Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 20 травня 2024, 09:43




Створити нову тему Відповісти  [ 76 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14138
UNREAD_POSTДодано: 19 грудня 2007, 13:44 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Знаєш, паша... Якщо не прийнято, то таке вітання не сприйметься, а викличе лише подив.
Якби я у місті почав вітатися зі своїми друзями чи по роботі "Слава Ісусу Христу", то думаю, що це б викликало насмішку (бо подумають, що я жартую, що вже не добре). Якби вітався з незнайомими, то це викликало б здивування.

До речі, в селах на Західній Україні я зазвичай і вітаюся "Слава Ісусу Христу", бо там так прийнято і сприймається нормально.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14145
UNREAD_POSTДодано: 20 грудня 2007, 10:27 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Сонячник написав:
Знаєш, паша... Якщо не прийнято, то таке вітання не сприйметься, а викличе лише подив.
Якби я у місті почав вітатися зі своїми друзями чи по роботі "Слава Ісусу Христу", то думаю, що це б викликало насмішку (бо подумають, що я жартую, що вже не добре). Якби вітався з незнайомими, то це викликало б здивування.

До речі, в селах на Західній Україні я зазвичай і вітаюся "Слава Ісусу Христу", бо там так прийнято і сприймається нормально.

Я тебе до якоїсь міри розумію, але ж Христос був не традиційним, він руйнував хибні і викривлені традиції. Його не сприймали, Його слова викликали подив, насмішку, з нього жартували, потім переслідували, засудили і вбили. Христос покликав нас слідувати за ним. Ця дорога не є легкою, але вона вартує наших зусиль...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14147
UNREAD_POSTДодано: 20 грудня 2007, 13:37 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
паша написав:
Я тебе до якоїсь міри розумію, але ж Христос був не традиційним, він руйнував хибні і викривлені традиції. Його не сприймали, Його слова викликали подив, насмішку, з нього жартували, потім переслідували, засудили і вбили. Христос покликав нас слідувати за ним. Ця дорога не є легкою, але вона вартує наших зусиль...

Гарні слова!!! Чесно кажучи, я не сподівався від тебе, паша, таке почути! :)
Я тебе теж розумію, паша...;) Але я боюся не так насмішки над собою, як насмішки над самим вітанням.

Просто у певних групах таке вітання може сприйматися нормально, а в інших групах можуть сприйняти як насмішку над Христом.
Написано ж навіть:
Матв.7:6 Не давайте святого псам, і не розсипайте перел своїх перед свиньми, щоб вони не потоптали їх ногами своїми, і, обернувшись, щоб не розшматували й вас...




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14148
UNREAD_POSTДодано: 20 грудня 2007, 14:19 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
01 квітня 2010, 14:28
Написано: 411
Звідки: село Настасів, Тернопільщина
паша написав:
... але ж Христос був не традиційним, він руйнував хибні і викривлені традиції. Його не сприймали, Його слова викликали подив, насмішку, з нього жартували, потім переслідували, засудили і вбили. Христос покликав нас слідувати за ним. Ця дорога не є легкою, але вона вартує наших зусиль...
Ну, не чекав. Файно кажеш


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14155
UNREAD_POSTДодано: 21 грудня 2007, 14:19 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Сонячник написав:
[]
Гарні слова!!! Чесно кажучи, я не сподівався від тебе, паша, таке почути! :)
Я тебе теж розумію, паша...;) Але я боюся не так насмішки над собою, як насмішки над самим вітанням.

Просто у певних групах таке вітання може сприйматися нормально, а в інших групах можуть сприйняти як насмішку над Христом.
Написано ж навіть:
Матв.7:6 Не давайте святого псам, і не розсипайте перел своїх перед свиньми, щоб вони не потоптали їх ногами своїми, і, обернувшись, щоб не розшматували й вас...

Я щось не розумію з чого ти здивований? Я говорю про нищення безбожних традицій і про плекання - згідних з наукою Христа.
Якщо ти привітаєшся цим вітанням, то його ніколи не сприймуть як насмішку над Христом, з твого боку. Можлива лише насмішка з тебе. А Христа не можна стидатися. :D :wink:
Можливо, всетаки треба вітатися по-християнськи і показувати свою віру в Христа, щоб часом не стати одним з числа "парнокопитних" :D


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14235
UNREAD_POSTДодано: 05 січня 2008, 19:33 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
20 листопада 2008, 15:57
Написано: 292
Звідки: Київ
А я вітаюсь по-різному:
Привіт, драстє, хай, хаюшки, добрий день/ранок/вечір.
В залежності від того, з ким вітаюсь :)




http://allga.com.ua
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14270
UNREAD_POSTДодано: 09 січня 2008, 21:18 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
паша написав:
Привітання Слава Ісусу Христу, як на мене, засвідчує паред іншими ким ми є. І ми в черговий раз прославляєм Христа.

То давай ще й хрестика великого начепимо на шию, а то як люди здогадаються що ми християни?!
Цікаве питання про привітання і дуже актуальне. У Львові заведено вітатися між християнами (50-ми) "Слава Богу". На Рівенщині, наприклад, заведено вітатися між християнами "Добрий день", між молодими "прівьет".
Звісно, привітаня "Слава Богу" не придумали штучно щоб "зайвий раз прославити Бога", це було природнім вираженням емоцій між двома християнами серця яких переповнені радістю і бажанням прославити нашого Бога. З часом, такий вияв емоцій переріс у повсякденне вітання. Я не вважаю це поганим вітанням, навпаки, кожен раз так вітаючись ми згадуємо про нашу спільність у Господі. І також, віддаєм славу нашому Господу.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14284
UNREAD_POSTДодано: 12 січня 2008, 14:59 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
04 квітня 2009, 19:51
Написано: 74
Звідки: м.Дрогобич
А мені дуже подобається привітання ''Доброго здоров'я!''. Так вітаються у селі мого тата. Хоча якоїсь різниці між привітаннями я не бачу. Головне, щоб ці слова були сказані не тому, що так треба, а показували щире бажання, щоб комусь було добре.




All you need is love )))
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14300
UNREAD_POSTДодано: 13 січня 2008, 11:16 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
кома написав:
Головне, щоб ці слова були сказані не тому, що так треба, а показували щире бажання, щоб комусь було добре.
От-от! І я про це! :)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
15436
UNREAD_POSTДодано: 07 червня 2008, 22:09 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
15 червня 2008, 16:15
Написано: 6
"Мир дому цьому" - :D




"Над смертю владарюй в житті стрімкому і смерть помре, а ти ніколи" В. Шекспір
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
15440
UNREAD_POSTДодано: 08 червня 2008, 07:24 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Як вітатися залежить ще від місця вітання та від субєкта. Наприклад, коли сосід порпається в грядці, доречне привітання "Дай Боже Щастя - Дякую, дай Боже й Вам", перед і після зібрання - "Слава Богу", в школі, на роботі до друзів "прівєт" або "привіт" або "хай", до всіх решта "Добрий день".


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
15446
UNREAD_POSTДодано: 09 червня 2008, 07:37 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
16 листопада 2009, 19:42
Написано: 216
Виходить, що ти християнином є лише на роботі? А коли входиш в світ, то зі світом зливаєшся і не хочеш бути від нього відмінним???


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
15453
UNREAD_POSTДодано: 09 червня 2008, 16:44 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
15 червня 2008, 16:15
Написано: 6
А ще в нас, в Івано-Франківській обалсті люди по селах вітаються, кажучи: "Боже помагай" або "Дай Боже здоров'я"




"Над смертю владарюй в житті стрімкому і смерть помре, а ти ніколи" В. Шекспір
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
23122
UNREAD_POSTДодано: 09 травня 2010, 16:22 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Favour написав:
А ще в нас, в Івано-Франківській обалсті люди по селах вітаються, кажучи: "Боже помагай" або "Дай Боже здоров'я

А в нас, на Буковині словами "Дай Боже здоров'я" відповідають на привітання літні люди молошим від себе. А віруючі в нас між собою вітаються "Мир Божий (Вам)! Ось тут і задумуєшся чи є в серці мир, який вищий від всякого розуміння. Якщо я заходжу до помешкання християн (не формальних), то так і просяться слова: "Мир вашому дому".
А ще я чула, як один брат завжди вітається: "Навіки живи!" Непогане побажання :)




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
24567
UNREAD_POSTДодано: 31 серпня 2010, 17:18 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Перші християни не використовували шаблонів у привітаннях.
Наприклад, ап. Павло вітаючись часто бажав: ...благодать вам і мир від Бога Отця нашого й Господа Ісуса Христа! (1Кор.1:3)
Яків просто написав "Вітаю я вас!"
Ап. Петро: ...нехай примножиться вам благодать та мир! (1Петра 1:2)
Ап. Юда так писав: ...милість вам, і мир, і любов хай примножиться! (Юда 1:2)
Петро закликав вітатися так: Вітайте один одного цілунком любови. Мир вам усім, що у Христі! (1Петра 5:14)
А Христос вітав: "Мир вам!" (Іван.20:19,21,26...)

Якщо звести все до спільного знаменника, то найчастіше бажали "Мир Божий!".

Роздумуючи над тим, як потрібно вітатися, я зробив висновок, що вітання повинно містити щире побажання. І дуже погано, коли ми вітаємося по шаблону чи по традиції. А ще гірше, коли ми при традиційному вітанні бездумно вживаємо Ім'я Боже, як от "Слава Богу" чи "Слава Ісусу Христу", але при цьому не виражаємо тієї слави.

P.S.
Michail написав:
А як вітались апостоли?

"Вітання братам і сестрам у Христі"...
Пишучи листи, ми також використовуємо інші вітання, ніж усно. Так, що не дуже й відомо як вони вітались усно. Але скоріше всього ці вітання виникли пізніше.

"Вітання братам і сестрам у Христі"... - а де це записано? не знайшов :oops: .




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 76 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>