Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 17:37




Створити нову тему Відповісти  [ 9 повідомлень ] 

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Хартія соборності
15809
UNREAD_POSTДодано: 21 серпня 2008, 10:02 

Востаннє редаговано svjat 09 грудня 2008, 17:29 (всього 1 раз).

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
ХАРТІЯ СОБОРНОСТІ*

«Слава Отцю і Сину і Святому Духу!»

Ми, Рух за єдність християн Украъни, твердо вирішили зберігати та розвивати єдність і співдружність, що утвердились серед християн України. Ми дякуємо Триєдиному Богу за керівництво нашими кроками до більш глибокої гармонічності, соборності та співпраці у Святому Дусі.
Різноманітні форми співпраці між християнами різних Церков та деномінацій вже довели свою ефективність у справі навернення та спасіння нашого народу.
Христос молився: «…щоб були всі одно: як Ти, Отче, в Мені, а Я – у Тобі, щоб одно були в Нас і вони, – щоб увірував світ, що Мене Ти послав» (Ів.17:21). Будучи вірними цій молитві і заповіді нашого Господа, ми не можемо задовольнятися нинішньою ситуацією. Натомість, усвідомлюючи нашу провину і готовність покаятися, ми прагнемо подолати розділення, які ще існують серед нас, щоб, об’єднавшись, ми могли правильно і ефективно проголошувати Євангельське послання народу України.
Слухаючи разом Слово Боже з одного і того ж Святого Письма та маючи обов’язок сповідувати нашу спільну віру й діяти соборно згідно з усвідомленою істиною, несімо свідчення Христової любові та надії до всіх людей.
Керуючись Євангелієм, ми прагнемо стати на захист гідності та законних прав і свобод кожної людини, створеної за образом та подобою Божою. Як християнська спільнота, ми маємо робити свій вагомий внесок до примирення людей в нашій країні та в усьому світі, протидіючи усіляким проявам нетерпимості та ворожнечі.
Отже, ми сприймаємо цю Хартію як спільне зобов’язання щодо діалогу та співпраці. У ній визначені фундаментальні завдання, в яких зазначаються головні вказівки та зобов’язання. Це сприятиме діалогу та співпраці за відповідними погодженими критеріями на всіх рівнях церковного життя. Проте Хартія не має ні віронавчального, ні догматичного характеру, та не є юридично обов’язковою за церковним правом. Її повноваження будуть виходити з суто добровільних зобов’язань.

І. МИ ВІРУЄМО В ЄДИНУ, СВЯТУ, СОБОРНУ
І АПОСТОЛЬСЬКУ ЦЕРКВУ


1.Покликані разом до єдності у вірі

« …Пильнуючи зберігати єдність духа в союзі миру . Одне тіло, один дух, як і були ви покликані в одній надії вашого покликання. Один Господь, одна віра, одне хрещення, один Бог і Отець усіх, що Він над усіма, і через усіх, і в усіх» (Еф. 4:3-6).
Згідно з Євангелієм Ісуса Христа, свідченнями Святого Письма та, як сповідується у Символі Віри, схваленому на Нікейському (325 року) й Константинопольському (381 року) Вселенських Соборах, усі ми віруємо у Триєдиного Бога: Отця, Сина і Святого Духа. Оскільки у цьому ж Символі ми також спільно сповідуємо «єдину, святу, соборну і апостольську Церкву», одним з наших головних завдань є являти правдиву єдність у взаємній любові, яка завжди є даром Божим.
Деякі відмінності у вірі, зокрема, різні сприйняття Церкви та її єдності, таїнств і служінь, усе ще є перешкодою до видимої єдності християн. І нас ніяк не влаштовує такий стан речей. Ісус Христос на Голгофському Хресті явив нам Свою любов та таємницю примирення. Як Його учні і послідовники, ми маємо намір зробити все можливе, щоб подолати проблеми та перешкоди, які ще розділяють наші церкви.

Ми зобов’язуємося:
• Дотримуватися апостольських настанов, що записані у Посланні до Ефесян, та наполегливо прагнути до однакового розуміння Христового вчення ...

Повністю на Http://www.ednistcerkvy.org.ua/

Хотілось би почути відгуки на цю Хартію.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хартія соборності
15811
UNREAD_POSTДодано: 22 серпня 2008, 11:45 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Хартія складена досить толерантно. Вважаю цю справу корисною для суспільства.
Особисто я це розглядаю як політичний документ, який зможе згуртувати український нарід.
Також вважаю, що соборна євангелізація може послужити благом для підвищення християнської освіченості народу. Крім того, ВХРЄЦ може взяти участь в розробці християнської програми для шкільного предмету тощо.
Врешті об'єднання церков може сприяти створенню українського біблійного інституту, який врешті може працювати над єдиним український перекладом Біблії (бо чомусь синодальний російськомовний переклад є загальноприйнятним, а українських перекладів є багато, але немає досконалого).

Головне щоб ця справа була добровільною (на зразок Християнської асоціації), але щоб жодним чином не ставили за мету створити Єдину українську церкву.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хартія соборності
16289
UNREAD_POSTДодано: 09 грудня 2008, 17:33 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Не зрозумів твоєї думки щодо Єдиної української церкви. Можна докладніше?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хартія соборності
16290
UNREAD_POSTДодано: 10 грудня 2008, 09:35 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
svjat написав:
Не зрозумів твоєї думки щодо Єдиної української церкви. Можна докладніше?

Я побоююсь, щоб хартія соборності не послужила для створення єдиної дозволеної церкви.
Тобто поки мова йде про координацію різних церков, то це добре. Але якщо на цій підставі виникне ідея створити якусь таку спільну соборну церкву - то це погано, бо такий хід може призвести до заборони тих церков, які не входять у цю спілку.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хартія соборності
16790
UNREAD_POSTДодано: 25 березня 2009, 10:47 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
А ось ще одна корисна ініціатива Руху за єдність християн України: Богословські співбесіди між протестантами та православними http://www.ednistcerkvy.org.ua/index.ph ... &Itemid=28


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хартія соборності
16791
UNREAD_POSTДодано: 25 березня 2009, 16:27 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Цитата:
Рух за єдність християн України започаткований з метою зближення християн різних деномінацій переважно на неофіційному рівні через утворення відкритих осередків, де б люди зустрічались для спілкування і молитви. Такі зустрічі ламатимуть стереотипи, упередженість і сприятимуть дружбі та зростанню любові.

Що ж... як на мене, то вважаю цю справу корисною для нашого суспільства, а тому бажаю Божого благословіння всім, хто докладає зусиль у Русі за єдність християн.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хартія соборності
26433
UNREAD_POSTДодано: 12 листопада 2010, 18:28 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Сонячник написав:
Що ж... як на мене, то вважаю цю справу корисною для нашого суспільства, а тому бажаю Божого благословіння всім, хто докладає зусиль у Русі за єдність християн.

Сонячник, чому ти тут підтримуєш єдність Церков, а тепер ні?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хартія соборності
26445
UNREAD_POSTДодано: 13 листопада 2010, 01:56 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Sh_21 написав:
Сонячник, чому ти тут підтримуєш єдність Церков, а тепер ні?

Прочитав свої висловлювання у цій темі. Можливо, зараз я би написав дещо інакше. І це добре, коли думка з часом змінюється... ростемо ж :)

І зрештою, як я розумію, "Хартія соборності" закликає не до об'єднання церков в єдину церкву (я завжди був проти цього), а лише до співпраці між церквами. Тому на мій погляд, сама співпраця між церквами не несе в собі чогось поганого, але є корисною для суспільства, тобто має суспільну цінність.

Наприклад, навіть цей форум об'єднує християн різних поглядів, ми тут спілкуємося, роздумуємо чи так воно є по Писанню, і доходимо згоди. Таке спілкування спонукає задуматися над тими питаннями, які не помічаємо у своїх церквах. У цьому я бачу позитив.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Хартія соборності
27584
UNREAD_POSTДодано: 10 грудня 2010, 21:41 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Сонячник написав:
І зрештою, як я розумію, "Хартія соборності" закликає не до об'єднання церков в єдину церкву (я завжди був проти цього), а лише до співпраці між церквами. Тому на мій погляд, сама співпраця між церквами не несе в собі чогось поганого, але є корисною для суспільства, тобто має суспільну цінність.

Саклик до співпраці не основна мета хартії. Це скоріше засіб для досягнення основної мети - справжнього видимого єднання. Господь Христос завжи ставить планку найвище.
"....Христос молився: «…щоб були всі одно: як Ти, Отче, в Мені, а Я – у Тобі, щоб одно були в Нас і вони, – щоб увірував світ, що Мене Ти послав» (Ів.17:21). Будучи вірними цій молитві і заповіді нашого Господа, ми не можемо задовольнятися нинішньою ситуацією. Натомість, усвідомлюючи нашу провину і готовність покаятися, ми прагнемо подолати розділення, які ще існують серед нас, щоб, об’єднавшись, ми могли правильно і ефективно проголошувати Євангельське послання народу України.
...Деякі відмінності у вірі, зокрема, різні сприйняття Церкви та її єдності, таїнств і служінь, усе ще є перешкодою до видимої єдності християн. І нас ніяк не влаштовує такий стан речей."


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 9 повідомлень ] 


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 2 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>