусти і є можливість примирення, і про це писав ап.Павло:
А тим, що побрались, наказую не я, а Господь: Нехай не розлучається дружина з своїм чоловіком! А коли ж і розлучиться, хай зостається незаміжня, або з чоловіком своїм хай помириться, і не відпускати чоловікові дружини! (1Кор.7:10-11)
Дружина законом прив'язана, поки живе чоловік її; коли ж чоловік її вмре, вона вільна виходити заміж, за кого захоче, аби тільки в Господі. (1Кор.7:39)

А ось тепер я запитаюся: якщо та жінка, яка пішла до іншого невіруючого чоловіка, а потім покаялася - чи може вона повернутися до свого першого чоловіка? Я думаю, що ні.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 28 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>