Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 19 квітня 2024, 11:24




Створити нову тему Відповісти  [ 108 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29987
UNREAD_POSTДодано: 16 лютого 2011, 14:56 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Yur написав:
Michail написав:
природні потяги тіла і "учинки тіла" які виникли через первородний гріх, це трошки різне.
Природний потяг і інстинкт даний Богом, а от перебільшення і "збочення" по що говорить апостол - це від первородного гріха порушеної волі людини.
У Адама і Єви також було тіло земне і мало потяги закладені Богом.
Тілесний статевий потяг стався після непослуху.
До жінки промовив: Помножуючи, помножу терпіння твої та болі вагітности твоєї. Ти в муках родитимеш діти, і до мужа твого пожадання твоє (Бут 3:16)



Ага, звичайно... Лише яким тоді чином вона мала родити, якщо заповідано плодитись і розмножатись ще до гріхопадіння?

"Книга Бытие > Глава 1 > Стих 28:
И благословил их Бог, и сказал им Бог: плодитесь и размножайтесь, и наполняйте землю, "



Він був, як і всі інші організмові функції та потяги створений. Хіба в Адама і Єви не було статевих гормонів? (Вони впливають на розвиток ждіночих і чоловічих ознак, на обмін речовин і т.д. і також на наявність потягу.). Зачеплюю цей термін, бо він стосується теми. І лише з біологічної точки зору. (Бо Вас ця тема нервує. І ставлячись як до брата, до Вас, стараюся лаконічно і детально подати кожну річ).
Те, що потяг статевий підпортився - то факт. (Трохи нижче спробую роздумати, яким чином).

Тому Ви і інші християни відчуваєте його в негатвному плані. Але можна позбутись негативних відчуттів, перебуваючи в Бозі. І тим більше пеозбутись похоті відносно інщш
Тому і відчитується над жінкою молитва на 40 день після народження про очищення. (Але ж не після кожного статеквого атку в сім’ї., бо вони благословенні!) Так нам викладач християнської антропології пояснював. (Ви викладач? Можете ссилку дати на таке вчення католицької Церкви? Ви не переживайте, я пошукаю ще в документах Ватиканського собору і інших, якщо треба). Тому маємо вчитися потяг контролювати, що він підпорчений, а не тому, що це зло.

(До речі почитайте книгу кардинала Шенборна з Австрії про теїстичну еволюцію. Це чисто для Ваших роздумів, щоб Ви не казали, що я когось хочу запутати, звести і ще всяку мені писанину не приписували. Мали б Ви ПП, я б Вам особисто деякі речі исав, не ставивши сюди).


Зауважте, що написано:

"До жінки промовив: Помножуючи, помножу терпіння твої та болі вагітности твоєї. Ти в муках родитимеш діти, і до мужа твого пожадання твоє"Бут 3:16)

Тут не сказано, що пожадання до мужа гріх. Але сказано в першій частині "Помножуючи, помножу терпіння". Помноження означає, що статевий потяг став сильний і слабка людина без бога його іноді не може перемогти. Це і є попартачений потяг.

Також сказано, що до жінки Бог сказав. То що чоловіка не стосується?
Видно в жінки є щось особливе в цьому плані. Чому не моляться над чоловіком в 40 день народження дитини?

Цього питання торкається питання спокус Христа. Бо у всьому Він подібний нам, крім гріха.
Десь тут має бути така тема.... Може на інших форумах, щоб не було, що я "відсебятину" пишу.
Але я не буду спорити. Думки я виклав. Ваші думки почув. Тепе просто на дозвіллі пошукаю ще церковні документи.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29998
UNREAD_POSTДодано: 17 лютого 2011, 04:27 

Востаннє редаговано Yur 17 лютого 2011, 04:44 (всього 1 раз).
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Michail написав:
Yur написав:
Тілесний статевий потяг стався після непослуху.
До жінки промовив: Помножуючи, помножу терпіння твої та болі вагітности твоєї. Ти в муках родитимеш діти, і до мужа твого пожадання твоє (Бут 3:16)
Ага, звичайно... Лише яким тоді чином вона мала родити, якщо заповідано плодитись і розмножатись ще до гріхопадіння?
"Книга Бытие > Глава 1 > Стих 28:
И благословил их Бог, и сказал им Бог: плодитесь и размножайтесь, и наполняйте землю"
То й що з того, хіба це означає, що Адам в Раю мав парувати Єву? Чому ж це він зразу цього не зробив, ще перед непослухом? Для цього що, часу багато треба, чи розуму?
І як би воно виглядало: розпаленілий Адам у своєму бажанні до Єви, або ж нага Єва під час її циклів. Й усе це перед очима Бога.
Врешті-решт чому засоромилися Адам і Єва й пошили собі опаски, котрі прикривали саме статеві органи.

Michail написав:
Мали б Ви ПП, я б Вам особисто деякі речі исав, не ставивши сюди).
Я ж вам без ПП відверто кажу: - припиніть виносити на люде оту огиду.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29999
UNREAD_POSTДодано: 17 лютого 2011, 04:42 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Про інакший ангельський спосіб розмноження, який втратила людина, говорить Святель Григорій Ниський.
... утратив тот способ, каким ангелы возросли до множества, поэтому самому примышляет для естества способ размножения, сообразный для поползнувшихся в грех, вместо того что прилично ангельскому величию, насадив в человечестве скотский и бессловесный способ взаимного преемства. Поэтому-то, кажется мне, и великий Давид, сожалея о бедности человека, такими словами оплакивает человеческое естество:
Человек в чести сый не разуме, называя честью равночестие с ангелами; поэтому продолжает: Приложися скотом несмысленным, и уподобися им (Пс. 48, 21). Ибо подлинно стал скотен принявший природу свою по наклонности к вещественному этот текучий способ размножения.http://www.vehi.net/nissky/nissky.html


Святитель Григорій Палама пише:
Рождается Христос от Девы, потому что плотское вожделение, будучи независимым от воли и непокорным духу, хотя у некоторых, силою воли и держится в рабстве и послабляется целомудренным образом только ради деторождения, - оно как то от начала превносит осуждение, будучи тлениеим и называясь так и рождая, конечно же, человека для истления. Оно является страстным движением человека, не сохранившего чести, но уподобившегося животным" (Свт. Григорий Палама. Омилия на Введение Богородицы во Храм 1:4 // Омилии. Т. 3, с. 79 )

Іоан Златоуст із Бесіди на книгу Буття:
4. .. Откуда известно ему стало, что будет совокупление между мужем и женой? Ведь оно произошло после падения; а до того люди жили в раю, как ангелы, не разжигались похотию, не распалялись и другими страстями, не обременялись нуждами телесными http://www.ccel.org/contrib/ru/Zlatgen/Zlatgen15.html

Евфимий Зигабен Толковая Псалтирь, Пс. 50:7. Репринт с изд. Киев, 1882г. с. 313).
«Если бы Адам не согрешил, то не было бы ему надобности и в плотском соитие с Евою. Итак, грех породил таковое совокупление, а это совокупление – тех, кто от негородились у Адама и Евы, и так далее, до самого Давида. И хотя браки по закону стали честны пред Господом чадородия ради, но в существе своем и они суть порождение греха. Потому и сам Давид имел согрешить, как бы подчиняясь необходимости природы»

Про що й КАТЕХИЗМ.
377 «Управління» світом, яке Бог від початку довірив людині, здійснювалося передусім у самій людині як панування над собою. Людина була бездоганною й упорядкованою у цілому своєму бутті тому, що була вільною від потрійної пожадливості (Пор. 1 Ів. 2, 16.), — підпорядковує її чуттєвим насолодам, пожаданню земних благ і самоствердженню всупереч наказам розуму.
http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38


Тож коли не було чуттєвих насолод і згідно Златоустого не обременялись нуждами телесными, тоді й людина жила у Божій Благодаті, що означає слідування Божому: "Плодіться й розмножуйтеся".




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
30000
UNREAD_POSTДодано: 17 лютого 2011, 12:42 

Востаннє редаговано Michail 17 лютого 2011, 13:10 (всього 1 раз).
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Цитата:
То й що з того, хіба це означає, що Адам в Раю мав парувати Єву? Чому ж це він зразу цього не зробив, ще перед непослухом? Для цього що, часу багато треба, чи розуму?


Звідки Ви знаєте що вони робили чи чого не робили?

Цитата:
І як би воно виглядало: розпаленілий Адам у своєму бажанні до Єви, або ж нага Єва під час її циклів. Й усе це перед очима Бога.
Врешті-решт чому засоромилися Адам і Єва й пошили собі опаски, котрі прикривали саме статеві органи.


Чому зразу розпаленілий? Це вже попартачено гріхом (тому Ви і відчуваєте гидкість). А осоромилиь, бо втратили звязок з Божоюю благодаттю! Чомусь до того статеві органи були і нічого страшного.

Все було створено, всі органи і взагалі весь організм і це було добре. І є добре.
І хто в шлюбі, той відчуває що нічого в цьому нема гидкого.



Як би виглядав Адам, якби зажерливо наїдався плодами?

Як би він виглядав, якби наївся плодів, які перебродили? (Чи і процеси бродіння появились після гріхопадіння?)


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
30002
UNREAD_POSTДодано: 17 лютого 2011, 13:08 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Michail написав:
Yur написав:
То й що з того, хіба це означає, що Адам в Раю мав парувати Єву? Чому ж це він зразу цього не зробив, ще перед непослухом? Для цього що, часу багато треба, чи розуму?
Звідки Ви знаєте що вони робили чи чого не робили?
Мова не про мене, а про те, як учить Церква. Зверху маєте посилання.

Michail написав:
Yur написав:
І як би воно виглядало: розпаленілий Адам у своєму бажанні до Єви, або ж нага Єва під час її циклів. Й усе це перед очима Бога.
Врешті-решт чому засоромилися Адам і Єва й пошили собі опаски, котрі прикривали саме статеві органи.
Чому зразу розпаленілий? Це вже попартачено гріхом. А осоромилиь, бо втратили звязок з Божоюю благодаттю.
То чому ж прикрили саме статеві органи!?.

p.s. перестаньте, перестаньте виносити оту гидку облуду




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
30003
UNREAD_POSTДодано: 17 лютого 2011, 13:13 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Yur написав:
Michail написав:
Yur написав:
То й що з того, хіба це означає, що Адам в Раю мав парувати Єву? Чому ж це він зразу цього не зробив, ще перед непослухом? Для цього що, часу багато треба, чи розуму?
Звідки Ви знаєте що вони робили чи чого не робили?
Мова не про мене, а про те, як учить Церква. Зверху маєте посилання.

Michail написав:
Yur написав:
І як би воно виглядало: розпаленілий Адам у своєму бажанні до Єви, або ж нага Єва під час її циклів. Й усе це перед очима Бога.
Врешті-решт чому засоромилися Адам і Єва й пошили собі опаски, котрі прикривали саме статеві органи.
Чому зразу розпаленілий? Це вже попартачено гріхом. А осоромилиь, бо втратили звязок з Божоюю благодаттю.
То чому ж прикрили саме статеві органи!?.

p.s. перестаньте, перестаньте виносити оту гидку облуду



Іван Здлатоустий вважав, що Богородиця народилась з первородним гріхом...
Ну і що? Не все що вважають святі, так і є.

Нічого я не виношу, а розглядаю тему.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
30004
UNREAD_POSTДодано: 17 лютого 2011, 13:17 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Цитата:
То чому ж прикрили саме статеві органи!?.


Нерозумно таке питати. Або Ви Біблію не читали....

Ап. Павло пише, що прикриваємо їх, бо найбільше поважаємо!

http://cerkov.by/page/polskij-monah-kap ... noj-zhizni


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
30005
UNREAD_POSTДодано: 17 лютого 2011, 13:18 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
До речі це Ви від "православного" світогляду так негативно відноситесь до благодатного, не розрізняючи похоть від біологічної ознаки:

http://3rm.info/4751-katolicheskij-mona ... logii.html

Була б суперечливою католицькому вченню ця книга, її б принаймні не рекомендувала апостольська столиця.

І ще, католицькі священики і викладачі мої одне кажуть, Ви щось зовсім друге.

Щоб Вас сильно не тривожити, я про це просто не буду писати. Всі мають доступ до літератури, хай дивляться.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
30006
UNREAD_POSTДодано: 17 лютого 2011, 13:22 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Michail написав:
Іван Здлатоустий вважав, що Богородиця народилась з первородним гріхом...
Не вигадуйте. Посилаючись на святителів, вартувало б вказувати на їхні праці.

Michail написав:
До речі це ВИ від православного світогляду так негативно відноситесь
Негативно відношуся до усілякої схизми й до брехунів, що виставлють себе за католиків!

Michail написав:
Нічого я не виношу, а розглядаю тему.
Краще буде для усіх і вас в тому числі, коли перестанете.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
30007
UNREAD_POSTДодано: 17 лютого 2011, 13:31 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Цитата:
Про що й КАТЕХИЗМ.
377 «Управління» світом, яке Бог від початку довірив людині, здійснювалося передусім у самій людині як панування над собою. Людина була бездоганною й упорядкованою у цілому своєму бутті тому, що була вільною від потрійної пожадливості (Пор. 1 Ів. 2, 16.), — підпорядковує її чуттєвим насолодам, пожаданню земних благ і самоствердженню всупереч наказам розуму.
http://catechismus.org.ua/index.php?opt ... &Itemid=38


Тут сказано лише про выдсутність пожадливості. Це не потяг.
Пожадливість це спорчений потяг.

Так - зажерливість, пянство, заздрість і тд.

Потяги і потреби: природне бажання їсти, пити, змагатися (ап. Павло радить змагатися з братами у збюільшенні віри).

Цитата:
Книга К Колоссянам > Глава 3 > Стих 5:
Итак, умертвите земные члены ваши: блуд, нечистоту, страсть, злую похоть и любостяжание, которое есть идолослужение,


Ось що таке земні члени. Якщо є зла похоть (власне похотиь) то є і номральна - природній потяг. Над яким Адам і Єва до гріхопадіння володіли. І нічого грішного в тому не було.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
30008
UNREAD_POSTДодано: 17 лютого 2011, 13:38 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
[65] Толкование святого Иоанна Златоустого на Евангелие от Матфея; также Благовестник, объяснение на приведенное место Евангелия от Матфея. "Нечто человеческое, власть матери над сыном, — замечает блаженный Феофилакт Болгарский, рассматривая обстоятельство, описанное Евангелистом, — выказала Богоматерь: она еще не понимала всего величия, таившегося в Богочеловеке. И потому в то время, как Он говорил поучение народу, она прерывает Его, вызывает к себе, желая от Него как от сына почтения и повиновения себе. По этой причине и Христос, знавший сердечную мысль ее, сказал: Кто есть Мати Моя? и кто суть братия Моя? И простер руку Свою на ученики Своя, рече: се мати Моя и братия Моя: иже бо аще сотворит волю Отца Моего, иже есть на небесех, той брат Мой, и сестра и мати Ми есть. Сказал Он это, не уничижая Богоматерь, но отвлекая ее от тщеславия и от взгляда по ветхому человеку"
http://orthodoxy33.wordpress.com/2011/01/29/prvrd/

4) Св. Игнатий (Брянчанинов), как позднее и св. Иоанн (Максимович), опираясь на св. Иоанна Златоуста, говорил именно о личной греховности Богородицы. По его мнению, вполне логичному, первородный грех не мог не проявляться в личной греховности. Но в целом я этого взгляда не разделяю.

Це підтверджую.

Але я ж не кажу, що тепер те, що Златоуст сказав, має бути правдою.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
30009
UNREAD_POSTДодано: 17 лютого 2011, 13:44 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
І ще одне, якби це було гріхом, Бог не дав би ніколи дозвіл. Він не дає гріху ані найменшого шансу. І Ви, як католик, мали б це знати!

Але чоловіком і жінкою створив Він людей. І приліпиться чоловік до жінки і будуть вони - Одне тіло.
Це Божа воля, якої Ви не знаєте.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
30010
UNREAD_POSTДодано: 17 лютого 2011, 13:49 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
І я все цитую, як я і казав. Ось слова ап. Павла:

Новый Завет > Книга 1-е Коринфянам > Глава 12
23. и которые нам кажутся менее благородными в теле, о тех более прилагаем попечения;

24. и неблагообразные наши более благовидно покрываются, а благообразные наши не имеют [в том]

А тим, що вважаємо їх за зовсім нешановані в тілі, таким честь найбільшу приносимо, і бридкі наші члени отримують пристойність найбільшу,


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
30011
UNREAD_POSTДодано: 17 лютого 2011, 14:01 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Michail написав:
Тут сказано лише про выдсутність пожадливості. Це не потяг.
Пожадливість це спорчений потяг.
Радше мізги у когось спорчені.
Ось що означає пожадання за папою Іваном Павлом ІІ. http://www.family-institute.org.ua/down ... 2%20v3.pdf

ІСТОРИЧНА ЛЮДИНА
Виникнення сорому вказує на радикальну зміну у їхньому досвіді втіленості. Воно вказує на
втрату благодаті та святості. “Первісна людина” уступила місце “історичній людині”, яка тепер
мусить боротися з пожаданням у своєму серці.
Пожадання – це еротичне прагнення, позбавлене Божої любові. Таким чином, навіть якщо ми
тільки дивимося на інших з пожаданням, ми вже вчинили перелюб у нашому серці (Мт 5,28).


Michail написав:
Ось що таке земні члени. Якщо є зла похоть (власне похотиь) то є і номральна - природній потяг. Над яким Адам і Єва до гріхопадіння володіли. І нічого грішного в тому не було.
До гріхопадіння Адаму і Єві нічого було тамувати, жодного тілесного статевого потягу у них не було. Таке сталося через непослух, коли людина уподобилась худобі.

Я сказав був у серці своєму: Це для людських синів, щоб Бог випробовував їх, і щоб бачити їм, що вони як ті звірі,
бо доля для людських синів і доля звірини однакова доля для них: як оці помирають, так само вмирають і ті, і для всіх один подих, і нема над твариною вищости людям, марнота бо все!... (Еклезіаст 3:18,19)
Людина в пошані, але нерозумна, подібна худобі, що гине! (Псалом 49:20/21)
а я немов бидло й не знаю, я перед Тобою худобою став!... (Псалом 73:22)


Святитель Григорій Ниський.
... Поэтому-то, кажется мне, и великий Давид, сожалея о бедности человека, такими словами оплакивает человеческое естество:
Человек в чести сый не разуме, называя честью равночестие с ангелами; поэтому продолжает: Приложися скотом несмысленным, и уподобися им (Пс. 48, 21). Ибо подлинно стал скотен принявший природу свою по наклонности к вещественному этот текучий способ размножения.http://www.vehi.net/nissky/nissky.html


Святитель Григорій Палама пише:
Рождается Христос от Девы, потому что плотское вожделение, будучи независимым от воли и непокорным духу, хотя у некоторых, силою воли и держится в рабстве и послабляется целомудренным образом только ради деторождения, - оно как то от начала превносит осуждение, будучи тлениеим и называясь так и рождая, конечно же, человека для истления. Оно является страстным движением человека, не сохранившего чести, но уподобившегося животным" (Свт. Григорий Палама. Омилия на Введение Богородицы во Храм 1:4 // Омилии. Т. 3, с. 79 )

Іоан Златоуст із Бесіди на книгу Буття:
4. .. Откуда известно ему стало, что будет совокупление между мужем и женой? Ведь оно произошло после падения; а до того люди жили в раю, как ангелы, не разжигались похотию, не распалялись и другими страстями, не обременялись нуждами телесными http://www.ccel.org/contrib/ru/Zlatgen/Zlatgen15.html

Евфимий Зигабен Толковая Псалтирь, Пс. 50:7. Репринт с изд. Киев, 1882г. с. 313).
«Если бы Адам не согрешил, то не было бы ему надобности и в плотском соитие с Евою. Итак, грех породил таковое совокупление, а это совокупление – тех, кто от негородились у Адама и Евы, и так далее, до самого Давида. И хотя браки по закону стали честны пред Господом чадородия ради, но в существе своем и они суть порождение греха. Потому и сам Давид имел согрешить, как бы подчиняясь необходимости природы»




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
30012
UNREAD_POSTДодано: 17 лютого 2011, 14:39 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
"Пожадання – це еротичне прагнення, позбавлене Божої любові. "

Молодець. Так і є, бо з Божою любов’ю це вже не пожадання.

От деякі важливі цитати, які вказують думку Церкві (а не окремо взятих святителів):
@Як він знав, що вона була теж особою,
покликаною до любові? Її наге тіло відкрило таємницю! @

"Перш ніж стався розлам між тілом і душею, що його спричинив гріх, тіло чинило їх здатними
бачити і пізнавати одне одного “в повному мирі внутрішнього погляду, який витворює ... повноту
інтимності осіб” (2 січня 1980 р.). Вони жили у повній згоді з весільним значенням їхніх тіл і досвід
первісної наготи був незаплямлений соромом (Бут 2,25)."


"Виникнення сорому вказує на радикальну зміну у їхньому досвіді втіленості. Воно вказує на
втрату благодаті та святості. “Первісна людина” уступила місце “історичній людині”, яка тепер
мусить боротися з пожаданням у своєму серці"

Так що пожадання,яке тепер відчуваємо інше, ніж природно закладені відчуття в Адаму і Єву - спорчені.

"Що ж можна сказати про досвід втіленості та нашого прагнення єднання в есхатології? Чи ж
Христос не сказав, що у воскресінні ми вже не будемо одружуватися? (Мт 22,30). Так, але це не
означає, що наше прагнення єднання (подружжя) буде знищене."



“Це буде цілковито новим досвідом, – каже Папа, – але воно жодним чином не буде відчужене від
того, у чому людина брала участь від “початку”, ані від плідного значення тіла і статі” (13 січня 1982
р.)"



Святителі могли мати таку думку відносно пожадання (вони про потяг не знали, це вже біології стосується, а також вони відчували спорчений потяг. Так самов вони виражаються і про заздрість і про зажирство і всі інші спорчені потяги людини!)
Я спорити далі не буду, бо це і цієї теми не стосується, і щоб Ви не думали собі дурниці про антипка. Як о. Піо, я просто смиряюся. Можете лити на мене що хочете. Я ж підтримую того монаха і його книгу. Бо Бог ніколи не дає гріху свободу. Він нічого спльіного з гріхом не має. Він дозволяє лише те, що створив. Допускає - це не благословляє. А Ісус шлюб бюлагословив! до рівняТаїнства в Християнстві (бо й до того це була тайна, яку люди не розуміли і порушували).
До речі дякую за теологію тыла. Мій знайомий Вам також буде вдячний. Він давно її шукав.

До речі гарно висвілює в УГКЦ думку сексуальності теолог: Галина Кришталь
http://www.family-institute.org.ua/cont ... =39&lng=UA

До речі християнин може легко відрізнити совістю де був лише потяг і він не привв до гріха, а де була допущена пожадлива думка - гріх.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 108 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 1 гість


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>