Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 19:03




Створити нову тему Відповісти  [ 61 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Що таке Божа благодать?
5451
UNREAD_POSTДодано: 12 вересня 2006, 10:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Деякі пости на цьому форумі спонукали мене задуматися, що таке Божа благодать. Признаюсь, що до недавна я не задумувався над цим питанням, вважаючи що благодать - то є просто милість Божа.

Але вникаючи у слово Боже, я відкрив для себе, що благодать - є даром Божим, який дається по милості Божій.

Давайте разом дослідимо, що таке Божа благодать, як її отримати і як нею спастися?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
5453
UNREAD_POSTДодано: 12 вересня 2006, 14:08 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Якщо брати дослівно, то благодать - це благий дар. А те, в чому полягає благодать, яка вона є, то це досить обширна тема.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
5626
UNREAD_POSTДодано: 24 вересня 2006, 13:54 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
21 квітня 2016, 01:27
Написано: 343
Біблія справді говорить про те, що благодать є даром Божим:
Еф.2:8 Бо спасені ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий
Еф.4:7-8 7 А кожному з нас дана благодать у міру дару Христового.
8 Тому й сказано: Піднявшися на висоту, Ти полонених набрав і людям дав дари!

Тим паче, Євангеліє каже: Лук.11:13 скільки ж більше Небесний Отець подасть Духа Святого всім тим, хто проситиме в Нього?
Отож, благодать дається мірою, і ще написано, що Бог "смиренним дає благодать"!
Тож очевидно, що благодать - це блага частина Святого Духа, яка дається кожному, хто смиряється, через віру.


+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
5639
UNREAD_POSTДодано: 26 вересня 2006, 21:51 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Я бо найменший з апостолів, що негідний зватись апостолом, бо я переслідував був Божу Церкву. Та благодаттю Божою я те, що є, і благодать Його, що в мені, не даремна була, але я працював більше всіх їх, правда не я, але Божа благодать, що зо мною вона. (1Кор.15:9-10)
Виходить, що благодать є тим Божим даром, що дивним чином спасає грішних людей, а також діє (навчає) в серцях народжених згори християн. Про це ж саме в Біблії говориться і про Духа Святого. Тож очевидно, що благодать Божу отримує кожен християнин, який отримує хрещення Духом Святим. Чи я не правий?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
5753
UNREAD_POSTДодано: 04 жовтня 2006, 08:21 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
20 червня 2007, 19:19
Написано: 34
Звідки: Україна, Рівне
Сонячник написав:
Давайте разом дослідимо, що таке Божа благодать, як її отримати і як нею спастися?

Перший крок до вічного життя - визнати , що ми його не заслуговуємо.
Благодать - це коли Бог з жалю до хворих гріхом людей дає їм прощення та нове життя по вірі у Христа, нічого не вимагаючи в замін.
Один чоловік прожив важке життя і вмер, так і не зрозумівши змісту благодаті Божої.
З ним часто розмовляв пастор, але відповідь у нього була одна: « Я такого не заслуговую!» Він не знав, що благодать Божа саме для тих, хто її не заслуговує.
Божий порятунок призначений тільки для грішників. (а ми всі грішники).




Не можна покласти гарбуз у валізу, що вміщує тільки його половину
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
17195
UNREAD_POSTДодано: 12 травня 2009, 08:15 

Стать: Він
Востаннє тут були:
03 жовтня 2016, 20:05
Написано: 213
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: адвентист
Якщо коротко, то благодать - незаслужена милість




"І зробив Господь Бог Адамові та жінці його одежу шкуряну і зодягнув їх." (Бут.3:21)
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
17214
UNREAD_POSTДодано: 13 травня 2009, 13:58 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Юліан написав:
Якщо коротко, то благодать - незаслужена милість

Я теж так думав. Але тепер розумію, що благодать - це є дар, який дається по милості Божій. Трошки є різниця.
Благодать має міру, благодать навчає, благодать примножується.

Що ж таке благодать? Я розумію, що благодать - це блага частина Духа Святого, яка перебуває в нас, якщо ми хрещені Духом Святим. Благодать - це благословіння від Господа. Можливо кожен з нас сповнявся благодаттю Божою, коли Дух Святий торкався нашого серця. Це велика радість, яку не можливо передати словами! Коли благодать наповняє нас, тоді наш дух прагне славити Бога, тоді наше серце наповнюється любовю до всіх.

Так, тому ми повинні завжди перебувати в благодаті і зростати в благодаті, бо лише благодать може зберегти нас від гріха і спасти наші душі.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
17215
UNREAD_POSTДодано: 13 травня 2009, 16:54 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 вересня 2009, 01:22
Написано: 83
Одну віруючу сестру, (щоб принизити її і насміятись з неї), запитав один невіруючий безбожник..., що таке благодать? Адже ж ти віруюча і ходиш на зібрання. А та сестра була неграмотна, навіть читать не вміла - но віруюча, Богобоязненна християнка була вона. Отож не довго думаючи сестра й відповіда йому... Що таке благодать я не знаю, но якби неї не було, то ми були-б не спасенні.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
17221
UNREAD_POSTДодано: 14 травня 2009, 07:18 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Сонячник написав:
Я розумію, що благодать - це блага частина Духа Святого, яка перебуває в нас, якщо ми хрещені Духом Святим. Благодать - це благословіння від Господа. Можливо кожен з нас сповнявся благодаттю Божою, коли Дух Святий торкався нашого серця.

А хіба буває неблага частина Духа Святого? І взагалі, чи можна Дух розділяти на частини? А хто не хрещений, то благодаті не має? Чи може взагалі благодать перебувати у нас? Що таке благословіння? Чи можна сповнятися благодаттю і що це означає?
Сонячник, перш ніж розкидатися словами, постарайся їх зрозуміти.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
17229
UNREAD_POSTДодано: 14 травня 2009, 09:56 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
А хіба буває неблага частина Духа Святого? І взагалі, чи можна Дух розділяти на частини? А хто не хрещений, то благодаті не має? Чи може взагалі благодать перебувати у нас? Що таке благословіння? Чи можна сповнятися благодаттю і що це означає?

Якщо ми маємо Дух Святий, іншими словами "зачаток Духа", то маємо благодать. Власне благодать повинна в нас перебувати і ми повинні сповнятися благодаттю.
Благословіння, я розумію, як наповнення благодаттю. Що це означає? А це коли ми живемо за духом, про духовне помишляємо. А коли хто не має Христового Духа, той не Його - пише Павло (Рим.8:9).




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
17234
UNREAD_POSTДодано: 14 травня 2009, 22:23 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Сонячник, ти просто не зовсім правильно трактуєш сутність благодаті, тобто значення того слова. Благодать - це милість Божа. Поясни, як можна наповнятися милістю? Ми повинні сповнятися Духом. А милість Божа, або благодать примножується в нас. Причому, коли умножується гріх - тоді умножується благодать. Чи повинні ми умножуватися гріхом? Реторичне питання.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
17235
UNREAD_POSTДодано: 15 травня 2009, 01:46 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Звичайно, я не зовсім правильно розумію і можливо неправильно трактую, що таке благодать. Тому я і просив, щоб ми це питання дослідили глибше...
Братик написав:
Благодать - це милість Божа. Поясни, як можна наповнятися милістю?

Не можна так утотожнювати два поняття "благодать" і "милість", бо це різні поняття.

Я у своїх висновках виходжу з дослідження Євангелії (ось наведу декілька місць для роздумів):
Бо з'явилася Божа благодать, що спасає всіх людей, і навчає нас, щоб ми, відцуравшись безбожности та світських пожадливостей, жили помірковано та праведно, і побожно в теперішнім віці... (Тит.2:12)
Отже, благодать - це не просто милість, а щось таке, що нас навчає жити богобійно.

І апостоли з великою силою свідчили про воскресення Ісуса Господа, і благодать велика на всіх них була!(Дiї.4:33)
Знову ж таки, це означає, що апостоли були сповнені благодаттю. Іншими словами було на них Боже благословіння, або вони були сповнені Духа Святого.

1Кор.15:10 Та благодаттю Божою я те, що є, і благодать Його, що в мені, не даремна була, але я працював більше всіх їх, правда не я, але Божа благодать, що зо мною вона.
Це ще раз говорить про те, що ап.Павло був сповнений благодаті. Причому не він сам, а саме благодать через нього благовістила. Чи не так?

А кожному з нас дана благодать у міру дару Христового. (Еф.4:7)
Отож ми... нехай маємо благодать, що нею приємно служитимемо Богові з побожністю й зо страхом. (Євр.12:28)
А ми, як співробітники, благаємо, щоб ви Божої благодаті не брали надармо. (2Кор.6:1)
Що це означає? Мабуть, благодать - це благий дар від Бога, а не просто милість.

Братик написав:
Причому, коли умножується гріх - тоді умножується благодать. Чи повинні ми умножуватися гріхом? Реторичне питання.

Зовсім ні!!! Це дещо неправильне розуміння. Але спробую пояснити так, як я це розумію: Чим більший грішник, то тим більше потрібно благодаті, аби звільнити грішника від гріха. Тому кому більше прощено, той більше любить Бога. Але якщо ми були звільнені від гріха за велику ціну, але й далі у нас умножається гріх, то ми можемо взагалі втратити Божу благодать.(Євр.12:14)

І пам'ятаймо, що смиренним Бог дає благодать!
А Бог має силу всякою благодаттю вас збагатити, щоб ви... збагачувалися всяким добрим учинком... (2Кор.9:8) А з Його повноти ми одержали всі, а то благодать на благодать.(Iван.1:16)
Отож, благодать дає Бог, по Його милості.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
17237
UNREAD_POSTДодано: 15 травня 2009, 06:49 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Так, дійсно, благодать це щось більше ніж милість. Дякую за наведені цитати... Це ще раз доводить, що досліджувати Біблію потрібно. Отже, благодать - це незаслужений дар Божий, сила, явлена нам по милості. Можна так сказати?




Хай благословить тебе Господь!
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
17244
UNREAD_POSTДодано: 15 травня 2009, 16:11 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Отже, благодать - це незаслужений дар Божий, сила, явлена нам по милості. Можна так сказати?

Так, я думаю, що можна і так сказати! :)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке Божа благодать?
17260
UNREAD_POSTДодано: 17 травня 2009, 11:24 

Стать: Він
Востаннє тут були:
03 жовтня 2016, 20:05
Написано: 213
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: адвентист
Якщо коротко, то благодать - незаслужена милість
Сонячник написав:
Я теж так думав. Але тепер розумію, що благодать - це є дар, який дається по милості Божій. Трошки є різниця.

Я ж написав, що якщо коротко. Звісно, що благодать - це дар Божий. Але я не розумію, яку ти побачив різницю?
Ви наводите цитати щодо благодаті, але в мене складується таке враження, що не розумієте їхнього справжнього змісту (я не хочу так думати і надіюся ви розширете те, що дійсно хотіли сказати).
Хіба Бог не проявляє до нас милість тим, що віддав Сина Свого, щоб кожен, хто вірує в Нього не загинув. Тобто, Бог дарує спасіння і це спасіння в Ісусі Христі. Ця любов виявлялася впродовж всієї історії людства, і незважаючи на зіпсутість людей, Бог і зараз продовжує виявляти милість до всіх. Але! Коли виповнився час, Божество було прославлене злиттям на світ могутнього потоку благодаті, яка не закінчиться до завершення плану спасіння.
Чи ти зможеш пояснити людині теорію щодо якогось явища з вищої фізики, коли вона в кращому випадку закінчила початкову школу? Навіть не середню! Нам, людям важко подолати такі труднощі. Але Бог їх долає, причому вони набагато більше перевершують цей приклад, що я навів. І саме виявлена любов через життя, смерть і воскресіння Ісуса Христа і є найбільшою з тих ілюстрацій, яка розширює наше розуміння таємниці Його благодаті.
"Так само й Син Людський прийшов не на те, щоб служили Йому, а щоб послужити, і душу Свою дати на викуп за багатьох!" (Матв.20:28)
Ми цього не заслуговуємо, але Бог заради нас, грішних людей, пішов на такий крок.




"І зробив Господь Бог Адамові та жінці його одежу шкуряну і зодягнув їх." (Бут.3:21)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 61 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 2 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>