Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 21:06




Створити нову тему Ця тема закрита, ви не можете редагувати повідомлення і писати відповіді  [ 6 повідомлень ] 

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: СЕКТАНТИ
14479
UNREAD_POSTДодано: 26 січня 2008, 06:25 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 червня 2014, 17:52
Написано: 211
Віровизнання: католик
Секта,-и,ж. 1. Релігійна громада, що відокремилась від панівної Церкви. 2. перен. Відокремлена група осіб, що замкнулась у своїх вузьких групових інтересах.

Пишіть тут про своє особисте відношення до цього явища. Коментуємо офіційні документи Церкви (Православної, Католицької...), що обумовлюють поведінку вірного в такому середовищі. Залишаємо ссилки на цікаві сигнали ЗМІ, щодо діяльності різноманітних сект.




Я хлоп з села -- люблю коней :)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14480
UNREAD_POSTДодано: 26 січня 2008, 11:21 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Потрібно ствердити, що ані серед теологів, ані серед релігієзнавців чи соціологів не існує єдиного визначення терміну секта. Найчастіше автори подають власні розумінні цього поняття...
http://www.ugcc.org.ua/print.php?id=985

Сектантами називали ап.Павла та перших християн (Дії 28, Огієнко). Сьогодні деякі неосвічені католики називать сектантами віруючих.
А інші доводять, що саме католицька церква має всі ознаки тоталітарної секти. :)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14483
UNREAD_POSTДодано: 26 січня 2008, 14:45 

Востаннє редаговано сергій 26 січня 2008, 15:34 (всього 1 раз).

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 червня 2014, 17:52
Написано: 211
Віровизнання: католик
Сонячник написав:
Сьогодні деякі неосвічені католики називать сектантами віруючих.

Що значить твій вираз??? Тобто ти заявляєш, що католики не віруючі??? :shock: Або, що віруючий яж ніяк не може бути католиком? І який зміст ти вкладаєш в слово віруючий?
[/quote]Відношення секти до домінуючої культури може бути дуже різним, але як правило, виключає готовність до компромісу. Релігійні секти мають теократичний характер, терапевтичні секти – тоталітарний. Отже асоціальний, чи краще антисоціальний характер сект виражається також в їх анти-культурній тенденції, що починається від негації, а навіть видалення, заперечення первісних родинно-суспільних відносин. Секта впроваджує чорно-біле, негативне суспільне думання адепта, де всі ті, котрі не належать до секти є трактовані як люди гіршої, другої категорії, не просвічені, ті, що збилися або зовсім ще не стали на правдивий шлях, упавші чи просто злі, прокляті, як демони, вигнанці.[/quote]
Ось ще одне визначення секти, яке на мою думку прямо торкається більшості учасників цього форуму, яким би сумним цей факт не видавався. Якщо спитаєте про аргументацію такого висновку, то, як приклад, наведу результат цікавого спостереження ---
90% учасників форуму відносять себе до протестантів,
але у розділі "простантські погляди" створено 8 тем, у яких написано 151 пост.
у розділі ж "ортодоксальні погляди" в 16 темах написано 581 пост:shock: -- хіба не дивно???
Причому жодного наміру зрозуміти, а лише осуд і приниження... Звідси висновок -- у вас немає жодного фундаменту, бо якби він був, то ви б знайшли теми для розмов. Натомість основну увагу приділяєте звинуваченням і осудженню віросповідань переважаючої більшості громадян цієї держави.
Ви -- сектанти.
Сонячник написав:
А інші доводять, що саме католицька церква має всі ознаки тоталітарної секти. :)

Попрошу ссилочку...
Куди ж ще діватися протестантам? Найкраща форма захисту, як відомо, агресивний напад, -- ось і користуються.
Хоча згоден, що, скажімо, правовірні юдеї могли б собі дозволити такі заяви.




Я хлоп з села -- люблю коней :)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14484
UNREAD_POSTДодано: 26 січня 2008, 15:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
сергій написав:
Сонячник написав:
Сьогодні деякі неосвічені католики називать сектантами віруючих.

Що значить твій вираз??? Тобто ти заявляєш, що католики не віруючі??? :shock: Або, що віруючий яж ніяк не може бути католиком? І який зміст ти вкладаєш в слово віруючий?
[b]
Звісно, віра людини не має нічого спільного з конфесійною приналежністю. Католик може бути віруючим і невіруючим. А отже віруючий теоретично може бути католиком. І протестант також може бути віруючим і невіруючим. Не про те мова.
Думаю, що Сонячник мав на увазі те, що коли неосвічений католик називає сектантами віруючих, то звичайно, що його не можна назвати віруючим.
А взагалі ця тема вже обговорювалася на форумі http://forum.jerelo.info/viewtopic.php?t=169&start=0




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14548
UNREAD_POSTДодано: 01 лютого 2008, 01:07 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 червня 2014, 17:52
Написано: 211
Віровизнання: католик
Тарас написав:
Ось ще одна думка, яка показує, що не все так гладко з іконами:
В катехизисі католиків, друга заповідь з 10 викинена, а замінена для числа десятою розділеною на двоє. Це, як на мене, дуже чітко показує ставлення до ікон, і ким вони є для переважної і переважної більшості людей (вони далеко не просто зображення). Верховні чини розуміють, що ця заповідь конкретно забороняє ПОКЛОНІННЯ іконам, інакше б її не викидали.

Тарас написав:
Саме так. Не було як написати, бо "в темі не було дописів" :) .
В катехизисі цієї статті нема. До того ж пам’ятаю, років зо 5 тому у львівському громадському транспорті висіли плакати з 10 заповідями, і там теж не було цієї заповіді.

Тарас написав:
Цікаво ще й те, що я і досі не почув розумного обгрунтування того, чому з катехизису викинуто 2 заповідь. Очевидно, що совість таки мучить.

сергій написав:
Відповіді тобі ніхто не дав, тому що те про що ти пишеш є відвертою брехнею. Переді мною лежить ККЦ і заповіді ніхто з нього не викидав. Всі на місці.

Тарас написав:
Процитуй мені уривок з катехизису, де б писало: 4 Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. 5 Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний (Вихід 20:4-5)

І спершу розберися, перед тим, як звинувачувати когось в неправді.

сергій написав:
Артикул 1 Перша 3аповiдь
«Я - ГОСПОДЬ, Бог твiй, що вивiв тебе iз землi ?гипетськоI, з дому неволi. Нехай не буде в тебе iнших богiв, кpiM Мене. Не робитимеш собi нiякого тесаного кумира, aHi подобини того, що Bropi, на небi, Hi того, що внизу, на землi, Hi того, що попiд землею, в водах. Не падатимеш перед ними ниць i не служити­меш 1М» (Вих. 20,2-5)2.
«Написано: «Господу, Богу твоему, поклонишся i Йому единому будеш служити» (Мт.4,10).
1. «ГОСПОДУ, Богу твоему, поклонится i Йому единому будеш служити» г
2084 Бог дозволяе ЛЮДЯМ пiзнати Себе, нагадуючи про Свою все­2057 могутню, доброзичливу та визвольну дiю в iCTOpi1 того, до кого
BiH звертаеться: «Я... вивiв тебе iз землi Єгипетської, з дому неволi». Перше слово мiстить першу заповiдь Закону: «Господа, Бога твого, будеш бояmся, Йому служитимеш. (...) Ви не пiдете за iншими богами» (Втор. 6,13-14). Перший заклик та спра­ведлива вимога Бога полягае в тому, щоб людина прийняла
...
і далі йде більш як достатнє обговорення...

Якщо ти маєш в руках брошурку для підготовки дітей до першого причастя, то не називай її ККЦ.

Тарас написав:
Я раніше писав, що я бачив і де я це бачив. В тому, що бачили мої очі, сумніву не маю. Ти собі як хочеш, можеш сумніватись.
Я радий, що є все ж катехизиси, де пишуть всі заповіді, як воно є.

Ось наочний приклад поведінки сектантів.
Сумно зутрічати людей, які пошуком істини називають перемивання кісточок і пліткарство, бо хіба тверезомисляча людина буде робити подібні заяви, керуючись папірцем, який невідомо ким був приліплений в громадському транспорті.
Так може вести себе особа, яка не має твердого фундаменту своїм переконанням, тому єдиним способом доказати свою (наголошую СВОЮ) правоту є спроба принизити авторитет інших висмоктаними з пальця звинуваченнями.
Легко можна помітити, що навіть перед доконаним фактом, така особа нездатна визнати свою помилку, а що вже говорити про елементарне вибачення перед людьми, яких було звинувачено в підтасовці тексту Святого Письма. І перед католиками, катехизмом яких було названо невідомого походження папірець в трамваї.
Низько і примітивно!!!




Я хлоп з села -- люблю коней :)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14568
UNREAD_POSTДодано: 04 лютого 2008, 09:45 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Ну починається! Перехід на особистості, звинувачення...

Як Taj зазначив, подібна тема вже є на форумі, прошу переходити туди.




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Ця тема закрита, ви не можете редагувати повідомлення і писати відповіді  [ 6 повідомлень ] 


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>