Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 11:51




Створити нову тему Відповісти  [ 76 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
32683
UNREAD_POSTДодано: 05 жовтня 2011, 21:15 

Стать: Він
Востаннє тут були:
18 жовтня 2015, 23:22
Написано: 237
Звідки: Рівненщина
Віровизнання: п'ятидесятник
Братик написав:
Але тоді стоїть питання,
чи можна вживати слово
"привіт" при зустрічі з
безбожниками?

Я такої думки, що ні. Є інші загальноприйняті вітання, як: "Добрий день", "Здоров".




"Ось пішов увесь світ услід за Ним"(Ів.12:19)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
32692
UNREAD_POSTДодано: 05 жовтня 2011, 21:44 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
початківець написав:
Я такої думки, що ні. Є інші загальноприйняті вітання, як: "Добрий день", "Здоров".

Тут теж можна причепитися
1. Добрий день - який він є добрий якщо він не розкаяний грішник

2. Здоров - п’є,палить... не підходить




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
32716
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2011, 02:48 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Ні, з цими привітання ми в порядку: Добрий день - це русизм, українською правильно: Доброго дня!
А Здоров - похідне від Бувай здоровий, або російською здраствуйте. Нічого немає гріховного побажати доброго дня, або здоров"я невіруючим.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
33107
UNREAD_POSTДодано: 18 жовтня 2011, 14:02 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Протестант написав:
початківець написав:
Я такої думки, що ні. Є інші загальноприйняті вітання, як: "Добрий день", "Здоров".

Тут теж можна причепитися
1. Добрий день - який він є добрий якщо він не розкаяний грішник

2. Здоров - п’є,палить... не підходить

Християни повинні бажати добра всім, а найбільше тим, хто живе у злі, хоч і не одобрюючи їхніх гріховних справ. Адже Христос Сам закликає нас благословляти, наслідуючи Бога в Його безумовній любові : "А Я вам кажу: Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто вас переслідує, щоб вам бути синами Отця вашого, що на небі, що наказує сходити сонцю Своєму над злими й над добрими, і дощ посилає на праведних і на неправедних. Коли бо ви любите тих, хто вас любить, то яку нагороду ви маєте? Хіба не те саме й митники роблять? І коли ви вітаєте тільки братів своїх, то що ж особливого робите? Чи й погани не чинять отак? Мт 5:44-47

Недавно я почула як один християнин вітався з іншими братами словами: "Вовеки живи!" Як вам таке привітання - побажання? Чи зі всіма б Ви змогли так привітатися? ;)




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
33123
UNREAD_POSTДодано: 19 жовтня 2011, 18:21 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Під цим привітанням розуміється жити вічно на землі - це не християнське побажання




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
33187
UNREAD_POSTДодано: 22 жовтня 2011, 22:58 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Підсніжник написав:
Недавно я почула як один християнин вітався з іншими братами словами: "Вовеки живи!" Як вам таке привітання - побажання? Чи зі всіма б Ви змогли так привітатися?

Це скоріше так жартом сказав/привітався. А хіба не всі будуть жити вічно?
Братик написав:
Під цим привітанням розуміється жити вічно на землі.....

А чому саме на землі? Це так тлумачиться це привітання?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
33224
UNREAD_POSTДодано: 24 жовтня 2011, 01:39 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Таке привітання колись говорили царям, адже яке ще побажання може бути більшим за те, щоб вічно жити? Оскільки далеко не всі царі вірили у загробне життя, то зрозуміло, що малося на увазі вічне життя на землі.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re:
34536
UNREAD_POSTДодано: 17 січня 2012, 20:56 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
01 серпня 2021, 14:29
Написано: 19
Віровизнання: п'ятидесятник
Taj написав:
Зазвичай, я вітаюся, бажаючи людям "Доброго дня" - саме у такому відмінку.
Інколи кажу: Вітаю (аналог рос. "Прівєтствую")
Вітання "Слава Богу", "Слава Ісусу Христу" стараюся уникати з тієї причини, що такі вітання переважно стають звичкою і тоді у ці слова вже не вкладається насправді прославлення Бога. В такому випадку імя Господнє вживається надаремно, що є гріхом.
Отож, коли вже вітатися словами "Слава Богу" тощо, тоді треба усвідомлювати сенс цих слів, і ця слава повинна бути у серці.

Я теж згоджуюся з цим на 100 відсотків!!! Я зустрічалася з цим часто на базарах, біжить людина в своїх справах, думає про покупки і машинально вітається - слава Богу! Прикро! Краще сказати -привіт чи вітаю або доброго дня.




анелія
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
34570
UNREAD_POSTДодано: 19 січня 2012, 19:57 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
А я думаю, у цьому нічого поганого немає. Славити Бога ніколи не є невчасно, навіть якщо людина думає про покупку. "Якщо вони замовкнуть, то каміння кричатиме"!
Навіть сказане привітання автоматично, всеодно заставляє нас і, що важніше, приятеля згадати і прославити Бога. Слава Йому навіки!




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re:
34633
UNREAD_POSTДодано: 22 січня 2012, 22:18 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
01 серпня 2021, 14:29
Написано: 19
Віровизнання: п'ятидесятник
паша написав:
Сонячник написав:
Тарасе, я ж не проти християнського вітання! Просто я не люблю вітатися "по-божно", бо як мені здається, що цим лицемірю. Інша справа, якщо так прийнято вітатися, то це нічого страшного, але якщо від серця вітатися.

Це добре, що в народі прийнято вітаючись, віддавати шану Богу.
До речі, в селах на Західній Україні також було прийнято вітатися "Слава Ісусу Христу!" - "Навіки слава Богу!". Але вже з часом і це вітання відходить у забуття. :(
У містах так чомусь не прийнято. :( А якщо не прийнято, то таке вітання схоже на лицемірство.


А я думаю, що вітатися слід побожно від серця. Бо якщо ми вітаємося не побожно, то можливо і в серці нашому бракує побожності.
Доречі, в селах на Західній Україні і далі прийнято вітатися "Слава Ісусу Христу", чого, можливо, бракує в містах. :D. Можливо якщо кожен з нас почне так вітатися, тоді і в містах стане прийнято так вітатися, адже кожен з нас є носієм традицій.

Не думаю, що на Західній Україні усі люди побожні,не зважаючи на їхнє вітання. На устах "побожність", але не вкожному серці вона є.




анелія
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
34634
UNREAD_POSTДодано: 22 січня 2012, 22:30 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
01 серпня 2021, 14:29
Написано: 19
Віровизнання: п'ятидесятник
Ігорко написав:
посмішка і (коли доречно) обійми - найкраще привітання незалежно від релігії тих хто зустрілися. Таке вітання завжди додасть обом радості.

а усі вітання з релігійним підтекстом лише сіють ворожнечу коли інша людина інших релігійних переконань. Один привітається "христос воскрес" а інший відповість "алах акбар" наприклад. Результат релігійних вітань в цьому випадку явно буде гіршим за варіант обійм і посмішки :)

Оце хороший варіант вітання:посмішка, щирість,адже, які б слова не промовляли уста, очі все викажуть, наскільки приязне наше вітання! Так що завчені вітання-фрази слід промовляти, вдумуючись, чи доречні вони саме в цей час і в цьому місці




анелія
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
34638
UNREAD_POSTДодано: 23 січня 2012, 18:40 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Відносно щирості і посмішки згоден. Відносно доречності також, але думаю, що прославлення Бога - завжди доречне, у будь-якій ситуації. Так само і привітна посмішка (ну майже у всіх випадках). Багато українців засуджують американців за їхню "нещиру усмішку" при вітанні. Але не дивлячись на те, що усмішка може бути "нещирою", але навіть вона робить чудеса у відносинах між людьми. Адже це означає, що "незважаючи на образу, яку ти мені завдав, я прощаю тобі і готовий примиритися". І хоча усмішка нещира, але вона є ключем для налагодження добрих відносин і наступна усмішка може стати щирою. Так само і з християнським вітанням: воно завжди доречне. Не соромтесь усміхатися та славити Бога вчасно і невчасно! Навіть якщо ваш друг вас образив, усміхнись йому, якщо у житті проблеми - прослав Бога!




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
34663
UNREAD_POSTДодано: 24 січня 2012, 19:09 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
01 серпня 2021, 14:29
Написано: 19
Віровизнання: п'ятидесятник
початківець написав:
Vеrum написав:
А чому таке
обмеження???

Коли ти вітаєшся з тою чи іншою людиною словом "Вітаю"(привєтсвую рос.) - то значить ти вітаєш ту людину, її вчинки, поводження, поведінку. Християнин маєм бути привітним. Але ми маєм розуміти, що значить те чи інше вітання!

Ну, християни теж дуже часто поводяться погано і вчинки теж бувають у них недобрі, але ми все ж кажемо "Вітаю". Як бути з цим?




анелія
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
34668
UNREAD_POSTДодано: 24 січня 2012, 22:42 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
початківець написав:
Коли ти вітаєшся з тою чи іншою людиною словом "Вітаю"(привєтсвую рос.) - то значить ти вітаєш ту людину, її вчинки, поводження, поведінку. Християнин маєм бути привітним. Але ми маєм розуміти, що значить те чи інше вітання!
Я сьогодні якраз про те подумав, коли вітався з одним бувшим блудником і ще з одним бувшим наркоманом. Ну, але що зробиш... так прийнято. Ми вітаємося так, як звикли. Не думаю, що мій знайомий подумав, що я вітаю його злі поступки, бо у кожного є ще щось добре.
Однак, пригадалося слово:
Коли хто приходить до вас, але не приносить науки цієї, не приймайте до дому його, і не вітайте його! Хто бо вітає його, той участь бере в лихих учинках його. (2Iван.1:10)
А ще згадується: Я писав вам у листі не єднатися з перелюбниками, але не взагалі з цьогосвітніми перелюбниками, чи з користолюбцями, чи з хижаками, чи з ідолянами, бо ви мусіли були б відійти від світу. А тепер я писав вам не єднатися з тим, хто зветься братом, та є перелюбник, чи користолюбець, чи ідолянин, чи злоріка, чи п'яниця, чи хижак, із такими навіть не їсти! (1Кор.5:9-11)
Дизайнер написав:
Ну, християни теж дуже часто поводяться погано і вчинки теж бувають у них недобрі, але ми все ж кажемо "Вітаю". Як бути з цим?
Ну, звісно, що всі ми часто помиляємося і спотикаємося. Але піднявшись, йдемо далі вперед - так кожен з нас навчається, бо старається йти за Господом.

Однак, інша справа, коли християнин залишається у гріхах, і його це становище влаштовує.
Тому відповідаючи на Ваше питання виходить, що ми взагалі не повинні єднатися з тими, хто називається християнином, а є користолюбець... тобто хто намагається служити двум панам - тобто служить гріху, а ховається за християнською ширмою, іншими словами - лицемірить, лукавить. То таких не можна вітати, ані приймати до хати, навіть не їсти з ними.
А навіщо така принциповість??? Ще ап.Павло пише: Коли ж хто не послухає нашого слова через цього листа, зауважте того, і не майте з ним зносин, щоб він був посоромлений. Та не майте його за неприятеля, а навчайте, як брата. (2Сол.3:14-15) А навіщо навчати? Бо ще є шанс, що він залише гріх, і душа його спасеться! Ось головний мотив чому не вітати! Не тому що так сказано, а лише для того, щоб брат засоромився і задумався, що його гріх є насправді фатальним.

І ще дуже важливо, і я би хотів звернути особливу увагу на те, що часто сучасні християни неправильно розуміють як ставитися до вилученого з церкви брата чи сестру. І дуже часто буває, що вилучають за добрі справи чи за добре слово. Як каже Христос: Блаженні ви будете, коли люди зненавидять вас, і коли проженуть вас, і ганьбитимуть, і знеславлять, як зле, ім'я ваше за Людського Сина. (Лук.6:22) Так буває у сучасних церквах, коли людей вилучають за Слово Боже, за Ім'я Христа... а одновірці відвертаються від таких, і не лише не вітаються, але й вважають, що такі не потребують жодної допомоги (навіть якщо з голоду пухнуть).
Тому я хочу наголосити, що ніколи не можна відвертатися від тих, хто був вилучений з церкви (вигнаний з синагоги). І я думаю, що навіть якщо він був вилучений за проступок, але ти знаєш, що він шкодує за скоєне, то до таких найперше потрібно ставитися як до рідного - і вітатися, і приймати в дім, і накормити.

А ігнорувати краще того, хто вважається братом, проповідує в церкві, можливо навіть має чин високий, а при цьому залишається перелюбником чи користолюбцем - з такими не варто вітатися.

А як це так відразу "не вітатися"? Чи не сприймуть вас неадекватними?
Зрозуміють вас, якщо ви зробите так, як навчав Христос: А коли прогрішиться твій брат проти тебе, іди й йому викажи поміж тобою та ним самим; як тебе він послухає, ти придбав свого брата. А коли не послухає він, то візьми з собою ще одного чи двох, щоб справа всіляка ствердилась устами двох чи трьох свідків. А коли не послухає їх, скажи Церкві; коли ж не послухає й Церкви, хай буде тобі, як поганин і митник! (Матв.18:15-17)
Ось так потрібно поступати, якщо ти бачиш, що брат твій перебуває у гріхах. Спочатку докорити, а якщо не послухає - тоді й буде причина не вітатися.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Яким має бути Християнське привітання?
36392
UNREAD_POSTДодано: 29 травня 2012, 21:31 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 липня 2013, 09:10
Написано: 1256
Звідки: Рівненська обл.
Віровизнання: п'ятидесятник
Я інколи вітаюсь словами: "Шолом алейхем"- єврейське привітання http://www.eleven.co.il/article/14719




Якщо хоч бути до Бога близько- держи серце високо, а голову низько.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 76 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 3 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>