Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 10:45




Створити нову тему Відповісти  [ 38 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Десять дів: духовне значення
14219
UNREAD_POSTДодано: 02 січня 2008, 17:13 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Вiд Матвiя 25 1
Тоді Царство Небесне буде подібне до десяти дів, що побрали каганці свої, та й пішли зустрічати молодого. 2 П'ять же з них нерозумні були, а п'ять мудрі. 3 Нерозумні ж, узявши каганці, не взяли із собою оливи. 4 А мудрі набрали оливи в посудинки разом із своїми каганцями.

Хто ці розумні, а хто нерозумні? Що значать каганці? Як наповнити оливою свої каганці?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Десять дів: духовне значення
20995
UNREAD_POSTДодано: 12 березня 2010, 15:31 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Моє бачення, що діви це кожен християнин окремо, але не давно прийшла і інша думка, як це можна зрозуміти,більш у узагальнені для всіх фразі.
Нажаль християнство поділилося на конфесії. І в одних ми бачимо цю оливу, а в других ні. Олива давалася до ліхтаря, було за світло для кожного особисто і для людей які з ним ішли. . От я думаю що олива це - наше світло для не віруючих людей і народів, і другий значення оливи це - Дух Святий.
Нажаль зараз існує багато конфесій і церков які називаю себе "істинними послідовниками Христа", але не мають і навіть не знають що у них не має віяння вітру (Духа Святого ), і що самі не є світло для інших людей.
Щоб коли грішна людина, хотіла чи не хотіла, особисто зустрітися з Христом могла б побачити цю оливу у Церкві, бо світло видно з далеко для тих, хто хоче бачити і не хоче.

Це дуже коротко я з формував своє друге бачення цього місця з Біблії, тут можна цілу проповідь написати.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Десять дів: духовне значення
21015
UNREAD_POSTДодано: 12 березня 2010, 20:51 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 серпня 2012, 00:20
Написано: 87
Звідки: Кременець Тернопільська обл. (USA Kentaky)
Розумні це на сам перед ті які в своєму житті поставили на перше місце Бога і все для Нього і Йому відають в своєму житті. Не розумні це люди які теж ходять в церкву але в їхньому житті є якісь речі які для них важливіші чим Бог. Це може бути бізнес, телевізор, захоплення будь яким видом спорту, захоплення автомобілями, тобто хобі яким вони більше придають часу чим Богові. Тим вони і заглушають Дух Святий. Олива це Дух Святий а каганець це наше серце.




Рятуй узятих на смерть!!! Причти 24:11
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Десять дів: духовне значення
21018
UNREAD_POSTДодано: 12 березня 2010, 22:07 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Leonidua написав:
Розумні це на сам перед ті які в своєму житті поставили на перше місце Бога і все для Нього і Йому відають в своєму житті. Не розумні це люди які теж ходять в церкву але в їхньому житті є якісь речі які для них важливіші чим Бог. Це може бути бізнес, телевізор, захоплення будь яким видом спорту, захоплення автомобілями, тобто хобі яким вони більше придають часу чим Богові. Тим вони і заглушають Дух Святий. Олива це Дух Святий а каганець це наше серце.


Ці слова більш підходь до притчі про сіяча матвія 13:3




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Десять дів: духовне значення
21119
UNREAD_POSTДодано: 14 березня 2010, 16:00 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Я вважаю, що олива може символізувати стосунки із Богом і помазання, отримане у спілкуванні з Ним. Бо і в розумних і у нерозумних вона (олія) була в певній кількості. Відмінність двох цих груп дів у тому, що розумні зростали у пізнанні Бога, стаючи ближче до Нього з кожним днем. Неіднарозумні ж залишалися на одному місці, не прикладаючи ніяких зусиль, при цьому надіючись на зустріч із женихом. Але їх пасивної віри виявилось недостатньо, щоб увійти на вечерю. А взагалі, я чула багато трактувань цієї притчі і з більшістю із них я згідна.




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Десять дів: духовне значення
21130
UNREAD_POSTДодано: 14 березня 2010, 20:43 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Я так розумію, каганець - наше серце, олива - благодать, яку ми отримуємо від Духа Святого через молитву.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Десять дів: духовне значення
21292
UNREAD_POSTДодано: 20 березня 2010, 01:51 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
23 січня 2013, 13:46
Написано: 142
Є таке місце: "начерпай води на час облоги". Настав час свободи і багато хто замість того щоб наповнити своє серце Словом Божим, благодаттю, сповненням силою Духа Святого наповнює його всяким непотрібом:
Leonidua написав:
бізнес, телевізор, захоплення будь яким видом спорту, захоплення автомобілями, тобто хобі яким вони більше придають часу чим Богові

Але там є одна важлива деталь: засули всі і розумні і нерозумні. Тільки ті хто запасався у час свободи зможуть предстати перед Богом.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Десять дів: духовне значення
21307
UNREAD_POSTДодано: 20 березня 2010, 03:47 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
A.M.S написав:
Але там є одна важлива деталь: заснули всі і розумні і нерозумні. Тільки ті хто запасався у час свободи зможуть предстати перед Богом.

1. Виникає запитання як практично Церква чи окрема особа може заснути і при тому отримати спасіння?
2. І як це практично можна зробити запас?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Десять дів: духовне значення
21344
UNREAD_POSTДодано: 21 березня 2010, 13:53 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
А хіба наш фізичний сон може стати перешкодою для спасіння, якщо ми будемо забрані у момент сна? Адже написано: завжди моліться, бодрствуйте. Тобто сам по собі сон не може стати перешкодою у спасінні. Набагато важливіше мати запас оливи. Але проблема в тому, що сон може стати перешкодою у набранні запасу оливи. А практично оливу можна набрати лише через молитву.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Десять дів: духовне значення
24316
UNREAD_POSTДодано: 04 серпня 2010, 16:13 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Ось як тлумачить притча про 10 дів Джон Бівер, автор книги "Полум`яне серце" .
Царство Небесне порівнюється з 10 дівами, котрі взяли каганці і вийшли назустріч своєму Нареченому. Всі були дівами і називали Його Паном. У кожної з дів був каганець, що випромінював світло. Вони символізують тих, хто прийняв дар вічного життя. Кожна з них очікувала, що буде перебувати з Господом під час Його Другого приходу... Що відрізняло мудрих від нерозумних? У нерозумних були лише каганці, у мудрих були ще й посудини, в яких зберігалися запаси оливи, котрі дозволяли підтримувати вогонь. Опівночі пролунав крик, що звіщав про прибуття Жениха і діви повинні були вийти назустріч Йому. Але каганці нерозумних почали гаснути. І ті зразу ж звернулися до мудрих: "Дайте нам із своєї оливи, бо наші каганці ось гаснуть. Мудрі ж відповіли та сказали: Щоб, бува, нам і вам не забракло, краще вдайтеся до продавців, і купіть собі."Мт. 25:8-9
Бог показав мені, що основний зміст притчі полягає у словах мудрих дів, звернених до нерозумних: "Мудрі ж відповіли та сказали: Щоб, бува, нам і вам не забракло, краще вдайтеся до продавців, і купіть собі". Уявіть собі наступну картину:10 дів, 5 мудрих і 5 нерозумних, йдуть у крамницю із господарчими товарами. Нерозумні підходять до прилавку, виймають гроші, і кожна з них каже продавцю: "Дайте мені один із каганців. Я хочу спастися. Я бажаю благословіння від Бога". Кожна нерозумна , відходячи від прилавку із палаючим каганцем каже: "Слава Богу! Я спасенна!" Тепер мудрі підходять до продавця, виймають всі свої кошти. Вони продали своє майно і принесли всю виручку та всі заощадження. Кожна з них говорить продавцю: "Це все, що я маю, - все, чого я вартую. Більше у мене нічого немає! Будь-ласка, дайте мені цей каганець, а на решту грошей дайте мені олії для каганця." Кожна мудра діва виходить із крамниці з каганцем і великою посудиною, наповненою олією.
Різниця полягає в тому, що мудрі віддали власне життя повністю, а нерозумні лише те, що на їхню думку, було потрібно, щоб спастися. Частина їх життя залишалася у резерві. І хоча вони вийшли з каганцями і їхнє світло було видне для оточуючих, вони не могли світити до кінця. Як говориться у притчі, їхні каганці почали гаснути опівночі. У найтемнішу пору, коли біда досягнула свого апогею, вони перестали випромінювати світло. Ось чому Ісус говорив: "Хто витерпить до кінця, той спасеться."
Нерозумні діви зразу ж побігли до магазину за додатковою порцією олії, але поки вони бігли, прийшов Наречений. Мудрі, котрі були готові до Його приходу, пішли з Ним на весільну вечерю, і двері за ними зачинилися. Повернувшись, нерозумні діви почали кричати: "Пане, пане, відчини нам!" Мт. 25:11-12. Знову Бог каже: "Я не знаю вас" тим, хто визнає Його Господом. Теплі християни не віддали свого життя цілком. Саме їм адресовані Його слова: "Я ніколи не знав вас... Відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня!" Мт. 7:32




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Десять дів: духовне значення
24317
UNREAD_POSTДодано: 04 серпня 2010, 20:46 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Підсніжник написав:
Різниця полягає в тому, що мудрі віддали власне життя повністю, а нерозумні лише те, що на їхню думку, було потрібно, щоб спастися.
Так, справді, це найкраще пояснення. Я часто про те думав, чому одні віддають все своє життя для Бога, а інші шукають лише того мінімуму, якого ніби достатньо для спасіння. Одні виконують кожну заповідь Господню, а інші шукають причини, щоб не виконувати. Одні жертвують для Бога все що мають, а інші намагаються і Богу і мамоні служити.
От згадаймо Ананія, що його дружина звалася Сапфірою, який продав був маєтка, та й з відома дружини своєї присвоїв частину з заплати, а якусь там частину приніс та й поклав у ногах у апостолів. (Дії 5:2)
О, як часто ми поводимося так нерозумно, коли ділимо те, що дав нам Господь на Боже і наше. Господь дав нам життя, розум, таланта, а ми чомусь вділяємо для Бога лише той мінімум, і думаємо, що цього достатньо для спасіння.
І коли ми читаємо далі, то бачимо, що лінивий той раб, що віддав Богу лише закопаний талант, кажучи: "Ото маєш своє..." та він був вкиненутий до темряви, де плач і скрегіт зубів.
І далі Христос звіщає, що Він, коли прийде, розділить розумних та нерозумних, вірних та лінивих, як овець від козлів. І Цар відповість і промовить до них: Поправді кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили...і чого тільки одному з найменших цих ви не вчинили, Мені не вчинили! (Мт 25:40,45)
То ж нехай наші каганці завсіди горять благодаттю Божою, щоб ми завжди бачили нужду нашого ближнього та жертвували (витрачали) самих себе в ім'я Ісуса Христа.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Десять дів: духовне значення
24328
UNREAD_POSTДодано: 06 серпня 2010, 12:36 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Тут про конфесії не йдеться. Тут йдеться про Духа Святого.
Каганці і посудини. Ми є посудинами! (пам’ятаєте?)
Олива - Дух Святий.
Все просто.
Хто сповниться Духа Святого, прийнявши Христа - той і увійде з ним до Царства небесного.

"А хіба наш фізичний сон може стати перешкодою для спасіння, якщо ми будемо забрані у момент сна? Адже написано: завжди моліться, бодрствуйте. Тобто сам по собі сон не може стати перешкодою у спасінні. Набагато важливіше мати запас оливи. Але проблема в тому, що сон може стати перешкодою у набранні запасу оливи. А практично оливу можна набрати лише через молитву."

Про фізичний сон не йдеться. Йдеться про сон духа...
Хто лягає спати в Дусі Святім, той з Богом і у сні також. Я іноді в сні молюсь, а вранці встаю і це пам’ятаю...

Про заслуги ж тут точно не йдеться. Спасаємось вірою, в ній же робимо добрі справи - це наше призначення, і заслуги уже у вірі: вінець, місця в Царстві Небесному і т.д...


+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Десять дів: духовне значення
24330
UNREAD_POSTДодано: 06 серпня 2010, 16:36 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Michail написав:
Хто сповниться Духа Святого, прийнявши Христа - той і увійде з ним до Царства небесного.

Хоч я сам п’ятидесятник, але я думаю це помилкове ствердження. Хрещення і сповнення С.Д. на вхід у Царство Небесне не впливає.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Десять дів: духовне значення
24332
UNREAD_POSTДодано: 07 серпня 2010, 08:15 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Ну тоді не термін "сповнення" треба вжити, а взагалі ми посудини, а олива - Святий Дух...
Хто Святого Духа не буде в душі мати на час приходу Ісуса Христа, не зможе з ним увійти до "Царських покоїв"...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Десять дів: духовне значення
24334
UNREAD_POSTДодано: 07 серпня 2010, 20:51 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Michail написав:
Хто Святого Духа не буде в душі мати на час приходу Ісуса Христа, не зможе з ним увійти до "Царських покоїв"...

А ті що вмирають, не до живши до приходу?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 38 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 9 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>