Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 15:35




Створити нову тему Відповісти  [ 22 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8681
UNREAD_POSTДодано: 28 квітня 2007, 22:05 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Тарас написав:
Я не почув жодних вагомих заперечень на рахунок того, що багато речей в так званій "повній" Біблії додано людьми і не богонатхненно. Щодо книги Естер, то моя думка лишилась такою же. Наприклад, премудрості Сираха, чи Премудрості Соломона, наскільки я читав написав якийсь подорожуючий філософ.
Так само, як я думаю, що добавлено місце в посланні Івана, де написано, що троє свідкують на небі. Кажуть в давніших манускриптах його нема.
Я не розумію, які тут можуть бути заперечення? Хтось собі придумав, що цілі книги Біблії не є богонадхненними, а тепер треба доводити зворотнє? Нехай краще ті люди, які сумніваються у богонадхненості окремих книг Біблії, спробують навести якісь аргументи. Якщо в мене якось виникли сумніви щодо богонадхненості книги Естер, то я навів причини своїх думок. Звичайно, що на підставі цих роздумів не можна робити якихось категоричних висновків.
Все ж таки всі книги Біблії апріорі слід сприймати як богонадхненні. І лише у виняткових випадках, коли справді існують вагомі підстави сумніватися у цьому, можна робити обережні припущення. Але й то лише припущення, які ніколи не варто сприймати за абсолютну істину. З цими питаннями варто бути особливо обережними, щоби не бути згодом осудженими за своє зухвальство.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8686
UNREAD_POSTДодано: 28 квітня 2007, 23:52 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Таю, канон є канон, тому мені не потрібно доводити, що якась книга не є богонатхненною, якщо вона не входить в канон, а навпаки.
Щодо принципів, які брались в основу вирішення канонічності окремих книг, то почитай довідник Геллея, або словник Нюстрема (якщо не помиляюсь, то в ньому теж про це пише).




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8691
UNREAD_POSTДодано: 29 квітня 2007, 13:24 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Так чого ж тоді з цієї канонічної книги Естер старанно повирізали всі згадки про Бога? У тексті чітко можна побачити, що вирізані саме звернення до Бога, всі згадки про Бога. Хто це так постарався?




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8718
UNREAD_POSTДодано: 02 травня 2007, 00:33 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я вже тобі писав мою версію.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9015
UNREAD_POSTДодано: 14 травня 2007, 17:17 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 вересня 2007, 12:49
Написано: 368
Taj написав:
Так чого ж тоді з цієї канонічної книги Естер старанно повирізали всі згадки про Бога? У тексті чітко можна побачити, що вирізані саме звернення до Бога, всі згадки про Бога. Хто це так постарався?

Спеціально для Taj ! Почитай, може тобі буде корисно...
Где Бог в книге Есфирь?
Как-то я прочитал в одной христианской газете статью под названием «Где же Бог в книге Есфирь?» К моему огорчению, кроме общих слов похвалы этой книге и утверждений автора, таких как: «на протяжении всей книги чувствуется присутствие Бога», никакого конкретного указания на это присутствие я так и не нашел.
В связи с этим я вспомнил один случай из прошлого в моей жизни, когда я очень интересовался книгой Есфирь. Я не мог освободиться от вопроса, какой же духовный смысл имеет эта книга?.. Конечно же, она в первую очередь историческая. Израильский народ и по сей день, ежегодно отмечает праздник Пурим в честь избавления своих предков от истребления, о чем написано в этой книге. Но Библия не была бы Библией, Священной Книгой, если бы в ней были только одни летописи земной жизни. В книге Есфирь, как и в других книгах Библии, с удивительной точностью изложен Божий план в пророческом смысле.
Итак, я хотел знать духовное значение книги Есфирь. И вот однажды, придя с работы, я помылся, поужинал и, помолившись, лег в постель. Но и лежа в кровати, я погрузился в размышления. Тогда Дух Святой тихо проговорил ко мне: «Встань и прочитай эту книгу снова». Я встал, оделся и с трепетом раскрыл Библию на книге Есфирь. И когда я начал читать, Дух Святой стал влагать смысл в прочитанное. За что я так благодарен моему Господу!
Хочу, однако, оговориться, что я не претендую на толкование книги, нет, но лишь желаю поделиться с детьми Божьими тем, на что указал мне Дух Божий при чтении. Читающий же эту книгу пусть сам молитвенно исследует ее, ибо написано: «Слава Божия – облекать тайною дело, а слава царей – исследовать дело» (Пр. 25:2). Слово же Божие называет нас царями и священниками… Однако при исследовании Св.Писания надо иметь правильную мотивацию (чистые намерения), т.е. для прославления Господа, но ни в коем случае ни ради тщеславия. Это уже опасно.
Итак, где же Бог в книге Есфирь?
Пусть читателю не покажется странным, что языческий царь Артаксеркс в данном случае является прообразом Бога. Не надо акцентироваться на слове «языческий», но обратить внимание на слово «царь». Впрочем, и среди языческих царей были Божии помазанники для выполнения того или иного намерения Божия. Например, Кир (Ис.4,5 гл.), Азаил- царь Сирийский (3Цар. 19:15) и т.д.
Жена царя, Астинь, здесь является прообразом народа Израильского. В Библии много сказано, что Бог называет Израиль Своею женою. Господь Бог избрал израильский народ, чтобы прославить его пред всеми народами и более того, чрез него благословить все народы. Для этого и пришел Господь Иисус Христос, но еврейский народ, подобно Астини, не захотел принять Его, не отозвался на Его приглашение. Таким образом, Израиль был отвергнут, сам себя лишил блаженной участи быть первым среди других народов. И Бог сказал: «Она не жена Моя» (Осия 2:2).
«Тогда царь решил достоинство ее (Астини) передать другой» (Есф. 1:19).
Для этого из всех областей Мидо-Персидского Царства были собраны красивые девицы,- был устроен своеобразный конкурс красоты. Перед тем же, как показаться царю, им положено было в течение 12 месяцев находиться под надзором Гегая, царского евнуха, стража жен, который выдавал им различные притирания, положенные женам. Среди этих девиц была и еврейская девушка по имени Гадасса, получившая имя Есфирь, что значит «звезда». Она в точности исполняла предписания Гегая, в то время как другие девицы требовали себе дополнительных мастей, Есфирь ничего не просила, не проявляла своеволия.
Дорогие мои, не указывают ли эти девицы, собранные со всех областей царства, на десять дев из притчи Христа (Мф. 25 гл.) из всех народов земли, которые и представляют всевозможные христианские деноминации или же церкви, к которым Небесный Гегай – святой Дух выдал «притирания» на полный годовой цикл, полноту времени – 12 месяцев – на всю нашу земную жизнь? Эти притирания – есть Священное Писание, Библия.
Здесь я хотел бы сделать небольшое отступление. Дорогие мои, братья и сестры, как всем нам надо жить свято и в полном послушании Духу Святому и Слову Божию. Нам отпущено Богом время жизни здесь на земле, чтобы подготовиться к тому часу, когда нам придется предстать пред лице Божие. Теперь время проверить каждому себя, не пренебрегаем ли мы Словом Божиим? Не прибавляем ли мы и не убавляем к тому, что написано в Нем? Вспомним девиц из книги Есфирь, все они, кроме одной Есфири, были своевольны (2гл. 13 стих). Сравните 15 стих. Во что одет наш внешний и внутренний человек? (Римл. 16:2; 1Петр. 3:4). Веют ли ароматы Духа Святого от нас или же мы забыли уже, что такое исполнение Духом, а возможно и вовсе пренебрегаем Им? – К великому прискорбию я встречал и тех и других прихожан…
Итак, Есфирь – прообраз Церкви. Одна из великого множества девиц. «Есть шестьдесят цариц и восемьдесят наложниц и девиц без числа; но единственная – она, голубица моя, чистая моя; единственная она у матери своей, отличительная у родительницы своей. Увидели ее девицы, и – превознесли ее, царицы и наложницы, и – восхвалили её»... (П.Песн. 6:8-9).
А что же стало с теми девицами, которые были отвергнуты царем? – Они были помещены в дом наложниц. Библия очень скупо говорит об их дальнейшей судьбе. Только упоминает, что они были собраны во второй раз (гл. 2:19), и Мардохей сидел у ворот. О чем этот многозначительный намек? Мардохей является прообразом Мудрости Божией. Он воспитывал и наставлял во всем свою двоюродную сестру Есфирь. А тут он сидит у ворот.
У ворот сидят согласно Слову Божию мудрые мужи. Для чего? – Ясно, чтобы учить разуму неразумных. «Премудрость при входах в городские ворота говорит речь свою»…(См. Пр. 1:20-23)… Как похожи девицы из книги Есфирь на неразумных дев из притчи Христа.
Наконец, в этой истории упоминается одна коварная личность – злобный Аман, который
является прообразом человекоубийцы от начала, т.е. от диавола.
На этом я хочу закончить, так как целью этой статьи является показать детям Божиим, ГДЕ ЖЕ БОГ В КНИГЕ ЕСФИРЬ.

3/01 2001 Михаил Фильченков
Записал В.Лукутин
===============================================
Автор В. Лукутин
Публикация произведения допускается только по согласованию с автором.
Произведение опубликовано на странице http://www.ForU.ru/slovo.784.html


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9017
UNREAD_POSTДодано: 14 травня 2007, 19:23 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Цікава версія, і зрештою я погоджуюся з цим толкуванням. Адже будь-яка біблійна історія говорить нам про великі діла Божі.

Але я не можу погодитися, що в книзі нема згадок про Бога. Якщо прочитати повний текст книги Естер, тоді відпадають всі питання, бо власне ключ для розуміння книги було вирізано. Для тих, хто не має можливості прочитати книгу Естер з повної Біблії, я охоче розкажу, що саме було вирізано і не попало в канон.
1) Вирізано вступ, де говориться про сон, який приснився Мардохею, про великі діла Божі: про те як народ праведних приготувалися загинути і покликали до Господа... і засіяло світло і сонце, і вознеслися смиренні і знищили пихатих...
2) Вирізано текст листа, який був підготовлений злобним Аманом і підписаний печаткою царя Артаксерса. У листі говориться, що є лише один народ, який веде інший спосіб життя і нехтує царськими повеліннями (Мардохей не поклонився людині), за що повинен бути вигублений.
3) Вирізано згадку про те, що Мардохей просив Есфір згадати дні її смирення і, призвавши Господа, пішла до царя (що було рівнозначно смерті).
4) Вирізано благодатну молитву Мардохея і молитву Есфір повністю. В молитві Мардохея говориться, зокрема:
- Ти знаєш все... Господи, що не для образи і не по гордості і не по пихатості я робив це, що не поклонявся пихатому Аману... но щоби не воздати слави людині більше слави Божої і не поклонятися нікому, окрім Тобі, Господу моєму...
(всю молитву не передати - рекомендую прочитати)
Естер, посипавши голову попелом, молилася:
Ти один Цар наш; допоможи мені одинокій і не маючій помічника, окрім Тебе... Ти знаєш, що я ненавиджу славу беззаконних і приджусь ложа необрізаних... що я противлюся знака гордості моєї, що буває на голові моїй у дні виходу мого, противлюся його як одежі, що кровю запятнана, і не ношу його в дні самотності. І не коштувала раба Твоя від столу Амана, і не дорожила банкетом царським, і не пила вина ідоложертвенного, і не веселилася раба Твоя з дня зміни долі моєї до нині, окрім як в Тобі, Господи...
Почуй... і спаси нас... і збав мене від страху мого.
5) Вирізано з пятого розділу всі згадки про те що Естер молилася і надіялася на Бога, і що страх стискав її серце (бо вона ризикувала бути страченою за самовільний вхід до царя). Вирізано те, що цар був сповнений гнівом і дуже страшним, що від його погляду Естер знепритомніла, але Бог перемінив дух царя на кротість... і цар утішив її.
(у каноні виглядає все так, ніби не Бог, а Естер сама своїм вбранням звабила царя).
6) Вирізано повністю текст наказу царя, якого підготував Мардохей, в якому прославляється ім'я Боже.
7) Вирізано епілог (зверніть увагу: в 10 розділі залишилося лише три віршика), де Мардохей сказав: від Бога було це, бо ж я згадав сон, який я бачив про ці події, і не залишилося в ньому нічого чого б не виконалося. І пояснює значення сну, який йому приснився, і розтлумачує всю цю історію.

Всім рекомендую прочитати повний текст книги. І взагалі рекомендую читати повну Біблію, а не лише канонічну.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чому канонічна книга Естер є канонічною?
46800
UNREAD_POSTДодано: 26 червня 2014, 15:40 

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 жовтня 2014, 08:28
Написано: 222
люди в поєднанні з Богом живуть, слово Боже житиме в віках.....
тому слово Боже якщо це дійсно Боже Слово, в першу чергу буде Словом Божим....
Це вже люди потім дають назви церквам, сектам, книгам....


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 22 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 9 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>