Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 11:51




Створити нову тему Відповісти  [ 9 повідомлень ] 

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: 10 заповідей
10795
UNREAD_POSTДодано: 19 липня 2007, 11:19 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
На одному форумі задали запитання:
чим повинні були керуватися люди, до того як Бог Мойсею дав крижалі з заповідями? Де були виписані правила поведінки і те що гріховно, а що ні?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10796
UNREAD_POSTДодано: 19 липня 2007, 12:20 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
26 січня 2011, 19:15
Написано: 76
Звідки: Київ, Україна
Дійсно! Цікаве питання.

Мабуть, найперше слід було сказати, що люди на той час їх реально розуміли:

Буття 4:7 Коли чиниш добре, хіба не підносиш обличчя? А коли не чиниш доброго, то гріх у порозі лежить; він зваблює тебе до себе, але ти пануй над ним.

Буття 20:9 І покликав Авімелех Авраама, і сказав йому: Що ти з нами вчинив? Чим я згрішив супроти тебе, що ти навів було на мене і на царство моє великий гріх? ...

І доступне це розуміння, як бачимо було і "відносно" :) невіруючому Авімелехові.

Десь, здається у Геллеля, я читав, що існує переказ (здається, Вавілонський), про те, що "писаний" закон разом із винайденням писемності був зроблений Енохом. Ной закопав його і відкопав після потопу.

Але, на мій погляд, більш правильною точкою зору є:

Рим.2:13-15
13. Тому що не слухачі Закону праведні перед Богом, але виконавці Закону виправдані будуть;
14. Бо коли погани, що не мають Закону, за природою законне чинять, то, не маючи Закону, вони самі собі закон:
15. Вони показують, що справа закону в них написана в серцях, про що засвідчує їхня совість і думки їхні, то звинувачуючи, а то виправдовуючи одна одну, –

Тобто, людина від Бога має певне розуміння правильності або хибності своїх вчинків - однією із складових якого є сумління і розум (думики, як вище читали).
"Не роби іншому того, чого собі не бажаєш" - є дуже логічним правилом, а хто так живе - то мінімум другу частину закону він вже виконує (Мат.22:35-40). А якщо не виконує - то сумління, якщо воно ще не геть спалене, його судить за це.

Більше того, є ще така важлива штука, як культурний фактор. Це правила поведінки, що передаються по вертикалі від старшого покоління до молодшого. Для того, щоб знищити його, потрібно розірвати ці, досить міцні зв'язки, що, я думаю, всі ми бачимо останнього часу - беззаконня формується і пропагандується у субкультурі молоді, а батьки позбавлені можливості її захистити. Іншим чином - цінність дружби, шлюбу, доброти, покори, ввічливості не втратила би своєї актуальності на перевагу наркотикам, непокорі, блуду та ін, та ін, та ін...
На той час, до закону - цей метод дії Божих законів у серцях людей, які на той час менше були сплюндровані гріхом, накладав обмеження для людей і, навіть при жахливих спотвореннях, багато заповідей зберегалося актуальними і для старшого і молодого покоління.
(Ой, щось путано останні два абзаци вийшли, одразу прошу вибачення - зараз немає часу їх грамотно переписувати, треба купу роботи ще зробити)




Заходьте в гості - http://bmyr.kiev.ua/index_ua.htm
+3
(3-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10801
UNREAD_POSTДодано: 19 липня 2007, 18:37 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Згоден, з Євгеном!
Божі заповіді були записані на серцях тих, хто любив Бога...
...а хто Бога не любив, то серце було порожнім, і навіть коли появилися Божі заповіді, то хто їх мав у серці з ними й залишився, а хто не мав у серці, той отримав їх в письмовому вигляді, але тільки для того щоб бути засудженими за невиконання заповідей!

І так само сьогодні: хто має в серці заповіді, той їх виконує, а хто в серці не має, той має на папері, але заповіді на папері нікому не допоможуть... :(




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10814
UNREAD_POSTДодано: 20 липня 2007, 12:24 

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 січня 2013, 22:42
Написано: 84
Звідки: м. Львів
В Бутті 4:26 написано "У Сифа также родился сын, и он нарек ему имя: Енос; тогда начали призывать имя Господа." Тобто були в ті часи люди, які особисто мали контакт з Богом. Тому я думаю, що Бог відкривав їм що правильно, а що ні. Читаємо, що Єнох пророкував, Йов, який жив в часи Авраама дуже багато знав що правильно перед Богом. Його друзі також мали багато правильних розумінь. Валаам який жив в язичиському народі був пророком і знав, що угодно Богу (хоч пізніше спокусився) Відповідно ці люди ділились своїми баченнями і відкриттями з іншими. Цар Єрусалимський (коли ним володіли евусеї) називався Адоніседек що означає Господь моя праведність. Отже видно що люди мали контакт з живим Богом. Одні Його слухали, інші ні.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: 10 заповідей
19435
UNREAD_POSTДодано: 05 січня 2010, 17:18 

Стать: Він
Востаннє тут були:
03 жовтня 2016, 20:05
Написано: 213
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: адвентист
В одній із тем виникло непорозуміння на рахунок Божого Закону. Божий Закон - що це, що до нього потрібно відносити? Це - 10 заповідей? Чи мають до Закону Божого відношення інші закони, які записані в Старому Заповіті?
Як на мене, то Десять Заповідей - моральний закон потрібно відрізняти від церемоніального (все, що вказувало на перший прихід Ісуса Христа).
Яка ваша думка?




"І зробив Господь Бог Адамові та жінці його одежу шкуряну і зодягнув їх." (Бут.3:21)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
19444
UNREAD_POSTДодано: 05 січня 2010, 20:41 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Юліан написав:
Божий Закон - що це, що до нього потрібно відносити? Це - 10 заповідей? Чи мають до Закону Божого відношення інші закони, які записані в Старому Заповіті?

Я думаю, що Закон Божий - це не лише усі заповіді та постанови, які записані в Біблії, а також ті, які не записані в Біблії. :)
Оце Заповіт, що його Я складу по тих днях із домом Ізраїлевим, говорить Господь: Покладу Я Закони Свої в їхні думки, і на їхніх серцях напишу їх, і буду їм Богом, вони ж будуть народом Моїм! (Євр.8:10)

Одного разу фарисеї, випробовуючи, запитали Ісуса Христа:
Учителю, котра заповідь найбільша в Законі? Він же промовив йому: Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою. Це найбільша й найперша заповідь. А друга однакова з нею: Люби свого ближнього, як самого себе. На двох оцих заповідях увесь Закон і Пророки стоять. (Матв.22:36-40)
А ап.Павло писав так: Бо ввесь Закон в однім слові міститься: Люби свого ближнього, як самого себе! (Гал.5:14)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
 
 Тема повідомлення: Re: 10 заповідей
24323
UNREAD_POSTДодано: 05 серпня 2010, 11:02 
На мою думку, Божий закон т.е. "ТОРА" оформилась недалеко до народження Ісуса Христа. Я не атеїст, і вважаю що Вся Біблія натхнена Богом. Саме тому закон потрібно виконувати, але так, як виконував Ісус - ось правильна позиція.


0
(0-0)
 
 URL Догори
 
 Тема повідомлення: Re: 10 заповідей
24324
UNREAD_POSTДодано: 05 серпня 2010, 11:10 
Закон був написаний пізніше.. Йова?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: 10 заповідей
46833
UNREAD_POSTДодано: 02 липня 2014, 16:39 

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 жовтня 2014, 08:28
Написано: 222
Люби Господа Бога
свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою. Це найбільша й
найперша заповідь. А друга однакова з нею: Люби свого ближнього, як самого себе. На двох
оцих заповідях увесь Закон і Пророки стоять . (Матв.22:36-40)


+1
(1-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 9 повідомлень ] 


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 1 гість


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>