Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 29 березня 2024, 07:21




Створити нову тему Відповісти  [ 13 повідомлень ] 

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Любов чи пожадливість?
194
UNREAD_POSTДодано: 28 квітня 2006, 14:48 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Думаю, таке питання серед молоді, особливо християнської, актуальне. Наприклад, ти закоханий. Як визначити, що за почуття у тобі спалахнуло: любов чи пожадливість(рос. - "похоть")? Чи від Бога воно?

Я думаю так: справжня любов - вона з Богом сближує, пожадливість - навпаки віддаляє. Пожадливістю можна назвати також раптову любов віруючого до невіруючого. І якщо результатом почуттів є гріх, то звісно - вони не є від Бога.

Але як визначити? Як ви гадаєте?




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
202
UNREAD_POSTДодано: 28 квітня 2006, 20:47 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Тут хіба уважно придивитися до того, які бажання зявляються в серці: кохання від Бога - воно завжди піднесене, зявляються чисті думки і почуття, бажання наблизитися до Бога, воно заохочує до духовного зростання.
Я тут говорю про земне кохання, про кохання юнака до дівчини, чи навпаки. Якщо це від Бога - воно заохочує до духовного зростання.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
209
UNREAD_POSTДодано: 28 квітня 2006, 23:00 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
25 січня 2010, 22:54
Написано: 446
Звідки: Kyiv, Ukraine
А як щодо любові невіруючої людини до віруючої? Буває, що такі почуття заохочують до духовного зростання, чи принаймні так здається. Та чи наближає це насправді до Бога? І чи від Бога це, чи за Його волею?




Аж доки ви маєте світло, то віруйте у світло, щоб синами світла ви стали
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
210
UNREAD_POSTДодано: 29 квітня 2006, 00:42 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Мабуть, кохання віруючого з невіруючим - можна пояснити саме пожадливістю, але і кохання між обома віруючими також може бути викликане пожадливістю! То мабуть і те і друге - Богу не угодне...
lightchild написав:
Буває, що такі почуття заохочують до духовного зростання

- а яким чином? не розумію як пожадливість може заохотити нас з Богом зближатися... швидше навпаки - ховатися від Світла?

А як визначити чи між закоханими християнами любов чи пожадливість? Мабуть треба випробувати цю любов якось :)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
233
UNREAD_POSTДодано: 01 травня 2006, 13:09 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Любов невіруючої людини до віруючої? Такій любові можна поспівчувати :D Особливо якщо почуття без взаємності. Також це стосується почуттів "навпаки" - віруючого до невіруючого (тут, без сумнівів, має місце саме пожадливість)




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
238
UNREAD_POSTДодано: 01 травня 2006, 13:22 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
25 січня 2010, 22:54
Написано: 446
Звідки: Kyiv, Ukraine
Я згоден, найчастіше так воно і є. І найчастіше такій любові можна тільки поспівчувати (як і будь-якій любові, просто між невіруючими, за якою стоїть пожадливість) бо в кінцевому підсумку вона є нещасною (одразу чи трохи згодом чи пізніше). Та чи не буває по-іншому? Чи не може за почуттями віруючої людини до невіруючої стояти не пожадливість, а щирі чисті почуття? Чи не може за любов'ю невіруючої людини до віруючої стояти також щире справжнє кохання? Можливо І якщо є саме така взаємність, чи не може таке кохання привести невіруючу до Бога, та заохотити до духовного зростання?
Я просто знаю такі випадки...




Аж доки ви маєте світло, то віруйте у світло, щоб синами світла ви стали
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
245
UNREAD_POSTДодано: 01 травня 2006, 15:23 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
lightchild написав:
чи не може таке кохання привести невіруючу до Бога, та заохотити до духовного зростання?


Цікава думка! На перший погляд може здатися, що ми невіруючому(ій) послужимо світлом для його(її) пізнання Бога!
Але на мою думку, це можливо, коли ми будемо поступати по волі Божій... тобто якщо ми не будемо одружуватися з коханим(ою) невіруючим(ою)! Але якщо ти любиш невіруючого (і якщо та любов є від Бога, а не є пожадливістю) - то у тебе і думки не буде - одружитись! Ти просто будеш молитися за ту людину, будеш розказувати про Бога та про Його діла!

От тим і можна себе перевірити - чи пожадливість у нас, чи любов!

А якщо це пожадливість (і ти мрієш про одруження) - то не бійся відкинути ці думки за ради Бога якому ти віриш, за ради Його Слова! І тоді побачиш, що Господь тебе благословить так, як ти і не чекав!
Цитата:
Коли хто приходить до Мене, і не зненавидить свого батька та матері, і дружини й дітей, і братів і сестер, а до того й своєї душі, той не може буть учнем Моїм! (Лук.14:26 )

Цитата:
Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста та й за Мною йде! (Мар.8:34 )

Я знаю, що нам буває дуже важко зректися того, що ми покохали, але й я знаю, що кожен, хто зрікся будь-чого заради Бога, той завжди отримає більше від Бога!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
460
UNREAD_POSTДодано: 06 травня 2006, 00:08 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
30 травня 2009, 19:53
Написано: 31
Звідки: Київ
lightchild написав:
... Та чи не буває по-іншому? Чи не може за почуттями віруючої людини до невіруючої стояти не пожадливість, а щирі чисті почуття? Чи не може за любов'ю невіруючої людини до віруючої стояти також щире справжнє кохання?


Переконаний, що може!! :wink:

А чому ні, хлопці та дівчата?? Чи ви вважаєте, що якщо, скажімо, людині симпатична дівчина, що не знає Христа, подобається її вдача, є багато спільних інтересів і т.ін, то це обов'язково згубна хтивість??
Чи треба зрікатися та рубити такі симпатії на корені??
Не думаю, що так.

Згоден, Біблія не заохочує шлюбів з нехристиянами. Але ж це НЕ означає, що спілкуватися і знайомитися ЗАБОРОНЕНО! А як же тоді приводити інших до Христа??

Так, побудова дружби/ дошлюбних стосунків з невіруючою людиною протилежної статі пов'язана із набагато більшими спокусами. Просто тому, що різні системи цінностей, різні стереотипи поведінки. Це треба добре усвідомлювати й просити мудрості згори, сили й Божого захисту.

Серйозні стосунки, я впевнений в цьому, вже неможливі без серйозного інтересу невіруючого друга/подруги до духовних речей.

Але це не означає, що треба відхрещуватися від однолітків та ходити, дивлячися на власні черевики, щоб, бодай, ще на когось не глянути.




========================
Professional Ukrainian Translators
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1662
UNREAD_POSTДодано: 31 травня 2006, 09:50 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
BikeDude написав:
Згоден, Біблія не заохочує шлюбів з нехристиянами. Але ж це НЕ означає, що спілкуватися і знайомитися ЗАБОРОНЕНО! А як же тоді приводити інших до Христа??

Так, побудова дружби/ дошлюбних стосунків з невіруючою людиною протилежної статі пов'язана із набагато більшими спокусами. Просто тому, що різні системи цінностей, різні стереотипи поведінки. Це треба добре усвідомлювати й просити мудрості згори, сили й Божого захисту.

Тут можна було б і погодитися. Але у такому випадку закохані з різними системами цінностей мусять дійти якоїсь згоди - от і виходить середнє арифметичне :) мовою математиків.

Згоден, що спілкуватися і знайомитися можна. Але я думаю, що один лише випадок може бути, якщо сам Бог змінить невіруючу людину, і вона покається щиро перед Богом, то лише тоді можна думати про можливість одруження.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9542
UNREAD_POSTДодано: 14 червня 2007, 19:50 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
04 липня 2007, 19:51
Написано: 314
Дивно така розумна людина Winslet, а не знає що тільки перед к п т ф х пишеться с, а у всіх інших з.І тому не "сближує", а "зближує"


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9546
UNREAD_POSTДодано: 14 червня 2007, 20:28 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
04 липня 2007, 19:51
Написано: 314
Повністю згоден з сонячником. Справжня любов до людини(хай навіть без позитивного результату для себе) є жертовне бажання блага та безкорисливість. Такий вже наш хрест.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9567
UNREAD_POSTДодано: 15 червня 2007, 11:39 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Анафема написав:
Дивно така розумна людина Winslet, а не знає що тільки перед к п т ф х пишеться с, а у всіх інших з.І тому не "сближує", а "зближує"


Дякую за комплімент ;) Я думаю по-російськи, тому і роблю інколи такі помилки ;)




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9572
UNREAD_POSTДодано: 15 червня 2007, 12:50 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
04 липня 2007, 19:51
Написано: 314
Так кожній людині властиво помилятися.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 13 повідомлень ] 


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 3 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>