Джерело
http://forum.jerelo.info/

Чому іноді Бог не відповідає на молитви?
http://forum.jerelo.info/viewtopic.php?t=63
Сторінка 1 з 4

jerelo [ 08 травня 2006, 19:03 ]  Чому іноді Бог не відповідає на молитви?

А чи бувало у Вашому житті такі часи, коли ви що-небудь просили у Бога, але Бог не відповів на вашу молитву?
Якщо таке було, то напишіть, а може хтось дасть якусь пораду чи вкаже на причину, чому саме наша молитва залишилася не прийнятою Богом...

Winslet [ 09 травня 2006, 18:05 ]  

Звичайно, буває, і на 100% впевнена, що у всіх. Як часто ми після такого випадку впадаємо у відчай, в душі лунає питання: "Боже, чому, чому?!" А причин є багато.
Перш за все, слід пам"ятати, що ми не можемо Богу ставити умов: ось я помолився, ревно, з вірою у серці - Боже, зараз же давай мені відповідь! Тому що Бог Сам знає, коли нам відповісти (чи відповісти взагалі), Він хоче, як краще для нас і "для всього свій час і кожній справі під небом".
"Прохаєте та не одержуєте, бо прохаєте на зле, щоб ужити на розкоші свої". (Якова 4:3) - ось одна з причин Божого мовчання. Якщо ми щось прохаємо, щоб вжити бажане не для збудування нашого, а навпаки - до морального чи духовного руйнування (причому - самі цього не усвідомлюємо) - то відповіді, звичайно, не буде.
"Але нехай просить із вірою, без жадного сумніву... Нехай бо така людина [що сумнівається] не гадає, що дістане що від Господа". - тобто просити треба завжди з вірою, з глибокою вірою в те, що Бог зараз тебе чує і спроможний дати відповідь.
"...перебувайте в молитві" (Римл. 12:12) - в російському перекладі це звучить так - "в молитве будьте постоянны". Будьте готові, християни, що потрібно буде постійно молитися за якусь потребу. (1 Фес. 5:17, Мтв. 7:7) Чи не здається вам, що Бог не відповідає не тому, що прогнівався на нас, хоче нас покарати і т.п., а тому, що хоче перевірити: наскільки ми сильні у вірі? "А чи ж Бог в оборону не візьме обраних Своїх, що голосять до Нього день і ніч, хоч і бариться Він щодо них?" (Лк. 18:7)
"І коли стоїте на молитві, то прощайте, як маєте що проти кого, щоб і Отець ваш Небесний пробачив вам прогріхи ваші." (Марка 11:25) - Образи, непрощення - вони завжди будуть своєрідною стіною між нами і Богом і ще однією причиною Божого мовчання. Потрібно навчитися пробачати, хоча це дуже-дуже важко (для мене у тому числі)

...................

При бажанні можу привести ще декілька причин. Але подивлюся, що скажуть інші, може назвуть ті причини, яких не назвала я? :wink:

Сонячник [ 09 травня 2006, 18:32 ]  

Ого, таке вичерпне пояснення! :shock: Хм... прямо загадка вийшла... Невже ще можуть бути й інші причини? ;)

Іван Твердий [ 09 травня 2006, 19:01 ]  

Ну і ну, також не сподівався! :shock: А особливо остання фраза:

Цитата:
При бажанні можу привести ще декілька причин.


Це заставило добре попотіти, щоби ще щось пригадати. Адже більшість головних причин було названо. Ну, хіба що:

Цитата:
коли чого просимо з волі Його, то Він слухає нас...
1Ів.5:14.

Отже, коли наші бажання чи прохання не відповідають волі Божій, то Він може і не виконати. Хоча, якщо ми будемо такі вперті і наполегливі, проявляти надмірну "віру", то Господь може й тоді вислухати, але навряд чи послужить це нам на користь.
До речі, а якими місцями з Біблії можна підтвердити останню фразу?

Winslet [ 10 травня 2006, 09:20 ]  

Я ще хотіла назвати такі: 1) Наш невисповіданий гріх, який ми самі гріхом не хочемо чи не можемо признати; 2) і та причина, яку Іван твердий назвав ;)

Тарас [ 14 травня 2006, 23:33 ]  

Я хочу привести ще одну причину, яка є однією з основних причин, чому залежні від алкоголю, куріння, наркоманії, блуду та інших гріхів люди не отримують звільнення. Вона полягає в тому, що є багато людей, які думають що це останній гріх, і після цього він буде святим. Наприклад, курець думає, що я майже святий, ще б от куріння позбавитись і вже повністю святий, але Бог хоче щоб людина покаялася взагалі в свому гріховному житті і захотіла повністю його поміняти. Щоб людина покаялася в грісі вцілому. Можна провести паралель з таким прикладом: коли людина не хоче, щоб Бог зробив капітальний ремонт в її житті, а лише зробив санітарну побілку. Бог на таке не згідний. Людина грішна не тому, що курить, а тому курить, що грішна.

Yevhen [ 15 травня 2006, 23:47 ]  

Звичайно ж буває, що очікую вже негайної відповіді чи здійснення прохання. Але часто так і треба і потім дивуєшся, як Бог розумно все зробив і дав мені відчути, що Він не такий собі добрий чарівник, який виконує мої забаганки...Хоча з передсердя буває гніваюсь і негодую: "Як таке може бути? Чому саме так, а не так як би воно мало би бути на мій погляд"...

Taj [ 18 травня 2006, 06:57 ]  

Yevhen написав:
Звичайно ж буває, що очікую вже негайної відповіді чи здійснення прохання. Але часто так і треба і потім дивуєшся, як Бог розумно все зробив і дав мені відчути, що Він не такий собі добрий чарівник, який виконує мої забаганки...Хоча з передсердя буває гніваюсь і негодую: "Як таке може бути? Чому саме так, а не так як би воно мало би бути на мій погляд"...


Оце і є головна причина, чому Бог інколи не задовільняє наших прохань. Бог має про нас кращі задуми, аніж ми це уявляємо!!!
Наш розум дуже обмежений, і далеко не завжди може збагнути Божі дороги:
Бо наскільки небо вище за землю, настільки вищі дороги Мої за ваші дороги, а думки Мої за ваші думки.

Andryxa [ 19 травня 2006, 00:44 ]  

Taj написав:
Бог має про нас кращі задуми, аніж ми це уявляємо!!!


Згоден на всі 100 відсотків!!! Але на жаль хоча все це знаєш і розумієш, коли стається так, що Бог бариться з відповіддю, починаєш занепокоюватися і різні думки приходять в голову.

Winslet написав:
"А чи ж Бог в оборону не візьме обраних Своїх, що голосять до Нього день і ніч, хоч і бариться Він щодо них?" (Лк. 18:7)


Winslet, дякую за те що привели цей вірш в увагу, це мене підбадьорилою.

Winslet [ 20 травня 2006, 22:05 ]  

Нема за шо ;) Взагалі, хочеться зазначити, що причина сумним почуттям від того, що довго немає відповіді з небес - найчастіше це наше невміння чекати.

Сонячник [ 20 травня 2006, 22:31 ]  

Згоден:
Winslet написав:
найчастіше це наше невміння чекати.

... і ми перестаємо кликати до Нього день і ніч :(
Бо іноді ми просимо так, ніби нам того не треба, що ми просимо...
Але якщо у нас є нужда про яку ми просимо безперестанно, то Господь Благий дасть!
Цитата:
Безперестанку моліться! (1Фес.5:17)

Цитата:
...Кажу вам: коли він не встане, і не дасть ради дружби йому, то за докучання його він устане та й дасть йому, скільки той потребує. (Лук.11:8 )

Цитата:
Отож, коли ви, бувши злі, потрапите добрі дари своїм дітям давати, скільки ж більше Небесний Отець подасть Духа Святого всім тим, хто проситиме в Нього? (Лук.11:13 )

Тарас [ 20 травня 2006, 23:41 ]  

Сонячник написав:
Але якщо у нас є нужда про яку ми просимо безперестанно, то Господь Благий дасть!

Або не дасть, а скаже нам "досить тобі Моєї благодаті", як сказав Павлу, але все одно відповідь буде.

Сонячник [ 21 травня 2006, 00:01 ]  

Звичайно! На все Божа воля! Не як ми хочемо, а лише як Бог схоче! ;)
Тому перш ніж просити чогось - треба дізнатися, чи Богу це угодно. Або так і просити: "Боже, дай (зроби те), якщо Твоя воля...".
Але буває дещо, що ми знаємо, що на те є воля Божа (згідно Писання), то нам потрібно безперестанно просити у Бога... і Він дасть! :)

Winslet [ 05 червня 2006, 09:54 ]  

Ще є причина, яку я не назвала. Дехто молиться за те, щоб Господь позбавив його від якоїсь поганої риси характеру. Але не завжди отримає відповіді, і ось чому - тому, що в глибині душі він все одно ще не хоче цієї риси позбавитися... Просить Господа позбавити від лінощів - а сам все одно любить подовше поспати, любить більше полежати, ніж поробити...
Те саме може стосуватися і життєвих проблем, і проблем зі здоров"ям (подобається хворіти, тому що всі його жаліють; тому, що не треба йти працювати, а лежи собі вдома).

Тарас [ 05 червня 2006, 10:52 ]  

Відносно того, що ти кажеш. То я умаю що відповіді не отримують ще тому, що люди хочуть, щоб Бог зробив те, що повинні зробити вони. Наприклад, люди хочуть, не відваливши камінь, щоб Бог вивів Лазаря з гробу.

Сторінка 1 з 4 Часовий пояс UTC + 2 годин