Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 23:30




Створити нову тему Відповісти  [ 56 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4  Далі


Чи оправдуєте Ви неправду заради добра?
Так, якщо це нікому не зашкодить 8%  8%  [ 2 ]
Так, якщо це заради порятунку ближнього 28%  28%  [ 7 ]
Ні, всяка неправда є гріхом 64%  64%  [ 16 ]
Всього голосів : 25
Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re:
27605
UNREAD_POSTДодано: 11 грудня 2010, 12:40 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Сонячник написав:
А хто пояснить отаке місце:
1Цар.13:16 А той відказав: Не можу вернутися з тобою та ввійти з тобою, і не їстиму хліба, і не питиму води з тобою в цьому місці! 17 Бо було мені сказано за словом Господнім: Не їстимеш хліба й не питимеш там води, і не вернешся тією дорогою, якою ти йшов! 18 А той відказав йому: І я пророк, як ти! А Ангол говорив мені за Господнім словом, кажучи: Заверни його з собою до дому свого, і нехай він їсть хліб і нехай п'є воду. Він же говорив йому неправду! 19 І він вернувся з ним, і їв хліб у його домі та пив воду... 20 І сталося, як сиділи вони при столі, то було Господнє слово до пророка, що вернув його. 21 І він кликнув до Божого чоловіка, що прийшов із Юди, говорячи: Так сказав Господь: Тому, що був ти неслухняний Господнім наказам, і не додержував тієї заповіді, що наказав тобі Господь, Бог твій, 22 і ти вернувся, і їв хліб та пив воду в місці, про яке Він говорив тобі: Не їж хліба й не пий води, то не ввійде твій труп до гробу батьків твоїх!... 23 І сталося, як той поїв хліба та напився, то він осідлав йому осла, тому пророкові, що він вернув його. 24 І той подався, та спіткав його на дорозі лев, та й забив його. І був кинений труп його на дорозі, а осел стояв при ньому, а той лев стояв при трупі...

О, цю історію вчора приводили як науку для обдарованих людей. Роз`яснення було таке: 1. старий пророк був роздвоєним: говорив і від себе, і від Бога, тобто не завжди пильнував, 2. той пророк, що зайшов у гості не завжди міг розрізняти Боже і вороже.
Я ж, перечитавши цю сумну і повчальну історію зробила для себе наступні висновки:
- Можна, бути пророком, будучи людиною Божою, а можна просто пророком, втратившим Божу присутніть. Рим.11:29:Бо дари й покликання Божі невідмінні. Про це ясно свідчить те, що один персонаж названий Божою дюдиною, а інший просто пророком.
-Добре правильно почати, але важливішим є правильно закінчити. Об.2:10 b: Будь вірний до смерти, і Я тобі дам вінця життя!. Зробивши стільки Божих справ, молодий пророк так недостойно загинув через власне непильнування у стосунках зі зрадливим братом.
- Успіх від Бога тих, хто з Богом викликає заздрість тих, хто збочив з Його дороги. Екл.4:4b : І я бачив ввесь труд та ввесь успіх учинку, викликає заздрість одного до одного.... У даній історії через лукавство, (я припускаю, через заздрість) старий бездіяльний пророк обманом вирішив досадити молодшому, хоча потім, побачивши наслідки, плакав і жалкував про скоєне.
А які в кого ще будуть міркування? ;)




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27612
UNREAD_POSTДодано: 11 грудня 2010, 16:13 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
11 грудня 2010, 16:27
Написано: 3
Віровизнання: греко-католик
брехня ніколи непризводила до доброго тим більше батьком брехні є диявол навіть найменшої отже брешучи навіть заради добра означає підтримати диявола ;-D ;-D


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27622
UNREAD_POSTДодано: 11 грудня 2010, 21:08 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Ну ось такий приклад: ти переховуєш єврея в часи другої світової війни. До тебе приходять гестаповці і питають чи є вдома євреї. Чи повинен ти сказати правду?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27630
UNREAD_POSTДодано: 11 грудня 2010, 22:03 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Я нещодавно роздумував над тим, що таке правда, а що є неправда.
Я зрозумів так, що Христос є Правда, а лукавий і його діла - неправда. Іноді ми чинимо зло, кажучи правду, а в Божих очах - це неправда. Ми можемо сказати злосну правду, яка погубить людину, але це є зло, а отже й неправда.
Але все що ми робимо в Ім'я Ісуса Христа, перебуваючи у Слові - це правда.
Братик написав:
Ну ось такий приклад: ти переховуєш єврея в часи другої світової війни. До тебе приходять гестаповці і питають чи є вдома євреї. Чи повинен ти сказати правду?
Отже, у такому випадку будь-яким способом слід захистити невинну душу, і щоб ти не сказав аби його захистити - в цьому буде правда, бо любов і милосердя понад усе.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27652
UNREAD_POSTДодано: 12 грудня 2010, 01:09 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Абсолютно правильна та вичерпна думка! Коли ми переховуємо невинну людину від злих людей, то ми чинимо правду, не дивлячись на те, що ми вже зробили протизаконний (неправдивий) відносно влади поступок.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27679
UNREAD_POSTДодано: 12 грудня 2010, 16:46 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
27 грудня 2010, 17:23
Написано: 4
Сонячник написав:
Я нещодавно роздумував над тим, що таке правда, а що є неправда.
Я зрозумів так, що Христос є Правда, а лукавий і його діла - неправда. Іноді ми чинимо зло, кажучи правду, а в Божих очах - це неправда. Ми можемо сказати злосну правду, яка погубить людину, але це є зло, а отже й неправда.
Але все що ми робимо в Ім'я Ісуса Христа, перебуваючи у Слові - це правда.
Братик написав:
Ну ось такий приклад: ти переховуєш єврея в часи другої світової війни. До тебе приходять гестаповці і питають чи є вдома євреї. Чи повинен ти сказати правду?
Отже, у такому випадку будь-яким способом слід захистити невинну душу, і щоб ти не сказав аби його захистити - в цьому буде правда, бо любов і милосердя понад усе.


Амінь. Якщо ми говоримо від Духа Божого - то правда, а якщо від свого серця - то Бог сказав, що серце людини лукаве і зле. Тому все, що від свого(людського) серця сказане, то перед Богом найчастіше неправда, бо свого шукає.
Правда людська відрізняється від Правди Божої по суті, бо хто шукає слави собі, в тому правди немає, а хто шукає слави тому, Хто послав його, в тому Істина.


+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27687
UNREAD_POSTДодано: 12 грудня 2010, 20:11 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Zoya написав:
Амінь. Якщо ми говоримо від Духа Божого - то правда, а якщо від свого серця - то Бог сказав, що серце людини лукаве і зле. Тому все, що від свого(людського) серця сказане, то перед Богом найчастіше неправда, бо свого шукає.
Правда людська відрізняється від Правди Божої по суті, бо хто шукає слави собі, в тому правди немає, а хто шукає слави тому, Хто послав його, в тому Істина.

Гарно написано. Тільки не можу зрозуміти як би Д.С. зробив би в даному випадку?
Iван.8:44 Ваш батько диявол,.... бо він неправдомовець і батько неправді.
Получається неправда, але вона виправдана як для мене, але чи Д.С. так би вчинив?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27691
UNREAD_POSTДодано: 12 грудня 2010, 21:17 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
27 грудня 2010, 17:23
Написано: 4
Протестант написав:
Гарно написано. Тільки не можу зрозуміти як би Д.С. зробив би в даному випадку?
Iван.8:44 Ваш батько диявол,.... бо він неправдомовець і батько неправді.
Получається неправда, але вона виправдана як для мене, але чи Д.С. так би вчинив?


В якому випадку? Якщо хтось говорить від Духа Божого - то хіба Д.С. це не той самий Дух?
Якщо хтось говорить від свого серця(свою правду, шукаючи свого) - то це вже неправда відносно Божої правди.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27695
UNREAD_POSTДодано: 12 грудня 2010, 22:38 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 березня 2011, 17:05
Написано: 281
Звідки: Львів
Zoya написав:
Протестант написав:
Гарно написано. Тільки не можу зрозуміти як би Д.С. зробив би в даному випадку?
Iван.8:44 Ваш батько диявол,.... бо він неправдомовець і батько неправді.
Получається неправда, але вона виправдана як для мене, але чи Д.С. так би вчинив?


В якому випадку? Якщо хтось говорить від Духа Божого - то хіба Д.С. це не той самий Дух?
Якщо хтось говорить від свого серця(свою правду, шукаючи свого) - то це вже неправда відносно Божої правди.

Може за допомогою причинно -наслiдкових зв'язків, розглянути, чи взагалі є хоть щось своє? Бо шукати свого(умовно свого), мав би хтось спонукувати...)) як гадаєте Зоя?




Сказал я в сердце своем о сынах человеческих, чтобы испытал их Бог, и чтобы они видели, что они сами по себе животные;

Екл.3:18
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27696
UNREAD_POSTДодано: 12 грудня 2010, 22:44 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Zoya написав:
В якому випадку?

Я про цей випадок
Братик написав:
Ну ось такий приклад: ти переховуєш єврея в часи другої світової війни. До тебе приходять гестаповці і питають чи є вдома євреї. Чи повинен ти сказати правду?


Zoya написав:
Якщо хтось говорить від Духа Божого - то хіба Д.С. це не той самий Дух?
Якщо хтось говорить від свого серця(свою правду, шукаючи свого) - то це вже неправда відносно Божої правди.

Як відрізнити хто говорить від свого серця, а хто від Д.С.? От візьмемо до прикладу проповідь.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27730
UNREAD_POSTДодано: 13 грудня 2010, 19:16 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Сонячник написав:
Протестант написав:
Як відрізнити хто говорить від свого серця, а хто від Д.С.? От візьмемо до прикладу проповідь.
Хто шукає своє (славу, визнання, авторитет, повагу), той говорить те, що йому вигідно.
А хто шукає Божої справедливості, той говорить заради Господа, не зважаючи на те, що про нього подумають люди.

Трошки не така відповідь. Я відповіді не получив. Пропустимо я говорю справедливо і не зважаю ні на кого, тут друга крайність може бути гордість, йому дають зауваження, а він відповість що все говорить по Писанню і справедливо.
Та й не всі шукають славу, визнання, авторитет, повагу, але може говорити не від Д.С.
Питання звучало: як відрізнити проповідь яка від Д.С., а яка тілесна?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27739
UNREAD_POSTДодано: 13 грудня 2010, 23:02 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Протестант написав:
Питання звучало: як відрізнити проповідь яка від Д.С., а яка тілесна?

Ну, Яків писав так:
Коли ж гірку заздрість та сварку ви маєте в серці своєму, то не величайтесь та не говоріть неправди на правду, це не мудрість, що ніби зверху походить вона, але земна, тілесна та демонська. Бо де заздрість та сварка, там безлад та всяка зла річ!
А мудрість, що зверху вона, насамперед чиста, а потім спокійна, лагідна, покірлива, повна милосердя та добрих плодів, безстороння та нелукава.
(Як.3:14-17)
Павло каже: Бо коли заздрість та суперечки між вами, то чи ж ви не тілесні, і хіба не полюдському робите? (1Кор.3:3) А людина тілесна не приймає речей, що від Божого Духа, бо їй це глупота, і вона зрозуміти їх не може, бо вони розуміються тільки духовно. (1Кор.2:14)
Отже, тілесна людина завжди шукає свого, тому й говорить неправду на правду, а проповідь від Д.С. - чиста, спокійна, лагідна, покірлива, повна милосердя та добрих плодів, безстороння та нелукава. Так?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27747
UNREAD_POSTДодано: 14 грудня 2010, 07:46 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Не обовязково. Проповідь від тіла (душевна) теж може бути спокійна, лагідна і т.д. І не обовязково душевна проповідь має ознаки заздрості, сварки, неправди. Тобто, в даному випадку, наведені місця не стосуються питання, а отже були сказані від тілесної мудрості. :lol:
Моє розуміння таке: проповідь від Духа Святого, це коли Дух Святий сам дає людині проповідь, тобто потрібні думки і слова. А душевна проповідь, то така, яка готується самим проповідником за допомогою своєї мудрості та ерудиції. Не обов"язково, що в другому випадку проповідник буде казати єресь, але така проповідь може мати помилки і може не дати користі.т Звичайно, навіть коли проповідник сам готується по Слову Божому, то саме Слово, воно вже є надхнене Духом Святим, тому така проповідь зазвичай теж є боговдухновенною та користною. А буває таке, що проповідник словом, цитатами з Біблії, може наробити біди і принести тільки розділення і сварку. Така проповідь явно не від Духа Святого.
Висновок: усе пізнається по плодам.




Хай благословить тебе Господь!
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27775
UNREAD_POSTДодано: 14 грудня 2010, 18:18 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Сонячник написав:
Отже, тілесна людина завжди шукає свого, тому й говорить неправду на правду,

Та не обов’язково тілесна людина буде говорити неправду, саме скоріше лицемірно. Тобто говорить одне, а робить друге.
Сонячник написав:
...а проповідь від Д.С. - чиста, спокійна, лагідна, покірлива, повна милосердя та добрих плодів, безстороння та нелукава. Так?

В даному тексті за мудрість говориться.
Я так зрозумів, що одразу не можливо визначити яка проповідь від Д.С..




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи можна оправдати неправду заради доброго?
27779
UNREAD_POSTДодано: 14 грудня 2010, 19:21 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Протестант написав:
Та не обов’язково тілесна людина буде говорити неправду, саме скоріше лицемірно. Тобто говорить одне, а робить друге.
Лицемірство - це і є неправда.
Протестант написав:
Я так зрозумів, що одразу не можливо визначити яка проповідь від Д.С..
Я особисто так визначаю: якщо проповідь мене приводить в страх Божий, в Божу присутність або ж якщо проповідь торкається мого серця, приводить до покаяння, то це приймаю як від Бога. А якщо проповідь суперечить Слову, то я відразу це помічаю, що тут неправда, і не приймаю цього.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 56 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 2 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>