Джерело
http://forum.jerelo.info/

Ставлення Ісуса до Марії
http://forum.jerelo.info/viewtopic.php?t=746
Сторінка 1 з 1

Valia [ 13 вересня 2009, 19:58 ]  Ставлення Ісуса до Марії

Я на форумі недавно,я не бачила ні одної теми яка би обговорпювалась про Діву Марію,чи може я не бачила!!!

Сонячник [ 13 вересня 2009, 21:06 ]  Re: Пречиста Діва Марія !!!

Valia написав:
Я на форумі недавно,я не бачила ні одної теми яка би обговорпювалась про Діву Марію,чи може я не бачила!!!

Валя, цей християнський форум є міжконфесійний, а тому у розділі "Ортодоксальні погляди" є така специфічна тема щодо Діви Марії: Чи є діва Марія матір’ю Божою?.

Хоча, якщо цю тему розвивати в іншому аспекті, то можна продовжити обговорювання й тут, думаю.
А що саме цікавить?

Valia [ 13 вересня 2009, 21:57 ]  Re: Пречиста Діва Марія !!!

Мене цікавить ставлення Ісуса до Марії як до земної матері? :?

Сонячник [ 13 вересня 2009, 22:04 ]  Re: Пречиста Діва Марія !!!

Щодо ставлення Ісуса Христа до Марії як матері по плоті, я пригадую місце з євангелії від Луки:
19 До Нього ж прийшли були мати й брати Його, та через народ не могли доступитись до Нього. 20 І сповістили Йому: Твоя мати й брати Твої он стоять осторонь, і бажають побачити Тебе. 21 А Він відповів і промовив до них: Моя мати й брати Мої це ті, хто слухає Боже Слово, і виконує! (Луки 8)

Valia [ 13 вересня 2009, 22:09 ]  Re: Пречиста Діва Марія !!!

На скільки я зрозуміла Ісус не визнав матір і братів перед народом?

Сонячник [ 13 вересня 2009, 22:52 ]  Re: Пречиста Діва Марія !!!

Valia написав:
На скільки я зрозуміла Ісус не визнав матір і братів перед народом?

Щоб дослідити це питання в доповнення приведу паралельні місця:
46 Коли Він іще промовляв до народу, аж ось мати й брати Його осторонь стали, бажаючи з Ним говорити. 47 І сказав хтось Йому: Ото мати Твоя й Твої браття стоять онде осторонь, і говорити з Тобою бажають. 48 А Він відповів тому, хто Йому говорив, і сказав: Хто мати Моя? І хто браття Мої? 49 І, показавши рукою Своєю на учнів Своїх, Він промовив: Ото Моя мати та браття Мої! 50 Бо хто волю Мого Отця, що на небі, чинитиме, той Мені брат, і сестра, і мати! (Матв.12)
31 І поприходили мати Його та брати Його, і, осторонь ставши, послали до Нього і Його викликали. 32 А народ кругом Нього сидів. І сказали Йому: Ото мати Твоя, і брати Твої, і сестри Твої он про Тебе питаються осторонь. 33 А Він їм відповів і сказав: Хто Моя мати й брати? 34 І поглянув на тих, що круг Нього сиділи, і промовив: Ось мати Моя та браття Мої! 35 Бо хто Божу волю чинитиме, той Мені брат, і сестра, і мати. (Марка 3)

А ще до того згадаймо, що Ісус Христос навчав отак ніби дивно: 26 Коли хто приходить до Мене, і не зненавидить свого батька та матері, і дружини й дітей, і братів і сестер, а до того й своєї душі, той не може буть учнем Моїм! (Лук.14)
Отже, що Ісус хотів нам сказати? Безумовно, що мова йшла про те, щоб зненавидіти наші гріховні та плотські бажання, щоб наші рідні (яких ми найбільше любимо) не тягнули до розпусти, до п'янки, до земного (як ми можемо казати: ну заради дочки, чи заради матері)... Щоб ми порвали із світським життям (зненавиділи думки, які прив'язують нас до наших найрідніших, найдорожчих), а присвятили своє життя лише одному - нашому Господу Ісусу Христу.
Так от. Я думаю, що Ісус не те щоб не визнав чи відсторонився від своїх братів та сестер та своєї рідної по плоті матері. Але тут Христос наголошує на різниці між рідними по плоті і рідними по духу. Люди думали про тілесне, а Христос - про духовне, як написано: Бо ті, хто ходить за тілом, думають про тілесне, а хто за духом про духовне. (Рим.8:5)

Valia [ 14 вересня 2009, 13:55 ]  Re: Пречиста Діва Марія !!!

Але ж 5 Заповідь гласить: "Шануй батька і матір твою,щоб добре тобі було та, щоб довголітнім був ти на землі." Так чому ж Ісус цьому не слідував?

Сонячник [ 14 вересня 2009, 15:09 ]  Re: Пречиста Діва Марія !!!

Valia написав:
Але ж 5 Заповідь гласить: "Шануй батька і матір твою,щоб добре тобі було та, щоб довголітнім був ти на землі." Так чому ж Ісус цьому не слідував?

Чому? Ісус був слухняний батькам, піклувався про них. Однак, на мою думку, є різниця між шанувати (піклуватися) і прив'язуватися. Тобто я думаю, що в цьому питанні ми повинні розглядати дві складові: тілесну і духовну. В життєвому сенсі ми повинні піклуватися за батьків, допомагати їм, любити їх тощо, але в духовному сенсі ми не повинні прив'язувати своє серце до батьків чи до дітей, щоб на першому місці був лише Господь. Наприклад, згадаймо історію, яка трапилася, коли Ісусові було 12 років:
41 А батьки Його щорічно ходили до Єрусалиму на свято Пасхи. 42 І коли мав Він дванадцять років, вони за звичаєм на свято пішли. 43 Як дні ж свята скінчились були, і вертались вони, молодий Ісус в Єрусалимі лишився, а Йосип та мати Його не знали того. 44 Вони думали, що Він із подорожніми йде; пройшли день дороги, та й стали шукати Його поміж родичами та знайомими. 45 Але, не знайшовши, вернулися в Єрусалим, та й шукали Його. 46 І сталось, що третього дня відшукали у храмі Його, як сидів серед учителів, і вислухував їх, і запитував їх. 47 Усі ж, хто слухав Його, дивувалися розумові та Його відповідям. 48 І як вони Його вгледіли, то здивувались, а мати сказала до Нього: Дитино, чому так Ти зробив нам? Ось Твій батько та я із журбою шукали Тебе... 49 А Він їм відказав: Чого ж ви шукали Мене? Хіба ви не знали, що повинно Мені бути в тому, що належить Моєму Отцеві? 50 Та не зрозуміли вони того слова, що Він їм говорив. 51 І пішов Він із ними, і прибув у Назарет, і був їм слухняний. А мати Його зберігала оці всі слова в своїм серці. 52 А Ісус зростав мудрістю, і віком та благодаттю, у Бога й людей. (Лук.2)
Тобто ми повинні з прикладом Ісуса відкласти в сторону все, що нам найдорожче, заради того, щоб стати учеником Ісуса Христа. При тому звісно ми зобов'язані поважати батьків та любити своїх ближніх.
Ісус Христос також був в юномі віці слухняний батькам, а в зрілому, коли висів на хресті, то подбав про Марію:
26 Як побачив Ісус матір та учня, що стояв тут, якого любив, то каже до матері: Оце, жоно, твій син! 27 Потім каже до учня: Оце мати твоя! І з тієї години той учень узяв її до себе. (Ів.19)

Valia [ 14 вересня 2009, 16:07 ]  Re: Пречиста Діва Марія !!!

Дякую за докладну відповідь !!!

Dmitro [ 08 липня 2014, 21:32 ]  Re: Ставлення Ісуса до Марії

чомусь імено Марія стала матірью Ісуса, Бог все робить вірно, тому ми повинні сприймати все так як є.....
ставлення Ісуса до матері теж дуже добре, Ісус виконував волю Бога ніс людям Благу вість і саме головне Його смертю він смерть подолав і тепер ми хто вірить в Христа спасаємось.
25. А при хресті Ісусовім стояли його мати, сестра його
матері, Марія Клеопова та Марія Магдалина. 26. Бачивши
Ісус матір і біля неї учня, що стояв, - а його ж любив він, -
мовить до матері: «Жінко, ось син твій.» 27. А тоді й до
учня мовить: «Ось матір твоя.» І від тієї хвилі учень узяв її
до себе.
24. Це той учень, який оте свідчить і який оте написав, і
знаємо, що його свідчення - правдиве. 25. Є багато ще й
іншого, що сподіяв Ісус, - та якби оте все поодинці записати,
то, гадаю, і самий світ не змістив би написаних книг.
Амінь.
так Ісус подбав про матір ...

Сторінка 1 з 1 Часовий пояс UTC + 2 годин