Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 20:09




Створити нову тему Відповісти  [ 191 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Re:
45575
UNREAD_POSTДодано: 04 жовтня 2013, 09:41 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
07 серпня 2014, 19:42
Написано: 36
Віровизнання: християнин
taras15 написав:
Alim написав:
Як же тоді розуміти псалом 150:4 "Хваліте Його на бубні та танцем..."
Що мається на увазі під словом "танцем"?

Треба розуміти, що культура, звичаї і традиції інші в народів Ближнього Сходу, ніж в слов'ян. Та й часовий проміжок дуже великий. В одному випадку це є норма, в іншому ні. Далі, як і Тарас пише, що це було тільки виявом емоцій, напр. перемога у війні. Але ніколи це не зустрічалося в храмі Божому.

Цікаво виходить! Тоді поясніть будь-ласка про що йдеться у Псалмі 149:1-3 "Заспівайте для Господа пісню нову, Йому слава на зборах святих! ... Нехай славлять ім'я його танцем..."
Тут сказано, що на зборах святих потрібно прославляти Господа піснями, грою на музичних інструментах і танцем. У Псалмі 150 також мова йде про хваління Бога в святині Його на різних музичних інструментах та танцем. Святиня=Храм. Чому ви вирішили, що тут розповідається про емоції від перемоги на війні, зокрема?


0
(0-0)
 
 URL Догори
ДописДопис був видалений | видалив: Alim | 04 жовтня 2013, 16:33.
Причина: технічна помилка
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Питання музики
45577
UNREAD_POSTДодано: 04 жовтня 2013, 16:46 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
07 серпня 2014, 19:42
Написано: 36
Віровизнання: християнин
Цитата:
taras15 написав:
Alim написав:
Вона виражає прояв Божої сили і всемогутності.

в чому саме ви побачили прояв Божої сили? в гучності ударів?
В красі композиції. Так само, як величність Бога відчувається в красі природи та гарних музичних творах інших стилів.
Цитата:
Alim написав:
Християнська музика в стилі "рок" у комплексі із змістовними текстами робить величезну роботу в людських серцях,

тільки Дух Святий може робити роботу у серцях людей, приводячи їх до покаяння
Саме Дух Святий і впливає на серця людей, музика лише засіб.
Цитата:
Alim написав:
підбадьорює, заохочує не сидіти на місці, а змінювати життя відповідно до Божої волі. Хочеться прославляти Його не лише подумки чи словесно, я діями!

а чи це не емоційні прояви, які через деякий час потухають, і ще до більшого розчарування і подавлення приводять?

Зовсім ні! Навпаки!!! Залишають тільки позитивний вплив і надовго.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Питання музики
45578
UNREAD_POSTДодано: 04 жовтня 2013, 17:05 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
07 серпня 2014, 19:42
Написано: 36
Віровизнання: християнин
taras15 написав:
Зрозумійте, не буває християнського "року"! Християнство і "рок" - поняття несумісні.

Біблія ніде не засуджує будь-які конкретні стилі музики. Вона ніде не говорить про будь-які музичні інструменти як про нечестиві. Біблія згадує багато видів струнних і духових інструментів. Хоча в ній конкретно не йдеться про барабани, але згадуються інші ударні інструменти (Псалом 67:25; Ездри 3:10). Майже всі форми сучасної музики використовують види та / або комбінації тих же типів музичних інструментів з різними швидкостями й пріоритетами. Немає біблійного підґрунтя для оголошення будь-якого конкретного стилю музики нечестивим або таким, що суперечить Божій волі.
http://www.gotquestions.org/Ukrainian/U ... music.html
Taras15, за якими критеріями ви визначаєте, яка музика сумісна з християнством, а яка ні?
Буду вдячна за цитати з Біблії.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Re:
45579
UNREAD_POSTДодано: 04 жовтня 2013, 22:31 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
15 листопада 2023, 22:17
Написано: 478
Звідки: Тернопіль
Віровизнання: християнин
Alim написав:
Цікаво виходить! Тоді поясніть будь-ласка про що йдеться у Псалмі 149:1-3 "Заспівайте для Господа пісню нову, Йому слава на зборах святих! ... Нехай славлять ім'я його танцем..."
Тут сказано, що на зборах святих потрібно прославляти Господа піснями, грою на музичних інструментах і танцем. У Псалмі 150 також мова йде про хваління Бога в святині Його на різних музичних інструментах та танцем. Святиня=Храм. Чому ви вирішили, що тут розповідається про емоції від перемоги на війні, зокрема?

Ні, ви трохи змішали вірші. Дивіться перший вірш "Заспівайте для Господа пісню нову, Йому слава на зборах святих!" Стоїть в кінці знак оклику, тобто кінець речення. Третій вірш "Нехай славлять Ім'я Його танцем, нехай вигравають для Нього на бубні та гуслах" Тут ніде немає згадки, що танець був у Божому Домі, так як і в 150 псалмі.
Далі, в перекладі Куліша, в цих вищенаведених віршах замість слова "танець" є слово "хор" "Да хвалять імя його хором, при тимпанах і гуслях засьпівають йому похвальні піснї!"
В рос. перекладі є слово "ликами", тобто великим тріумфом або торжеством. Висновки робіть самі. Я тільки наголошую, що в Божому Домі танців не було, в інших місця - так, але я вже казав, що в євреїв одна культура, в нас інша.




«... може змилується Господь...» (Ам.5:15)
«А коли хто не має Христового Духа, той не Його.» (Рим.8:9)
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Питання музики
45580
UNREAD_POSTДодано: 04 жовтня 2013, 22:51 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
15 листопада 2023, 22:17
Написано: 478
Звідки: Тернопіль
Віровизнання: християнин
далі на рахунок музики. Спочатку цієї теми (і є ще інша тема про музику), де форумчани досить гарно все описали.
Спробую коротко.
-- За музичні інструменти я не говорю. Я говорю за тих, хто на них грає, і що грає. Всім відомо, хто грав і грає рок-музику, і до чого вона закликає. Є багато свідчень, коли рок-музиканти каялися, і Бог їх виводив з цієї залежності.
-- Далі, коли навіть гарні християнські тексти підставляти під рок-музику, то це виглядає просто як богохульство. Удари барабанів, гучний звук гітар і тд. заглушують текст, вводять людей в медитаційне повторювання кількох слів, і люди, як на рок-концерті втрачають здоровий ґлузд, входять в транс. А Господь нас закликає до тверезості розуму.
-- Про різний позитив від цих пісень, то він є обманливим. Така музика тільки торкається поверхнево емоцій, душевного людини, а дух - мертвий.
-- Справжня Богом надхненна музика і спів торкається духа людини, спонукує його до сокрушіння, Дух Святий розм'якшує серце через такий спів, і людина може каятися перед Богом. Така музика спонукує дух, а не емоції, до поклоніння Богу. Такий спів розказує слухачам про велич Божу, про жертву Ісуса Христа, закликає задуматися людину.

Далі ви пишете, що Біблія не засуджує.. просите навести цитати. Я скажу, що про куріння теж Біблія нічого не згадує, але ми знаємо, що це мерзість перед Господом. Так само і тут. Але Господь християнам дає розуміння Своє і Духом Святим навчає, підказує, застерігає, що є корисне, а що ні.




«... може змилується Господь...» (Ам.5:15)
«А коли хто не має Христового Духа, той не Його.» (Рим.8:9)
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Питання музики
45589
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2013, 05:16 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Старий Завіт - лише прообраз до Нового Завіта і все що там написано не потрібно сприймати буквально. Всі оці танці, які мали місце у Старому Завіті, у нас повинні бути в серці! Написано, що дух противиться плоті, а плоть противиться духу. А сатана замість духовного підставляє душевне. Тільки так можна побачити в рок музиці якусь начебто божу силу.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Питання музики
45592
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2013, 15:49 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
07 серпня 2014, 19:42
Написано: 36
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Старий Завіт - лише прообраз до Нового Завіта і все що там написано не потрібно сприймати буквально. Всі оці танці, які мали місце у Старому Завіті, у нас повинні бути в серці! Написано, що дух противиться плоті, а плоть противиться духу. А сатана замість духовного підставляє душевне. Тільки так можна побачити в рок музиці якусь начебто божу силу.

Якщо бути послідовними згідно вашої логіки, то гру на бубні та гуслах також не слід сприймати буквально, оскільки вони записані в одному переліку разом з "всіма оцими танцями" у Псалмах 149 і 150. Може і їх не слід слухати реально, а перенести у своє серце?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Питання музики
45593
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2013, 16:06 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
07 серпня 2014, 19:42
Написано: 36
Віровизнання: християнин
taras15 написав:
далі на рахунок музики. Спочатку цієї теми (і є ще інша тема про музику), де форумчани досить гарно все описали.

Дякую за пояснення і підказку! Дійсно є цікава тема про стилі музики. Особливо мені сподобались дописи Leri про те, що не буває християнських табуреток, а також посилання на книгу Об'явлення 14:1-3:
Цитата:
"1 І я глянув, і ось Агнець стоїть на Сіонській горі, а з Ним сто сорок чотири тисячі, що мають Ім'я Його й Ім'я Отця Його, написане на своїх чолах.
2 І почув я голос із неба, немов шум великої води, і немов гук міцного грому. І почув я голос гуслярів, що грали на гуслах своїх,
3 і співали, як пісню нову перед престолом і перед чотирьома тваринами й старцями. І ніхто не міг навчитися пісні, окрім цих ста сорока чотирьох тисяч, викуплених від землі."

Ви ж не станете стверджувати, що ця гучна пісня не сподобається Богу тому, що вона схожа на "шум великої води і гук міцного грому"?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Питання музики
45594
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2013, 16:12 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
07 серпня 2014, 19:42
Написано: 36
Віровизнання: християнин
Те, що голосні акорди і шумові ефекти у деяких людей асоціюються з гнівом Божим, зовсім не означає, що голосні і шумні пісні не можуть подобатися Богу. А якраз навпаки. Див. Об'явлення 14.1-3.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Re:
45595
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2013, 16:19 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
07 серпня 2014, 19:42
Написано: 36
Віровизнання: християнин
taras15 написав:
Ні, ви трохи змішали вірші. Дивіться перший вірш "Заспівайте для Господа пісню нову, Йому слава на зборах святих!" Стоїть в кінці знак оклику, тобто кінець речення. Третій вірш "Нехай славлять Ім'я Його танцем, нехай вигравають для Нього на бубні та гуслах" Тут ніде немає згадки, що танець був у Божому Домі, так як і в 150 псалмі.
Далі, в перекладі Куліша, в цих вищенаведених віршах замість слова "танець" є слово "хор" "Да хвалять імя його хором, при тимпанах і гуслях засьпівають йому похвальні піснї!"
В рос. перекладі є слово "ликами", тобто великим тріумфом або торжеством. Висновки робіть самі. Я тільки наголошую, що в Божому Домі танців не було, в інших місця - так, але я вже казав, що в євреїв одна культура, в нас інша.

Я нічого не змішувала, а лише виділила головне. Думаю ви погодитесь, що не можна виривати речення з контексту. Якщо в Псалмі йде мова про прославлення Бога в святині, то вест Псалом якраз про це і розповідає.
А взагалі я не знала, що слова " танець", "хор" і "ликами" можуть бути синонімами!
Тепер буду знати. :?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Питання музики
45602
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2013, 23:51 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Alim написав:
Якщо бути послідовними згідно вашої логіки, то гру на бубні та гуслах також не слід сприймати буквально, оскільки вони записані в одному переліку разом з "всіма оцими танцями" у Псалмах 149 і 150. Може і їх не слід слухати реально, а перенести у своє серце?

Саме так.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Питання музики
45603
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2013, 23:56 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Alim написав:
Те, що голосні акорди і шумові ефекти у деяких людей асоціюються з гнівом Божим, зовсім не означає, що голосні і шумні пісні не можуть подобатися Богу. А якраз навпаки. Див. Об'явлення 14.1-3.

Богу не може подобатися чи не подобатися матеріальне звучання елеkтро-магнітних хвиль, бо Бог - є дух, Він чує звучання струн нашого серця




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Питання музики
45613
UNREAD_POSTДодано: 09 жовтня 2013, 11:37 

Востаннє редаговано Alim 09 жовтня 2013, 12:46 (всього 1 раз).
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
07 серпня 2014, 19:42
Написано: 36
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Alim написав:
Те, що голосні акорди і шумові ефекти у деяких людей асоціюються з гнівом Божим, зовсім не означає, що голосні і шумні пісні не можуть подобатися Богу. А якраз навпаки. Див. Об'явлення 14.1-3.

Богу не може подобатися чи не подобатися матеріальне звучання елеkтро-магнітних хвиль, бо Бог - є дух, Він чує звучання струн нашого серця

Саме це я і мала на увазі. Щиро дякую за доповнення.
Дійсно вирішальне значення для християнина має саме духовне наповнення пісні, а не її гучність, темп, ритм... Хоча і це важливо.


0
(0-0)
 
 URL Догори
ДописДопис був видалений | видалив: Alim | 09 жовтня 2013, 11:51.
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 191 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 1 гість


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>