Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 27 квітня 2024, 03:12




Створити нову тему Відповісти  [ 108 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29741
UNREAD_POSTДодано: 02 лютого 2011, 15:07 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 серпня 2019, 12:31
Написано: 413
Звідки: Lemberg
Віровизнання: християнин
Цитата:
І чому нема ніяких пояснень/цитат з Біблії? А то все виглядає що Біблія тут ні при чому. :?

Може повторюсь, але такі місця є.
Ось слова Ісуса Христа: "А Я вам кажу, що кожен, хто на жінку подивиться із пожадливістю, той уже вчинив із нею перелюб у серці своїм. (Матв.5:28)" Це вже виразно говорить про деякі аспекти мастурбації.




Люби Господа в усьому більше! Господь благословляє тебе, і дає тобі мир!
+3
(3-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29779
UNREAD_POSTДодано: 04 лютого 2011, 15:26 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
То може нам треба очі повиколювати, щоб не дивитися на жінку? :lol: Так, це гріх, але хто може утриматися без нього? Це природа плоті, а ми живемо в плоті. Хто без гріха хай перший кине в мене камінь.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29864
UNREAD_POSTДодано: 09 лютого 2011, 14:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Братик написав:
То може нам треба очі повиколювати, щоб не дивитися на жінку? :lol: Так, це гріх, але хто може утриматися без нього? Це природа плоті, а ми живемо в плоті. Хто без гріха хай перший кине в мене камінь.


Можливо путаємо потяг і пожадання?
Пожадання це коли я дозволяю собі хотіти у відповідь на потяг.

А якщо просто сподобалась краса жінки і ти в думці подумав "Слава Тобі Боже за красу, яку Ти створив", та й ідеш собі спокіно далі, не допускаючи розвитку думки до грішного стану, то все нормально. Це ж природньо.

Цар Давид пожадав Вірсавію, бо допустив думки про те, що він її хоче. А якби просто допустив відчуття естетичної краси і не допустив пожадання, то й гріха б не мав (але і прикладжу покаяння ми б не знали! як з 50 псалма). Так що якщо навіть гріх вчинимо (випадково) то маємо посередника - Ісуса Христа! щоб покаятись і більше такий гріх не чинити (бо Давид той гріх більше не повторив). З іншого боку, якщо маємо силу Духа Святого в собі то й не грішім.


+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29866
UNREAD_POSTДодано: 09 лютого 2011, 14:41 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Марина написав:
В мене таке питання. Мені 27 років. Я ще дівчина, з хлопцями зустрічалась, але єдиного, з яким можна було б одружитись і пізнати статеве життя ще не знайшла. Але маю проблему, мені здається що патологічну (раз на місяць мене тягне до самозадоволення, такого собі масажу статевих органів). Знаю що це великий гріх, але бажання виявилось вище мене. Скажіть як мені з цим боротися? Допоможіть!



Я думаю, що форумчани Вас добре розуміють (головне щоб не були тверді серцемі і допомогли порадами). Добре було б одружитися. Хай Бог благословить!
Бо це гормони так діють. Я навіть думаю, що припадає це бажання на час овуляції. І це вже навіть біологічна потреба організму. (Є люди, в яких вона дуже низька - фрігідні, а є у яких дуже висока - німфети, темпераментні).

З іншого боку, поки ще не знайшли пару, то потрібно вдосконалюватись (бо це справді гріх, якщо дух не керує тілом) з допомогою Духа Святого.
Нема бажання вище нас. Адже багато з нас в підлітковому віці це проходили і завдяки Христу - пройшли, виграли боротьбюу у цьому вдосконаленні! А порад є багато:
- Перше -це покаятись: пожалкувати і прийняти рішення більше не робити (зате як добре буде в подружньому житті!)
- Як лиш виникло бажання - зразу до молитви;
- Не виходить плозбутися - одягнулися і між люди ідуже добре, якщо між своїх ближніх у сімї, у церкві, на роботі або просто до друзів і десь піти погуляти.
- Просити близьких вірних подруг за Вас молитись (якщо їм довіряєте цю таємницю);
(У традиційній церкві ідуть до сповіді, і уже лише ганьба про це постійно сповідатись дещо допомагає :) )

- Якщо займаєтесь спортом, можна в цей момент на пробіжку (з молитвою).

Хай Бог допоможе перебороти будь-яку пристрасть!
Як казав Серафим саровський - стяжайте Духа Святого!


+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29868
UNREAD_POSTДодано: 09 лютого 2011, 14:45 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Leonid написав:
9 А Онан знав, що не його буде насіння те. І сталося, коли він сходився з жінкою брата свого, то марнував насіння на землю, аби не дати його своєму братові.
10 І було зле в очах Господа те, що він чинив, і вбив Він також його.

Це записано в буття 38:9-10 Мастурбація біблійним словом це онанізм.... любе виленя насіня на сторону це гріх.



Стоп, гріх Онана був у тому, що він не хотів продовжити рід брата по закону. Він порушив закон.

Це ще не доказ. Та й навряд чи в Біблії є про таке написано. Але людина в душі відчуває що це гріх.
І його можна перебороти, я це знаю точно.

Але в деяких випадках жінка без чоловіка може захворіти, бо її покликання - материнство. І мастурбація не допоможе. Тому рекомендується одруження.


+3
(3-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29952
UNREAD_POSTДодано: 14 лютого 2011, 21:06 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Michail написав:
Але в деяких випадках жінка без чоловіка може захворіти, бо її покликання - материнство. І мастурбація не допоможе. Тому рекомендується одруження.
Захворіти людина може від нестачі їжі (води), повітря; від фізичного перевиснаження, недосипання; від холоду, спеки й тілесних пошкоджень. Статевий потяг кожна здравомисляча людина здатна тамувати. Хто силою волі, хто до того ж різними фізичними навантаженнями, діями.
К приміру, коли не хочуть аби курка квокала, її опускають в бочку з холодною водою.

Michail написав:
Бо це гормони так діють. Я навіть думаю, що припадає це бажання на час овуляції. І це вже навіть біологічна потреба організму. (Є люди, в яких вона дуже низька - фрігідні, а є у яких дуже висока - німфети, темпераментні).
Життєвонеобхідні біологічні потреби це їжа (питво), повітря; відпочинок (сон); відповідний терморежим й захист тіла від зовнішніх подразників й пошкоджень. Від нЕвдоволення свого сексуального потягу людина не вмирає.
Коли б, скажімо, постало питання руба; - якщо будеш задовільняти свої статеві потяги, то помреш, чи помре хтось з твоїх рідних. Зрозуміло, що кожен сексуально/заклопотаний в момент забув би про свої потяги, аби зберегти життя собі, чи своїм рідним.

Michail написав:
Можливо путаємо потяг і пожадання?
Пожадання це коли я дозволяю собі хотіти у відповідь на потяг.
Статевий тілесний потяг і є пожаданням -- еротичним прагненням, позбавленим Божої любові. Легітимізованим може бути лише в правдивих супружніх стосунках.

Michail написав:
А якщо просто сподобалась краса жінки і ти в думці подумав "Слава Тобі Боже за красу, яку Ти створив", та й ідеш собі спокіно далі, не допускаючи розвитку думки до грішного стану, то все нормально. Це ж природньо.
Кожна жінка є красивою для свого чоловіка. Дякуймо Богу за своїх жінок, а не за чужих.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29955
UNREAD_POSTДодано: 15 лютого 2011, 13:56 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Цитата:
Життєвонеобхідні біологічні потреби це їжа (питво), повітря; відпочинок (сон); відповідний терморежим й захист тіла від зовнішніх подразників й пошкоджень. Від нЕвдоволення свого сексуального потягу людина не вмирає.


Ви просто не знаєте що таке сперматоксикоз, гормональні порушення, кисти і деякі інші речі.
Якщо є покликання до материнства і батьківства, а протягом життя воно не здійснюється, то таке може виникнути.

Цитата:
Michail написав:
Можливо путаємо потяг і пожадання?
Пожадання це коли я дозволяю собі хотіти у відповідь на потяг.
Статевий тілесний потяг і є пожаданням -- еротичним прагненням, позбавленим Божої любові. Легітимізованим може бути лише в правдивих супружніх стосунках.


Я щось казав, що може бути поза правдивими стосунками? Лише в сімї!
"легітимізованим" це Ви так типу дозволеним, але справді це гріх? Я ж кажу, Ви належите до неглибокомислячої когорити католиків, для яких природні потяги людського тіла, якщо не зло то напівнедобре...
Почитайте вже загальновідому книгу монаха-капуцина про сексуальність. Це не просто легітимізоване, а сворене явище для подружжя. Жінка навіть в першу не для дітонародження створена, а для того, щоб бути подругою чоловіку, а вже далі "плодіться і розмножайтеся".

Michail написав:
А якщо просто сподобалась краса жінки і ти в думці подумав "Слава Тобі Боже за красу, яку Ти створив", та й ідеш собі спокіно далі, не допускаючи розвитку думки до грішного стану, то все нормально. Це ж природньо.
Кожна жінка є красивою для свого чоловіка. Дякуймо Богу за своїх жінок, а не за чужих.[/quote]
За свою жінку дякувати взагалі кожну хвилину добре було б. І я стараюсь постійно бути вдячним.

А хто казав, що за чужих жінок треба дякувати? Єдино - за створену Богом красу жіноч і не більше. Але можна дякувати за них, як за сестер у Христі!

Дехто просто путає емоції і думки! Емоція, навіть страх, подарована Богом. І за всі емоції треба дякуввати. А от допускати негативні емоції в думки і робити з них звички - це вже гріх. Так само і відчуття естетичної краси (бо потяг не пускааємо в думки) від вигляду інших людей це добре. А помисли - самі ів не почнуться, якщо подякуєш Богу за створену красу і йдеш далі. Це ще в молодості провірено. Ну, якщо не йдеш далі, а починаєш замислюватись - то вже інша справа.


+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29956
UNREAD_POSTДодано: 15 лютого 2011, 14:04 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Цитата:
"Статевий потяг кожна здравомисляча людина здатна тамувати."


Цитата:
Покликана до монашества так і буде робити
(хоч я чув про монашок, які, нажаль, роблять зовсім навпаки (добре, що вони не в моїй єпархії).


Покликану ж до подружжя ,в цьому обмежувти не можна, адже таким чином ця людина знайде собі пару. Звичайно до шлюбу буде лише потяг (для праведних людей) а в шлюбі в повноті буде благословенний (а не просто легітимний) статевий звязок.
Можна, звичайно, тамувати в період молитви, чи посту (хто відчуває, що це для сімї треба), або в природному методі планування сімї (що виховує ще більшу любов у відносинах).

В цьому плані християнська людина може дотримуватись двох правил
"Золотої середини" і
"Все нам можна, та не все корисно."



Знаєте, все треба пояснювати детальніше. Не можна просто деякими визначеннями корегувати християнський розвиток.

Ми трохи відійшли від теми.

Більшість підлітків проходить через самовдоволення, і воно як гріх, у істинних християн викликає справжнє покаяння. Чим більший гріх, тим більше покаяння!

А вже тоді, християнин приймає рішення це не робити. Як не крути - такий шлях (в цьому плані) проходить більшість навіть істинно віруючих і спасенних людей.
І ніхто не скаже ніколи, що самовдоволення це добре... але завжди є ідеал і є реальність.


Християнин має бути розуміючою людиною і допомагати гріх уникнути.
Я ж ділюся своїм досвідом і тим, чого вчили мене чи-то священики, чи викладачі, чи семінаристи, чи брати в церкві, які пройшли довший шлях за мене....

Для деяких людей (які зразу обурюються на досвід, викадений вище) естетчне відчуття жіночої чи чоловічої краси може замінитись на погані думки.

Для них той метод не підійде . Їм крще уявити ту людинук, на яку вони спокушаються, якою вона буде в старості. І тоді спокуса може пройти (а може і не пройти, якщо вони геронтофіли).


Випадки бувають різні і тому підхід потрібен різний.

Але навіть гомосексуаліст, який має думки та заради Христа їх уникає і уникає гріха тим самим в ділі, може бути спасенним!


+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29973
UNREAD_POSTДодано: 16 лютого 2011, 05:48 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Michail написав:
Ви просто не знаєте що таке сперматоксикоз, гормональні порушення, кисти і деякі інші речі.
О, бачу розмови про такі речі доставляють вам істину насолоду.

Michail написав:
Ви належите до неглибокомислячої когорити католиків, для яких природні потяги людського тіла, якщо не зло то напівнедобре...
Чого прагне тіло сказано в Євангелії.
Учинки тіла явні, то є: перелюб, нечистість, розпуста,..(Галатів 5:19)




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29976
UNREAD_POSTДодано: 16 лютого 2011, 10:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Цитата:
Yur написав:
Michail написав:
Ви просто не знаєте що таке сперматоксикоз, гормональні порушення, кисти і деякі інші речі.
О, бачу розмови про такі речі доставляють вам істину насолоду.


іба що професійну (не більше), бо я ще й біолог по спеціальності.
А Ви, якщо цього не знаєте, то могли б прислуатись

Michail написав:
Ви належите до неглибокомислячої когорити католиків, для яких природні потяги людського тіла, якщо не зло то напівнедобре...
Чого прагне тіло сказано в Євангелії.
Учинки тіла явні, то є: перелюб, нечистість, розпуста,..(Галатів 5:19)


Я надіюсь, Вам не потрібно розшифровувати значення цих трьох термінів. Б природні потяги тіла і "учинки тіла" які виникли через первородний гріх, це трошки різне.
Природний потяг і інстинкт даний Богом, а от перебільшення і "збочення" по що говорить апостол - це від первородного гріха порушеної волі людини.

Всі мої слова збережені (як Ви кажете).
У Адама і Єви також було тіло земне і мало потяги закладені Богом.

У людей, які знову з Богом, відроджених від Духа Святого, таож є потяги, але вони знають (вчаться) їх правильно використовувати уникаючи розпусти, нечистоти, перелюбу.
Тому навіть статеві відносини в шлюбі стають все досконаліші (якщо вони зростають у Дусі Святому).

Ми розглядаємо тему про самовдоволення. Це відноситься до нечистоти.
Хіба я казав зворотнє?

Але для того, щоб зрозуміти роблему, потрібно глибинно в ній покопатись. Це психологічний метод інтелектуалізації. Іноді він також (з умови зсиль і молитви) допомагає перебороти проблему.


+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29977
UNREAD_POSTДодано: 16 лютого 2011, 10:31 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
ДОКУМЕНТЫ II ВАТИКАНСКОГО СОБОРА
Москва: Паолине, 1998 г.
________________________________________
Документы II Ватиканского собора. Москва: Паолине, 1998 г. Пер. Андрея Коваля. 589 с. Cтраницы указаны по этому изданию в прямых скобках и выделены линейками. Подстрочные примечания отнесены в конец текста. Две латинские буквы в заглавии вверху -- принятое сокращение названия данного документа.
Вернуться к предыдущей части текста
________________________________________
ПАВЕЛ ЕПИСКОП
РАБ РАБОВ БОЖИИХ
С ОТЦАМИ СВЯТЕЙШЕГО СОБОРА
НА ВЕЧНОЕ ПАМЯТОВАНИЕ
ПАСТЫРСКАЯ КОНСТИТУЦИЯ
О ЦЕРКВИ В СОВРЕМЕННОМ МИРЕ1
GS
"Gaudium et Spes"


14. (О составе человека). Единый телом и душою, человек в своём телесном составе собирает в себе элементы мира материального, и через него они достигают своей высшей точки и возносят голос в свободной хвале Творцу.5 Следовательно, человеку не должно презирать телесную жизнь: напротив, он обязан ценить своё тело, сотворённое Богом и предназначенное воскреснуть в последний день, считать его благим и достойным чести. Однако, уязвлённый грехом, он чувствует враждебные порывы своего тела. Поэтому само достоинство человека требует, чтобы он прославлял Бога в теле своём 6 и не допускал того, чтобы оно служило порочным наклонностям его сердца.


Читали це?

До речі можна приєднати і до теми воскресіння тіла.
Я ще дещо там вивішу.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29980
UNREAD_POSTДодано: 16 лютого 2011, 11:46 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
А от у мене виникла така думка.
От усі ми пишемо, що самовдоволення - це погано. Так, бо воно не приносить радості. Але я думаю, що правильніше поставити акцент на тому, що самовдоволення є не стільки гріхом, як паростком (наслідком) гріха. Бо так Христос сказав: кожен, хто на жінку подивиться із пожадливістю, той уже вчинив із нею перелюб у серці своїм. (Матв.5:28)
Якщо я не допускаю у своє серце розпусні думки, то й бажання самовдоволення не виникатиме. Але якщо я допускаю очам бачите те, що збуджує потяг, - а джерелом цього часто є розпусні фільми, інтернет, журнали, пляжі, тощо, - то й самовдоволення не уникнути.
Коли праве око твоє спокушає тебе, його вибери, і кинь від себе: бо краще тобі, щоб загинув один із твоїх членів, аніж до геєнни все тіло твоє було вкинене. (Матв.5:29)
Коли це все спокушає, то слід уникати усіх розпусних джерел. Краще позбутися всього нечистого, щоб душа наша не опаганювалася нечистотою.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29981
UNREAD_POSTДодано: 16 лютого 2011, 13:11 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Таки-так.За фільми і т.д. у нашій церкві сповідаються (якщо допустили)...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29982
UNREAD_POSTДодано: 16 лютого 2011, 13:13 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Сонячник написав:
А от у мене виникла така думка.
От усі ми пишемо, що самовдоволення - це погано. Так, бо воно не приносить радості. Але я думаю, що правильніше поставити акцент на тому, що самовдоволення є не стільки гріхом, як паростком (наслідком) гріха. Бо так Христос сказав: кожен, хто на жінку подивиться із пожадливістю, той уже вчинив із нею перелюб у серці своїм. (Матв.5:28)
Якщо я не допускаю у своє серце розпусні думки, то й бажання самовдоволення не виникатиме.


Хоча деколи не від цього самовдоволення. Іноді людина це робить у стані сну (типу коли мє бути полюція). Тут теж треба шукати причину. Є люди які навіть у сні навчилися контролюватися.


Головне розуміти, що не тіло і потяг поганий, а саме наші помисли. Це Ісус псянив на прикладі їжі, яка входить і виходить та не робить тіло нечистим.
А от помисли - ще й як роблять. Тому я й кажу, що якщо є навіть спокуса (якийсь бігборд і т.д.) але думки не допускаєш значить впорався з спокусою.

І ще до речі тут піст можна привязати. Вчора слухав по радіо новини. Відомо, що багато шоколаду (думаю що і мяса) збільшує потяги (то й опір людини зменшується до спокус).... Але то не сильно - 40%-60%.... А от ікра і ще деякі продукти аж на 70-100% (тобто вдвічі) збільшують статевий потяг....

Тому, знаючи таке, багато ікри в піст також не рекомендовано.
І взагалі піст тому і існує, щоб навчити себе контролюватися, очистити тіло і т.д.

А так взагалі вся іжа корина і добра в міру.

Бачите, глибоко покопавши можна знайти причини і уникати гріха.


+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Маструбація - гріх!
29986
UNREAD_POSTДодано: 16 лютого 2011, 14:46 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Michail написав:
природні потяги тіла і "учинки тіла" які виникли через первородний гріх, це трошки різне.
Природний потяг і інстинкт даний Богом, а от перебільшення і "збочення" по що говорить апостол - це від первородного гріха порушеної волі людини.
У Адама і Єви також було тіло земне і мало потяги закладені Богом.
Тілесний статевий потяг стався після непослуху.
До жінки промовив: Помножуючи, помножу терпіння твої та болі вагітности твоєї. Ти в муках родитимеш діти, і до мужа твого пожадання твоє (Бут 3:16)




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 108 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 1 гість


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>