Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 16:25




Створити нову тему Відповісти  [ 61 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
17980
UNREAD_POSTДодано: 29 вересня 2009, 14:32 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Yur, я згоден, що людині дано право вибору, і кожен із нас вибирає, якою дорогою іти. Але без Божої благодаті ми не можемо обрати вузеньку стежину, прокладену Ісусом Христом. Ми обов'язково заблукаємо, якщо будемо покладатися на власний розум і власну самоправедність. І якщо ми будемо себе хвалити, що ми йдемо вірним шляхом, то ми вже відступили від Бога. Бо лише коли ми визнаємо перед Богом, що не знаємо як нам іти, куди зробити наступний крок, то лише тоді Бог дає нам благодать, яка вказує нам куди йти далі.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
17983
UNREAD_POSTДодано: 29 вересня 2009, 23:38 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
На мою думку будь-яке питання в богословії, у тому числі, "що є Божа благодать", маємо розглядати з урахуванням так би мовити небесного нЕземного. Себто намагатися бути думкою вище земного. Думайте про те, що вгорі, а не про те, що на землі. (Кол. 3:2)
Уявімо сотворену Богом людину до переступу. Така не потребувала якоїсь особливої Божої благодаті, бо уже перебувала у ній. Все що їй треба було, так це жити згідно Божих настанов й таким чином, утверджуючись в Божій благодаті, прямувати до Божої досконалости.
Вчинивши переступ, людина тим самим відлучилась від Бога і позбавивила себе Божої благодаті. Вона засудила себе на смерть, як і попереджав Господь. Але Благий і Чоловіколюбець не покидає людину в смертельній небезпеці, жертвуючи Своїм Божим Словом.
Сумяття в наші думки вносить те, що згідно Писання спасуться не всі і Бог знає хто спасений, а хто ні. Й за нашою логікою виходить, що Його благодать не для всіх, а вибірково. Думки наші такі тому, що мислимо ми за часовими категоріями й логіка наша така -- часово/просторова.
Для Бога ж потрібні не мудрствовання наші, а наша душа, її стан, щирий і розкаяний.
Жертва Богові -- дух сокрушений, серцем сокрушеним і смиреним Бог не погордить (Псалом 50:19)
Історичні ж поді, вони тимЧАСові, стан душі -- вічний.

Гадаю поняття благодать Божа й милість Божа, є цілком тотожними.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
18004
UNREAD_POSTДодано: 06 жовтня 2009, 12:28 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Yur написав:
Сумяття в наші думки вносить те, що згідно Писання спасуться не всі і Бог знає хто спасений, а хто ні.

Yur, а де написано, що "Бог знає хто спасений, а хто ні"? ...Бо я не пригадую такого... :oops:
Є написано, що Бог хоче, щоб усі люди спаслися, і прийшли до пізнання правди. (1Тим.2:4)
А ще Христос говорив: Ніхто бо не може до Мене прийти, як Отець, що послав Мене, не притягне його... І всі будуть від Бога навчені. Кожен, хто від Бога почув і навчився, приходить до Мене. (Ів.6:44-45)
Але це означає, що кожен має шанс навчитися від Бога і прийти до Христа.

Yur написав:
Й за нашою логікою виходить, що Його благодать не для всіх, а вибірково.

Згоден, що це помилкова думка. Адже написано: Бо з'явилася Божа благодать, що спасає всіх людей і навчає нас... (Тит.2:11)

І слава нашому Господу, Який і сьогодні зливає благодать на кожного, хто лише з вірою попросить її у Бога.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
18008
UNREAD_POSTДодано: 07 жовтня 2009, 00:55 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Сонячник написав:
Yur, а де написано, що "Бог знає хто спасений, а хто ні"? ...Бо я не пригадую такого... :oops:

А ви не бідкайтесь. БОГ ЗНАЄ ВСЕ.
Прийміть за аксіому :)

Сонячник написав:
Але це означає, що кожен має шанс навчитися від Бога і прийти до Христа.

Бачите, коли ми стверджуватимемо, що шанси є не в кожного, тим самим виступатимемо супроти ВІРИ. ..твоя віра спасла тебе! (Матвія 9:22)
То ж кожен, хто вірить має шанс.

Сонячник написав:
І слава нашому Господу, Який і сьогодні зливає благодать на кожного, хто лише з вірою попросить її у Бога.

Слова ці ще раз підтверджують, що шанси є у кожного, хто вірить.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
23123
UNREAD_POSTДодано: 09 травня 2010, 17:14 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
А кожному з нас дана благодать у міру дару Христового Фил. 4:7. Благодать - реакція Бога на:
- розкаяння тих, хто згрішили (Рим 5:15),
- на смирення того, хто себе впокорив перед Богом(Як. 4:6)
- потребу в підкріпленні тих, хто у духовній боротьбі (1 Тим. 4:22)...
Бог являє благогодать там, де людина визнає своє безсилля без Нього.




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
23798
UNREAD_POSTДодано: 23 червня 2010, 18:13 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Сонячник написав:
Sh_21 написав:
Щось я не розумію пояснення у дужках, тоді що таке благодать і чому це дар С.Д.?

Ми це питання обговорювали у темі "Що таке Божа благодать?"
Благодать - це духовний дар від Бога, який дається лише смиреним. Але якщо в нас немає благодаті, то не можемо спастися.


Я питався, чому благодать це дар С.Д.?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
24367
UNREAD_POSTДодано: 11 серпня 2010, 08:46 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
12 серпня 2010, 14:38
Написано: 3
Всім шалом! "Бог смиренним дає благодать"! Але кожен має можливість стати смиренним, і той хто раніше був гордим. Бо в Христі ми нове творіння, старе пройшло тепер все нове. І ніхто не може хвалитися своєю плоттю. І взагалі Господь Сам вирішує кого милувати. А слово для того щоб допомагати нам.(виправляти,врозумлювати,підбадьорювати,будувати віру в нас). Що ви про це думаете, благословенні брати та сестри


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
24390
UNREAD_POSTДодано: 13 серпня 2010, 17:12 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Sh_21 написав:
Я питався, чому благодать це дар С.Д.?
У цій темі ми доводили, що благодать - це не милість, а благе даяння від Бога, тобто дар Божий. Благодать нас спасає та навчає, допомагає нам збагачуватися добрими вчинками. Благодаттю ми служимо Богові.
Коли ми відчуваємо, що сповнилися Духом Святим, то це й означає, що ми сповнилися благодаттю Божою. Я думаю, що можна сказати, що благодать - це сила Духа Святого, тобто те, що ми маємо від Духа Святого. Благодать кожному дається мірою - хто має більше, а хто менше.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
32270
UNREAD_POSTДодано: 18 вересня 2011, 04:20 

Стать: Він
Востаннє тут були:
15 жовтня 2011, 04:20
Написано: 1
Віровизнання: п'ятидесятник
Конкретної відповіді так ніхто і не написав. Запитується не про особливості і дії благодаті, а про те, що значить слово "БЛАГОДАТЬ".


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
32279
UNREAD_POSTДодано: 18 вересня 2011, 20:04 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
бездомний написав:
що значить слово "БЛАГОДАТЬ".

Сонячник написав:
...благодать - це не милість, а благе даяння від Бога...

Визначення слова благодать:
Етимологічно єврейське слово «ген» найповніше передається грецьким словом χάρις, що значить благодать, благовоління, втіха, прихильність, тощо (як пояснюють богослови).
Благода́ть (давн.-грец. χάρις, лат. gratia) — "в христианском богословии понимается как нетварная Божественная сила или энергия, в которой Бог являет Себя человеку и которая даруется человеку для его спасения" (з Вікіпедії).
Саме зі слова χάρις (благодать) походить слово χάρισμα, що означає надприродній дар Святого Духа.

Ну, а п'ятидесятники добре знають, що таке Благодать не з книжок, бо пережили її на собі, коли Господь хрестив Духом Святим. Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас... (Дiї.1:8) Ще одним синонімом Благодаті - це любов Божа, яка наповняє нас. Благодать - це Сам Господь, Утішитель, у нашому серці.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
32823
UNREAD_POSTДодано: 08 жовтня 2011, 18:09 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
бездомний написав:
Конкретної відповіді так ніхто і не написав. Запитується не про особливості і дії благодаті, а про те, що значить слово "БЛАГОДАТЬ".

Ну як ніхто не написав? На двох сторінках тільки і магалися, що дати визначення благодаті. Ось хоча б таке: http://forum.jerelo.info/viewtopic.php?p=17237#p17237




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
46698
UNREAD_POSTДодано: 08 червня 2014, 08:42 

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 жовтня 2014, 08:28
Написано: 222
Доброго ранку.... А чому ніхто нерозповідає про отриману Благодать від Бога , про це що не можна розповідати....


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
46703
UNREAD_POSTДодано: 08 червня 2014, 19:59 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Dmitro написав:
А чому ніхто нерозповідає про отриману Благодать від Бога , про це що не можна розповідати....

Мабуть тому, що це не так просто пояснити людськими словами)
Благодать - це сила Божа, буває, що в молитві не знаєш про що молитися, або нема зовсім сили... і раптом приходить і сила молитися і слова молитви, і в той же час відчуття Божої присутності. Так діє Божа благодать. Але не кожен може пережити благодать, бо це дар Божий, і лише Боже дитя, хто народився від Бога, має такий привілей.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
46707
UNREAD_POSTДодано: 10 червня 2014, 23:03 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
23 лютого 2023, 23:08
Написано: 308
Звідки: Чернівці
Віровизнання: п'ятидесятник
Я проводила урок у недільній школі і золотим віршиком був Еф. 2:8-9 "Бо спасенні ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий, не від діл, щоб ніхто не хвалився. " і мені було потрібно пояснити дітям слово благодать я просила Бога допомогти мені в цьому, і тоді пригадала такий віршик:
Что такое благодать?
Это значит просто дать,
Это значит не продать,
Это так, в подарок дать,
Это как Иисус Христос
Нам спасение принес.




Я не знаю що мене чекає в майбутньому, але я знаю Того, Хто тримає моє майбутнє в своїх руках...
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
46710
UNREAD_POSTДодано: 11 червня 2014, 02:42 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Царська дочка написав:
Что такое благодать?
Это значит просто дать,
Это значит не продать,
Это так, в подарок дать...

Те що благодать дається даром, то це так, але цей віршик не пояснює, що таке благодать. Ну ясно, що дітям це інакше важко пояснити (для дітей достатньо цього). Формальні християни також не можуть зрозуміти, що таке благодать, тому вони пояснюють нібито це милість, незаслужений дар спасіння, тощо. Лише той, хто отримав від Бога дар Духа Святого, на собі скуштував, що таке Благодать. Справді, Благодать дається не за заслуги, а через віру (тому хто прагнутиме), і то не кожному - а смиренному (хто визнає себе недостойним спасіння). А хто вже має благодать - той чинить волю Божу, бо в ньому Дух Божий, духовно від Бога народжений... і то при умові, якщо поступає за духом, а не за тілом.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 61 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 3 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>