Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 30 жовтня 2020, 01:14
Створити нову тему Відповісти  [ 19 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14500
UNREAD_POSTДодано: 27 січня 2008, 15:01 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 червня 2014, 17:52
Написано: 211
Віровизнання: католик
І ше одна порада, як вже хочеш когось об....ти, то пиши "ті, які називають себе і т.д.", а не тупо "харизматична пошесть".
Думати треба перед тим, як писати. І зовсім не важливо, яке значення у слова тепер, бо ви ж йому того значення і надали.
Вибач за грубість. Просто деколи дуже нервує, коли людина переконує, що свої погляди, більше того віру, будує на першоджерелі -- Святому Письмі, а в той же час дозволяє собі перекручувати слова того ж Святого Письма, як вздумається. І ще й вживати їх нецензурно... :?
Я хлоп з села -- люблю коней :)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14501
UNREAD_POSTДодано: 27 січня 2008, 17:27 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
сергій написав:
Слова не було в грецькій мові, вперше зустрілось в посланнях Павла, а далі думай (якщо вмієш) сам, хто його придумав.
Так і вір першоджерелу, щож ти слово перекручуєш, яке ап.Павло вживає? Сам же ж те слово здибав!

І як це має християнин поводитись, так як ти -- обгаджувати все, що не сприймає твій обмежений світогляд? Шо ти тупиш Тай?
Ти назвав "незаслужений Божий дар" пошестю -- я можу тебе вважати християнином??? :?

Я так зрозумів, що ти не маєш аргументів щодо того, що слово "харизма" вперше зустрілося в посланнях Павла. Можливо й так, я не буду цього заперечувати, бо в мене немає на те підстав. А без серйозних підстав я не беруся щось безапеляційно стверджувати. Зрештою, це й не так важливо.
Отже, зробимо припущення, що термін "харісма" - це неологізм Павла, яким він позначав духовне явище, повязане з отриманням людиною дару від Бога, дару благодаті, особливого дару. В євангелії воно має виключно позитивне і вузьке значення.
Отже, з часів Павла це слово вже ввійшло в грецьку мову. Навіть, якщо до цього у грецькій мові його не було. Хоча існували і були поширеними однокореневі слова:
харіс - благодать, що прямо означало незаслужений дар;
кехарісма - дієслово зі значенням пробачити.
Отже, навіть тоді новація Павла не була надто значною.
Це слово стало і є природньою частиною грецької мови. Згодом ним почали послуговуватися для означення особливого дару людини, особливих здібностей впливати на інших людей. Це значення в грецькій мові збереглося до сьогодні.

Тепер щодо обмеженості. Обмеженою можна назвати кожну людину, бо будь-яка людина не здатна охопити всі сторони певного явища. Але проблема стає тоді, коли людина, добре знаючи один аспект явища, зациклюється на ньому і не хоче навіть розглядати іншу його сторону. Це так зване шаблонне, стандартне мислення.

Ось так відбувається і у цьому випадку. Більшість начитаних християн, особливо тих, які здобули відповідну християнську освіту, дуже добре знають значення, яке вкаладав у слово "харісма" ап.Павло. І навіть поглянути не бажають на іншу сторону цього явища. Оце і є проблема обмеженості.
Сергію, тут я не маю на увазі тебе. На жаль, я зустрічав дуже багато християн з біблійною освітою, які мислили аналогічно. На мою думку, це проблема семінарій, біблійних інститутів, навчання у яких грунтується переважно на шаблонах і стереотипах, і студентів не вчать нестандартно, творчо мислити.

А інша сторона цього явища стосується особливого (навіть незаслуженого) дара впливати на інших людей. На психологічному рівні. Виходячи з цього значення харісми, яке походить із грецької мови і є загальноприйнятим, найбільшими харизматами в історії людства були Гітлер і Сталін. Ця харісма, звичайно, жодного стосунку до Бога і Його дарів не мала. Але залишалася харісмою в дещо іншій інтерпретації. Це можна сприймати, можна не сприймати, якщо обмеженість мислення заважає, але термін "харісма" має ще й таке значення незалежно від нашого сприйняття.

Будь-який термін може мати не одне значення, а декілька. І якщо я знаю одне значення, то мабуть не варто заперечувати можливість існування іншого значення.
ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14502
UNREAD_POSTДодано: 27 січня 2008, 18:06 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 червня 2014, 17:52
Написано: 211
Віровизнання: католик
Taj написав:
Будь-який термін може мати не одне значення, а декілька. І якщо я знаю одне значення, то мабуть не варто заперечувати можливість існування іншого значення.

Я прекрасно знаю, хто і коли ввів цей термін в іншому значенні. Це сталося лише 100 років тому.
Я просто не розумію людей, які відкидають і відкрито принижують двох тисячолітній досвід Церкви, мотивуючи це Її відступництвом від першоджерел, а своє ставлення і свою віру будують на нововведенях і припущенях.
І взагалі -- закінчуємо цю дискусію.
Без образ? ОК? :D

П.С. цікаво спостерігати, як протестанти вимагають розуміння до себе і своєї віри, а в той же час, відкрито нападають на переконання інших. Хоча так роблять всі.

І ще, а ти цікавився, яким визначенням керуються "харизмати" називаючи себе так?

Дуже вже поведінка протестантів в дусі притчі Мт.18,24-... Роздумуй над цим.
Я хлоп з села -- люблю коней :)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Значення слова "Харизма"
46892
UNREAD_POSTДодано: 08 липня 2014, 21:01 

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 жовтня 2014, 08:28
Написано: 222
Харизма я завжди думав що це словесний гучний вислів який влучно висловлює ту чи іншу думку.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 19 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 2 гостей


cron ©2006-2020 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ> Радіопрограма щосуботи 23:15