Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 20:39




Створити нову тему Відповісти  [ 43 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Задаєм тут запитання до православних
11389
UNREAD_POSTДодано: 15 серпня 2007, 23:31 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
svjat написав:
Кумедна постановка питання, якщо зважити на автентичне значення слова "православний". :wink:
Це слово походить від грецького слова «Ортодоксія». «Ортос» - правильный, «докса» має два значення: судження, думка и слава, славлення.
Термін «Ортодоксія», починають використовувати християнські письменникі ІІ ст., коли з’являються перші формули вчення Церкви Христової. Під ортодоксальною вірою Церква в першому тисячолітті розуміла ту віру, яка засвідчувалась на Вселенських соборах через догматичні формулювання, які відповідали вченню Христовому та Євангелії.

Ще одне православ'я... http://alatyr.org.ua/literatura/vidprav ... unazva.htm

А ще почитайте про розкол церкви.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11390
UNREAD_POSTДодано: 16 серпня 2007, 08:30 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Не зрозумів, що ви хотіли сказати цим коментарем. Доповнив своє попереднє повідомлення.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11396
UNREAD_POSTДодано: 16 серпня 2007, 21:23 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
чесно я також не зрозумів що Ви хотіли сказати своїм постом...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11397
UNREAD_POSTДодано: 17 серпня 2007, 08:44 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Та я помітив певну неоднозначність в твоєму питанні і навіть суперечність. Адже, якщо зважити на автентичний смисл слова "православний" то виходить таке: задайте тим які слідують вченню Христовому та Євангелію питання щодо їхніх явних відступлень від вчення Христового та Євангелії.
Якщо якісь християни відступають від вчення Христового, то вони перестають бути православними. Тому було б добре коректніше сформюлювати питання.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11399
UNREAD_POSTДодано: 17 серпня 2007, 13:07 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
:) Свят, якщо називатися православним, то зовсім не значить бути православним!

А з Твого розуміння випливає, що всі християни - православні, бо кожен християнин, мабуть, вважає, що вірить правильно.

Але на скільки я зрозумів ЛМакса, мова в цій темі йде не про тих, хто є православним, а про тих хто називає себе православним, а таким не є! :)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11596
UNREAD_POSTДодано: 27 серпня 2007, 18:49 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
24 травня 2010, 11:48
Написано: 623
Звідки: Волинь
Мені дуже цікаво хто така Богоматір?




Будьте мудрі, наче змії, і прості, наче голуби.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11608
UNREAD_POSTДодано: 28 серпня 2007, 09:08 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Цитата:
Сонячник: Свят, якщо називатися православним, то зовсім не значить бути православним!

Слушне уточнення, брате.
Цитата:
Але на скільки я зрозумів ЛМакса, мова в цій темі йде не про тих, хто є православним, а про тих хто називає себе православним, а таким не є!

А я зрозумів, що ЛМакс вважає всіх, хто називає себе православними(не зважаючи чи вони такими реально є чи не є), відступниками.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11609
UNREAD_POSTДодано: 28 серпня 2007, 09:10 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Vitalik написав:
Мені дуже цікаво хто така Богоматір?

Це та хто народила по плоті Ісуса Христа - Діва Марія.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11610
UNREAD_POSTДодано: 28 серпня 2007, 09:12 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
24 травня 2010, 11:48
Написано: 623
Звідки: Волинь
То чому Богоматір, адже Ісус Христос не є Бог!




Будьте мудрі, наче змії, і прості, наче голуби.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11611
UNREAD_POSTДодано: 28 серпня 2007, 09:32 

Востаннє редаговано LMax 28 серпня 2007, 09:44 (всього 1 раз).
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
svjat написав:
А я зрозумів, що ЛМакс вважає всіх, хто називає себе православними(не зважаючи чи вони такими реально є чи не є), відступниками.

ну так, але не всіх, а більшість.
По суті православ'я тримається на переданнях православних отців. То виходить не було б православних отців не було б православія. А деж вчення Христове та 10 заповідей, перша з яких порушена розділеною (роздвоєною, а потім і розтроєною і т.д.) Церквою?

Взагалі в самому тверджені "православний" вже приховується якась зверхність до тих хто не православний, бо з нього випливає що інші "не правильно славні".

Коли кажуть "я християнин" я бачу людину що намагається слідувати вченню Христа, коли кажуть "я православний" я бачу гидкий осуд ближнього, типу я самий правий, а ви всі безбожні грішнки і горітимете в пеклі (такий прихований підтекст в цьому слові).

Чи може я помиляюся?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11612
UNREAD_POSTДодано: 28 серпня 2007, 09:42 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
Vitalik написав:
То чому Богоматір, адже Ісус Христос не є Бог!

Він - боголюдина. То чому її не можна так називати?
Тим паче "Богоматір" - це Матір з Богом, Матір у Бозі - зразок земної Божої (побожної) матері.
Мати Божа - так само.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11615
UNREAD_POSTДодано: 28 серпня 2007, 11:56 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Цитата:
LMax: По суті православ'я тримається на переданнях православних отців. То виходить не було б православних отців не було б православія. А деж вчення Христове та 10 заповідей, перша з яких порушена розділеною (роздвоєною, а потім і розтроєною і т.д.) Церквою?

В тебе дещо викривлене уявлення про Православ’я. Я вже раніше писав про те що таке Ортодоксія і на чому вона тримається.
Цитата:
Коли кажуть "я християнин" я бачу людину що намагається слідувати вченню Христа, коли кажуть "я православний" я бачу гидкий осуд ближнього, типу я самий правий, а ви всі безбожні грішнки і горітимете в пеклі (такий прихований підтекст в цьому слові).

Слушне зауваження. Оце вже приклад реального відступлення від вчення Христового, від вчення смирення і любові. Якщо такі православні і вірять правильно по розуму а любові не мають, то толку від їх православності.
Цитата:
Взагалі в самому тверджені "православний" вже приховується якась зверхність до тих хто не православний, бо з нього випливає що інші "не правильно славні".

Все таки смисл цього слова не у зверхності, а в тому щоб вказати на правильну віру. Наявність такого терміну практично необхідна. До речі, в Церкві 1 тисячоліття було ще одне слово, яке підкреслювало правильність тої чи іншої Церкви на противагу єресям і розколам. Це слово «кафолічний», «кафолік», в латинському звучанні «католицький», в слов’янському перекладі «соборний».
Поняття «православ’я» в наш час вельми дискредитоване, тому потрібно вміти розрізняти номінальне православ’я від реального автентичного православ’я. До речі, по цій проблемі є чудові роздуми єпископа Іоана із Сан-Франциско «О трудности высоких самонаименований» http://www.a-port.us/gene/story/diff.html


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11631
UNREAD_POSTДодано: 28 серпня 2007, 12:22 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
24 травня 2010, 11:48
Написано: 623
Звідки: Волинь
LMax написав:
Він - боголюдина

Поясни значення цього слова




Будьте мудрі, наче змії, і прості, наче голуби.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11635
UNREAD_POSTДодано: 28 серпня 2007, 12:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Vitalik, оскільки Ісус Христос - Син Божий, то Він і є Богом, бо зачатий від Духа Святого.

Ну, а щодо називання Діви Марії як "Богоматір" чи "Мати Божа", то я вважаю, що це не правильно, оскільки поняття "Бог" є більш значимим. Якщо так називати, то неутверджені в вірі, можуть сприйняти Діву Марію як щось вище за Бога, або ж її сприйняти за Богиню, що є невірним.
Але сама Марія справді є блаженною, бо через неї Син Божий воплотився. Водночас Марія є однією з святих, якими повинні бути кожен з нас, але ж звісно не можна молитися до її образу.

Тому я би поставив питання: чому православні (і католики) обожествляють Діву Марію і поклоняються її статуям чи образам?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
11684
UNREAD_POSTДодано: 28 серпня 2007, 16:04 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
svjat написав:
правильну віру

які то критерії "правильної віри"?

Цитата:
Наявність такого терміну практично необхідна.

ага, щоб підримувати гріх розколу Церкви...


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 43 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 2 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>