Джерело
https://forum.jerelo.info/

ЗАБОРОНЕНО!!!
https://forum.jerelo.info/viewtopic.php?t=250
Сторінка 1 з 3

Mrdoctor [ 22 серпня 2006, 20:42 ]  ЗАБОРОНЕНО!!!

Дуже часто виникають запитання зокрема тут:
- А чому це не можна?
- Чи можна це християнину?
- А це заборонено?!
- А чому у нас прийнято в церкві саме так?

Давайтке разом виясняти, згідні?

Чому заборонена косметика?
Моя думка це звязано з державою в якій ми(наші батьки) жили СССР,
такі речі як:
-нейлонові косинки, костюми, вітання поцілунком в губи ч-ч, ж-ж, та багато іншого було загально прийнятими, що перейняла церква...
Також таке як косметика, жіночі штани(до 67 р.) були забороненні країною, доречі навіть в 67 р. коли пішла мода на них, майже всі ресторани не впускали в штанах жінок....
Чомусь мені здається що це перейняли церкви на той час, й ввели в правила церкви.....

Winslet [ 23 серпня 2006, 09:12 ]  

Чи знаєте ви, що якщо поставити суворі умови: "Не можна!!!", "Заборонено!!!!" і т.п., то чим більше будуть забороняти, тим більше людей буде приваблювати заборонене? Чи не спостерігали ви такого за собою? Я - так, і можу це сказати не тільки стосовно церковних правил. Думаю, жорстких правил встановлювати ніколи не варто, тим більше в церкві, бо вона не на церкву буде схожа, а на монастир якийсь.

Звичайно, сказано в Писанні, що ми вільні в усьому: "Бо ви, браття, на волю покликані, але щоб ваша воля не стала приводом догоджати тілу, а любов'ю служити один одному!" (Гал. 5:13) і що все нам дозволено, але не все корисно. Але волею ми власні розпоряджатися самі, і користуємось волею в міру нашого духовного стану. Як часто ми вважаємо людину "недуховною", "небогобійною", "догождаючою своєму тілу", тому, що вона робить те, що "у нас не прийнято", і нам навіть на думку не спадає, що у неї кращі відносини з Богом, чим у нас...

Mrdoctor [ 23 серпня 2006, 21:59 ]  

Які заборони ви знаете? Ваша реакція до них?
Які Заборони ви прахуєте правильними які без підставними, можна з прикладами.

Сонячник [ 24 серпня 2006, 01:20 ]  

Winslet написав:
Але волею ми власні розпоряджатися самі, і користуємось волею в міру нашого духовного стану.
Я загалом згоден з Вінслет, бо Бог дав людині право вибору як їй поступати. Але Бог приведе кожну справу на суд, і все потаємне, чи добре воно, чи лихе.

Mrdoctor написав:
Які заборони ви знаете? Ваша реакція до них?
Які Заборони ви прахуєте правильними які без підставними, можна з прикладами.
Давайте розглянемо один з перших прикладів заборони: На початку Бог заборонив Адаму їсти з дерева знання добра і зла.
У третій кн. Буття читаємо:
1 Але змій був хитріший над усю польову звірину, яку Господь Бог учинив. І сказав він до жінки: Чи Бог наказав: Не їжте з усякого дерева раю? 2 І відповіла жінка змієві: З плодів дерева раю ми можемо їсти, 3 але з плодів дерева, що в середині раю, Бог сказав: Не їжте із нього, і не доторкайтесь до нього, щоб вам не померти. 4 І сказав змій до жінки: Умерти не вмрете! 5 Бо відає Бог, що дня того, коли будете з нього ви їсти, ваші очі розкриються, і станете ви, немов Боги, знаючи добро й зло. 6 І побачила жінка, що дерево добре на їжу, і принадне для очей, і пожадане дерево, щоб набути знання. І взяла з його плоду, та й з'їла, і разом дала теж чоловікові своєму, і він з'їв... 24 І вигнав Господь Бог Адама...
Отже, Бог заборонив Адаму, але в той же час дав йому волю. Але ворог душ наших зумів звести Адама, за що Адам поплатився.

Давайте спробуємо розібратися що таке ЗАБОРОНА!
Заборонити - згідно тлумачного словника значить:
1) не дозволити щось робити (з.курити, з.плавати);
2) визнавши суспільно шкідливим, непотрібним, не допустити до застосування/використання (з.азартні ігри, з.пропаганду війни).

Будь-яка заборона має певну мету:
1) добра, корисна мета (запобігти нещасному випадку, запобігти суспільної шкоди тощо);
2) не добра, викликана заздрістю чи ненавістю до підлеглого (випробувати когось, роздратувати когось, помстити комусь тощо).

Очевидно, що забороняти має силу лише вищестоящий: тобто Бог може заборонити будь-якій людині, Христос - Церкві, пресвітер - членам церкви, начальник - підлеглому, старший - молодшому, чоловік - жінці, батько - дітям тощо.

Часто заборона обмежує права підлеглого, що викликає спротив проти заборони, а тому ми здатні йти на переступ заборони, як уже вище писала Вінслет.
Чи повинні християни забороняти? (напр., чи варто батькам забороняти неповнолітнім дітям пити пиво чи курити?)
Я думаю, що не потрібно забороняти, але потрібно пояснити (чи показати), яким може бути результат, якщо буде робити те чи інше.

Як християни повинні ставитися до заборон?
Біблія вчить, щоб корилися:
Слухайтесь ваших наставників та коріться їм, вони бо пильнують душ ваших, як ті, хто має здати справу. (Євр.13:17)
Отож, коріться кожному людському творінню ради Господа... (1Петр.2:13)
Раби, коріться панам із повним страхом, не тільки добрим та тихим, але й прикрим. (1Петр.2:18)
Так само дружини, коріться своїм чоловікам... (1Петр.3:1)
Також молоді, коріться старшим! А всі майте покору один до одного... (1Петр.5:5)
АЛЕ: Бога повинно слухатися більш, як людей! (Дії 5:29)

Отже, висновок: будь-якої заборони, що не служить проти Божої волі, християнину потрібно дотримуватися, але забороняти комусь не слід (не рекомендується :)).

Mrdoctor [ 24 серпня 2006, 07:35 ]  

Залишається добавити, лишень то що навчайте, а не забороняйти

Сонячник [ 24 серпня 2006, 11:49 ]  

Отже, будь-якої заборони, що не суперечить Божій волі, християнину потрібно дотримуватися, але краще навчати когось, аніж забороняти. :)

lightchild [ 24 серпня 2006, 12:27 ]  

Колосянам 2:16-23
Що значить заборона не суперечить волі Божій? Або це Його заповідь, Його настанова, Його заборона. Або ж усяка заборона що не є волею Божою, є людською забороною і свідченням плотського людського розуміння.
Чи ви важаєте що чим більше заборонити (так, про всяк випадок, гірше від того не буде, воно ж "не суперечить" Божій волі, Бог буде не проти) тим більше духовними станете, тим більше до Бога наблизитесь?
Це не буде звичайно гріхом, але ви ставите рамки, Богу і собі, і не думаю Господь у захваті від цього. Він хоче щоб ми дотримувалися лише Його заповідей, і виконували Його волю. А додатковими людськими заборонами ми ставимо рамки виконанню Його волі.

Сонячник [ 24 серпня 2006, 19:01 ]  

Саме про це я і говорю, lightchild! :)
Ми, християни, не повинні забороняти щось комусь, але краще щоб кожен сам навчався що є Богу приємним.
Але з іншої сторони, християни повинні коритися вищестоячим. Тому й будь-якої заборони, що не суперечить волі Божій, потрібно дотримуватися!
lightchild написав:
Що значить заборона не суперечить волі Божій?
Якщо заборона добра (тобто викликана необхідністю комусь допомогти), то вона не суперечить волі Божій...

lightchild [ 24 серпня 2006, 19:52 ]  

Благими намерениями...

Сонячник [ 24 серпня 2006, 22:59 ]  

Мабуть, коли нам хтось щось забороняє, то слід з'ясувати причину чи підстави цієї заборони, а тоді самому розсудити: якщо ця заборона має благі наміри, то покоритися, якщо заборона викликана не добрими намірами, а отже проти волі Божої, то у такому випадку потрібно покорятися Богу, мабуть...

Taj [ 30 серпня 2006, 15:15 ]  

Mrdoctor написав:
ця тема була задумана , про те щоб розібратись звідки ці самі заборони беруться в церквах, та в людях, звинуватюючи інших, в тому що вони не виконують все заповідане для християн...
Я думаю, що ця проблема є болючим місцем для деяких людей. Ця тема стосується виключно психологічних проблем і комплексів, а тому може бути спокійно перенесена у розділ "Моє Я".
Кого ця проблема може хвилювати? Якщо я проходжу мимо елекричного стовпа, на якому написано, що вилазити на нього заборонено, то ця заборона мене не хвилює, бо в мене не було такого наміру. Але для стурбованої, нерозсудливої людини така заборона може стати рятівною.
Тому, проблема заборон найперше хвилює людину, яка у своєму життю пережила травми, повязані із неправильним стилем виховання, що грунтувалося на заборонах. Іншими словами, з дитинства така людина виховується і зростає в атмосфері заборон.
А будь-які заборони - це найперше - моральна травма. Наслідок такого виховання може бути двоякий. В одному випадку може сформуватися надломлена воля, нестійка психіка, а в іншому - людина починає протестувати проти будь-яких заборон і правил, відкидає їх і стає прихильником релігії вседозволеності.
І перший, і другий наслідки - є негативними. Хоча у першому випадку внаслідок своєї схильності до покори людині значно легше знайти Бога і покоритися Христу.
Отже, хоча й заборони можуть бути добрими, грунтуватися на доброму законі - вони формують у людини ті, чи інші комплекси. Оскільки є бажання, є пожадливість в серці - а не можна. Людина страждає, мучиться, або не витримує, зривається і поринає у вир власних пожадливостей.
Але саме для того й прийшов Христос, щоби визволити людину від рабства закону, змінити думки, змінити бажання. Людина, яка прийняла Христа і живе за духом, не хоче йти за пожадливостями, що у світі, не буде користуватися косметикою, бо їй це непотрібно, вона не має намірів зваблювати чоловіків, вона не знає заборон, а шукає того, що є приємним для її Спасителя.
Оце коротко я виклав суть християнства. Якщо хтось справді шукає Царства Божого і правди Його, то можна і далі роздумувати над Біблією, можна привести відповідні місця зі Слова Божого.
А кого мучать заборони - то найперше треба покаятися перед Богом, щоби Він забрав зле серце, а дав "плотяне", яке шукає Господа.

Winslet [ 31 серпня 2006, 11:17 ]  

Ця тема стосується виключно психологічних проблем і комплексів, а тому може бути спокійно перенесена у розділ "Моє Я".

Так і зробимо, я не проти.

А будь-які заборони - це найперше - моральна травма. Наслідок такого виховання може бути двоякий. В одному випадку може сформуватися надломлена воля, нестійка психіка, а в іншому - людина починає протестувати проти будь-яких заборон і правил, відкидає їх і стає прихильником релігії вседозволеності.

Згідна. Коли, наприклад, батьки надто часто забороняють щось своїм дітям (причому забороняють і те, що не принесе дітям ніякої шкоди) і за невиконання заборон суворо карають дітей - таке виховання рідко спричиняє утриманню дітей від помилок в подальшому житті, але ненависть до батьків. Те ж саме можна віднести і до церковних заборон - суворо заборонено дівчині одягати штани у церкву, і раптом побачать щось подібне - одразу її "на замітку" або "на вилучку"... Бідь-якій нормальній людині в такому випадку важко не образитись, і шукатиме вона собі іншу церкву, де такі забобони (не заборони!) не практикуються... Люди добрі, це вже не церква, це якийсь релігійно-фанатичний лікувально-виховний заклад... У деяких церквах заборонено заміжнім сестрам носити обручки... Жах якийсь... не хочеться осуджувати тих, хто такі правила-заборони придумує, але хочеться просто їм сказати: "Будьте Божими дітьми, а не суворими вчителями-вихователями".

Людина страждає, мучиться, або не витримує, зривається і поринає у вир власних пожадливостей.

Яскравий приклад тому - приклад Адама і Єви.

Mrdoctor [ 01 вересня 2006, 13:24 ]  

Цитата:
Я розумію, що в декого розвинувся комплекс на грунті заборон, але це - вже занадто

Я так розумію, що мене вже записаали в хворого, якого заборони душать загорло.... Спішу вас обрадувати, це не про мене....
Та суди про людину незнаючи її це також не є гарною манерою виховання....
В моєму житті з 15-16 років(тай до цього) заборон не було з сторони батьків чи ще когось, з 2 причин:
- заробляв сам
-духовна праця була на 1 місці в церкві.
Тому батьки тільки благословляли. Виріс я в церкві де 1.200 членів й тебе ніхто не бачив, тому заборон таких аж вже не було, з 17 років трудився в молодіжній церкві де працювали в основному на невіруючу й з невіруючою молодю, тому й тут заборон ніяких ніхто не ставив. а плоди були, церква на протязі 4 років удвоювалась....й росте до цього часу.

А підняв цю тему лиш тому що читаючи цей форум замітив за деякими людьми...ТЕ не можна, а те не личить святим, а так не можна поступати, тому я хочу знати звідки таке береться....з статутів церковних!!! які вже є то їх треба якось оправдати, ось й перекручують слова вино, на сік виноградний, й тому подібне.....
Хто ти милий друже щоб судити й ставити діагноз.....й описувати процес хвороби не знаючи людину?
В нас в таборі завжди правило висіло, будь попроще й люди потягнуться....

Тарас [ 01 вересня 2006, 13:42 ]  

Цитата:
Яскравий приклад тому - приклад Адама і Єви.

Я не зовсім розумію: Бог неправильно виховував людей, чи може зробив помилку?
Відносно бажання забороненого: чи не розумієте ви часом, що блуд не слід називати гріхом, бо комусь захочеться зблудити.
Якщо на дорозі стоїть знак 40, то чомусь його туди поставили (беру в ідеалі), і якщо комусь захочеться поїхати 150, бо бач бажає забороненного, то ті хто ставили знак не винні в тому, якщо він розіб’ється.

Winslet [ 01 вересня 2006, 13:49 ]  

Звичайно, ні, хіба ми маємо право звинувачувати Бога в неправді. А приклад Адама і Єви - я мала на увазі що його можна віднести до повсякденного життя: чим більше людині заборонятимеш, тим більше її буде тягнути до забороненого. А ще й якщо знайдеться "змій - спокушувач", так пиши пропало...

Сторінка 1 з 3 Часовий пояс UTC + 2 годин