Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 22:25




Створити нову тему Відповісти  [ 36 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Родовід Ісуса Христа
11016
UNREAD_POSTДодано: 27 липня 2007, 20:04 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
А Сам Ісус, розпочинаючи, мав років із тридцять, бувши, як думано, сином Йосипа, Ілія, сина Маттатового, сина Левіїного, сина Мелхіїного, сина Яннаєвого, сина Йосипового, сина Маттатієвого, сина Амосова, сина Наумового, сина Еслієвого, сина Наггеєвого, сина Маатового, сина Маттатієвого, сина Семенієвого, сина Йосихового, сина Йодаєвого, сина Йоананового, сина Рисаєвого, сина Зоровавелевого, сина Салатіїлового, сина Нирієвого, сина Мелхієвого, сина Аддієвого, сина Косамового, сина Елмадамового, сина Ірового, сина Ісуєвого, сина Еліезерового, сина Йоримового, сина Маттатієвого, сина Левієвого, сина Семенового, сина Юдиного, сина Йосипового, сина Йонамового, сина Еліякимового, сина Мелеаєвого, сина Меннаєвого, сина Маттатаєвого, сина Натамового, сина Давидового, сина Єссеєвого, сина Йовидового, сина Воозового, сина Салаєвого, сина Наассонового, сина Амінадавого, сина Адмінієвого, сина Арнієвого, сина Есромового, сина Фаресового, сина Юдиного, сина Яковлевого, сина Ісакового, сина Авраамового, сина Тариного, сина Нахорового, сина Серухового, сина Рагавового, сина Фалекового, сина Еверового, сина Салиного, сина Каїнамового, сина Арфаксадового, сина Симового, сина Ноєвого, сина Ламехового, сина Матусалового, сина Енохового, сина Яретового, сина Малелеїлового, сина Каїнамового, сина Еносового, сина Ситового, сина Адамового, Сином Божим. (с) Лука 3:23

Книга родоводу Ісуса Христа, Сина Давидового, Сина Авраамового:
Авраам породив Ісака, а Ісак породив Якова, а Яків породив Юду й братів його.
Юда ж породив Фареса та Зару від Тамари. Фарес же породив Есрома, а Есром породив Арама.
А Арам породив Амінадава, Амінадав же породив Наассона, а Наассон породив Салмона.
Салмон же породив Вооза від Рахави, а Вооз породив Йовіда від Рути, Йовід же породив Єссея.
А Єссей породив царя Давида, Давид же породив Соломона від Урієвої.
Соломон же породив Ровоама, а Ровоам породив Авію, а Авія породив Асафа.
Асаф же породив Йосафата, а Йосафат породив Йорама, Йорам же породив Озію.
Озія ж породив Йоатама, а Йоатам породив Ахаза, Ахаз же породив Єзекію.
А Єзекія породив Манасію, Манасія ж породив Амоса, а Амос породив Йосію.
Йосія ж породив Йоякима, Йояким породив Єхонію й братів його за вавилонського переселення.
А по вавилонськім переселенні Єхонія породив Салатіїля, а Салатіїль породив Зоровавеля.
Зоровавель же породив Авіюда, а Авіюд породив Еліякима, а Еліяким породив Азора.
Азор же породив Садока, а Садок породив Ахіма, а Ахім породив Еліюда.
Еліюд же породив Елеазара, а Елеазар породив Маттана, а Маттан породив Якова.
А Яків породив Йосипа, мужа Марії, що з неї родився Ісус, званий Христос. (с)Матфей 1:1

Хто вже прояснив цей момент?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11019
UNREAD_POSTДодано: 27 липня 2007, 21:25 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Я так сильно того не виясняв, бо як на мене, то мені байдуже цей родовід. Але на мою думку, і не лише на мою, ці розбіжності можуть бути пов'язані з тим, що один родовід є родоводом по батьковій лінії, а інший по материній.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11024
UNREAD_POSTДодано: 27 липня 2007, 22:05 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
якась путаниця, як по батьковій? Там вроді і той і той по батьковій описаний...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11025
UNREAD_POSTДодано: 27 липня 2007, 22:53 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Ок... Я заглянув в біблійну енциклопедію, от що там написано (перекладаю з російської):
"...Родовід ведеться по лінії Йосипа, а не Діви Марії. Однак її царське походження імпліцитно признається (Лк.1:27-38).
Розбіжність між родоводами Лк і Мт випливає із правових наслідків так званого левірата: левіратом іменується Мойсеєва постанова (Повт. 25:5, Мт.22:24), в силу якого брат ізраїльтянина, який помер бездітним, зобов'язаний був одружитися на його вдові, причому перший син від від цього шлюбу вважався сином покійного (першого чоловіка дружини).
Юлій Африкан (помер у 237р.), який мав справу з записами родинних передань потомків Давида, запевняв, що Ілій, батько св. Йосипа, що заручився з Марійкою, за родоводом Лк, і Яків, батько Йосипа за Мт, були одноутробними братами (синами однієї матері, але різних батьків), обидва з роду Давидового, а саме: Ілій по лінії Нафана, Яків по лінії Соломона. Яків одружився на вдові бездітного Ілія, і від цього шлюбу народився Йосип, який будучи сином Якова, вважався за законом левірата сином Ілія..."
Отже, виходить, що Лука написав родовід де-юре, а Матвій де-факто. :) Ось і вся різниця!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11033
UNREAD_POSTДодано: 28 липня 2007, 07:21 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Ого, тобі, Сонячнику, в слідчих органах працювати б!




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11035
UNREAD_POSTДодано: 28 липня 2007, 09:43 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
Сонячник, запутано але дякую. Буду знати як відповідати невірцям на цей закид.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11039
UNREAD_POSTДодано: 28 липня 2007, 23:14 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
LMax написав:
Сонячник, запутано але дякую. Буду знати як відповідати невірцям на цей закид.
Чому заплутано? Я вже й сам зрозумів! :)
Якщо по крові дивитися, то Йосип є правнуком Соломона, про що й писав Матвій. А якщо враховувати закон (то вже Лука викладав):
5 Коли браття сидітимуть разом, і один із них помре, а сина в нього нема, то жінка померлого не вийде заміж назовні за чужого, дівер її прийде до неї та й візьме її собі за жінку, і подіверує її. 6 І буде перворідний, що вона породить, стане він ім'ям його брата, що помер, і не буде стерте ім'я його з Ізраїля.
...то, хоч Йосип насправді є правнуком царя Соломона (а не Нафана), але змушений по закону вважатися нащадком Нафана. :)

Причому, зверніть увагу: Лука перелічує - син того, син того, і т.д. (тобто хто чиїм сином вважався)... і то перед Ілії навіть нема "сином" (але родовід вже йде за Ілієм), а Матвій вказує конкретно хто кого породив: себто Яків породив Йосипа... :) Хоча Йосип вважався сином бездітного Ілія! :)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11261
UNREAD_POSTДодано: 09 серпня 2007, 22:53 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Вибачте, панове, але я загострю питання. по материній лінії НІХТО і НІ В ЯКІ ЧАСИ родоводу не вів. Крім цього, якщо ви помітили, кількість поколінь різна. Причому різниця ця серйозна. В Матвея від Давида до Ісуса 41 покоління(можливо я погано порахував, тому +- 1), в Луки 67 (!). Вам, не здається, друзі, що це суттєва різниця? Причому співпадають родоводи лише на проміжку Авраам - Давид. Вибачте за нав'язливість, пане Сонячнику, але як ви це поясните? До речі, є одна дуже цікава теорія, але я боюсь, що за неї мене визнають єретиком і проженуть з форуму :)


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11263
UNREAD_POSTДодано: 09 серпня 2007, 23:01 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Анархіель написав:
Вибачте, панове, але я загострю питання. по материній лінії НІХТО і НІ В ЯКІ ЧАСИ родоводу не вів. Крім цього, якщо ви помітили, кількість поколінь різна. Причому різниця ця серйозна. В Матвея від Давида до Ісуса 41 покоління(можливо я погано порахував, тому +- 1), в Луки 67 (!). Вам, не здається, друзі, що це суттєва різниця? Причому співпадають родоводи лише на проміжку Авраам - Давид. Вибачте за нав'язливість, пане Сонячнику, але як ви це поясните? До речі, є одна дуже цікава теорія, але я боюсь, що за неї мене визнають єретиком і проженуть з форуму :)
Анархіель, не гарячкуй! :)
А ти прочитай уважніше цю тему. Я намагався пояснити це у тій мірі, наскільки сам зрозумів. Що тут не ясно?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11265
UNREAD_POSTДодано: 09 серпня 2007, 23:19 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Я уважно її прочитав, друже. І я, так само, як і ти, не все зрозумів. Але, на відміну від тебе, шукаю відповідь на питання, поставлене в першому повідомленні. Вибач, якщо я неправильно висловився.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11283
UNREAD_POSTДодано: 10 серпня 2007, 22:04 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 вересня 2007, 12:49
Написано: 368
Родовід у Матвія (Мт.1, 1-17) відрізняється від родоводу у Луки (3, 23-38) можливо тому, що Лука говорить про „фізичний родовід”, Матвій - про наслідування престолу.
У близькосхідній генеалогії звичайно не згадують жінок, але вони важливі для Божого задуму - направити у світ Христа. Імена всіх п'яти жінок названих тут , служать нагадуванням, що Бог часто діє неочікуванно й вибирає не тих, кого «треба би» вибрати. Матвій розбиває родовід на три частини по чотирнадцяти (двічі семи) поколінь, щоб показати, що в Бога є задум в історії: початок її (що веде до Давида), час царів (що веде до вигнання) і роки по поверненню - все веде до Христа й вказує на Нього. Єхонія включений і в другу й у третю частини, але це не більша помилка, чим скорочення Матвієм родоводу (зрівняти з Езд. Гл.2 і з 1 Хр. Гл. 1-9)
Завжди потрібно пам'ятати, що автори, описуючи ту або іншу подію, ставили перед собою певні цілі. І не потрібно до їхніх оповідань ставиться як до енциклопедій або як до хронологічних довідників.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11289
UNREAD_POSTДодано: 10 серпня 2007, 23:20 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Вибач, друже, але для чого Богові гратися в дитячі ігри з цифрами? Я знаю, не правильно так казати, але це слідує з твого повідомлення. Яка різниця чи між поколіннями є якась числова залежніть? І роджовід не скорочується. Уяви собі свій родовід, з якого виключили твого батька, наприклад. І мені здеється, що книга, за якою живе майже півсвіту (а християнство розповсюджене на всю Європу, всю Америку частину Азії, частину Австралії і північну Африку) повинна бути чітка, як енциклопедія, або хронологічний довідник.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11295
UNREAD_POSTДодано: 11 серпня 2007, 11:54 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 вересня 2007, 12:49
Написано: 368
Анархіель написав:
Вибач, друже, але для чого Богові гратися в дитячі ігри з цифрами?

Cпитай це у Бога. Заодно спитай, для чого пишеться про сім седмиць та описується подібна нумерологія.
Анархіель написав:
І роджовід не скорочується. Уяви собі свій родовід, з якого виключили твого батька, наприклад.

Як це можливо, щоб було два різні родоводи, і при цьому все було в порядку? Відповідь дуже проста: як вже згадувалось, Матвій описував родовід Йосипа, як це було прийнято в євреїв, тому що він писав своє Євангеліє для євреїв. Практично, у його час будь-який іудей міг сам перевірити дійсність написаного Матвієм, тому що списки родоводів були завжди доступні для перевірки - це був свого роду документ про громадянство. Але тому що Євангеліє стверджує, що насправді Йосип, чоловік Марії, не є фізичним батьком Ісуса, а тільки Його вітчимом, що всиновив, то тепер для того, щоб показати реальну потомствену лінію від Ісуса до Давида, що проходила, природно, через Марію. Саме тому Лука стверджує, що Ісус "був (точніше: будучи) син, як думали, Йосипа - (насправді) Ілія..." (Луки 3:23).
Навіть мовчання іудеїв із приводу родоводу Ісуса доводить, що там усе в порядку.
Анархіель написав:
І мені здеється, що книга, за якою живе майже півсвіту (а християнство розповсюджене на всю Європу, всю Америку частину Азії, частину Австралії і північну Африку) повинна бути чітка, як енциклопедія, або хронологічний довідник.

А мені здається що досконалість Біблії в саме в тому, що вона така як вона є. І написана вона не з метою дати нам енциклопедичні знання або точну оповідь історії людства.
Півсвіту живуть за цією книгою не тому, що вона максимально енциклопедична або являє собою взірець хронології, а тому що в простій формі дає закони буття і умови вічного життя, водночас зрозумілі і дуже вченій і простій людині.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11310
UNREAD_POSTДодано: 11 серпня 2007, 20:55 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 жовтня 2007, 20:41
Написано: 54
Мовчання іудеїв? Це взагалі окреме питання. Зверни увагу сучасні іудеї взагалі не визнають християнства, в тому числі і походження Ісуса від Духа Святого. Але я думаю це питання буде заскладне для вас, тому його я окремо виносити не буду. Вибачте, якщо когось образив.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11319
UNREAD_POSTДодано: 12 серпня 2007, 12:32 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 вересня 2007, 12:49
Написано: 368
Анархіель написав:
... Але я думаю це питання буде заскладне для вас, тому його я окремо виносити не буду. Вибачте, якщо когось образив.

Ми тут такі затуркані, такі затуркані! А ще якщо ти будеш задавати складні питання, то нам буде дуже важко. Вибачте, якщо когось образив.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 36 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 4 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>